Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 10:35:49 xxx.xxx.62.147
Buggyra:

Ale mně to vadit nebude! Já jsem drsňák 🙂 

Po čtvrt roce jsem se dokopala uklidit hromadu oblečení z koutu pokoje… Vždycky tohotýdenní svršky tam mrsknu a jsem líná je rozvěsit do skříně na ramínka, a pak je to boj na dvě hodiny, když se odhodlám… Vyplašila jsem u toho chudáky moly, ti už počítali s tím, že do té skříně nikdy nepolezu!


🤣😂

Opět nemůžu smíchy!!! Že my jsme nějak příbuzné??😂

Já mám teda stohy papírů…z práce.

A k molům se také hlásím.

Ještě jsem zvaná k Doron, kdyby sem někdy nahlédla. Myslím, že je moc fajn, ráda ji poznám…ale to vlastně platí pro všechny zde.

Edituji: Vlastně i k Efe jsem zvaná, Alenka (Sarah) také psala, že mě uvítá téměř kdykoli.😄 Kdyby nebylo zvířátek, tak bych vykonávala návštěvy…dokud jsem toho ještě nějak schopná (páteř😢).

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 10:41:24 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.02.2024, 10:34:03

No ale ta třešeň už je převeliká. Naposledy mi třesně trhala kámoška s kámošem a měli s sebou lezeckou techniku (oba jsou horolezci😄).

Jinak já tady do toho vlákna zavítala jen občas…ale v posledních dnech mám pocit, že kdykoli sem přijdu, tak mě zde něco pobaví, pohladí po duši, rozesměje!👍

Saga
Saga (511 příspěvků) 14.02.2024, 10:52:46 xxx.xxx.167.183

Já to přiznám hned a na rovinu - JSEM BAČKORA - netopejry nedám😂😄Lidi, já mám uklizeno i na půdě😄Před týdnem jsme měli o weekendu návštěvu a ti se báli sednout si i v kuchyni, prý jak je tam uklizeno, akorát že, já neuklízela, já to mám jako standart😄Ale jsem schopná přespat v autě, tohle už mám vyzkoušený a to mi neva! A když tak o tom přemýšlím, já ještě nikdy žádný squat neviděla, neměla bych to napravit?😄

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 10:53:09 xxx.xxx.62.147
Fikovnice:

To je to…že já právě lpím. Tedy nelpěla bych, kdyby se to stavení nepředávalo z generace na generaci naší rodiny. Jezdím tam málo, ale jezdím. A to proto, že být pořád ve squatu je prostě…deptající. Navíc tam mám třeba jabloňový sad a z něj ta nejlepší jablka, jaká jsem kdy jedla. A třešeň, Bože, tu třešeň - obří “srdcovky” mi závidí snad všichni (každý rok je rozdávám přátelům). Je to prostě možnost úniku z pitomého paneláku, z města na malinkou vesnici, kde jsou lesy, přehrada, krásná příroda…i když je ta možnost stále méně využívaná. Ale pronájmu se určitě nebráním a na jaře rozhodím ještě víc sítě. I zde jsem psala, že kdyby někdo věděl o někom slušném, jsem připravena!😀

Jak psala Saga, od klávesnice se to radí…to není nic proti Tobě Boži. Já si vždy to, co mi zde kdokoli k tomu něco napíše, přečtu a přemýšlím o vašich nápadech! Ale zalíbila se mi ta myšlenka závěti a daru hospici.


Jinak zajímavý je postoj mé kamarádky. Je také jedináček, má staré rodiče, je rozvedená a bezdětná. Jediný rozdíl mezi námi dvěma je v tom, že její plat odhaduji na 200k/měsíc. A to se známe jako bývalé kolegyně!!! Odešla zavčas a na správné místo!

No, takže ta má majetku strašně moc, včetně toho, že aktuálně koupila lukrativní byt v centru Brna, nádherný, takové ty vysoké stropy, koupelna z mramoru atd. A jí jsem se také ptala, jak má pořešené dědictví. Řekla mi, že nikdo nic dědit nebude, neb má v plánu se postupem času peněz zbavovat tak, že si bude užívat. Ostatně v létě byla na asi 10denní plavbě v jakémsi moři (přesně si to nepamatuji), na luxusním parníku s mnoha zastávkami ve známých přístavech. Sranda je, že my spolu jezdíme na to “moje” jediné místo, kam jezdím (do “mého” penziónku), já vždy vše zařizuji (už se znám komplet s veškerým personálem), no a ta kámoška vždy žadoní, ať zařídím velké slevy!! Ano, ceny mi dávají takové, že snad ani nepokryjí jejich výdaje. Ale zrovna tady tato moje kamarádka by v podstatě žádné slevy nepotřebovala. Ale asi to tak bývá a nerada to píšu…ona je hodně chamtivá. Ale jinak ji mám ráda.😀

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.02.2024, 10:53:15 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

No ale ta třešeň už je převeliká. Naposledy mi třesně trhala kámoška s kámošem a měli s sebou lezeckou techniku (oba jsou horolezci😄).

