Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 08.03.2024, 15:15:20 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.03.2024, 15:08:55

Rozuzlení se asi nedozvím😏maximálně zaznamenám, jestli zmizí, protože tu chodím denně. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 08.03.2024, 20:25:58 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Moc děkuju,to víte,že mi to udělalo hroznou radost..i se vám pak mnohem líp pracuje..jako musím říct,že po včerejšku se mi dneska pracovalo úplně jinak..a věděli,že sladkostma mi udělají největší radost😀

Jinak holky jsem šťastně rozvedená😇Jméno jsem si nechala,nehodlám všude lítat a vyřizovat změnu jména,přijde mi to zbytečné jen kvůli rozvodu..navíc už jsem na něj zvyklá,takže Raduš nic nepřepisuj😂Jsem ráda,že už je to za mnou a proběhlo to naprosto hladce..no teda skoro..budeme muset ještě vyřešit ten pozemek,protože stále odmítá mi tu půlku nechat za nějakou normální cenu..i když jsem mu předložila důkazy,že to tu cenu nemá.. no máme 3 roky na to to dořešit..snad přijde k rozumu..

Každopádně jsem teda dneska grogy a asi hodně brzo odpadnu😀 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.03.2024, 20:43:53 xxx.xxx.62.51
Bobca:

Jani-jo,hodila by se jen ta první..ty další jsou čtveraté, nesedí na obrazovku..a když je oříznu,změní se i rozlišení při zvětšení-zkoušela jsem to..proto vždycky prosím o “ležaté”🙏Tuhle jsi někde schovávala,žejo?😊..ta je boží…😇Mám radost,že máš radost👍👌


Boži, prožívám celkem nelehké období. Dnes mi udělali obrovskou radost studenti (řekli, že mě mají ze všech vyučujících nejraději; i když v mé situaci mi tím věci poněkud ztěžují) a včera jsi mi udělala radost Ty a ta radost trvá! Děkuji moc!💝

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.03.2024, 20:45:55 xxx.xxx.62.51
Buggyra:

Ježiš Canko, takového zamtele (=zaměstnavatele) si považujte, to je úžasné, to by se mi také líbilo! Já si na práci stěžovat nemohu, dokonce se občas i pochvalně zmíním, ale uznání se tady člověk nedočká, to ani omylem. Šéf to neuznává. To je dost smutné. Tak trochu závidím, ale asi víc vám to přeju, jsem ráda, že to takhle někde funguje!

A řekněte, že hned máte větší motivaci příště pro tu firmu zase něco udělat?! Kdyby takhle přemýšleli všichni…

Blahopřeji! 🌹


Přesně tak! Ve firmě Čanky vědí, že a jak si mají vážit těch, kteří dělají svoji práci dobře!👍

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 09.03.2024, 08:02:17 xxx.xxx.20.192

Niki-tak to je super..až na ten pozemek teda,ale aspoň jsi neřešila děti atd….Bude ti půjčovat dál čivavku?

S tou prací jsem byla klidná,když jsi psala,že se bude propouštět..Tebe si určitě nechají..a je to tady!😇a navíc pochvala💖(koš už máš snězený?🤩😜)

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 09.03.2024, 08:05:28 xxx.xxx.20.192

snědený-snězený…češtinářky,ha? 🤔

Buggyro..bysme se taky dá..jsme to zkoumaly kdysi ještě na fauně s Kometkou..Já si to pamatuju ještě ze školy…bysme,bychom..ale nehádám se,je to už hóódně dávno😀

kometa
kometa (5543 příspěvků) 09.03.2024, 08:14:01 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.03.2024, 08:05:28

U snědeného krámu - tuším Ignát Herman?

Vždycky bychom. Opravuji, když přijdou děti s prosbou - my bysme…

Já bych, ty bys, my bychom, vy byste…

Canka
Canka (383 příspěvků) 09.03.2024, 09:11:56 xxx.xxx.212.25

Dobré ránko,

Holky děkuju,jste všechny hodné..ale taky jsem strašná držka a na to jednou v tý práci dojedu😂

Raduš bylo to takové emotivní,ne teda z mé strany,napíšu vám SZ🙃Aleten pozemek je pro mě vážně důležitý vyřešit..abych mohla být úplně v klidu..ano,čivavku mi bude dál půjčovat..na tom se nic nemění…

Každopádně mám velkou radost…Nikoušek se mnou už celou noc spinkal zase v postýlce,hraje si teď celé ráno s Čikitkou(ale teda talhle se mu ta nožka jen tak nezahojí,když tu bude furt lítat🙄)..i přišel na svůj rituál do vany,který dělal každý den do doby,než začal ten průjem..miluje,když mu pouštím vodu z kohoutku a on to může pít…už to vypadá jako 100% Nikoušek..i prdelka je už zahojená a není vopruzená..a už má i čistý zadeček..ale tu koprošku bych stejně chtěla udělat..během dneška a zítřka bych ho chtěla vychytat na záchodě… 

Posílám gaučákový fotky😂

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 09.03.2024, 17:27:12 xxx.xxx.94.74

