Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 16.03.2024, 14:43:16 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 16.03.2024, 07:35:14

Já takto byla vděčná, že si soused odvezl dobré tři čtvrtiny mého kompostu. Sice bez dovolení, ale mně to neva. Kompost tam “pracoval” dobrých 20 až 30 let, zakládal jej kdysi dávno ještě táta.

No a stran hnojení, táta si na kolečkách vozíval chlévskou mrvu, ale někdy i slepičince…ale ty jsou prý hodně “ostré” na hnojení. Nevím, ale mívali jsme největší ertepla (a jiné produkty)!🤣

Canka
Canka (383 příspěvků) 16.03.2024, 16:26:30 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Dneska jsem strávila celý den na zahradě u zvířátek a makala jsem,až se ze mě kouřilo.. ale mám sakra dobrý pocit z odvedené práce..počasí bylo super,ale teď se už zatáhlo a začalo pršet..tak jsem se spalovala domů a potřebuji dát do kupy skútr..nevytáhla jsem přes zimu baterku,tak ho potřebuji teď dobít…v pondělí odpoledne ho vezu do servisu,tak jsem zvědavá,kolik mě to bude stát..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 17.03.2024, 07:42:27 xxx.xxx.90.77

U nás taky hezky teplo, akorát s přestávkama - přošel mrak, sprchlo a zase sluníčko..asi  5x. Práce naplánovaná nebyla, víkend máme volný, i když dneska plánuju chemické zákroky - musím nějak vyhubit záhon ostružiníku, záhon nějak otravné trávy - všechno se tam objevilo samo. A pak všechny nálety, co jsou na špatném místě a nejdou vyrýt, takže zastříhnout, štětečkem pošmolit…je jich asi tisíc🙄 Tedy zatím svítí sluníčko, jen jsou 4st, celkem dost chladno. Musím první kouknout na předpověď, abych se tam nepachtila a nezmoknulo mi to. Nebyli jsme včera na obědě u tchánů, tchýně je nějaká nachlazená, nevařila. Takže jsem musela uklohnit oběd, i na dnes, ať nevařím znova. Dělala jsem čínu, sežrali jsme toho kopec, ale zbylo mi naložené maso, tak ještě dohodím trochu zeleniny, pak to sesypu spolu  a bude toho dost i na dnes. 

Niki, ten tvůj skůtr čéče (víš, že nemám motorky všeho druhu ráda😏) ale ten je víc v opravě, než na něm jezdíš, mi přijde. Nevím, kolik tě stál a kolik stojí nový, ale za ty opravy už by jsi tuším nový měla😉

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 17.03.2024, 09:08:43 xxx.xxx.20.192

přidám příhodu s kobližkama..Jsem slyšela,jak jsou dobré do truhlíků pod muškáty..přemýšlela jsem,kde bych je tak sehnala..A světe div se,u benzinky zastavil koník s povozem..a na parkovišti se vykakal😲..Pán se omlouval a že to uklidí,a já jásala,že mi ho seslal Bůh a jala kobližky nakládat do igelitky🤭..A bylo po problému..Muškáty kvetly jak zběsilé😄

Já byla včera pilná,došila jsem první ze 3 tašek..dám až pak všechny..Termín do 28.3.,to odjíždím ke Zdence..ještě nemá uši(ta taška😊)..Pravda,zapomněla jsem je tam všít do švu,než jsem to sešila..Už to fakt není,co to bývalo😕Na tom kufříkovém stroji se tak blbě šije něco většího-a ještě vyztuženého😟Mákla jsem si..Dnes je celkem slunečno-10 stupňů,po modrém nebi plují berani..Včera taky,a kolem 3 začlo mrholit..

Hezkou neděli..🌻☀️

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.03.2024, 21:10:29 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 17.03.2024, 19:19:52

To je fakt Bobča?😉

Každopádně i když to není můj styl muziky, zpívá ta paní moc pěkně.

