Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Daja
Daja (469 příspěvků) 02.03.2024, 06:06:45 xxx:xxx.1a77:337

lesnizinka

Dobré ránko😄,

lesnížíňko mám dotaz v hlavě který nosím už dlouho, že se Vás zeptám a to, abyste se zeptala manžela kolik pak to Vaše elektro auta žerou na sto kilometrů? 

Ne že bych si šla koupit ( mám svoje SUV zatím ráda), ale tak mě to zajímá a nikde se to nedovím. Řekněte manželovi, že děkuji za informaci👍.

Dája

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.03.2024, 07:47:40 xxx.xxx.88.187
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 02.03.2024, 06:06:45

Úplně v pohodě a ráda se vám zeptám, ale si nejsem jistá, jestli to ví😉 I když elektroauto ho baví, takže je možné, že se o to i zajímá😉 Jinak jdou tyhle věci kolem techniky absolutně mimo něj. Jela jsem teď do Prahy vlakem tam a zpět a stálo mě to něco přes tisícovku. Říkal mi: a nechceš tam přijet autem?  ,,Jsi se posr…ne? " Pro mě je výkon přijet do Starého Města na ten vlak😛 Nejsem nijak skvělá řidička, do města se bojím a z tramvají mám úplnou panickou hrůzu, protože ty předpisy si dávno nepamatuju. A že: no, jo, ale do Prahy by jsi dojela za dvě stovky, takhle jedeš za 500. Jestli jen střelil od boku, nebo je to pravda nevím. 

Canka
Canka (377 příspěvků) 02.03.2024, 14:05:04 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jani na ty destičky se v úterý zeptám ano?Jestli ma to teda nezapomenu…a kočičáky mám 4..doma mám 3 - Pučmeldu,Nikyho a Čikitku a venku u koní Bertíka..

Raduš nemá ještě bobky..to ne..je to furt ještě průjem,ale už to má nějaký tvar..

Jenže..co čert nechtěl..já už se z toho zblázním..Já nevím,jestli jsem to sem kdysi psala,když jsem si Nikyho z chovky tenkrát přivezla..zničeho nic začal napadat na nohu a já šílela tenkrát,co to je..nemohl pomalu chodit..až pak mi chovatelka řekla,že byl na operaci s vazem na noze,že ho měl přetržený..no a vrací se mu to,když blbě skočí nebo tak..no měl to tenkrát jen jednou a od tý doby nic.. jenže včera si už konečně večer začal hrát s Čikitkou,jenže trouba spadl ze škrabadla a rovnou blbě na tu nohu🙄 Takže nemůže na tu nohu pomalu chodit..😔Jenže tady nic jinýho než klid nepomůže..Jako když se daří,tak se daří😔

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.03.2024, 21:26:07 xxx.xxx.88.187
Daja:

lesnizinka

Dobré ránko😄,

lesnížíňko mám dotaz v hlavě který nosím už dlouho, že se Vás zeptám a to, abyste se zeptala manžela kolik pak to Vaše elektro auta žerou na sto kilometrů? 

Ne že bych si šla koupit ( mám svoje SUV zatím ráda), ale tak mě to zajímá a nikde se to nedovím. Řekněte manželovi, že děkuji za informaci👍.

Dája


Konečně jsem si vzpomněla se zeptat🙄 Tak prý 17.4 kW / 100km. Máte si Dájo vynásobit podle tarifu, co máte. My máme (zatím) snížený díky tepelnému čerpadlu. Jinde jsme ještě dobíjet nemuseli, třeba Prahu ještě nejelo, takže dobíjíme jen doma. Dojezd je tam přes 400km.   

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.03.2024, 21:44:10 xxx.xxx.88.187

Tak hlavně Niki, že se to lepší, jak jsem psala, i u nás to šlo hodně pomalu. Ta nožička…to je taky takový průser, šlachy se hojí měsíce. Mohl někam blbě skočit a zase bude pár týdnů kulhat, to máš u lidí stejné. 

