Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 20:59:23 xxx.xxx.63.197
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.03.2024, 16:22:38

Raduš, nechci Tě nějak napadat, ale víš to jistě, že Tvé kočky neloví ptáky?? Přece Gucci je lovec. A za mě kočka, která loví myši, loví i ptáky.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 21:00:40 xxx.xxx.63.197
Buggyra:

Inu, záleželo by na adresátovi 🤭 

Ale jinak jsem vážně chtěla jen zmínit existenci nášlapných krmelců.

Škoda, že už se citovaný text nedá upravovat, bych to ocitovala bez toho hodnocení.


A tak stran adresáta se musím Sagy zastat. Vyměnily jsme si pár SZ a je to moc milá osoba.🥰

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 21:03:13 xxx.xxx.63.197
lesnizinka:

Tak když už má Viktík konečně trochu formované bobky, tak dneska sežere hrst králičích jater a čekám, že se totálně zes..e z toho🙄 Nikdy v životě se ničeho podobného nedotknul, ale to vlastně skoro ani masa. Od té doby, co přestal žrát granule, žere prakticky pořád jen maso. Dneska jdu dělat králičí játýrka na cibulce k obědu a hned doběhnul, jestli nevařím něco s masem. Tak jsem mu jen tak pokusně hodila kousek myslíc si, že od toho zdrhne…a on se do toho pustil😲 Srdíčko - sežral taky, nevěřila jsem svým očím😲 Doufám, že nebude mít zase průjem měsíc👎 Jinak jsem teda ráda, že mu to chutnalo jen nevím, kde mu je budu teďka schánět😜 Tu trochu jsme dostali od tchánů. 


Hele, moje kočky vnitřnosti milují, včetně jater. A neprůjmuje z nich nikdo ani nikdy neprůjmoval. Teda dáma Elsa bohužel syrové maso nepozře. Ale kluci ano a zažívání v poho.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.03.2024, 21:31:33 xxx.xxx.94.74
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.03.2024, 21:03:13

Maso jedla vždycky jen Gucci. I Gucci I. Kocouři jen a pouze granule, Leonek z Gucci kapsičky tak maximálně olízal omáčku a to až na starí kolena, no v podstatě to dělá i Viktík, to ,,jako, že maso" nejí, jedině, že se mu tam malinko přilepí😉No a najednou futruje maso, protože asi zjistil, že jen z toho rosolu živ nebude😉 Jenže teda zatím snad nepřibral ani deko nevím, kolik by ho tak musel denně sníst?Ještě jsem to nezjišťovala, ale budu asi muset, abych trochu věděla, kolik do něj minimálně dostat. Jelikož z misky to nesní, jen když mu to hážu po kousíčkách nakrájené, tak je to myslím fakt málo🙄 

Gucci ptáčka přinesla zatím…tak možná 5x. A z toho nejmíň dva byli živí a sebrala jsem jí je. Prosim tě, jak by ta puclena chytla ptáčka, když už se sotva někam vyšpárá, když se neunese😉 Tak tím pádem jen lapí u díry, to jí vyhovuje😛Teď jak měla ten kouslý zadek, tak nemohla vyskočit ani na televizní stolík, nemohla se odrazit, protože ji to bolelo, tak narazila a žuchla zpátky na zem😏 Naštěstí už to má dobré, minimálně se tak tváří a bouli už jsem nenahmatala. Cítila jsem tam žmolek chlupů, jako by slepené, tak jsem za ně potáhnula(no nelíbilo se jí to, řvala) ale tím pádem jsem asi udělala dírku, aby si to mohla vylízat - ošetřovat. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 21:37:48 xxx.xxx.63.197
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.03.2024, 21:31:33

No jo, ale to Tě zas musím varovat před tou pitomou cukrovkou…

Však víš, že Fido než onemocněl, tak měl taky nadváhu, ba přímo obezitu…😟

A já vím, že občas píšeš, že Gucci je tlustá. Pak DENNĚ píchat inzulín je fakt řehole. A to je ještě (prozatímní) štěstí, že stačí jedna injekce denně. 

