Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.03.2024, 11:34:59 xxx.xxx.119.6

My tu teď máme takový mokro, že když jsem chtěla včera hodit prádlo ven, musela jsem nejdřív sušák zaklínkovat a pak zaklínkovat ještě ty klíny😁. S větrem v zádech byl prostě v poloze ležmo. Sice nadávám, že je teď všude bláto, bláto venku, bláto na zahradě, ale i tak jsem ráda, jsem zvědavá, jak to bude v létě a bojím, bojím. Radši jsme ani nevypouštěli nádrže, letos to teda nutný nebylo, ale nevadí.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 11.03.2024, 12:05:19 xxx.xxx.20.192

tak ta první je ta,ze které mi bolí noha..možná jde o zvyk,ale mám nohu ve vzduchu na tom pedálu,a na té rovné plošce pak zmáčknu..ten druhý je ten co jsem měla..máš nohu na té nižší kostce a vlastně jakoby palcem,teda částí té nohy šlapeš..žádná námaha,noha sedí na zemi..a ta poslední-tu jsem našla jako univerzální-dodávaná bez kabelu..Do té asi půjdu(550),ta je u toho Zdenčiného a ta je fajn…

Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 11.03.2024, 12:59:29 xxx.xxx.20.192

Našla jsem v Ostravě za 800,je volný,je skříňový,ale já potřebuji jen stroj-přehodím si ho do své..je po servisu,nepoužívaný,ten samý-vypadá líp než tež můj a má tu šlapku..

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.03.2024, 15:50:21 xxx.xxx.94.74

Tuto starou Veritasku má tchýně. Já mám ke svojí Bernetě(bože, tuším se ta mašina tak jmenuje😉) tu poslední šlapku(č.3) 

No, někdy po 14h začalo trošku kapat. U toho to asi i skončí, protože mrak jde někam na Znojmo🙄 Chtěla jsem honem, honem udělat co nejvíc věcí, než začne pršet. To je: jéé, ty dřevité pivoňky jsem zapomněla ostříhat! Letím do domku pro nůžky a jak s něma jdu: bože já jsem kráva, už lezou devětsily a není z nich vyhrabané listí a tráva. Takže letím ještě pro srp a hrábě a honem to čistím. Zvednu hlavu na kroucenou vrbu: šmarjá, ta vrba jak opučela, teď vidím všechny ty suché černé větve. Začnu to stříhat, ale nemám velké nůžky na pár tlustých větví. Hmm, ale pod ní není pořádně vyhrabáno listí z potůčku a ostříhaných rostlin, nevypadá to vůbec vyčištěně. Drapnu hrábě a vyhrabu 20m potůčku. Koukám na vistárii na pergole, jak jí od země vyrazily pruty. Ještě, že mám v kapse ty malé nůžky, zrovna to ostříhám. Ha, tady vedle nejsou dočištěné ty perowskie, říkala jsem brigádnici, že to nastříhané odtud musí prostě povybírat rukama. Tak to vyčistím. Odcházím konečně na ty pivoňky, po 10m narazím na ruj a koukám, že jí větve lezou až přes denivky. No, tak to se ale musí uříznout, celá ta spodní tlustá sklánějící se větev. Letím do domku pro pilku a velké nůžky a když už to řežu, vyřežu i všechny ty suché vespod, co tam akorát tak zavazejí u pletí. A kousek dál konečně ty velké větve na kroucené vrbě. V kapse už mám pilku, nůžky, drapnu ty hrábě a šlapu na ty pivoňky. Po 50m vidím, že je potřeba ostříhat dvě kapradiny pod habrama. stačilo to jen vyhrabat, i se všema suchýma větvema, co z habrů popadaly během zimy. Na druhé straně záhonu taktéž. A tady Tom vedle pokřoviňákoval poslední zbytek - astřičky, tak i to. 10m dál u chodníku vřesoviště. Jejda, tady ten keřík jsem zapomněla taky ostříhat, ta suchá květenství(teď si nevzpomenu, co to je za keř🙄) Tak ho ostříhám a rovnou vyhrabu listí a zbytky trav z celého vřesoviště, co tam teď nafoukal ten vítr. Naproti je záhon dužich - nejsou očištěné, nešlo by to jen ohrabat? Zkusím, celkem to jde, takže alespoň vyhrabu pruh kolem chodníku i s divokým česnekem, kterým to pokračuje. Zbytek, až to budu rovnou nakládat, protože kdyby přišel vítr, tak mi ty hromádky(co jsem od rána nadělala si 50) rozfouká a budu to dělat znova🙄Pokračuju k pivoňkám, už nejsem daleko. Tady Tom nechal sem tam trčet třezalky, tak to postříhám nůžkama. Tady jsou navalené posekané traviny na narcisech, tak to odhrabu bokem. Tady ten záhonek denivek není taky očištěný, je malý, to je hned. Kleknu a orvu z nich suché listí a stonky. Hurá, konečně jsem u těch pivoněk. Ostříhám a když už jsem v tom, očistím rovnou i bylinné, které jsou hned vedle, protože minule mi je brigádnice ,,čistila" vyhabáním tak, že vylámala a vyhrabala i všechny puky ze země👎 Při té příležitosti jsem došla k závěru, že už jsou tak moc přistíněné borovicema, že je budu muset v létě přesadit jinam a sem vymyslet nějaké jiné rostlinstvo. Uvědomila jsem si, že jsem někde nechala šlahnuté ty velké nůžky, ale už sotva lezu je 14h pryč a musím uklohnit nějaký oběd (nakonec chtěl Tom jen chilli fazole z plechovky s toustem a vysmahlou slaninou - ještě do toho opeču i cibuli s česnekem a papriku na kousky, aby toho bylo víc🙂) Dneska padla, prdím na to😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.03.2024, 18:37:19 xxx.xxx.63.65