Jinak já tady do toho vlákna zavítala jen občas…ale v posledních dnech mám pocit, že kdykoli sem přijdu, tak mě zde něco pobaví, pohladí po duši, rozesměje!👍


Motivace je vysoká, to by bylo, abych pár třešní neukořistila!

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 10:55:17 xxx.xxx.62.147
Saga:

Já to přiznám hned a na rovinu - JSEM BAČKORA - netopejry nedám😂😄Lidi, já mám uklizeno i na půdě😄Před týdnem jsme měli o weekendu návštěvu a ti se báli sednout si i v kuchyni, prý jak je tam uklizeno, akorát že, já neuklízela, já to mám jako standart😄Ale jsem schopná přespat v autě, tohle už mám vyzkoušený a to mi neva! A když tak o tom přemýšlím, já ještě nikdy žádný squat neviděla, neměla bych to napravit?😄


Ježkovy voči, to bych Tě musela křísit!😂

A na chalupě to squat není, ale pavouky tam teda mám obrovitánské a masité. No a pak tu “moji” nevítanou obojkovku…😔

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 10:59:34 xxx.xxx.62.147
Buggyra:

U kamarádky okamžitě vyzjistit, zda by tě nemohla umístit na nějaké slušné pracovní pozici!


Jejda, já ji snad na kolenou prosila a mockrát…ale ne, prý u ní prac. pozice není. Ona se defakto vrhla do medicínského byznysu. Pořádně tomu nerozumím, ale studie (nových léků), a myslím, že začínala jako tzv. monitor. A vypracovala se na directorku! Farmafirmy si u ní zadávají studie.

Ona mi i opakovaně říkala, že já nejsem typ na její práci. Což si myslím také. Kdepak já a byznys! Dokonce jsem jí nabízela, že jí budu dělat sekretářku!😄 Jenže ona dělá jen z domu.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:00:39 xxx.xxx.62.147
Buggyra:

Obojkovka bydlí v baráku? 😲


No tak ale Buggyro už dost!!!🤣😂

To by mě tam už nikdy nikdo neviděl! A teď se fakt směju tak, že se na mě kočky udiveně dívají, co mi zas je!🤣

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:03:21 xxx.xxx.62.147
Buggyra:

Motivace je vysoká, to by bylo, abych pár třešní neukořistila!


Jj, ty třešně jsou opravdu nejlepší na světě, nekecám. Lidi jsou z nich vždy paf!!! Jsou to fakt obrovské temně rudé a slaďoučké srdcovky. Je tam trochu vyšší nadmořská výška, takže mám pocit, že dozrávají až nějak v půlce črvce (+-). Jasně, že ukořistíš…dám Ti jich tolik, kolik budeš chtít. Teda pokud nás někdo ve sklizni nepředběhne, což už se mi také stalo, přestože je pozemek oplocený…

A na obrvlašák nesmím zapomenout! Také jsem měla papírové vlašáky, kdo je znáte. Ten ale jeden agilní soused kdysi pokácel, ptž prý hrozilo, že spadne na střechu té stodoly.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.02.2024, 11:05:36 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.02.2024, 10:34:03

To se hlásím taky, já z našich dvou třešní třešně neměla, ani nepamatuju👎Jako opravdu jen pár nedozrálých, jak to hodí barvu, v momentě je smetou špačci. 

Jani, nocleh si najdu někde kolem, na to jsem zase já celkem rozmazlená, přiznávám😉 Drahanská? Já jsem si tak nějak celou dobu myslela, že to máš na Vysočině, ku Praze směrem. A ty to máš spíš k Bobči😛

Jak jsi psala Jani, já vím, je to pro tebe bolestivé, protože tví rodiče ještě myslím až tak dlouho pryč nejsou. Taťka umřel před skoro 30 rokama, děda 15, babča 10, takže už jsou hrany potupené. Nejhůř bylo strávit odchod taťky, nenadálý, šokující. Pak už nic horšího prostě není. Prarodiče umřeli staří, s tím už se musí počítat, i když u dědy jsme to taky ještě moc nečekali. U babči to naopak byla velká úleva, vysvobození pro všechny.