No a kuřecí játýrka před chvílí futroval Kuky. Já mám podezření, že on má vyloženě absťáky, když nedostane syrové!!😄 Nedivím se mu…z těch divných kapsiček obvykle v nouzi nejvyšší jen vylíže šťávu a “maso” nechá. Takže obzvl. v poslední době především kvůli němu jsem nucená denně kupovat syrové. Jako ono to vychází nejlevněji…ale ani sama sobě nenakupuji denně, zato milostpánovi většinou ano.😉

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 21:51:04 xxx.xxx.63.197
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.03.2024, 21:31:33

Počkej, ona měla absces?? Na to bacha! Vzpomínáš na Fidův absces? To bylo teda něco - také kousnuté do zadku!

Třetí snímek = Fido + Elsa

Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2354 příspěvků) 06.03.2024, 23:35:11 xxx.xxx.162.21
Fikovnice:

No jo, ale to Tě zas musím varovat před tou pitomou cukrovkou…

Však víš, že Fido než onemocněl, tak měl taky nadváhu, ba přímo obezitu…😟

A já vím, že občas píšeš, že Gucci je tlustá. Pak DENNĚ píchat inzulín je fakt řehole. A to je ještě (prozatímní) štěstí, že stačí jedna injekce denně. 

No a kuřecí játýrka před chvílí futroval Kuky. Já mám podezření, že on má vyloženě absťáky, když nedostane syrové!!😄 Nedivím se mu…z těch divných kapsiček obvykle v nouzi nejvyšší jen vylíže šťávu a “maso” nechá. Takže obzvl. v poslední době především kvůli němu jsem nucená denně kupovat syrové. Jako ono to vychází nejlevněji…ale ani sama sobě nenakupuji denně, zato milostpánovi většinou ano.😉


Lily by nejradši jedla jen syrová játra. Ale bojím se, že to není zrovna zdravé. 😞

 Má po kastraci také nadváhu, ale nevím, jak ji omezovat, je úžasná, milá kočka, ale jak má hladík, dělá příšerné scény.😱😅

Jí jenom syrové.

Saga
Saga (511 příspěvků) 07.03.2024, 07:18:41 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, děkuji za zastání😊! Ono v dnešní hyperkorektní době je někdy těžké něco napsat/říct. Co je pro jednoho běžné a normální, může být pro druhého katastrofa. My jsme vždy polovenkovní kočky měli. Sousedi také. Všechny kočky byly doma krmeny, ale zároveň venku lovily škůdce. Nikdo z nás nikdy nerozlišoval, zda je škůdce opeřený, osrstěný, nebo má osm nožiček. Byla jsem vychována na vsi, za normu bylo vždy považováno, že už jako malá jsem věděla, jak zvíře vzniká, jak se rodí, roste a také usmrcuje a konzumuje. Usmrcovat domácí zvířata, určená ke konzumaci, jsem se učila ve věku 12ti let. Stejně tak, jako jsem se učila, co je škůdce, čím škodí, a jak ho zlikvidovat. Pro mě norma, pro jiného sci-fi. Obávám se, že mnoho dnešních hyperkorektně a útlocitně vychovávaných dětí, by moje dětství jednoduše nepřežilo. Ale není to jen o dětech, dospělí jsou častokrát mnohem “horší”, mluvím teď naprosto všeobecně, není to namířeno proti nikomu konkrétnímu, ale často se v současné době setkávám, řekněme “k návratu k přírodě”. Jakože nadšení dospěláci pořídí pár slepiček, pár králíků, protože jejich děda, babička, heh….A pak přijdou za mnou, že jim to nenese, že tam maj myši, že TO neumí zabít, a že teda jako si toho králíka nechají na okrasu, když on má taková ošiška, že jo…Že myš nemůžou chytit do pastičky, protože to je týrání, jestli bych jí jako nemohla někam odnést do přírody? No…co mám jako s takovýmhle matriálem dělat, poskytnout kontakt na místní psychiatrii? Dnešní doba je solidně praštěná. Jedině se odstěhovat na Mars.😄