Niki tady teď někdy psala o úspěchu v práci. Tak si dovolím sem vložit mail, který mi teď přišel. S tím velkým rozdílem, že i kdybych náhodou nominaci získala, tak u nás budu po zásluze potrestána… 

“Vážená paní doktorko, je nám ctí Vám oznámit, že jste byla v rámci každoroční soutěže Akademik roku, jejíž vyhlašování probíhá během Reprezentačního plesu LF MU, nominována na Akademičku roku. V této souvislosti bychom se Vás rádi zeptali, zda-li souhlasíte se zařazením do soutěže Akademik roku. Bohužel jsme dodnes nedostali Vaši odpověď, zda-li souhlasíte se zařazením do soutěže, a proto bychom se rádi ještě jednou zeptali. Předem mockrát děkujeme za Vaši odpověď. Za LF MU XY, PR & Social media”

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 11.03.2024, 18:40:18 xxx:xxx.2b5e:35d6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.03.2024, 18:37:19

..to je krásný….ne, že se na to vykašleš,   okamžitě jim to potvrď..

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.03.2024, 18:47:33 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.03.2024, 18:37:19

Ty jo😲👍 Tak samozřejmě, že souhlasíme s nominací! Kde to máme podepsat??😉 No vidíš to a pak, že si tě tam nikdo neváží. A tihle na tebe přišli kde, ha?  Nezapomeň to potvrdit!

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.03.2024, 18:51:28 xxx.xxx.94.74

No…tak vidíte. Sice je otravné chodit každý den do práce(vás naprosto chápu) ale zase: mě tu nikdo neocení! Nebudu už na nástěnce, ani nominaci nedostanu😛 Dneska mě z něčeho zase začal bolet palec, vždycky si tak jako odtrhnu maso od nehtu, z boku. Bolí to pak týden👎 No a nic, koho to zajímá…nikoho. Muž poví: hm, to je blbé, to se ti musí zase zahojit😎 No šak ba, musí😏

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.03.2024, 19:39:08 xxx.xxx.63.65
Kilian:

..to je krásný….ne, že se na to vykašleš,   okamžitě jim to potvrď..


