Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 04.03.2024, 09:21:42 xxx:xxx.218:802e
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 08:11:48

..když ha byla takový magor do koní, že i ty praxe okolo mně bavily a vyla hsemxrada, té se vůbec můžu okolo koní celé odpoledne pohybovat, kdykoli si joboohladit, vykrokovat….se psy to bylo obdobne ..chodila jsem celá šťastná venčit a na cvičák cizí psy…

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 09:28:30 xxx.xxx.198.226
Kilian:

..když ha byla takový magor do koní, že i ty praxe okolo mně bavily a vyla hsemxrada, té se vůbec můžu okolo koní celé odpoledne pohybovat, kdykoli si joboohladit, vykrokovat….se psy to bylo obdobne ..chodila jsem celá šťastná venčit a na cvičák cizí psy…


Tenkrát musel být člověk srdcař nebo mít srdcaře rodiče. Já chodila do dostihové stáje, zadarmo, no a taky jsem dva roky jen zametala chodby, místovala a čistila jezdcům koně. Jenže já měla to štěstí (smůlu?), že paralelně jsem doma měla na ježdění jednoho dva koně. A tak jsem do té dostihové stáje zametat chodila těžce nerada, pouze z donucení prozíravé matky. Protože proč mám někde u koní v cizím mezi dospělýma lidma, se kterýma si nemám co říct, zametat, drhnout napáječky, vymetat pavučiny a mýt záchod, když má herky doma a můžu se vozit každý den? No jasně, že jsem teď ráda, že tu praxi mám.

Saga
Saga (502 příspěvků) 04.03.2024, 09:37:42 xxx.xxx.167.183

Já teda upřímně nechápu, že je někdo ochoten to ve svém volném čase dělat. To musí vážně bavit, jinak tomu nerozumím. Pochopila jsem, že Buggyra má civilní zaměstnání a JK jako koníček, ne jako obživu. Tohle bych dělat nemohla. Buggyro máte ode mě 👍! Něco jiného je mít stáj, s veškerým zázemím, zaměstnanci, ustajovat a k tomu mít JK, kam si chodí klienti přesně pro ten full servis, jak napsala výše Kometa. To je prostě business jako každý jiný, s tím nemám problém. Zákazník se objedná, kdy se to jemu hodí, zacáluje, přivedou mu nacajkovanýho koně, odjezdí a mizí. Nic pro mě, ale chápu to, je to stejné jako jít do bazénu nebo posilky. Prostě trávení volného času. Ale dělat toto poté, co si sama odmakám “svých 40 h týdně”, zadarmo, nebo za nějaký symbolický poplatek? Věnovat svůj čas úplně cizím děckám, potažmo dospělým? Nikdy! A to píšu jako člověk, za kterým ta poptávka již několikrát přišla úplně sama až domů, takřka na gauč. Všechny zájemce jsem ve vší slušnosti odmítla. Letos zatím nikdo nepřišel a doufám, že to tak i zůstane!

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 09:46:11 xxx.xxx.198.226

Tak já to dělám proto, aby se nám hýbali poníci 😀 Když na tom nebude jezdit dítě, čistit to, cajkovat, držet mi nohy na strouhání, sbírat bobky a zametat, budu tohle všechno muset dělat já, k tomu, co ještě dělám. Dítě je motivace u těch koní něco vylepšovat, udržovat vybavení… no a peníze z toho skutečně nemáme. Necháváme si platit členský příspěvek 500,-/měs., protože když jsme to měli zadarmo, tak si z toho fakt lidi dělali holubník. Tohle aspoň u těch lidí v hlavě udělá takovej háček, jako že “když už za to platím”. No ale musejí k tomu pracovat. Umím udělat “tady máte nasedlaného koně a já se vám budu třičtvrtě hodiny věnovat na jízdárně nebo na vyjížďce”. Ale to by lidi nezaplatili 😀 Nejsme v Prahé.