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 07.03.2024, 07:23:41 xxx.xxx.198.226

Jo to já nejen že nebudu myši chytat do pastičky, já je rovnou budu trávit. Je tam takých myší, že bych musela denně stražit 10 pastí, na to nemám čas. Snad to neodnesou sousedovic kočky nebo moje slepice…

Napadá mě - nevíte, jestli existuje jed na krysy, co neotráví kočku? To asi těžko, že.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 07.03.2024, 07:30:35 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.03.2024, 07:23:41

Možná ten s vitamínem D. Selontra - ten je kumulativní. I přípravky s obsahem warfarinu by při jednorázovém požití neměly být nebezpečné. Ale to jednorázové, že jo… 

Saga
Saga (511 příspěvků) 07.03.2024, 07:41:37 xxx.xxx.167.183

Buggyro, taky nepastičkujeme, ale trávíme. Moje drahá tříčtvrtka shání jed od profi jedaře, ten jediný zabírá. Letos je to čtvrtý rok, co používáme profi jedy a teprve teď je to znát. Ptali jsme se ho na spoustu věcí, včetně téhle. Nástrahy, co máme, jsou ve tvaru válce, a naprosto příšerně páchnou, nechápu, co na tom ty hlodavce láká. Bylo nám řečeno, že pro kočky to lákavé není, ale spoléhat se na to nedá, že máme umístit tam, kam se kočka/pes nedostane. Tak to tak děláme, pro jistotu, a stačí to. Kuna se tím otrávila i s mladýma, tže podle mě, kočka může taky. Taky jsme se ho ptali, co když kočka sežere otrávenou myš? Prý by jí to nemělo nic udělat, max. se pobleje. Upřímně absolutně netuším, jestli některý z našich kocourů někdy sežral otrávenou myš, ale ta pravděpodobnost je celkem vysoká a ťuk ťuk, nic. Naše obec je s plošnou deratizací celkem naštíru, kdybychom si nelikvidovali škůdce sami, už by nám sežrali střechu nad hlavou.👎

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 07.03.2024, 07:44:53 xxx.xxx.198.226

Hm, ta selontra se prodává jen profíkům. Škoda, že zrovna ten bezpečnější jed prodají jen registrovaným. No i tak děkuji. Jak jsem se na to zakoukala, možná zkusím nejprv živochytku… Jen teda nevím, komu za barákem pak ty myši vypustím 😀 Možná s nimi zkusím nakrmit slepice…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 07.03.2024, 07:47:38 xxx.xxx.198.226

Sago, no to já bych ty nástrahy neměla dostupné pro zvířata vůbec. Dala bych je dovnitř buňky a ještě do skříně, kde se ty mrchy peleší, takže i když buňka je otevřená a pro slípky lákavá, k staničce by se vůbec nedostaly. Kočka nebo pes už absolutně vůbec. Ale právě že kočka se dostane k těm natráveným myším, a to může být problém, no. Navíc mě láká možnost prokrmit slepice masíkem, naše myšičky jsou dobře živené a pokud je nepotrávím sama, nejsou ani jedovaté. Tak možná na první dobrou zkusím toto.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.03.2024, 07:49:33 xxx.xxx.119.6

🤣 ouplně vidím nás, jak jsme před lety jeli s pastí a myškou pět kilometrů na louku, tam se ještě jednou chuděře omluvili, že s námi opravdu nemůže bydlet a popřáli jí dobré žití. 

