Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 30.06.2023, 12:23:11 xxx.xxx.133.55
Leithian:

Skočil po voliere ve chvili kdy seděla na hračce. Lekla se vylitla a nohua bud vykloubenou nebo zlomenou. Dnes už je zpatky u mladych ale používat už ji nebude moct nikdy. Paratky ma mrtve ("veterinu by nepřežila je stresař) no a dvě nejmenší kuřata v prdeli. To ho viděla sousedka. Přísahám že příště po svejch neodejde. Promiň ale masakrovat si zvířata Jani prostě nenecham. 


Jani, chápu Tvoji bolest a naštvání...☹️

Ale primárně bych šla vynadat (přinejmenším!) majiteli kocoura. Má vůbec nějakého majitele??

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 30.06.2023, 14:01:59 xxx.xxx.16.59
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 30.06.2023, 10:37:57

To je sice fajn ale zakony o povinnosti zabezpečit svá zvířata aby neškodila jinde mluví celkem jasně 😡 tak to řeknu takhle. Po kočce ne střelim ale půjčím si na pár týdnů od táty rotvajlerku. Když toho kocoura roztrha bude to ok? Zastrelenej nebude. Ale trpět bude stopro vic. 

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 30.06.2023, 14:05:49 xxx.xxx.16.59
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.06.2023, 12:23:11

Buhvi. Kazdej den ho vidím válet se na parapetu jinyho baráku. Obojek nemá. Toula se všude. Tipuju že on neni ničí a kdybych šla za majitelem je mi jasný co uslyším. Von tu jen žere. Náš neni. A to nebyl von to byl jinej apod. Už jsem to slyšela kdysi několikrát. A co by vyresili. Daly by mi par korun sorry stalo se a za čas znova. Kocoura by stopro ne zavřeli. Protože jak zu čteš od Radky a jinejch tak to prej nejde a je to tejrani. Že sme od kocoura/kocouru měli prochcanej paletovej nabytek v pergole kam v zimě chodili chrápat ani nemluvim.to už je detail. 

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 30.06.2023, 21:27:11 xxx.xxx.0.1

Ahoj holky, tak jsem se sem dostala.. Úkoly mám splněny, zalité, poklizene.. Slepicky jsem byla teď zavrit, hodila by se ta dvířka.. Zdenka mi nachystala čelovku, ale stihly to ještě za šera. Kohoutci se jmenují Cuk a Gek, nevím jak dát háček nad C..jeden je černý a druhý cernokropenaty.. Zas to bude na tom tabletu všelijak napsané... Ale povedlo se mi přihlásit se..

Mašina se mi povedla zprovoznit, ale chybí ji člunek, což je dost důležitá součástka.. Tak jsem rozhodila sítě a zitra mi půjčí přítel od Zdenky.. Dnes jsem stříhala a chystala na zítra. Polstr se libil, zakryla jsem ho ale starou osuskou proti kočkám a jak někdo dojde, tak se to sundá.. Jsem grogy, dobrou nocsleeping

Canka
Canka (377 příspěvků) 01.07.2023, 01:14:15 xxx.xxx.206.81

Ahoj buchtice,

Tak jsem se sem taky dostala👍

Let byl suprový,pohodový..trochu byly turbulence..ale jinak dobré..pilot přistá jako frajer,takže super..

V den příletu jsme ani nikam nestihli jít,protože probíhalo vítání😄Nejdřív z letiště na návštěvu za mým otcem(on byl nadšený,já ne)..měl ještě 2 spolubydlící,se kterýma jsme se fakt zasmáli s kamarádkou..pak jsme jeli rychle nakoupit,co nám chybělo..a pak na další návštěvu k Alimu..to je šéf mýho bráchy a pěkný šášek😄Je to takový náš spìš rodinný přítel,než big boss😄No objímal mě a mačkal dost dlouho,nemohla jsem se ani nadechnout😄A furt opakoval Niky,Niky,Niky😄No seděli jsme až do večera a furt se jen smáli..bylo to moc fajn..když jsme se loučili,tak mi řekl,že jsem mu strašně chyběla,že taková crazy girl jsem jen já😄Domluvili jsme se,že v neděli k němu přijedeme na večeři..jjsemsi poručila,aby uvařil,tak se postará😄

Dneska jsme strávili celý den v zábavním parku se horskými dráhami a tam jsem byla ve svém živlu🥰Jsem teda utahaná jak pes,přijeli jsme pozdě a ještě jsme šli na Fish and chips a bylo to naprosto luxusní😜Zítra nás čeká běhání po památkách..

Dobrooou...