Saga
Saga (502 příspěvků) 04.03.2024, 10:20:46 xxx.xxx.167.183

Buggyro, jak říkám, fakt obdivuju! Já jsem tak nějak postupem času zjistila, že “množství” už mě nenaplňuje. Určitě vzpomenete, jak jsem psala v tématu “Jersey”, že jsme měli velké hospodářství. Vyzkoušela jsem v chovatelství leccos, nejen u koní, měla hafo všeho možnýho, lítala od jednoho k druhýmu a bavilo mě to, ne že ne. Ale pak se prostě ve mě něco zlomilo, na spoustu věcí jsem zůstala sama a už to prostě tak nějak nešlo dál. Nechala jsem si z velkých zvířat jenom koníky a jenom dva, i když vím, že to etologicky není úplně košér, ale je to přesně to množství, co sama bez pomoci zvládnu. Každý další hladový krk už by byl prostě navíc a přes čáru. Dobrovolně a ráda si beru ke koním jenom děti (zatím tedy spíš dítě) jedné mé kamarádky nekoňařky, která má kloučky velmi pěkně vychované, přijede vždy s nimi a je mi k ruce. Staršímu jsou 4 roky a je stejně starý jako moje IC😉, mladší se učí chodit. Protože moje mini je vychovaná, klouček s ní chodí na vycházku na ruce sám a já beru IC, aby se taky vyvětrala. Je to vždycky sranda den s nima, ale narovinu přiznám, že pravidelně by mě to nebavilo. Pro mě je zase naopak mnohem jednodušší si všecko udělat sama, protože to mám rychleji a nemusím nikoho instruovat. Moje drahá tříčtvrtka pomůže, když je třeba, těžké věci dělá automaticky sám od sebe a instrukce nepotřebuje, za ty leta všechno zná.

A s mini si chodím ráda zaběhat, protože samotnou mě to nebaví, takhle mám aspoň motivaci se hýbat, ona ráda závodí a když to přede mnou rozbalí ve cvalu, tak si prostě nemůžete dovolit ztratit dekórum, že jo?😄Tohle bych ani nechtěla, aby s ní provozoval někdo jiný, tyhle naše intimní běhy😄. Jako jo, nějaký to děcko by se mi hodilo, řekněme v termínu listopad-únor, ale to se vždycky všichni někam záhadně ztratěj😄Čím to jenom bude?

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 11:11:21 xxx.xxx.198.226

Jo, kdybych na to byla sama, tak koně prodám nebo odvezu řezníkovi, a mám leda tak křečka! 😀 Jenže my máme tým, tak to jde 🙂 Já být na to sama, tak mám koně jen půjčenýho (což vlastně mám, ale je v rodině, no). Dejte pokoj, mít to na hrbu sama, do toho bych nešla. Tak je otázka, kdo koho by měl obdivovat 😀

Jo tak na to nejste sama, když vám muž pomůže s těžkými věcmi. To my jsme na to baby samy, ale je nás banda, tak se to dá 🙂 Různě si vypomůžeme, a když to nejde, řemeslníka nebo brigádníka holt zaplatíme, co už. Kdybych byla sama tak, jak si to představuju, že by za mě neměl herkám kdo hodit ani to seno, kdybych si ulomila hnát, tak bych si to prostě na triko nevzala.

Saga
Saga (502 příspěvků) 04.03.2024, 11:30:26 xxx.xxx.167.183

Sama jsem na ty koňské věci typu výchova, ježdění, kovář, vet, sedlář, krmivo, nákup, prodej, atd. On je nekoňák, tohle ho absolutně nezajímá, ani tomu nerozumí a ani nechce. To chápu. Já se zas nemusím starat o tu těžkou práci, jako je dovézt seno, volně ložené skládáme spolu, balíkované, co dokupuji, přiveze sám a dá do seníku téměř sám. Vodu do přístřešku vozí on, i kýbl do stáje přinese, o ohradník se stará on, já jenom nahlásím závadu. Veškeré moje výmysly na boxech i v ohradě realizuje on, já to platím. Toho si velmi cením, díky němu mám ustájení na high-tech úrovni, říká, že je to jeho vizitka a nebude to u nás vypadat jak u nýmandů😂Tže je to tak 50 : 50, ale primárně s koňmi pracuji sama, on umí nandat ohlávku a vyhřebelcovat, kopyta už mu moc nejdou. Mini odvede, z IC má respekt.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 11:53:50 xxx.xxx.198.226

