Aktuálně: 3 975 inzerátů203 790 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 13.02.2024, 22:19:52 xxx.xxx.62.147
Saga:

TVL Fíkovnice, už ne😄😄😄právě jsem si poprskala monitor a málem znečistila textil! Bavím se o závěti😄😂. Jo, a pak se mi všichni diví, že chodím z práce vysmátá jak lečo, někdo by si mohl myslet, že se mi tu snad líbí nebo co?


Já mám chuť na lečo!!!🤣😂

Fikovnice
Fikovnice 13.02.2024, 22:38:28 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 13.02.2024, 21:57:28

Niki, prej řádí bličky a sra.ky. Tak se rychle uzdrav!🍀

orionka-2
orionka-2 14.02.2024, 00:32:09 xxx.xxx.64.54

Pokud nevycházíte s penězi a chalupu nechcete prodat, bylo by řešení prodat byt s věcným břemenem dožití – tzn. v bytě budete moct bydlet do své smrti a současně budete mít dost peněz na svoje fungování, aniž byste musela obracet každou korunu. Just food for thought.

Ono to zní velice lákavě, ale jako ve všem u nás, už se vyrojili podvodníci a připraví vás nejen o nemovitost, ale i o poslední groš. Nedávno před tím varovali !

Saga
Saga 14.02.2024, 07:44:17 xxx.xxx.167.183

“Prodat byt s věcným břemenem dožití” samozřejmě lze, ale v reálu je to pěkná blbost! Zřejmě jste neviděl český film “Na samotě u lesa”. Obávám se, že současná realita by se spíše blížila typickýmu emerickýmu hororu, kdy v případě, kdy by někdo koupil byt/dům i společně se mnou, šlo by mu jen o jediné a to, jak to udělat, aby se mě co nejdříve zbavil a mohl si s nemovitostí udělat co chce! To je prostě reál, chápeme?

BTW, Fíkovnice si dá lečo, zapije ho kohoutkovou a bude v poho😉👍!

Je něco jiného řešit nemovitost kdesi v tramtárii a střechu nad hlavou, bezdomovcem se dneska člověk stane rychlejc než by čekal…

lesnizinka
lesnizinka 14.02.2024, 07:47:04 xxx.xxx.94.5

Niki, doufám, že dnes už je ti líp? Začínám mít dojem, že kdykoliv teď člověk vystrčí nos z baráku, něco hnusného chytí🙄 Já teda určitě. Možná je to i tím, že jsem roky fakt nikde nebyla a potkávala se pořád jen s těma samýma lidma, pár sousedy a rodinou. 

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 07:51:46 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.02.2024, 07:44:17

No, já o tom přemýšlela…a napadalo mě to stejné. Pokud by šlo o cizího člověka, tak by měl zájem se mě nějak co nejrychleji zbavit. Třeba ne hned vraždou 😛, ale prostě mě nějak občůrat, s prominutím.

Navíc ano, byty mají hodnotu. Ale tento byt bude potřeba novým nájemníkem KOMPLET zrekonstruovat. Já bydlím víceméně ve squatu…😔

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 07:55:04 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.02.2024, 07:44:17

No, kdybych neměla aktuálně dluh za elektřinu 168,- Kč, na nějž jsem zapomněla a pro změnu přeplatek za plyn, byla bych v poho. Ale tak co, vše jsem obtelefonovala, zákaznické linky jsou v provozu od 7h, tak jsem byla asi jejich první zákazník…

No, a jak jsem psala, teď si budu “dovolat”, alias dovolenkovat. Po přednášce jsem si včera nabrala domů výslužku i pitivo, takže OK. Jen teda neměli to lečo!!!😂😉

Edit: Ještě se teda dnes připojím online na schůzi s harantem, ale připojení je všechno, co teď udělám. Aktuálně NULA práce!

Saga
Saga 14.02.2024, 08:30:55 xxx.xxx.167.183

Obávám se, že dlouhodobý psychický teror, je horší než vražda. A někteří manipulativní jedinci jsou v tomhle mistři, tže tady bych byla setsakra opatrná. Ono například člověka znesvéprávnit chvíli trvá, ale řekněme, že byt ve velkém městě za to čekání stojí…tže asi tak!

