Aktuálně: 4 089 inzerátů199 091 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 06.03.2024, 07:27:04 xxx.xxx.198.226
lupus4:

to Saga : jste vážně tak “chytrá” ?

Chodí naším slepicím na žrádlo, vůbec se nezdráhají zalétnout si dovnitř budovy (venku nic nenecháváme),…

slyšela jste někdy o nášlapných krmítkách ? To by váš “problém ” vyřešilo, zkuste strejdu googla, třeba

https://agrofortel.cz/naslapna-krmitka?sort=p.price&order=ASC


Teď jsem to chtěla napsat! 😀

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 06.03.2024, 08:16:33 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Snad ne takhle trapně, nezdvořile. ;-)


Inu, záleželo by na adresátovi 🤭 

Ale jinak jsem vážně chtěla jen zmínit existenci nášlapných krmelců.

Škoda, že už se citovaný text nedá upravovat, bych to ocitovala bez toho hodnocení.

Saga
Saga (511 příspěvků) 06.03.2024, 09:50:00 xxx.xxx.167.183

Bohužel musím zklamat nejen Lupuse, ale i Buggyru, krmíme míchanicí, která je celkem hutná a obden děláme novou. To se do nášlapného krmítka vážně dát nedá. Směsí nekrmím a pšenici mají ráno a večer na příděl, tolik kolik sežerou. Vlastně krom té pšenice ničím sypkým nekrmíme. Do míchanice dáváme všechno možné, není pokaždé stejná, dáváme do hlubokého kulatého kastrolu do prostoru, tak aby slépky mohly ze všech stran. Ani by nám tak nevadilo, že si vrabci něco užerou, spíš že to nožičkama tak jako upatlaji a pak už to pro ty slepičky není tak atraktivní. To je celý. Vidím, že výraz “žrádlo” který jsem použila byl silně nicneříkající, byť pro nás běžný.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.03.2024, 10:10:54 xxx.xxx.94.74

Sago, když slepice ještě krmila babča, krmily se stejně. Mamka se nepáře, nasype pšenici, rošlape suché rohlíky, vysype na hnůj zbytky z kuchyně a někdy mají mačkané brambory, v létě zbytky zeleniny - dýně okurky, saláty…Jinak mají volný výběh v humně, co si nahrabou a nazobou mají. Směsi nekupuje. Letím pracovat😀

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 06.03.2024, 10:17:44 xxx.xxx.205.61

pro Sagu - nášlap. krm. je jen “kastrol s víkem” , klidně by tam vaše “patlanina” šla dát,…jen holt podstatně horší mytí, no😟

ale šla by vyložit umělo hmotnou vyndavací krabicí…ta už se umyje snadno, stačí jen chtít😉

pro mentorku megi

 zcela bez obalu - obecně - serou mě lidi , co se ani nesnaží zabránit lovení ptáků “kočičkama” a ohání se  “přirozeným chováním”…

asi začnu podporovat psa, aby lovil kočičky, taky přece normál chování…

a netřeba tu reagovat nikam nevedoucí diskuzí “povinnosti u psů x koček”

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 06.03.2024, 10:25:07 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 06.03.2024, 10:17:44

Se Vám dnes zasekly uvozovky, ne. 😀 Jak jsem se narodila, hned  jsem věděla, že lovení ptáčků vyřeší pouštění ven jen v noci. Jsem nejlepší, no, co naděláš.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 06.03.2024, 10:34:09 xxx.xxx.27.149
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.03.2024, 10:25:07

megi, ty zavíráš kočky domů v létě, tak po třetí hodině ranní?
jako vstaneš, zavoláš, všichni dojdou, okamžitě…..
protože tak se ptactvo v létě budí

Saga
Saga (511 příspěvků) 06.03.2024, 10:40:13 xxx.xxx.167.183

Žínko, je to tak, my takhle krmíme leta, v podstatě, co jsem na světě a dřív to nebylo jiné. Chápu, že to spousta lidí nechápe. Každý nechť si krmí, dle svých možností. Komerčně vyráběnou směs jsem nikdy nepotřebovala, pšenici mám zadarmo a do míchanice se vleze všechno možný. Slepice jsou v dobré kondici, snáška je stabilní, mají dostatek volného prostoru, neřeším kanibalismus, nemoci ani nic jinýho. Všchno funguje, není důvod ke změně. 

Co se týče konkrétně vrabčáků, u nás jich bylo hodně vždycky, už můj děda a pak táta je střílel vzduchovkou, když to kočky nezvládaly. Můj soused je taky likviduje vzduchovkou a aby ušetřil střelivo, krmí ty dvě toulavky, aby mu pomohly. Tohle není až tak úplně o kočkách, ty jsou vlastně jenom takovými “pomocníky”. Chápu, že pokud někdo žije v lokalitě, která se potýká s přemnoženými kočkami, tohle nikdy nepochopí. Ale nelze dle sebe soudit druhé a myslet si, že všude je to stejné. Není.

megi-the-pes
megi-the-pes (3084 příspěvků) 06.03.2024, 11:15:59 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.03.2024, 10:34:09

V pět, dřív nevstávám. Někdy ale jdu ve tři spát… no to je jedno, prostě někdo se snaží, někdo nevěděl. Šlo mi o tu vostrost.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 06.03.2024, 11:21:00 xxx.xxx.198.226

Taky se dá na ten hrnec šoupnout kus kartonu s přidělanými ruličkami od papíru, aby ty slepice musely zobat těmi tubusy, tam vrabci nejspíš nepolezou. Taky se hrnec dá šoupnout pod poklop po jehož obvodu zavěsíte třásně, pásky nebo řetízky, kterými slepice naučíte procházet, ale vrabci neproletí.