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 01.07.2023, 07:29:20 xxx.xxx.0.1

Dnes je zamračeno. Už druhou noc o půlnoci začaly hrát digitální hodiny, spíš budík.. Prý nastavený nebyl, že to byla náhoda.. Prdlajs.. Dnes je vytáhnu z elektriky.. No, napřed je prozkoumam, jestli je nedokážu zrusit, je dobré videt, kolik je hodin.. Před 6 jsem vylezla pustit slepicky, mají ten kurnik jaksi malý, v baráku malý kutlosek, vlezla jsem tam hledat vajicka  nemohla jsem vycouvat, je tam schodek.. Ty automatická dvířka fungují jak, otaznik.. Jak se setmi, nebo až jsou všechny slipky doma. Když je jich třeba 10...

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.07.2023, 07:46:20 xxx.xxx.55.197
Bobca:

Dnes je zamračeno. Už druhou noc o půlnoci začaly hrát digitální hodiny, spíš budík.. Prý nastavený nebyl, že to byla náhoda.. Prdlajs.. Dnes je vytáhnu z elektriky.. No, napřed je prozkoumam, jestli je nedokážu zrusit, je dobré videt, kolik je hodin.. Před 6 jsem vylezla pustit slepicky, mají ten kurnik jaksi malý, v baráku malý kutlosek, vlezla jsem tam hledat vajicka  nemohla jsem vycouvat, je tam schodek.. Ty automatická dvířka fungují jak, otaznik.. Jak se setmi, nebo až jsou všechny slipky doma. Když je jich třeba 10...


Bobi nevím, jestli všechny, ale fungují jak se setmí a taky na časovač, že se nastaví časy, kdy se mají zavřít/otevřít. Co vyhovuje víc. Mamka má kurník ,,pod návratím", takže tam už je šero, i když venku ještě ne, takže by asi zavřel dřív, než by sme chtěli. A ano, že se nějaká slepice zapomene a nestihne zavírání je trochu riziko, taky slepice, co je úplně blbá a nenaučila se chodit do kurníku - musí se tam nahánět(nebo tedy z nějakého důvodu nechce - většinou ty mladé, co přijdou pozděj, starousedlice šikanujou)

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.07.2023, 07:50:23 xxx.xxx.55.197

Ha Nikiš...tak teprve teď jsem zjistila, že ty tam vlastně máš půl rodiny😉 nééé, že se nám tam odstěhuješ!😊 Co ten šéf, není náhodou svobodný? 😉 Nebo radši ne, nechci to vědět, leda by chtěl k nám, do Čechtongue Koukám, že jsi fakt nasadila vražedné tempo, co už jsi všechno stihnulacrazy tak si to užij a neodpadni👍

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 01.07.2023, 07:52:08 xxx.xxx.55.197

Jsem zapomněla, že mi sem tchýně zkraje týdne hodila kalhoty zkrátit tchánovi...a ještě je nemám a odpoledne oběd! Musím na to hned po snídani vletět.

Jinak...všude prší už druhý den, u nás zatím nekapnulo🙄

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 01.07.2023, 19:31:38 xxx.xxx.0.1

Fotila jsem miláčky trojbarevna Barca.. Miki je šedý, prý že je to, no, jak má Radus.. Si nevzpomenu na to plemeno. Jeli pro něho až do Tachova do utulku, 400km..A je to spíš ruský modrý.. A Ferda bilocerny.. Slepic a je ta, co snáší ta zelená vajicka, na fotce to ale neni poznat. Jinak jsem usila dnes 2 tasky, polotovary, bez podsivky a uší…. UzUz vim, proč jsem tak usla.. Všude mám 20 kroků.. Z kuchyně do obyvaku je ještě vic.. Ale z kuchyně na WC 20.z něho do obýváku taky.. Schody… 53 kvítek po baráku.. 12 kotců králíků.. Neškodí pohyb, ale uz jsem psala loni, nejsem zvyklá, jsem uchozena….. 

4krat dnes prselo, ale travnik  se stihl posekat, otrhala jsem rybiz, uvarila jsem kureci stehna s rýží pro Zdencineho přítele, ještě pospravoval hůlky k rajcatum, já je pozastipovala… tak pa zítra 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 02.07.2023, 07:48:58 xxx.xxx.0.1

Dnes jsem spala jak zabita 8 hodin, vstávala jak 100leta..ani fuceni chobotu mě nebudilo.. Až zvony v 6,kostel je před barakem…… vedle hasicarna, naproti skola a školka.. Pustila jsem si Masch ke kafi.. Neumim tu najit zpětně moje oblíbené programy, jinak přes den ani nezapinam.. Tak hezkou neděli a pa vecer🌼

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.07.2023, 11:26:25 xxx.xxx.55.197

U nás je trochu pod mrakem nepršelo, jsem nasr..😠

Jen lítám a přetahuju závlahy, na některé kytky, kam závlaha nedosáhne a hlavně na zeleninu. 