Fíkovnice, dej si voraz a k tomu cokoliv na co máš chuť! Nula práce! Zkusím to tady taky navrhnout, nějak se nám tu zadřely mašiny, tak to možná tak na 50% taky vyjde!😄

kometa
kometa 14.02.2024, 09:06:17 xxx.xxx.224.101
Vicky.Pollard:

Fikovnice, než rozdáte v dobré víře svoje statky, myslete trochu na zadní vrátka. Aktuálně bojujete s financemi, místní přispěvatelky Vám tady pořádají sbírky…
Pokud nevycházíte s penězi a chalupu nechcete prodat, bylo by řešení prodat byt s věcným břemenem dožití – tzn. v bytě budete moct bydlet do své smrti a současně budete mít dost peněz na svoje fungování, aniž byste musela obracet každou korunu.
Just food for thought. 


Pokud nevycházíte s penězi a chalupu nechcete prodat, bylo by řešení prodat byt s věcným břemenem dožití

A to já bych byt naopak neprodávala. Je-li opravdu můj, tak je to pořád jistota, že neskončím na stará kolena pod mostem.

kometa
kometa 14.02.2024, 09:09:10 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

No, já o tom přemýšlela…a napadalo mě to stejné. Pokud by šlo o cizího člověka, tak by měl zájem se mě nějak co nejrychleji zbavit. Třeba ne hned vraždou 😛, ale prostě mě nějak občůrat, s prominutím.

Navíc ano, byty mají hodnotu. Ale tento byt bude potřeba novým nájemníkem KOMPLET zrekonstruovat. Já bydlím víceméně ve squatu…😔


Já bydlím víceméně ve squatu…😔

Ale pořád je váš squat, ne? A nějakou hodnotu má.

Bobca
Bobca 14.02.2024, 10:04:38 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.02.2024, 22:17:27

Jani,jde to,ale já bych to TOHOHLE zrovna teda nešla..Mám to v rodině..Syn jedné mé příbuzné koupil byt svému synovi 1+1,přechodně se tam nastěhovala jeho matka(babička)..Je tam už přes 20 let..Vnuk už má rodinu-samozřejmě musel syn koupit další…Sám přišel o nový barák,když naletěl po převratě “podnikání”…Nechtěla jsem se vám tady do toho plést…Já sama nechala přepsat barák(svůj podíl po smrti manžela) o 3 jednotkách dětem a pendluju 15 let po pronájmech…A je mi líp..Některé děti se mnou nemluví,trápím se,ale tak to prostě je..žiju,mám se vlastně dobře😇

Měla jsem tam podíl-půlku v jednom bytě,ale žít tam jakoby “vetřelec”?

Jani,a nešlo by -nevím,jak máš velký byt teď-to mi asi ušlo..Prodat tenhle a koupit si garsonku,nebo menší? Chalupu bych buď prodala,nebo pronajala dlouhodobě lidem,kteří se tam o ni budou starat..(znám případ)..Na hrob můžeš zajet kdykoli..nebo přestěhovat urny do kolumbária v Brně..Já nelpím na věcech,i když to byl “rodný dům”..Hospodářství o 3 chalupách(chlívy,stodola,obytný dům)roky neopravované,chátrající.Obrovská zahrada...Naco by mi to bylo??Dostala jsem z dědictví 200000(spolklo to auto+oči)..a dopřávám si,na co mám..Nejsem nikomu nic dlužná..

Saga
Saga 14.02.2024, 10:10:14 xxx.xxx.167.183

Bobčo, tleskám, jak to máte pěkně srovnaný!😉 Já pořád na rodném domě lpím, jsem tam prostě přivázaná, jako tu psala Žínka, ale strašně ráda bych se od tohohle pocitu oprostila, protože jaksi rakev nemá kapsy, že jo?

