Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.03.2024, 07:09:22 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2024, 06:56:38

Mít vše v pořádku na řádku to se dá vyřešit všelijakými pouzdry a pouzdříčky - průhlednými, a ty se ještě dají popsat, barevně označit, takže to vás neomlouvá😁.

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 07:13:22 xxx.xxx.177.163

Doron přesněééé👍😄

Nemám jich tolik(nemám tu kamarádku) ale teď, co jsem začala chodit trochu mezi lidi, jsem si pořídila tuhle, ta je asi největší a jediná normální, pak mám černou na pohřeb a ostatní malé mám objednané z Aliexpresu, asi tři, vždycky to bylo k určitému oblečení. Je to naprosto stejně, jak říkáte. Když mi chybí peníze, prohrabu kabelky😉 protože jsem zvyklá strkat si tam ,,pro jistotu" větší peníz. A nic v nich nemusím hledat, protože tam vleze jen to, co nutně potřebuju, do těch menších jen mobil a karty😉 A ano, jednoduše se to přesune z jedné do druhé😀 Skvěle jste to vystihnula👍

Já jsem tu zprávu předtím psala večer a usnula u rozepsané🤭

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.03.2024, 07:15:38 xxx.xxx.198.226

Ale ta pouzdra a pouzdříčka se do kabelky nevejdou… Jak dáte do pouzdříčka náhradní mikinu?

Normoš to dělám tak, že vzhledná kabelka je jen obal na tu moji ledvinku 😀

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 07:24:36 xxx.xxx.177.163

Ne, ne, i u koček a psů bývá jen jedna díra, pak se zapouzdří, vyhnije praskne a pokud nejdete k vet, prostě to vystříkáváte doma, nějaký drén je zbytečnost, jak jsem se několikrát přesvědčila. Možná u něčeho hlubokého, špatně přístupného nevím, ale u běžného kousnutí, píchnutí atd. drén být nemusí…tedy pokudmajitel zvládne ošetřovat, zvíře spolupracuje😉 Leonek byl kouslý do loketního kloubu a tam to neprasklo, to jsme museli na veterinu hned, jak jsem to zjistila(byl tři dny schovaný v psí boudě a to už měl otravu) U koní samozřejmě netuším, jak to tam má. Ale je pravda, že ono se to jak to praskne, už vyčistí samo. U všech🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.03.2024, 07:28:37 xxx.xxx.119.6

Podle Marie Kondo přece😂

https://m.youtube.com/watch?time_continue=157&v=IjkmqbJTLBM&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.ireceptar.cz%2F&source_ve_path=MjM4NTE&feature=emb_title

Dělám si srandu Buggyro😉.

Musím Vám ale Buggyro normálně todle…mám ošoupaný pracovní rukavice, zapomínám na to, takže pořád jsem nekoupila nový. Dělala jsem teď dříví a nadávala u toho, protože mi v rukavicích klouzalo, pak padalo a rozčilovalo. Tak si říkám, co by dělala taková Buggyra - když teda jiný nejsou po ruce? Ta by si poradila. Inu mé řešení, vzala jsem tavku a lepidlem na ní udělala ťupky - geniální😂, rukavice už koupím, ale účelu to pomohlo. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 07:30:29 xxx.xxx.177.163

Jo a ještě k těm taškám a kabelkám…když jsem jela do té Opery vzpomněla jsem si, že jsem kdysi(tak před 30lety) měla takovou stříbrnou. Zalovila jsem v koutě, kde byly věci po různých stěhováních a našla ji…úplně rozpadlou😛 Fakt nevím, na co ty blbosti člověk skladuje(mám takových krabic víc)Jediné, co se mi vyplatilo - našla jsem tam druhý pařák do hrnce👍 když jsme s tchýní vařily knedle ve velkém na turnaj. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 13.03.2024, 07:52:41 xxx.xxx.198.226

Ronjo, budete se smát, ale já jsem si takhle vytunila jezdecké rukavice, které jsem dostala darem, protože se z nich sloupala protiskluzová vrstva. Fakt v nich ty otěže jely jak namydlené 😀 (a nejsem si jistá, jestli jsem to tady už nepsala - a vy jste se neinspirovala právě tím?)