Čauky holky, nějak nestíhám😏 Včera jsem byla v zahradě, doletěla domů, hodila do sebe tuňákový salát…a vytuhnula. Myslela jsem, že ještě půjdu, než se setmí, ale byla jsem nějaká hotová. Nebylo hezky, pofukovalo, bylo na zimní bundu. No dneska kurňa…psa by nevyhnal👎Ráno sice 5st, ale vichr a sem tam kaplo. Obchůzku jsem vzdala a šla raděj na pás do sklepa. Bylo mi líto pejsů, co čekají na dobroty, ale představa, jak se snažím jít proti tomu vichru…mě nenadchla. Jo, včera jsem čekala na Toma, říkal, že přijede pozděj, že má ještě domluvenou schůzku s podřízenýma, doladit fungování, kde to skřípe. No ředitel se vrátil z Vysočiny až skoro v 19, takže Tom z práce ve 22h😠 Jsem byla už i nakrknutá, protože ani neposlal SMS, že se to protahuje🙄 A dneska dopoledne ještě musel za právníkem do Zlína, takže jsem si udělal jen takový výlet, skoro na otočku. Pochodila jsem obchody, no neměla jsem chuť si ani nic kupovat, zkoušet se mi to nechtělo😏 Koupila jsem Viktíkovi na zkoušku ještě jiné granulky, poslední Royalky pro koťátka mu moc nejedou, zase vidím, že radši nejí. Teda jde na masko, ale já potřebuju, aby jedl i nějaké granule, když odjedem, to mu nemá kdo masko dávat. Tvářil se, že jo, uvidím jak dlouho😏

Nikouš už vypadá úplně v pohodě👍

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 10.03.2024, 10:15:29 xxx.xxx.94.74

Čauky holky, tak jak jste na tom s počasím? U nás zatím celkem hezky, 9st, jen kdyby toho vichru nebylo👎 Fučí a fučí, opět jsem zůstala dneska ve sklepě. Nevadí mi normální vítr, nevadí mi slabý deštík, ale tohle je fakt hnus. Ach jo, už mě to nebaví😟Před barákem nám večer lítala i plechová psí miska, která tam stojí už několik let. A my, že co tam lítají za plechy🙄 Mohla se vyhodit, je prasklá - jsem před měsícem zjistila, když jsem tam nalila pro kočky vodu a ,,zmizela"😏

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 10.03.2024, 11:24:45 xxx.xxx.20.192

hnus,vichr,ale už je 12 stupňů…Vařila jsem bramboračku "co dům dá"…brambory,cibulka,květák.(v Lidlu za 17,50).mrkev,kedlubnu,zelí..celer vcelku ale..chyběl mi tam hrášek..Jinak se mi nic nechce..klasika😇

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.03.2024, 07:39:25 xxx.xxx.198.226

Já jsem v sobotu pilně pracovala s brigádníkem - splnila jsem mu přání a vyšlápla s ním na místní kopec, málem vypustila duši, a on že pěkná procházka, spokojen. Pak jsme zaobstarali zvěř a něco pořezal motorovkou. Večer jsme pak spálili nějaký bordel a opekli si párky, tak to se mi líbilo 🙂 V sobotu u nás bylo hezky a i celkem teplo.

Včera jsem s holkama od koní naplánovala odpoledne vyrazit na výlet na kratší procházku (co mě to jen napadlo!) k lesnímu prameni. Cesta sice po silnici a jen mírně do kopce, ale já jsem teda docela umírala, po tom sobotním výšlapu. No děs. Zpátky jsem si nesla pár litrů vody z pramene, ale to už bylo z kopce, tak se dalo… Včera také bylo pěkně a teplo, sice oba dny zataženo, ale moc nefoukalo (krom teda na tom kopci v sobotu) a dalo se pěkně pracovat.

No a dobrá zpráva, v sobotu se koňovi provalil absces nad kopytem, takže už kulhá daleko méně, nožka ho nebolí, dokonce měl v pátek odpoledne otok, tak ten už je taky pryč, tak jsem ráda a veterinářku pozvu jen tak na revizi, aby případně zhodnotila, zda se dá očekávat, že se to doléčí samo a nebo zda ještě bude čistit, otevírat a tak (umí se to zapouzdřit znova…). 

Dneska odpo vezu auto do servisu, teče servokapalina, jakože fest, takže snad to servisák pořeší nějak finančně kulantně, záleží na tom, jaký díl je poťapaný… Tak uvidíme. Po cestě nakoupím zase nějaké krmení koňovi, ať se poměje 🙂 Když mám taky jednou za co 😀

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 11.03.2024, 08:09:15 xxx.xxx.20.192

Já byla přes víkend dost zhnilá,u nás foukalo fest..Jo,nevím,jestli jsem psala..šlapka neopravitelná..nesehnatelná,,zkusím ještě obvolat nějaké opravny,zda nemají plonkovní…Ještěže mám tu Zdenčinu kufříkovou,tak jsem si ji nainstalovala na tu moji skříňku(pokaženou jsem schovala),spravila si akorát polštář-byl velký na ten můj anatomický..Večer vytřela barák a to bylo asi vše..Svítím normálně velkým světlem,je tu jak v katakombách,když je venku hnusně-nic člověka nebaví.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.03.2024, 08:12:34 xxx.xxx.198.226

Když nebude šlapka k sehnání, kupte jinou s jinou zástrčkou a doneste tu pokaženou a tu novou nějakému elektrikáři, ať vám tu zástrčku přemontuje na tu novou 🙂 To se dá, elektrikář to udělá tak, aby bylo vše v pořádku 🙂 A nebo občas jsem vídala na bazoši některé stroje za hubičku, že rozbité. Tak koupit takový nějaký a vzít si z něj tu šlapku a zbytek holt zlikvidovat.