Hlásím, že Bobča psala, že zůstala na horách a užívá si, vyhrává s kapelou. Snad se nebude zlobit, že jsem to vykecnula😉

Daja
Daja (469 příspěvků) 03.03.2024, 05:44:27 xxx:xxx.42a4:d7c1
lesnizinka:

Konečně jsem si vzpomněla se zeptat🙄 Tak prý 17.4 kW / 100km. Máte si Dájo vynásobit podle tarifu, co máte. My máme (zatím) snížený díky tepelnému čerpadlu. Jinde jsme ještě dobíjet nemuseli, třeba Prahu ještě nejelo, takže dobíjíme jen doma. Dojezd je tam přes 400km.   


Doré ránko,

lesniziňko, že moc děkují. Vyřídím👍 až to moje sluníčko vstane.

Dája 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.03.2024, 07:40:17 xxx.xxx.88.187
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 03.03.2024, 05:44:27

Rádo se stalo😀 Nevím jak ostatní auta, asijská, která jsou o hodně levnější, jak mají ty dojezdy a spotřebu. 

Ha, ha, koukám, že vy v neděli vstáváte před 6 hodinou?!😲 Já se taky probudím, ale pustím telku a za 5 minut chrním dál, z postele lezu vždycky v 7+-. Mého muže, kdybych vzbudila před 8 hodinou, tak je ze sluníčka tornádo😛 On ale usíná až kolem jedné, kdežto já klidně i ve 22h(stane se, že i v osum😏 pak ale půl noci čumím na telku)

Daja
Daja (469 příspěvků) 03.03.2024, 08:26:44 xxx:xxx.4863:81f
lesnizinka:

Rádo se stalo😀 Nevím jak ostatní auta, asijská, která jsou o hodně levnější, jak mají ty dojezdy a spotřebu. 

Ha, ha, koukám, že vy v neděli vstáváte před 6 hodinou?!😲 Já se taky probudím, ale pustím telku a za 5 minut chrním dál, z postele lezu vždycky v 7+-. Mého muže, kdybych vzbudila před 8 hodinou, tak je ze sluníčka tornádo😛 On ale usíná až kolem jedné, kdežto já klidně i ve 22h(stane se, že i v osum😏 pak ale půl noci čumím na telku)


Ha to já jsem Skřivan, ráno ve 4hod. ( nosím pepřák) už jsem venku s pejsky a to každý den i ve svátky, ale už ve 20hod. jsem nepoužitelná ( jak říká můj) spím. 

Můj je Sova, ve 2hod. teprve jde spát a ráno aspoň do 8hod. leží a snad i spi. Teď vstal a dělá hygienu👍.

Dája

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 03.03.2024, 09:16:31 xxx.xxx.20.192

Tak už jsem tady…nakonec jsem “přejela”v noci domů-i když nerada jezdím v noci..ale je to asi něco málo přes 50km..Hynčice-Hanušovice-Šumperk-Uničov..

Raduš-jsem ti psala smsku hned nějak první-druhý den..to jsem sem vlezla(spíš na mejly-a to NÁHODOU)ale pak prostě jsem byla “off-line”..Jen abys teda měla moje číslo zpátky..

Byla jsem prostě v jiné galaxii,nic neexistovalo nic než současnost tam..Prodlužovala jsem to ze dne na den..pomáhala jsem,kde bylo potřeba..kdybych vydržela dělat s vysavačem,tak bych tam klidně jela i na sezonu..Ale takhle jsem jen dělala pokojskou v penzionech-jako né celé dny..prostě jsem byla užitěčná..Povlékala jsem, umývala koupelny..A “víčko” mě prostě vypadlo z hlavy..jsem jen napsala Petře,že zůstávám..Původně to bylo tak na 1-2 noci,ale vzala jsem si víc věcí(auto to uveze)..Včera byla závěrečná-dnes tam kamoš končí svou brigádu..Tak se hrálo,békalo,všechny trampárny se probrali..i Matuškoviny,Nedvědi,atd..…Byli tam právě i starší “starousedlíci”,přes 70+..tak byli nadšení,že se tam něco děje,tak si vlastně zavzpomínali na staré časy..V 10 jsem vyrazila-už mě docházely taky věci,nadýchala jsem 0,tak abych zas nešpinila povlečenou postel,jsem jela…😇Vlastně jsem nepila až do 6,že pojedu domů,ale podlehla jsem naléhání,kopli do mě “jégra”vybalila jsem teda znovu kytaru..a byla jsem ráda,že jsem udělala těm lidem radost😎