Já už jsem to potvrdila…ale teda na ples by mě nedostali ani párem volů!!!😄

Nemyslím, že by ta nominace vyšla (jako že opravdu si to nemyslím ani náhodou, i když je to potěšující)…ale kdyby náhodou jo, jak ráda bych to udělala mým šikanátorům…😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.03.2024, 19:39:56 xxx.xxx.63.65
lesnizinka:

Ty jo😲👍 Tak samozřejmě, že souhlasíme s nominací! Kde to máme podepsat??😉 No vidíš to a pak, že si tě tam nikdo neváží. A tihle na tebe přišli kde, ha?  Nezapomeň to potvrdit!


Raduš, děkuji Ti!💝

Ale toto jde mimo ústav, toto je nominace od studentů…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.03.2024, 19:45:22 xxx.xxx.63.65
lesnizinka:

No…tak vidíte. Sice je otravné chodit každý den do práce(vás naprosto chápu) ale zase: mě tu nikdo neocení! Nebudu už na nástěnce, ani nominaci nedostanu😛 Dneska mě z něčeho zase začal bolet palec, vždycky si tak jako odtrhnu maso od nehtu, z boku. Bolí to pak týden👎 No a nic, koho to zajímá…nikoho. Muž poví: hm, to je blbé, to se ti musí zase zahojit😎 No šak ba, musí😏


Týýý brďo, já mám už asi pátej den poškozený palec - nerv! Stříhala jsem naprosto debilitní materiály do výuky (byly zalaminované a když jsem se sháněla po řezačce, tak “nemáme”) a záhy to odnesl palec. Všichni, že se to do druhého dne spraví, a ono je to naopak den ode dne horší. Je to jako by mi někdo přejížděl po holém nervu - brrrrrr!!!👎

Plus parestézie - všelijaké mravenčení, zhoršená citlivost, myslím, že kdyby mi teď někdo řízl do bříška prstu, tak to ani nepoznám. Prostě něco se mi stalo s nervem.

Takže už jsem kontaktovala přednostku Neurolky (je to moje kamarádka), a že bych si střihla ještě pracovní úraz…???😛 Dle ní jsem si nerv zhmoždila a že by se to mělo spravit. No jo, ale ono se to fakt zhoršuje.

Takže zrovna já s Tebou naprosto soucítím!!!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 11.03.2024, 19:56:12 xxx.xxx.63.65
Kilian:

….budu držet palce


MOC děkuji! Ale je klidně možné, že neúčastí na reprezentačním plesu se diskvalifikuji sama. Já vůbec netuším podmínky “soutěže” atd.

Canka
Canka (383 příspěvků) 11.03.2024, 20:34:01 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jani to je super!!Moc ti to přeju,aby to klaplo!A proč nechceš na ples?Já teda taky nejsem plesový typ a nechodím na ně,ale sakra kvůli takovýmu ocenění se sakra navleč do nějakých šatů a kramfleků a mazej!!!A chceme fotkuuuu!!!😜

Dneska jsem byla normálně nasraná,že je venku tak nádherně a já musím být v práci..sluníčko a 12°C..nádhera..posílala jsem z práce balík bráchovi přes UPC do Anglie(má narozky) a kurýr mi volal,ať čekám venku,že už vyzvedává balíky vedle ve firmě a já si zatím sedla na obrubník a normálně se slunila..a pak přijel ten kurýr a smál se,že prý jsem vypadala tak spokojeně na tom obrubníku😄Po práci jsem ale musela doma nejdřív uklidit,protože to tam vypadalo jako kdyby tam někdo hodil atomovku(vyhodila jsem asi půlku všech kočičích hraček,protože si s tím nehrajou a já po tom jen šlapu) a pa hurá ven za zvířátkama..ty se taky slunili a užívali si dneška..kobylky obě stáli s povolenýma nožkama a odpočívali,Boženka ležela a jen oddychovala..opravdu super počasí..