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 11.03.2024, 08:20:00 xxx.xxx.20.192

mám vyhlídnutý na bazošiv Ostravě za 800-je tam ta šlapka,co mě vyhovuje(pokud ho ještě bude mít..ta podlouhlá je blbá,fakt-bolí mě z ní noha....Pojedu ke Zdence na velikonoce…Napadlo mě..Myslím,že na FB toho bude víc,musím poprosit vedle Petru,jestli by se se mnou nepodívala..Nemám FB.Ale je to dobrý nápad s tím elektrikářem..napřed bych se ale zeptala,jestli to jde..jste si jistá?dík za radu🙂

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.03.2024, 08:29:32 xxx.xxx.198.226

Jsem si jistá, šlapka je prostě jen na kabelu, elektrikář akorát musí propojit správné dráty 🙂 Max. že na to bude potřebovat vidět i ten stroj, aby si změřil, který je plus a minus, jinak je to mechanická záležitost 🙂 

Samozřejmě pokud máte stroj na 220 V, chce to šlapku zase ze stroje na 220 V. A můžete se zeptat v opravnách strojů jestli neexistují nějaké adaptéry (mezikus mezi stroj a kabel od šlapky, aby se k tomu stroji daly připojit i neorigo šlapky) - třeba existuje 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 11.03.2024, 10:20:59 xxx.xxx.94.74

Jo, jo Bobi, Buggyra má pravdu, elektrikář by to určitě zvládnul přepojit, mě běžně strejda vyráběl kabely na kde co. Jak vlastně ta šlapka vypadá, máš fotku? Nevím právě, o jakové podlouhlé mluvíš a jakovou jsi měla ty. 

U nás dneska už konečně trochu normální počasí, fouká sice, ale tak přijatelně, mělo pršet, zatím svítí slunko, tak jdem makat😉 Muž musí z křoviňákem dosekat poslední zbytky, ať se to konečně dočistí, už toho není moc, tak na den práce…a můžu začít plet😏Ne, první musím posadit zeleninu. Tam mě brzdí nespálené tyhle zbytky trav atd. A tedy to, že má za pár hodin začít pršet a pršet tři dny, takže to i tak vyset nestihnu🙄 Gučajza už asi 5 dní chodí na noc ven. Víktík zatím ne, ten chodí jen večer a na spinkání přijde domů. Gučajz pak ve 4! ráno lapí na terase za oknem a čeká, až ji pustím do ložnice. Doufám teda, že tam nesedí od půlnoci😏

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.03.2024, 11:16:18 xxx.xxx.198.226

Tak místo abych dávala opravovat starý noťas, koupím si radši na bazoši jiný 😀 Tak daleko jsme to dopracovali. Starý jsem koupila za 1000,- s nefunkční klávesnicí, tu jsem si dokoupila na USB, je na něm windows 7  a některé stránky už mi odmítají se zobrazit (banky a tak…), no ten nový laptop koupím za 1600,- a pojede jak fretka, s nějakým (je mi to jedno) neběžným operačním systémem, hlavně že na tom půjde prohlížeč a internet, a to snad ano. A nebudu muset půl hodiny čekat, až se mi pustí internetová televize 😍 Kdybych dávala starý noťas opravit, tak jen vyčištění a napatlání nové pasty pod procesor by stálo 1500,-, tak snad šetřím na správném místě (a tenhle nový komp to nebude tak dva roky ještě potřebovat 🙂).

Tak se těším. Snad již dnes…?

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 11.03.2024, 11:20:50 xxx.xxx.198.226

U nás má pršet zítra a jen zítra, mně by se celkem líbilo, aby pršelo aspoň dva dni. Už jsem odčerpala nějakou vodu z nádrže, ale nemůžu tam rovnou svést okap, když teď bylo týden sucho, protože by se tam spláchly ze střechy a z roury kdejaké hnusy, takže to chce, aby půl dne aspoň se to splachovalo jinam, a do nádrže to můžu dát teprve pak. A to ještě nesmím zapomenout 😊 - takže zítra držte palce, během dopoledne se to umyje, a snad si odpo vzpomenu to přehodit, aby nám do té nádrže něco doteklo (stačí 200 l, to by mělo snad napršet…). 

Ale zase když si nevzpomenu, žádná škoda, teď mi došlo, že by bylo dobré tu nádrž vyprázdnit a vyčistit… hm. Tak pokud si vzpomenu, dotáhneme zítra pod ten okap pojízdnou nádrž, a ta se bude plnit 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.