Jani, ty už nejspíš děti mít nebudeš, další generace to nezdědí, tak se tím netrap. Prodáš to a za peníze, které utržíš si užívej welnesů a je to útěk z bytu, který si za to mezitím necháš zrekonstruovat, aby se ti tam žilo hezky. Ve welnesech se starají o tebe a ne ty o to, že je potřeba posekat trávu, ořezat stromy, opravit střechu…Vážně je tohle koule, kterou jsi si na sebe zavěsila sama. Byla jsi jedináček, tví rodiče pro tebe dělali první poslední, tohle by ti nikdy nepřáli. Až tam zajedeš, promluv si s nima. Bobča je starší, zažila toho dost a napsala ti to taky. 

Saga
Saga (511 příspěvků) 14.02.2024, 11:15:19 xxx.xxx.167.183

Hadi, myši ani žáby mi nevaděj, ale pavouky a ty masitý vobzvlášť, ty nedávám🤮Když mám dobrej den, stačí mi na ně jen koště, ale když mám bad day, tak jedině průmyslový vysavač, dlouhá hubice a výraz v ksichtu, že budu zvracet. Ale to je regulérní trauma z dětství, taky jsme je doma měli, jedné temné noci mě jeden z nich vzbudil, spala jsem na zádech s otevřenou pusou a on se mi ráčil nastěhovati do krku, vykuckala jsem ho po nožičkách, tělíčko už jsem blinkala, ani nechci vědět, kolik jsem jich za život regulérně sežrala, tenhle zmetek neodhadl mojí malou dětskou pusu, zaplatil životem a já traumatem🤮Pavouky nebrat prostě 🤮Ale ty třešně mě lákají, to zasejc jo!

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.02.2024, 11:20:53 xxx.xxx.94.5

Nestíhám číst, natož psát a vy už jste zase o kus dál😏 Tak Jani, já jsem prostě taky asi chamtivá, jako ta tvá kámoška. Prostě když nemusím, peníze je mi líto rozhazovat. Neakopuju ve slevách jak důchodce, Tom nade nou jen protáčí panenky. Zatáhle jsem ho poprvé v životě do kauflandu, ve Zlíně, protože měli kuřata v akci a mamka je v našem už nekoupila, vyprodané👎 No bohužel to i v tom Zlíně. Ale měli akce na jiné věci, co i Tom rád kupuje, tak nakonec byl spokojený. Na sobotní palačinky musí být Pribiňák. Zkoušela jsem i ty Bobíky a nevím, jak se to všechno jmenuje, sice kvalitnější, mě ale nechutnají. Po dlouhé době jsou už nějaký čas Pribiňáky opět za 20Kč. Mívám běžně v ledničce 5 ks, ale jeden jsem teďka otevřela Viktíkovi, takže zbýval na víkend jen jeden. A bylo: kup si Pribiňák, máš tam už jen jeden, co když bude třeba plesnivý? (kdysi se to stalo) Blázníš, nejsou ve slevě, jsou za 27!😲 Tak si prostě jeden kup a hotovo. Ani omylem, za tu cenu. Dopr…kup ten jeden, pro jistotu! Takže nakonec jsem ho vzala aby byl klid, ale chápete to?! Já je několik měsíců kupuju nadšeně v akci a celé to mé šetření (pár korun😛) přijde vniveč koupí tohohle jednoho pitomého, drahého😏

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:29:18 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.02.2024, 11:05:36

Raduš, klidně přijeď také, budu ráda. Jsi vítaná!

Jen to musíme pak nějak vymyslet termínově. Víš, já nemám tušení, jak to budu mít v létě s dovolenou (asi víš, kam mířím😉).

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:32:08 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.02.2024, 11:05:36

Jj, já s našima, když tam jsem, vždy pár vět prohodím…❤️

Stran prodeje, ZATÍM fakt ne. Do prkvančic, myslíš, že by se fakt nenašel mužskej, kterýho by chalupa a zahrada nenaplňovala? Vždyť snad ještě nejsme věkově úplně za zenitem…😛

Já vím, Ty nic takového řešit nemusíš… Já někoho ráda mám🤫, ale jestli on mě také, to pořádně nevím…

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:36:57 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 14.02.2024, 11:20:53

Tak já se zas přiznám, že mi udělá obrovskou radost, když najdu v nákupním vozíku pětikačku nebo dokonce desetikorunu!😄

A nemyslím, že to tam lidi zapomenou; myslím si, že jsou tak bohatí, že na vzetí si mince zpět kašlou.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 11:39:30 xxx.xxx.62.147

Na druhou stranu jsem onehdá právě v Kauflandu šla za prodavačkou za kasou, že mi cosi nakasírovala špatně…ale že ošidila sebe. Jenže šlo snad o 8, možná 10 Kč!😂 Ona se na mě podívala zcela nevěřícným pohledem a řekla:"Myslím, že toto “manko” Kaufland přežije!"🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.