Canka
Canka (383 příspěvků) 17.03.2024, 23:14:57 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš já vím a všichni mi to říkají,že bych za to měla už dávno nový🙄Ale tak vždycky jsem ho měla v opravě po známých,teď jde do autorizovaného servisu..holt si připlatím,ale očekávám 100% výsledek..každopàdně jsem ho v soboti rozchodila asi po 15 minutách,jela ho projet a natankovat..ale nastartovat se mu fakt nechtělo..takže zítra už mám po práci domluveno,že dojedu domů,zbauta přesedlám na skútra,ten tam odvezu do servisu a kamarádka mě pak vyzvedne a odveze domů..stejně musíme zapomlouvat chlapy,tak značka ideál😂

Skoro 14 dní už u nás nepršelo a zase úplně suchà zem..vyhlížím déšť jak smilování…budu muset asi i zalít už zahrádku,protože totál suchá země..

Dneska mě pozvali sousedi z vedlejšího pozemku na buřta..přemlouvali mě asi 10 minut,tak jsem v rámci dobrých vztahů teda šla..pokecali jsme,seznámili..no i ten druhý soused je v pohodě,mají 2 psy a chtějí být prostě venku v přírodě,ale mimo zahrádkářský kolonie..a chtějí klid..tak mě to trošku uklidnilo,že jsou to normální klidný lidi a né žádný blbci,co by tam dělali párty a tak..chci,aby tam koňušky a Boženka měli svatý klid….

Bože to je hodin..musím do hajan..ještě přidám partu hic😂

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 18.03.2024, 07:40:21 xxx.xxx.90.77

Niki myslím, že dobří sousedi jsou nejvíc. Já se jako úplně nedružím, zastavím se s nima, když je vidím venku(tím myslím všechny v ulici, ne jen ty hned vedle) ale na návštěvy chodím jen ke dvěma sousedkám, na terasu a to tak jednou za dva měsíce. Když jsem chodila s Workou, který jim ty neoplocené domy obcházel bylo to denně, kdy jsem s nima alespoň promluvila, spíš se teda omluvila, že jim okolo lezem, ale to už je pryč. 

Skůtr…uvidíš, snad to konečně vyjde a dají ti ho dopořádku. Naše auto(moje Fabka) už tu stojí před barákem od prosince, automechanik tvrdil, že si ji konečně odveze tento týden, tak doufám, už mě se.ou oba😉 auto, že tu zavazí a on, že to pořád odkládá. 

U nás se o dešti nedá moc mluvit, jsou to vždycky 2mm, to je akorát zhora mokrá zem, že bych ani tu zeleninu nemohla posadit, protože by se to patlalo, ale toť vše, vláhu do země to nedá. A aby toho nebylo málo - do rána měl být mrazík -1st. Zjistili jsme to o půlnoci, kdy byla 0. Nikdo nešel zakrýt meruňku, já měla mokrou hlavu ještě, Tom by nešel, ani by nenašel čím. Mamka že: -1 neva, to nezmrzne. Hm, ráno sejdu dolů a na meteo -2,5st👎 To je myslím tak hrana, jestli zčerná, tak mě jeb…😠

P.S. to není Bobča😀

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.03.2024, 08:32:22 xxx.xxx.20.192

nene,to není Bobča,ale přesně takhle jsme hrávali s kapelou,pod krytím stanu,nebo i pod širým nebem..Taky jsme měli kontrabas🙂Až takhle silná nejsem,smekám před těmi kamarádkami..Vidět,že lidi je znají-zpívali si s i nima..Pěkná písnička,dvojhlas..👍

Orionko,vy sledujete takové písničky?máte je ráda?Kde jste je našla?Já miluju Pacifik,Hanu Maršálkovou,Jitku Vrbovou,Jitku Voborskou…My hráli vesměs Tučného,staré trampské,country,a staré známé,třeba Matuškoviny,(Tisíc mil..atd..)