Canka
Canka (377 příspěvků) 03.03.2024, 09:52:16 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jojo Raduš,bude to zase na delší dobu,než se muta nožka zlepší..a já doufala,že už se mu to nestane🙄Ale očividně stačí blbě skočit s hned je to na světě znovu..nejhorší je,že už chce prostě šmejdit po bytě a všude chodit(zlepšení je tam fakt veliké od toho začátku toho průjmu),jenže ta nožka mu nedovoluje pořádné chodit..chodí jen po 3 nohách..na tu nemocnou jen zlehka došlapuje..a to,že je jaksi…jak to napsat..mohutný😂Tak to taky situaci nezlepšuje..i když teda zhubnul tím průjmem,tak stejně je furt kulička..

Jinak mám teď na víkend čivavku,tak vyletíme..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.03.2024, 11:17:18 xxx.xxx.88.187

Jéje Bobiš!😛👍 Ale já jsem tě nechtěla vyprovokovat k jízdě domů😔jen jsem se bála, když jsi psala, že pojedeš ve středu domů, co s tebou je. Ani mě nenapadlo, že by jsi mohla zůstat myslela jsem, že je to nějak limitované, ubytko. A tak to je fajn, že to ani nemáš daleko, klidně tam můžeš jezdit častěj, jak jsi psala: užít si za výpomoc😉 Je důležité být tam, kde je ti dobře. A to u tebe je ,,mezi lidma". Já to mám naprosto opačně😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.03.2024, 11:20:58 xxx.xxx.88.187

No nééé Niki, na Nikouškovi fakt zhubnutí vidět není, je to puclena, krásný👍 a snad už bude už i zdravý. Užijte si s čivinkou, poumuchluj ji za mě. Když jsem ráno docházela k brance, jsem se ohlédnula a vidím po cestě za mnou běžet JRT Lilinku. Tak jsem na ni počkala. A to Lili je ta míň mazlivá, většinou se ani nenechá pohladit, ale stačí jí, že na ni mluvím. A kokinko dostane pochopitelně😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.03.2024, 12:28:56 xxx.xxx.88.187

Už jsem chtěla včera napsat a zapomněla jsem. Oproti Praze, je u nás (krom sucha) taky teplo. Je to určo už víc, než 14dní, co jsem si říkala, že je to divné, ale jak se tu říkalo,,na větrné hůrce", protože foukalo imrvere, tak poslední možná dva roky skoro nefouká. No a od doby, co jsem na to pomyslela, fučí opět imrvere. Pofukování ani neřeším, bezvětří snad u nás není nikdy, respective bylo jen, když byla ta strašná vedra, ale teď fučí a fučí, je to nepříjemné hlavně, když něco děláme v zahradě a bere nám to vítr a ráno, když proti němu musím šlapat. 

Jo…a jezero jsem vyhrabala těsně. V pondělí jsem to dovyhrabovala z vody a když jsem ve čtvrtek přijela, už jsou tam naplcaná vajíčka a nastěhové žáby řádí jak černá ruka. Musím nakrmit bělice, aby jim to ty mrchy všechno nevyžraly. Naštěstí už je hodně rákosí, tak se tam potvory neprotáhnou😉

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 03.03.2024, 15:38:26 xxx.xxx.20.192

Raduš,nejela jsem kvůli tobě domů…jen,že tam prostě nemyslíš na to,komu bys měla hlásit,že se zdržíš..hlavně,když jsem sama  a můžu si dělat co chci-a nemyslet na nic(měla jsem vyplý mozek,co se týče tady reality)..Raduš.nesmíš být pořád tak “katastrofální”(myslet na nejhorší,když se člověk někde zdrží,nebo pár dní nenapíše,nenahlásí kde je😇)..A to jsem náhodou měla telefon včera večer na stole-jinak bych tě ani neslyšela..i kdybys volala..Jinak jsem ho mívala nahoře na pokoji,stejně mi nikdo nevolá..to bys asi nespala celou noc??Buď prosím v klidu🙏 

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.03.2024, 16:57:03 xxx.xxx.88.187
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.03.2024, 15:38:26