Tak to je paráda, to je velká pomoc. My co si samy neuděláme…, máti účetní, já mikrobiolog a sekretářka, kamarádka administrativní pracovnice s vystudovanou textilkou, druhá kamarádka na obchodním oddělení s jazykovkou, třetí kamarádka grafický designér a pak nějaké ty děti, prostě samí tesaři, instalatéři, elektrikáři a technici 😀 V plánu je koupit plachtovou halu a budeme ji stavět a kotvit svépomocí, to bude zase sranda 😀

No ale ohrady si postavíme, dlaždice si položíme, sloupy zakopeme, překážky si stluču, železniční pražce už umím naložit do vleku svépomocí - co se v mládí naučíš, na to ve stáří budeš vzpomínat, až ti nebudou fungovat kolena ani plotýnky 🤣

kometa
kometa (5480 příspěvků) 04.03.2024, 12:42:39 xxx.xxx.224.101
Kilian:

….asi ano, ale tehdy si toho člověk víc považoval….


To samozřejmě taky. Ale je opravdu jiná doba. Ale pořád potkávám u koní i puberťáky, kteří (teda spíš které) nemají problém vzít do ruky vidle.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.03.2024, 19:42:25 xxx.xxx.88.187

Čauky holky, dneska venku krásně, takže nestíhám, jsem vlezená v zahradě. Ráno jsem napsala sáhodlouhý blemt ke koníkám, protože tu se to koní😉jenže jsem se uklikla a všechno se mi vymazalo. Nakrknutá jsem to nepsala znovu a už ani nebudu😛 Buggyro, máte taky krásného kocoura a les…tak ten vám závidím, ten je opravdu malebný👍 Tak jak Saga se zvířátky, tak já to mám se zahradou..nadšení po 20letech dřiny polevuje a hlavně mě nějak chytla ta záda(i když teď se mi zdají lepší) takže využívám už tři roky brigádníky, nedřu se tam pořád sama. Spíš teda jde o to, že na jaře je to všechno hrr a musí to být během měsíce sakumprdum hotovo….a to sama prostě nestihnu. Jařilo se minimálně 2-3 měsíce, to už ale neplatí, teď je to fičák. Pak už se tam během roku plácám sama, ještě jsem pak volala brigádníky v létě, když mi měla přijet návštěva na zahradu, aby to bylo vyčištěno, upraveno všechno najednou, ne jak to běžně je, že se někde plácám(nejčastěj v zelenině) a mezitím mi zbytek totálně zaroste, zaplevelí se. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 04.03.2024, 20:55:07 xxx.xxx.63.66
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 04.03.2024, 19:42:25

Ano ano, Kocour Buggyry je super!!!❤️

Ale možná taky trošičičku obézní, ne?😉 Paní sousedka o víkendu brzy ráno byla ve vchodu, když jsem byla pro Fida venku…a téměř se zhrozila. Prý:"Nemůže se mu něco z té tloušťky stát?" No samozřejmě může… Ale on je oproti dřívějšku výrazně zhublý. Možná lidi klame, že je naprosto obrovský - je to největší kocour za celý můj život, a je mimo jiné i neuvěřitelně vysoký. Kdysi jsem měla fotky jeho jako kotěte, odrostlého. Ležel na zemi a ty tlapajzny měl šíííleně dlouhatánské, až to bylo srandovní!😀

Canka
Canka (377 příspěvků) 04.03.2024, 21:19:13 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

U nás dneska taky nádherně a já musela trčet v práci..koukala jsem ven přes okno a záviděla všem venku😀

 Ale dneska velká radost z Nikouška..už si i hrál😇Měla jsem z toho takovou radost..už provokoval i Čikitku a hrál si s hračkama… už jen aby se vrátil k tomu spát v posteli..to zatím chybí..zítra jedeme naposled doufám na tu veterinu..ale zlobí ho ta nožka..jenže on už si chce hrát a nevydrží v klidu🫣Tak hlavně,aby si to nezhoršil..