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 10:21:50 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.02.2024, 08:30:55

Mě trochu štve, že mám D zrovna v době, kdy šéfová vyhlásila hromadný home office. Jak nás přestěhovala, tak přímo nad hlavami teď v práci probíhají bourací práce. Já v tom zkoušela, bylo mi líto studentů, když si připravovali otázky. Moje vina to nebyla, ale i tak…

Jj, Sago, také Ti přeju, ať Ti vyjde nějaké volno - občas je potřeba si dáchnout.👍

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 10:23:23 xxx.xxx.62.147
kometa:

Já bydlím víceméně ve squatu…😔

Ale pořád je váš squat, ne? A nějakou hodnotu má.


Ano, je to můj vlastní squat🤣…ale je to natolik squat, až se sem stydím pozvat Sarah…🤫

Buggyra
Buggyra 14.02.2024, 10:27:42 xxx.xxx.198.226

Existují taky zcela oficiální zpětné hypotéky, tj. prodám dům/byt za měsíční rentu do doby mého dožití (nebo jinou formu plnění). Pokud to takto prodá člověk solidní instituci, jako je banka, tak je celkem jistota, že to bude fungovat. Do dožití zůstává majitelem nemovitosti (poté se nemovitost vydraží), pouze s ní nemůže nakládat.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zp%C4%9Btn%C3%A1_hypot%C3%A9ka

Buggyra
Buggyra 14.02.2024, 10:30:54 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Ano, je to můj vlastní squat🤣…ale je to natolik squat, až se sem stydím pozvat Sarah…🤫


Ale mně to vadit nebude! Já jsem drsňák 🙂 

Po čtvrt roce jsem se dokopala uklidit hromadu oblečení z koutu pokoje… Vždycky tohotýdenní svršky tam mrsknu a jsem líná je rozvěsit do skříně na ramínka, a pak je to boj na dvě hodiny, když se odhodlám… Vyplašila jsem u toho chudáky moly, ti už počítali s tím, že do té skříně nikdy nepolezu!

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 10:31:12 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 14.02.2024, 10:04:38

To je to…že já právě lpím. Tedy nelpěla bych, kdyby se to stavení nepředávalo z generace na generaci naší rodiny. Jezdím tam málo, ale jezdím. A to proto, že být pořád ve squatu je prostě…deptající. Navíc tam mám třeba jabloňový sad a z něj ta nejlepší jablka, jaká jsem kdy jedla. A třešeň, Bože, tu třešeň - obří “srdcovky” mi závidí snad všichni (každý rok je rozdávám přátelům). Je to prostě možnost úniku z pitomého paneláku, z města na malinkou vesnici, kde jsou lesy, přehrada, krásná příroda…i když je ta možnost stále méně využívaná. Ale pronájmu se určitě nebráním a na jaře rozhodím ještě víc sítě. I zde jsem psala, že kdyby někdo věděl o někom slušném, jsem připravena!😀

Jak psala Saga, od klávesnice se to radí…to není nic proti Tobě Boži. Já si vždy to, co mi zde kdokoli k tomu něco napíše, přečtu a přemýšlím o vašich nápadech! Ale zalíbila se mi ta myšlenka závěti a daru hospici.

Fikovnice
Fikovnice 14.02.2024, 10:33:31 xxx.xxx.62.147
Buggyra:

Ale mně to vadit nebude! Já jsem drsňák 🙂 

Po čtvrt roce jsem se dokopala uklidit hromadu oblečení z koutu pokoje… Vždycky tohotýdenní svršky tam mrsknu a jsem líná je rozvěsit do skříně na ramínka, a pak je to boj na dvě hodiny, když se odhodlám… Vyplašila jsem u toho chudáky moly, ti už počítali s tím, že do té skříně nikdy nepolezu!


Neeee, Buggyro, do bytu Tě fakt pozvat nemůžu!!! 😀

Na chalupu jasně, že ano…a těším se, vyrazíme na houby a třeba na přehradu.👌 Ostatně dámy, tam bychom také sraz mohly udělat…jen teda obytná část chalupy je celkem malá…takže s přespáním je to blbý, no. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.