Takže jsem přesně vzala tyčinky z tavící pistole (koupila jsem úzké, takže do pistole je dávat nemůžu), nahřála nad svíčkou a poťupkala po rukavicích - a rukavice fungují, radost veliká 🙂

kometa
kometa (5545 příspěvků) 13.03.2024, 08:20:09 xxx.xxx.147.163
Ronja s motejlem:

Mít vše v pořádku na řádku to se dá vyřešit všelijakými pouzdry a pouzdříčky - průhlednými, a ty se ještě dají popsat, barevně označit, takže to vás neomlouvá😁.


Já si pořídila už několikátý organizér a je to lepší. Ale peněženku a klíče od školy si musím při přesunu do kabelky hlídat, ty mám v baťohu extra. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 13.03.2024, 09:32:27 xxx.xxx.167.183

Jsem sociální případ😄, navrhuji, aby na mě byla vyhlášena sbírka, ze které si pořídím ošacení, obuv ááá kabelkůů😄! Přemýšlím, jestli se u nás doma někdy vyskytovala taková věc jako jsou třeba lodičky? Měli jsme kajak a pramici, ale to se asi nepočítá, že ne🤣? Vzpomínám na svou první aktovku, byla se šmouly a vydržela mi do 4té třídy, pak do 9té batoh. Pak na SŠ batoh, který mi vydržel i na VŠ, pak se rozpadl. Do první práce jsem si teda pořídila kabelku, poté, co mi díky ní málem upadlo rameno a zhoršila se skolioza😄jsem si tenkrát na Fleru koupila nějaký ručně šitý batůžek a ten mám dodnes. Už jsme spolu od roku asi 2014-2015? Nosím v něm stále stejné věci, nikdy nic nehledám, ani jsem nikdy nic neztratila, ale ani nenašla. Bóže, já jsem tak nudná vosoba😄!

Pro Žínku - jj kraj jste trefila, u nás je všechno jinak, jako zahradnici by se vám možná u nás líbilo. Sice byste mohla pěstovat tak maximálně mrkev, petržel, celer a brambory, protože všemu ostatnímu je u nás zima (včetně mě), ale zase byste měla permanentně zalito. Neznáme sucho a popíráme jeho existenci😄! Tož tak.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.03.2024, 09:35:46 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.03.2024, 07:52:41

Jen mi tu radost kažte😪😂. Možná jsem to četla a mé podvědomí z toho udělalo můj nápad, nevím, netuším. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 13.03.2024, 09:36:58 xxx.xxx.167.183

A ještě, když jsme u té módy, dneska mám radost! V sobotu jsem si koupila fešácké pracovní boty, ani nevypadají jako z prodejny pracovních oděvů, jsou hezké, a přestože na tento typ obuvi nemám nárok (správně bych měla mít sandál s uzavřenou špičkou, jak jsem se dozvěděla), tak mi je firma celé proplatila!!🤗Tže 1 034 korunek doma! Jupíí!

Doron
Doron (2369 příspěvků) 13.03.2024, 10:03:07 xxx.xxx.162.21
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 13.03.2024, 09:36:58

Pracovní oděvy miluju! Mají tam kvalitní věci, co vydrží . Teď si tam chci koupit montérky, vůbec nechápu, proč jsem je pořád přenechávala mužům .

Neodolala jsem a vyfotila svojí nejstarší kabelku ( vedle ní formát A5) , je po prababičce, úplně nepatrně ožraná od molů, ale parádu s ní ještě nadělám, zrovna včera jsem ji měla v divadle.🤣

Obrázek
Saga
Saga (511 příspěvků) 13.03.2024, 10:17:21 xxx.xxx.167.183

Doron, tak to je hustý! Bez popisu jsem tipovala čepičku pro miminko😄! Moje šrajtofle je minimálně jednou tak velká než tato kabelčička! Ale je fakt, že tenkrát dámy měly šmrnc a šrajtofli nepotřebovaly, protože měly manžela! Já mám takhle po babičce krásné zelené rukavičky z první republiky. Stále drží a velmi si jich považuji

kometa
kometa (5545 příspěvků) 13.03.2024, 10:56:34 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.03.2024, 10:03:07

Pracovní oděvy miluju!