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 08:43:24 xxx.xxx.132.142
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.03.2024, 08:32:22

Všechno je na YTubu. Stačí napsat jeden verš a zpravidla to písničku najde. Tuhle zpívala mám dojem Jíšová - jestli to nekomolím. Jinak mám ráda všechny, Vojtu Kiďáka a Roháče - mají moc pěkné písničky. A pochopitelně Spirituál - bohužel ubývají. V šedesátkách jsem na trampárnách a Matuškovi vyrostla. Jsem ráda za YT, že tam všechno je.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.03.2024, 08:53:00 xxx.xxx.20.192

Já teď momentálně poslouchám Kameloty,střídám to..Poprvé,před lety,když jsem v autě poslouchala “zachraňte koně”,já na konci řvala jak blbá😢Nebo mám směsku s Wabim,Rédlem,i Druhou trávu,tam je Jíšová,Křesťan..I spitituál-"krásná růže v sadu kvetla"byla moje nej…tak to jsme stejná krevní skupina😇Oprašuju Rangers-na těch jsem vyrůstala..Colorado byla myslím moje první písnička na kytaru..Kromě svých složených “protestsongů”(když si na to vzpomenu🤭..bylo to brzo po okupaci v 1968)A jinak i na Olympicích-ty si pouštěl brácha-má všechny jejich desky..

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.03.2024, 08:57:25 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Pavlína Jíšová? Jako na tom videu? Nějakou dobu jsem ji poslouchala…


Jani-néé..To jsou nějaké kamarádky..Jíšová není tak silná…

Anonymní (neregistrovaný) 18.03.2024, 09:36:55 xxx.xxx.132.142
Bobca:

i když….našla jsem koncert pře pár měsíci…a vypadá takhle..

Obrázek

Nikomu se roky netočí zpátky. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.03.2024, 09:39:54 xxx.xxx.62.173
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 18.03.2024, 09:02:08

Díky Boži. Popravdě už bych ji nepoznala. Ale já ji/je poslouchala jen chvilku, v nějakém období, kdy mě tento styl bral.

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 09:43:19 xxx.xxx.132.142

Na YT je na Portě 1986 skupina Sem tam s touhle písničkou a to je předpokládám Jíšová.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.03.2024, 10:41:00 xxx.xxx.20.192
Anonymní:

Nikomu se roky netočí zpátky. 


určitě…tak jsem to nemyslela😇..Jen,že jsem ji dlouho neviděla,a Janča myslela,že je to Jíšová v tom “Duo cosi”…Já mám taky za 6 let skoro 30kilo navíc…

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.03.2024, 10:55:16 xxx.xxx.20.192

Jinak Orionko-díky za tip..Nedělám nic a pouštím si ta dvojčata z Měsíčního údolí…teda celou jejich kapelu..Jsou boží!!!👌..2015 na nějakém výročí TO Měsíční údolí,i s ohněm,pravidly,co jsme dodržovali jako skauti..Posvátný oheň,jeho zapalování,zdravení mrtvých kamarádů při minutě ticha..Úžasné....V hospůdce asi 2023 jsou už starší,a hostuje s nima i jedna z Dua,jmenuje se Iveta,s těma dlouhýma vlasama…Jsem o 50 let zpátky a mám nostalgii jak prase🤔😢..vzpomínky na písničky,které jsem zpívala ještě jako “Bobina s kytarou”na různých akcích..Potlach na  na Hnojníku v 1974, byl pro mě “zlomový"..já, 18letá holka jsem tenkrát vyhrála 1.místo se svou vlastní písničkou a s ”jdeš po cestách různých,přes kámen a jíl"…Placku mám na stěně dodnes..Všichni se tam podepsali..To byl můj první velký čundr..

Dnes asi vařit nebudu,zajdu si pro jídlo,nebo si usmažím vajíčka….😎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 18.03.2024, 11:10:42 xxx.xxx.90.77

Jen jsem vás přečetla, řeším opět baterii umyvadlovou, mám tu brigádníky, musím ven. Písničky jsou hezké, ale není to úplně to, co poslouchám, i když já víceméně nic, spíš jen tak záchvatovitě😉

Nakonec u nás -3,7👎 Meruňka…bojím se jít kouknout🙄 K obědu uklohním brokolici ala smažený květák s bramborem, byla v akci, no už je částečně odkvetlá, než se k tomu dokopu😇


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.