Čím víc jsme budovali, tím víc myší se objevovalo, pastičky zůstávaly bez návnady, ale i bez myší😁. Naštěstí se pes ukázal jako řádný myšilovec a zachránce naší smečky. Mohla bych ho za kabanos posílat po republice. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 07.03.2024, 08:01:54 xxx.xxx.167.183

Ronja - nene😄😄😄ale je pěkný, že jste to takhle práskla😄! Tak to já přidám taky jednu vtipnou historku. Když jsem nastoupila do současného zaměstnání mezi samé chlapy, tak si jako pánové tvorstva mysleli, jak mě dostanou…Přinesli my v kýbli živou myš, prej hele, co ti neseme a čekali, že začnu ječet a polezu po zdi😄! Tak jsem sundala pantofel, vytáhla myš z kýble za ocásek, pustila na zem, flákla jí takovou silou, až z ní vylítly střeva a bylo. Jeden řekl, ty voe, ostatní jen polkli, a vycouvali potichu ze dveří, a už to na mě nikdy s ničím nezkusili😄!

Saga
Saga (511 příspěvků) 07.03.2024, 08:05:12 xxx.xxx.167.183

Buggyro je fakt, že jed je drahej a taky je fakt, že slepičky myšky rády. Co náš kocour chytí a nesežere, nebo to nestihne, slepice to dorazí a nezbyde nic. Ony tak rády loví, občas mu nějaká zdrhne právě ke slepicím a ty jí to nandaji. Bílkovinu s nožičkama si nenechaji utýct😄

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 07.03.2024, 08:15:56 xxx.xxx.20.192

My kočku neměli,jak jsem se vdala,ale myší na podzim hafol-v 80tkách-a v baráku.trávila jsem je modrým práškem-obalila jsem škvarek a dala do všech děr po baráku..Pak jsem v noci potmě o “cosi” brnkla nohou…No,mrtvá myš..O myši pod polštářem jsem již psala..musela být oblblá,čučely jseme na sebe,jsem ji ťafla do pyžama vedle na posteli a následně  venku zašlápla..Naštěstí vylézali zdechnout ven z děr..Nepomohlo ani zadělávat cementem,našly si díru vedle(starý barák)Mezi dřevem ve sklepě byli přilepení mrtví potkani..Ale o kočce pantáta nechtěl slyšet.Ani jeho máma..Přitom my doma mívali až 7 koček🐈

Večer u telky,v periferním vidění se cosi mihlo pod televizí(měli jsme tu dlouhou obývací stěnu,jak to kdysi bylo moderní-od zdi ke zdi)..Tak jsem nastrážila pasti na obou stranách té stěny..Co půlhoďku to cvaklo..jedna stará-velká a 3 malé…Ve škodovce pod zadním sedadlem jsem taky objevila hnízdo,už rozkousaný molitan..O futerce ani nemluvím😊

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 07.03.2024, 08:19:02 xxx.xxx.198.226

Mno ty moje důry neloví, ani když jim pustím myš přímo před xicht. Čumí na to jak vyvoraná myš 🤣

Budu jim muset ty myši pantoflovat - ale zase letící střívka by mohla být lákavá 🙂 Třeba se holky postupně naučí. Budu k nim chodit rozdávat myši s tou živochytkou, tak třeba časem pochopí, že bude myš, a budou natěšené a uloví si samy 🙂 A pak už by mohly sem tam chytnout i nějakou v nedbalkách i bez mé přítomnosti.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 07.03.2024, 08:25:09 xxx.xxx.198.226

No, mě nakrklo, že jednu jedinou deku na koně (novou), kterou jsem dala v pytli do skříně, rozkousaly - pro Canku, těch dek zavěšených v IKEA tašce se nedotkly! A taky staré kožené hulánské holinky, co jsem měla ve skříni. Dvacet let klid a teď v zimě tyhle. Takže půjdou, holčičky. Budou vejce s žloutkem rudým jako záře nad Kladnem!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.