Já taky. A často jsem tam nakupovala. Teď, co nám oddíl proplácí za nákup jezdeckého oblečení, jsem přešla jinam. Mám tak šikovné boty, mikiny, bundy, krásný kabátek s kožešinou… Pravda, lodičky a kabelky v nabídce nemají.🙂

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 11:42:56 xxx.xxx.177.163
Doron:

Pracovní oděvy miluju! Mají tam kvalitní věci, co vydrží . Teď si tam chci koupit montérky, vůbec nechápu, proč jsem je pořád přenechávala mužům .

Neodolala jsem a vyfotila svojí nejstarší kabelku ( vedle ní formát A5) , je po prababičce, úplně nepatrně ožraná od molů, ale parádu s ní ještě nadělám, zrovna včera jsem ji měla v divadle.🤣

Obrázek

Ty jo, to je luxusní kousek😲👍 Sama nic takového nevlastním, po babči bych zdědila tak maximálně kroj, když se křtily její děti, od té doby myslím ani v kroji nechodila. A prabába? Po té asi nezůstalo nic, tady byli lidi chudí jak kostelní myši, neměli ani své boty, ale si jedny vzájemně půjčovali, když bylo třeba. Ale tyhle staré kousky obdivuju👏

Do zahrady jsem si pravidelně kupovala boty z ,,pracovních oděvů". Pak jsem začala se psy kupovat trekové, značkové, kvalitní, abych si neodvařila nohy v nějakých od Ťonga a až nebyly mezi lidi, přesunuli se do zahrady, tam ještě nějaký rok posloužily. Momentálně jsem ve fázi, kdy dotrhávám poslední a vlastně budu muset pouvažovat, co pořídit. 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 11:53:45 xxx.xxx.177.163

Sago, na Vysočině má muž školy a taky tam máme vdanou kamarádku ve Žďáru. A naposled jsme tam měli školní soustředění v hotelu Luna v Koutech. Učitelé si to moc pochvalovali, hodně prostor na aktivity dětí, jen je to pro tu část od nás,  z Valašska moc daleko. (

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 13.03.2024, 12:02:24 xxx.xxx.177.163

Ronjo s Buggyrou👍🤣 Jít si tavkou naďobat rukavice by mě asi nenapadlo😛Tedy skvělý nápad, ale nejspíš mě by nenapadnul, si myslím. Spíš ta smůla možná😉 

Co se rukavic týče, mám obří spotřebu, proto kupuju jen ty nejlevnější. U pletí držím např.vypichovák v pravé ruce a levou rvu ze země plevely co vypíchnu, nebo prostě všechno ostatní. Tím pádem mám za týden prorvanou levou rukavici, pravá jak nová. Mám doma asi 30 pravých nepoužitých rukavic, protože z páru beru jen levé. Nevyhazuju a pořád čekám na osobu, která je stejně blbá a naopak syslí ty levé - že si je prohodíme😉 Až ji najdu, tak to bude někdo, kdo má ruce o číslo větší😛

Saga
Saga (511 příspěvků) 13.03.2024, 12:28:39 xxx.xxx.167.183

Hotel Luna je od nás 20 km🙂to jste byli fakt kousek! Já jsem přímo tam nikdy nebyla, ale okolí znám. Až zase pojedete kolem, tak dejte vědět👍!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.03.2024, 12:42:50 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 13.03.2024, 12:02:24

To je super téma🙂. Neproděravěný rukavice používám na sběr slimáků, takže posílat já nic nebudu😂ale velikost mám u většiny S😁.

 No, od tý doby co jsem psí, tak nejvíc frčí taky pohory a přesně jako Žínka, když už neslouží na pochody, jdou na pracovní, tam mě nějaká díra netrápí. Nad montérkama už jsem taky uvažovala, ale tam mě štve nepraktičnost, když si člověk potřebuje odskočit, v tom jsem netrpělivá. Takže zase, co už se nehodí na ven, jde na zahradu, jen nezašívám jako třebas Buggyra, jednak nemám stroj - jsem kopyto. I když v ruce bych to zašít zvládla, mně pak ale to zašitý vadí, tak prostě díru postupně zvětšuju, pak to jde třeba utření benzínu…mít baráček je super😂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.