Bobi, ty slepice jsou všechny barvy, co mají? (druhy?) Na zelená vajka mi nepřijde ani jedna, asi myslíš tu šedou. My tyhle máme, alespoň myslím, vypadají stejně, vajíčka mají trochu menší, než jsme zvyklí, ale normální hnědá. 

Vidíš Bobeš a v tom je právě ten rozdíl. Nemusela by jsi ,,sportovat" cíleně, kdyby jsi byla na baráku, tam prostě makat kolem musíš a jde to samo. Vidíš, cítíš sama na sobě, ten rozdíl. Myslím, že na bytě si člověk vůbec nedovede představit, co je práce kolem baráku. A to toho nemusí mít ani hafl, jako já. Tam ale za tebe tu práci nikdo neudělá, všechno je jen na tobě. Kolem bytovek si lidi sekávali, starali se o okolí, o záhonky dokola. Teď nic, všechno zrušili, aby nemuseli, poseká Obec. Takže na bytě prostě ani ň.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 02.07.2023, 18:47:03 xxx.xxx.0.1

Poradí mi někdo, když už mám napsanou litanii,, davam fotky a najednou mi to zmizne😠……. sipeckou zpet mi to neslo… 

Tak ahoj zitra.. Pisnu Jen, ze je krásný večer 🐱🐔🐓🐇

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 02.07.2023, 21:59:33 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.07.2023, 18:47:03

Ono tě to nadšení přejde, zítra je úplněk😛 Ve dvě v noci jsem byla na WC a koukám🙂 měsíc jak pomeranč nad lomem, což je na jih a normálně ho roky vídám zapadat na západě, logicky😉 Já vím, i sluníčko se trochu,,stěhuje" , no tohohle jsem si za život ještě nějak nevšimnula a Tom mi to ani nevěřil, prý: kdoví, co to bylo, třeba se ti to zdálo😀 Nezdálo, chvíli jsem koukala, jak rychle asi tak zapadne a taky jsem dumala, že by to chtělo vyfotit a jestli stihnu zajít pro mobil. Pak mi ale došlo, že stejně není nabitý, takže nic. Někdy mám záchvaty, že ho nabíjím pravidelně a vydržím to třeba skoro týden…a ani jednou ho nepoužiju a pak ho zapomenu nabíjet klidně měsíc👎

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 03.07.2023, 09:47:07 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: dvířka mám Chick Safe Eco od Brinsea.- t. č. nejlevnější "šmejd" na trhu. Teď nedávno jsem se hod honzypm dozvěděla, že je to produkce nějaké lepší země než Číny (ale vyrobeno v Číně, samozřejmě), a že to není největší šmejd, co se dá najít. Každopádně jsou nejlevnější, to bezkonkurenčně. A mohu zaklepat, že rok fungují. Resp. rok při teplotách nad nulou. Jsou poháněna tužkovými baterkami, a ty v našich podmínkách prostě v zimě nefachají. Ale pro mě je stěžejní léto, kdy nemusím vartovat u zvířat do tmy, případně mohu na tu dovču. V zimě je to na pohodu, to jsem u zvířat ještě dávno po setmění, takže není problém holky zavírat ručně, a stejně tak ráno chodí máti celoročně kolem šesté, sedmé, takže jim zase ručně otevře. 

Co se Kocoura týče, prostě je 14 dní doma sám. Má k dispozici adlibitně granule a vodu (dva hrnce obého) a chválabohu je stejné prase jako já, takže mu těch 14 dní nevadí nevybraný záchod. Ale moje útlocitná máti poslední roky chodí jednou mezi těmi dvěma týdny na kontrolu a vybrat záchod, tak má Kocour luxus. 

Sítě proti ptákům jsou levné (na ty plody, co sežrali) :-) 

Leithian: kocoura chyťte a odneste do útulku. A máte pokoj. Jestli něčí je, nechal zvíře bezprizorně bez dozoru, čímž se ho vzdal, vyřešeno :-) 

Bobča: ta automatická dvířka na slepice fungují buď na časovač (nastavíte tam hodiny, aby to vědělo, kolik je, a pak nastavíte čas otvírání a čas zavírání) nebo na stmívací senzor - tak to mám já u těch Brinsea. Otevírají se podle intenzity světla ráno a zavírají podle intenzity světla večer. Jsou nějak továrně nastavené a tuším to zavírání večer se dá posouvat úpravou intenzity, kterou mají dvířka vnímat. Ale ranní otvírání se podle manuálu nastavit nedá. Taky proto jsou tak levná. Musíte se podívat na parametry automatických dvířek, které chcete koupit, abyste zvolila vhodnou variantu obsluhy. Mně stmívací senzor stačí (mám čidlo otočené na jih, takže to snímá skutečně maximum světla), ale někdo by potřeboval spíš ten časový, navíc u těch mých dvířek prostě musí být ten senzor venku na světle, zatímco u těch dvířek ovládaných časovačem se nemusíte starat o to, zda jsou venku nebo vevnitř. Samozřejmě ta dvířka nejsou vyrobená tak, aby uměla počítat přicházející slepice, zavírají se podle času nebo světla, a je jim jedno, zda je v kurníku zrovna slepice, kuna, nebo nic...