Nikoušek je už 100% a už není ani průjem..jsme domluvený s vetkou(dneska jsme jí volala),že kdyby se to jen malinko zhoršilo,ať hned seberu ten bobík a uděláme tu koprošku..každopádně už tady zase lítají po bytě a hrají si s Čikitkou,už i ta noha se spravila..sousedi pode mnou musí mít radost,protože tu fakt lítají jak praštěný😇 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 12.03.2024, 07:39:06 xxx.xxx.90.77

V noci pršelo, leč nasoplilo sotva 6mm. Tvrdošíjně hlásí, že dneska ještě má pršet, ale koukaje na radar, nějak nemá z čeho, zase se to z východu posunulo všechno na jih Moravy a Čech. Mělo pršet tři dny, pršelo vlastně jen tuto noc a na zítra už je tam sluníčko, totéž ČT-PA. No nic, čím víc techniky rosničky mají, tím víc se v ní zřejmě nevyznají. Asi si chytím žábu do flašky, jak pan Tau. Bylo by mi to jedno, kdybych si nepotřebovala plánovat brigádníky. Řekla jsem jim, že bude pršet, tak až v pátek🙄

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 12.03.2024, 07:49:47 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, klobouk dolů, to je řehole na té zahradě! Já když příští víkend najdu čas, dám do země brambory a zbytek česneku, co mi doma naklíčil. A chtělo by to opravit tu houpačku pro koně. A dodělat stojany na překážky. A sešroubovat konečně ty další kavalety, co na ně mám materiál složený u přívěsu. A zakopat sloupky do ohrad… vystrouhat kopyta třem koním. Dva už mám. Ehm. Nevím, kdy to mám dělat 😀

Dneska budou děcka makat. Snad vystrouháme ta kopyta a pak odnosíme co zvládneme větví a zbytek větví snad vyhážeme aspoň za ohradu, to pak mohou holky uklízet i průběžně bez naší přítomnosti. No a osekat pořezané břízy, které se hodí na tyče na překážky, to by chtělo taky. To dnes nestihnem ani náhodou…

Ale povedlo se mi u kámošky důchodkyně vyhrábnout z dolíku (kompostu/hnojiště) jedličku, kterou tam zahodil její syn, který jí ji vyrýpnul ze záhonu. To byla kontejnerová jedle, takže má pěkně kořeny kompaktní. Přivezla jsem si ji ke koním a hned mám druhý jehličnan k překážkám na okrasu, tak to mám radost. Zasadila jsem do kýble. Budu muset pro ty jehličnany vymyslet nějakou konstrukci, aby mi nepadaly větrem, až budou pak někde umístěné.

Včera naštěstí nepršelo, tak jsem po víkendovém opékání vyhrabala popel s hřebíky a sponami z ohňového barelu a přesypala do pytle, který během sezony doplním a pak vyhodím do komunálu. Dřevo, které nemá hřebíky, skládkujeme a necháváme rozpadnout na hromadě (zvířátka a tak), ale to s hřebíky si nemůžeme dovolit nechat ve výběhu, takže to pálím a díky tomu můžu vyhazovat do konťáku ty zbytky. Tentokrát si část uhlí z pálení chci nechat na hnojení ovocnin a také na své nové terárko. Vyčištěný barel jsem opět zakryla igelitem, aby mi do něj nepršelo, protože je zespoda vypouklý a drží se tam voda. Tak jsem spokojená, že do toho nestačilo včera právě napršet. Doufám, že dnes zaprší.

Rozhodla jsem se totiž chovat stínky (suchozemské korýše) na zkrm pro slepice 🙂 Tak jim ze 100l akva, co mám doma, udělám tera, to bude zase počin, snad mi to tam vše neshnije… přemýšlím dát víc půdy a nasadit i žížaly 😀 Ještě to proberu s poradcem brigádníkem - nově osobním asistentem - protože on chová bezouše (bezobratlé) a má k tomu co říci.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 12.03.2024, 08:18:47 xxx.xxx.198.226

Jo. Včera jsem počítač nekoupila, tak tak jsme dovezli auto do servisu, pokoupila jsem krmení, a s padajícím večerem dorazila ke koním. Než jsem pokrmila a poklidila, byla tma tmoucí (domů na sedmou). Dneska asi počítač nestíhám, ale zavolám inzerentovi, zda mi ho může předat i večer po koních, tak uvidím, jestli si vzpomenu 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.