Jinak jsem dneksa už chytla slinu na buřtíky,tak jsem si je v krámě pořídila a o víkendu to vidim na prvního rakoviňáka🤣  

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.03.2024, 23:12:38 xxx.xxx.88.187

Niki já když vidím tu puclatou hlavičku, já bych ho tak oblemtala. Viktínek to nesnáší, jak se na něj vrhnu, háže znechucené pohledy a pak se někam odklidí nejlíp, co nejdál😜

Buřtíky…ráno já chodící, potkám sousedku - běhající. Prý: plavková sezona se blíží, musím to shodit". Já na to: to by sme nemohli pořád žrát ty buchty. Ona: ale ne, vy určitě jíte hrozně zdravě. No tak to teda vážně nejíme. Řekla bych, že teď cca dva roky, je to čím horší. Vařívala jsem mnohem zdravěj, ale zatím co, teď by jsme fakt měli, nějak nám chutná spíš, co by nemělo😊

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.03.2024, 23:21:54 xxx.xxx.88.187

Jani, sousedku by teda z Gucci rozhodně kleplo😏 Já vím, že je děsná, ale co s ní mám dělat?  Navíc, jak na ni čumím furt, už jsem zvyklá. Teď se mi trošku zdá, že jí víc visí ten špek, že se jí prověšuje kůže, která se zpátky nezcvrkne - prostě trochu hubne😉asi taky do těch plavek😛

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.03.2024, 23:27:25 xxx.xxx.88.187

Reni vím, že to mám blbě věčně, ale teď tam tu čárku mám tak blbě, že jsem si toho všimnula i já…jenže pozdě, už to nejde opravit, napsala jsem za to další🙄

Má to být: zatímco teď, by sme fakt měli…😊

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 05.03.2024, 00:15:27 xxx.xxx.20.192

já měla dnes rozlítané..Eli dojela-že má prázdniny…a pak tamto a ono..a v 17 byla prostě garáž…jsme se dlouho neviděly..týden…zanesla jsem šlapku od mašiny odpolko k opraváři-nebyl doma-jen syn..napsal si to, a že mi tatínek zavolá,vo co go…nevolal,tak uvidím zítra….Bylo sluníčko..krásně i teplo…

Saga
Saga (502 příspěvků) 05.03.2024, 06:45:46 xxx.xxx.167.183

Žínko a to mě mrzí, že se Vám příspěvek vymazal! Já tak ráda čtu všechny koňokecy, i od někoňáků, to je právě taky zajímavý pohled👍! Jinak mě tady z toho jímá malá kočičí depréze😄! Vy máte všechny ty kočičáky takových velkých a kulatých rozměrů a já furt nic😄! Měli jsme roky sibiřáka, tže jsem byla také zvyklá na kouloidní tvary a letní plandáče (tzn. když koucour zhubl do plavek a po bocích mu zůstala ta plandavá kůže). No, když odešel, a my si asi po půl roce pořídili koťátko, tak jeho máma kočka byla taky dlouhosrstá, ale droboučká postavou. Kocourovi je cca 7 měsíců, je krátkosrstý, což jsme nakonec shledali jako výhodu, protože už přinesl pár klíšťat a v těch krátkých chlupech se to líp hledá a vyndavá. Ale je jak černá nudle😄Štíhlý, dlouhý jak týden před výplatou a neskutečně mrštný a obratný. Loví kde co. Jako, do kuličky má fakt daleko, a to žere jak prokopnutej buben! Ráda bych vám ho vyfotila, aby měla Bobča co na plochu, jenže zatím z toho vyšla vždycky jen černá šmouha😄. No tak nic.😄

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 05.03.2024, 06:54:07 xxx.xxx.198.226

Kocour Buggyry je tlusťoch basťoch, no jaký pán… Proto má taky krmení dávkované, že ano. Nemá pohyb a vyžití, takže není jak jinak udržovat 🙂 A jeho vánoční “kondici” jsem ještě neřešila, mám co dělat s tou svojí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.