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 03.07.2023, 10:37:23 xxx.xxx.39.8
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.07.2023, 09:47:07

Takže je možné, že ráno člověk z kurníku vykoulí přežranou kunu a nula slepic😜 Dělám si srandu, ještě jsem o tom neslyšela, že by to přivřelo kunu nebo lišku. Ale novým slepicím chvíli trvá, než se naučí způsobně chodit chrnět. Ven je to jednodušší, to se cpou🙂

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 03.07.2023, 11:04:34 xxx.xxx.198.226

Mojim holkám to trvalo 14 dní, a to byly ty staré holky naučené do jiného kurníku. Prostě jsem tam chodila večer při stmívání, a zaháněla je tam, kam jsem potřebovala. Měla jsem štěstí, že se jim tam líbilo, pěkný velký vzdušný prostor, tak si zvykly hned. Když jsem učila nové slepice na ten původní kurník, což byla taková větší psí bouda, tak to je tedy nebavilo.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 03.07.2023, 15:39:42 xxx.xxx.0.1

Ahoj holky🌷.. Mame nove smajliky, nebo to mám já tady na tabletu? Už jsem našla i otaznik.. Radus, vykladej mi úplňku.. Ja nespala do pul 2,ani s chobotem semi nezadarilo, tak že se jdu napít.. A teď na mě to kolo od vozu cucelo primo do okna_spim hlavou proti… Ten teda byl😎.. Vstávám po 6,abych pipinam otevrela a dala jim.. a pak si ještě chvilku sednu k telce s kafem.. Vcera jsem do vecera sedela venku a strihala ctverecky, a dnes jsem usila ten polstr na lavecku u koupelny. Mám z neho radost… 

Vedle je skolka.. Zlatí cikani vedle naseho baraku😇sice tam je toi skoro cely den, tady naštěstí jen od pul 10 do obeda a teď od 15,než si deti vyzvednou rodiče.. 

Tak to jsem nezažila. Ryk, hrdelní  řvoucí jekot, do toho brek, většinou jeden kluk.. Jen tak jsem ucitelce, že ji obdivuji za její trpělivost.. Ona, ze to ani tak nevnima, že má doma 4 deti.. Budiz, ale tohle se preci nedá až tak tolerovat bez nějaké reakce.. Aby jedno dominantní dítě mezi 12 detmi, litalo, rvalo po nich, i očividně používalo hlasky a zvuky z filmů.. Učitelka absolutne nereagovala, nechala je vyloženě si dělat co chtějí, nevysvetlila tem agresorum, ani plakankovi, když křičel o pomoc… Neda se to nějak popsat, ale nemyslím si, že by se tohle chování ve školce mělo tolerovat.. Nemyslím okrikovat, ale usmernovat.. Nenechat toho kluka neustále brečet, zeptala bych se ho, vysvetlila,proč třeba teď tu hračku nemůže mit, nebo nejak jinak.. Ne jen mezi nima být a nechat je dělat co chtějí.. 4 až 5 lete deti.. Teď na ni kluk volá asi 10krat ,ona se bavi s jednou maminkou.. Už jsem chtěla zavolat, jestli mu nemůže odpovědět.. Obrnila jsem se.. Ještě že po obědě dodržují klid.. 

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 04.07.2023, 07:47:08 xxx.xxx.25.233

Bobi, ale dnešním dětičkám přece nesmíš nic, ony musí vyjádřit svůj názor, třeba i řevem apod😏

U nás byl chvilku klid, no bráchův malej začal zase znova se záchvaty řevu, respektive začne něco vy stylu: béééé, já to chci a chci a chci, bééé. Mamka mu sice brble, ať toho nechá, ale aby zavřel hubu a nemuseli ho poslouchat tak jde a udělá mu, co chce. A ještě mě se.e s tím, že mi to vykládá. Včera volali, ať s nima jedu k vodě a v telefonu řev. Co chce? No jahodový koktejl místo oběda. Řekla děckám, že jim je po obědě udělá, ale malej ho chtěl hned. Takže šla a udělala, ať zavře hubu. Neskutečně mě to štve, nejela jsem, nemám tohle zapotřebí poslouchat. Prý někde četli, že do 6let se mu to musí tolerovat, že nemá dovyvinutý mozek. Tak jo, pojedu, až mu bude 6+🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.