A to ještě nevíš, jak já jsem zmatkovala😇 Říkám Tomovi: Bobiš je ztracená, nehlásí se a to už měla být ve středu doma, přijdu na víčka ve čtvrtek a tam ani ťuk. Musím napsat SMS Nikče, jestli nemá na ni telefon, když mě zmiznul. Nenašla jsem ho ani v blbníčku, kde jsem si myslela, že je. Mám to pro Niki rozepsané a Tom že: co blbneš, na Bobču mám přece telefon já!(včera) Tak si ho hned naťukám do mobilu, uložím a večer, jak přijedem od tchánů, ti jdu smolit zprávu. Najdu zprávy…a čtu tam zprávu od tebe. Jak to, že mi napsala zprávu na telefon, Bobča(že se mi ukázalo jméno) když jsem ji v mobilu neměla?!? 😲Zmatená jak lesní včela jsem zapomněla, že jsem si tě tam před pár hodinama uložila. Do třetice jsem si uvědomila, že ten telefon na tebe, mám zapsaný v adresáři mailů😎 Asi mám alzheimera👎 Teda včera jsem četla článek, že mám asi ADHD. To si tedy myslím dávno. Známá, co má ADHD teď už dospělého syna se mě zeptala na pár věcí a říká: tak podle všeho ADHD máš, chováš se úplně stejně, jako můj syn😏Tak to je trochu lepší varianta než alzheimer v 50🙄

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 07:24:33 xxx.xxx.198.226

šla jsem tam párkrát a konec
S tím se v dnešní době počítá. Tahle holka chodí už půl roku, a jo, chodí celkem spolehlivě, ale tak jednou za měsíc se stane, že vynechají akci nebo trénink proto, že ráno třeba nevstali. Nebo že se jim v zimě nechtělo venku mrznout. Nebo… Vy když jste chodila na kroužek “párkrát”, tak jste ale párkrát pravidelně přišla, a pak prostě oznámila konec docházky. Proto za první měsíc od těch lidí neberu ani peníze ani si nenechávám podepisovat ofiko přihlášku do klubu, protože si to mají nejprv vyzkoušet, jestli je to ono (tyhle teda měly zkušebku zrovna tři měsíce).

My jsme s brigádníkem vytvořili z palet a nopovky za buňkou zvýšený záhon, až si vzpomenu, vyfotím, je to úžasné a vzhledné. Vytahala jsem odtamtud původní pletivo od ohrady  a natáhla je trochu dál, čímž jsem si dokonce ukrojila kus výběhu, kde je pěkný hnůj a spláchnutá hlína, a asi si tam založím záhon s mrkvemi 🙂 budu tam muset natáhnout el. ohradník, aby mi to poníci nechodili probírat (že je tam pletivo, jim nevadí, oni to umějí snad i rozplétat… když je motivace).

Tak mám na začátek dubna objednanou MVDr. na ošetření zubů u koní a chválabohu má i endoskop, takže mi vyšetří dýchací cesty u dýchavičného koně, u kterého máme podezření na nějakou horší průchodnost horních d. c. Snad to bude něco snadno řešitelného, protože když ne, tak on se teď zadýchává už jen když po něm chci, aby uhnul, natož když nasedláme a jdeme po výběhu. Snad to není melanom (nádor) - je to ten šiml v mé ikonce… Holky se na vyšetření složí, a nakonec to nestojí tolik, kolik byl první nástřel od jedné brněnské dojíždějící MVDr., ale něco přes 5 tisíc, což jsem tak odhadovala. Tak za měsíc… nezbývá než držet pěsti.