Saga
Saga (511 příspěvků) 06.03.2024, 11:58:45 xxx.xxx.167.183

Co se týče přikrývání hrnce, tak my chceme, aby žraly od vrchu, protože míchanice je jenom základ, na vrch lijeme a dáváme (ne naráz, ale podle toho co máme) třeba: podmáslí, kefír, jogurty, sýry, zbytky z firemní lednice - prošlé saláty, salámy, šunku, zbytky různých obědů, knedlíky, těstoviny, vařenou rýži, drcené kosti, masové ořezy, mleté, ovozel, co nesmějí koně, kočičí žrádlo, co kocourovi zrovna nevoní, prostě toho je hafec. Je to dle toho, co je momentálně k dispozici, pokaždé jiné a pokaždé v jiné konzistenci. Odežírají napřed to dobré z vrchu a berou to i s míchanicí, když to dobré dojde, chvíli to necháme tak, a pak zas na vrch něco přidáme. A ty dobroty na vrchu právě lákají i cizí opeřence, místní vrabci jsou tak vykrmený, že ty se na nějakou pšenici zvysoka vykvajznou😄Sousedka dělá v závodní jídelně a to jsou teprve zbytky!! Kam my se na ně hrabeme! Sousedi krmí z pekáče, jako my.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 06.03.2024, 12:35:55 xxx.xxx.198.226

no vždyť to budou žrát svrchu. Ony ty tubusy by jim ani nic jiného neumožnily, ve finále. Mně se ale daleko víc líbí ta myšlenka stínítka na lampy zavěšeného nad hrncem s třásněmi až na zem, kdy hrnec šoupnete pod stínítko a je hotovo, nemusíte řešit pokličku, znečištění, atd.

Ale to je vždy otázka toho, jak moc vám ti ptáci okolo vadí. Pokud vám vadí tak, abyste s tím něco udělala, tak uděláte. Pokud zase tak nevadí, tak neuděláte 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.03.2024, 16:22:38 xxx.xxx.94.74

Tak já bych ptáčkovi nikdy neublížila, naše kočky možná chytí tak nějakého invalidu…a dostanou i tak vyčiněno, že ptáčci se nechytají. Větší ztráty jsou bohužel do oken😟 Včera jsem vyhazovala právě drozda - ležel pod okny😢

Slepice ano, vůbec nemáme problém s nějakýma opelichanýma slepicema apod. Nesou prakticky bez přestávky, ani neměly zimní pauzu, když byla mírná zima. 

To stínítko zní dobře. My to teda nepotřebujem, mamčiným slepicím chodí vyžírat ne vrabčáci, ale strejdovy slepice😏

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.03.2024, 16:45:11 xxx.xxx.94.74

Tak když už má Viktík konečně trochu formované bobky, tak dneska sežere hrst králičích jater a čekám, že se totálně zes..e z toho🙄 Nikdy v životě se ničeho podobného nedotknul, ale to vlastně skoro ani masa. Od té doby, co přestal žrát granule, žere prakticky pořád jen maso. Dneska jdu dělat králičí játýrka na cibulce k obědu a hned doběhnul, jestli nevařím něco s masem. Tak jsem mu jen tak pokusně hodila kousek myslíc si, že od toho zdrhne…a on se do toho pustil😲 Srdíčko - sežral taky, nevěřila jsem svým očím😲 Doufám, že nebude mít zase průjem měsíc👎 Jinak jsem teda ráda, že mu to chutnalo jen nevím, kde mu je budu teďka schánět😜 Tu trochu jsme dostali od tchánů. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 06.03.2024, 16:50:16 xxx.xxx.94.74

Bobi, nežiješ ty si špatně, valím bulvy, jak si to umíš zařídit😜 Škoda, že nebyl sníh, to by bylo malebnější(nebo pak už pořádné jaro) ale i tak, super dovča👍

Dneska byli brigádníci, dostříhali jsme poslední velký plot, holka mezitím čistila záhony, já pak šla ještě s ní, trochu jsme s tím pohli, ale ještě toho máme…neúrekom🙄 Zítra hlásí nějaké prskání, tak pokračování až v pátek, zítra s mamkou spácháme nákupy. Otočil se vítr(včera tedy jeden den nefoukal) a dneska si ráno vyjdu, i když bylo chladněj, říkám si: triko, vestu, ale jde to, dobrý. Na cestě vedle do vesnice mi došlo, že fouká do zad…severák. Do zad celou tu cestu je super…jenže ten severák jsem naplno zakusila, když jsem se otočila proti. Vesta dobrý, i ty tenké rukávy na triku se ještě daly, když je člověk zahřátý chůzí. Ale kurňa, normálně mě mrzly ruce, unesla bych asi i lehké rukavice, byly jen dva stupně, které ten severák ochlazoval na nevím kolik, bo sem se nekoukla😏

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 06.03.2024, 20:58:11 xxx.xxx.63.197
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.03.2024, 10:34:09

Hmmm, mám tedy zkušenost, že se budí spíš kolem čtvrté hodiny…ale to je asi celkem fuk. Pro Fida chodím nad ránem a Fido už dávno neloví.

Jo a ta čtvrtá hodina: Jsem sova, často pracuji celou noc a právě nějak před čtvrtou ptactvo začíná pomalu prozpěvovat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.