Na obr. naše nová Irská lavice (pojmenování podle překážky z překážkových dostihů). Původně kupa hlíny asi dva tři roky tam ležela a překážela, až teď s brigádníkem jsme to zkultivovali. Myslím předminulý víkend to bylo. Minulý týden tam bagr dovezl poslední kus hlíny a udusal nám nájezdy. A před víkendem už jsem přes to rajtovala s plnokrevníkem 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 07:30:28 xxx.xxx.198.226

Hrabu fotky z telefonu:

Kocour, 
kytka, 
zátiší s kytkou, 
když už zapínám troubu, tak to musí stát za to,
s koněm venku,
poníci

Taky mi brigádník trochu přeskládal nábytek, abych si k tomu oknu (co je u něj Kocour) mohla vyskládat zaseté rajské a papriky, mám toho asi sto kořenáčů, tak uvidím, co vzejde. A taky 4 ačokči. Tak to jsem taky zvědavá, jak to půjde nebo nepůjde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 04.03.2024, 07:52:28 xxx:xxx.218:802e
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 07:24:33

…..ja když jako dorostenka chodila do jezdeckého oddílu, tak od docházky omluvila pouze vlastní smrt a smrt v nejbližší rodině….skoro rok každý nový člen jenom uklizel, čistil,   zveleboval a procházel koně…po této době jsem mohla konečně do sedla, ale musela jsem umět spoustu teorie např.z čeho se skládá uzda, sedlo….

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 04.03.2024, 08:11:48 xxx.xxx.198.226
Kilian:

…..ja když jako dorostenka chodila do jezdeckého oddílu, tak od docházky omluvila pouze vlastní smrt a smrt v nejbližší rodině….skoro rok každý nový člen jenom uklizel, čistil,   zveleboval a procházel koně…po této době jsem mohla konečně do sedla, ale musela jsem umět spoustu teorie např.z čeho se skládá uzda, sedlo….


Mno, ta doba je dávno pryč 🙂 Dneska to každý bere jako “službu pro klienty” a klient si vybírá, zda si tu službu odebere nebo ne. Přijde mi, že to vnímají jako posilovnu nebo restauraci. Ta posilovna a restaurace mají otevřeno každý den, a oni si tam zaskočí jen tehdy, kdy se jim chce. Nějaké že podepsali závaznou přihlášku s určitými podmínkami docházky, to nikoho nebere. Já se věnuji těm holkám individuálně, tj. když jsme domluvené, že přijde, tak já mám ten den blokovaný jen a jen pro ni. A když mi tři hodiny předem napíše, že teda nepřijde, tak já si už těžko objednám kadeřníka nebo vyřídím nějaké úřady.

Asi na jar naberu nějaké nové dětičky, ať trochu rozprostřu riziko a mám čas se jim pověnovat, než tahle holka na podzim řekne “jé, ono je brzo tma, jé ono je zimička a mokro, tak to já v zimě chodit nebudu”.

Mimochodem, části těla koně, sedlo a uzdečka a jízdárenské cviky, to musejí členové taky umět, a neumějí. Asi začnou dřepovat.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 04.03.2024, 08:30:45 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Mno, ta doba je dávno pryč 🙂 Dneska to každý bere jako “službu pro klienty” a klient si vybírá, zda si tu službu odebere nebo ne. Přijde mi, že to vnímají jako posilovnu nebo restauraci. Ta posilovna a restaurace mají otevřeno každý den, a oni si tam zaskočí jen tehdy, kdy se jim chce. Nějaké že podepsali závaznou přihlášku s určitými podmínkami docházky, to nikoho nebere. Já se věnuji těm holkám individuálně, tj. když jsme domluvené, že přijde, tak já mám ten den blokovaný jen a jen pro ni. A když mi tři hodiny předem napíše, že teda nepřijde, tak já si už těžko objednám kadeřníka nebo vyřídím nějaké úřady.

Asi na jar naberu nějaké nové dětičky, ať trochu rozprostřu riziko a mám čas se jim pověnovat, než tahle holka na podzim řekne “jé, ono je brzo tma, jé ono je zimička a mokro, tak to já v zimě chodit nebudu”.

Mimochodem, části těla koně, sedlo a uzdečka a jízdárenské cviky, to musejí členové taky umět, a neumějí. Asi začnou dřepovat.


Mno, ta doba je dávno pryč

No, ono je to dneska o jiných cenách, co si budeme namlouvat. Zvlát, když někoho ti koně živí. Já coby dorostenka začínala na 20 Kč měsíčně! Osmdesátá léta. Ale oddíl sponzoroval OKR, ten si to mohl dovolit.

Takže když někdo zaplatí za jezdeckou lekci 400, 500 i víc Kč, tak očekává full servis a ne, že bude koně čistit či nedej bože kydat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.