Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.02.2024, 21:43:04 xxx.xxx.61.213
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 12.02.2024, 10:38:23

Sago, narovinu: Pro mě je to (zatím) extrémně bolestivé téma… Překonala jsem se, že jsem vám sem vlastně všechno vypsala. Ale proplakaných nocí kvůli chalupě a pozemkům už bylo…a asi ještě bude. Teda nejsem bolestínek, ale toto fakt bolí na duši!😢 Jako jen přemýšlení mám na mysli…

A ano, rodiče mám pohřbené tam…

Saga
Saga (502 příspěvků) 13.02.2024, 07:01:54 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, naprosto chápu! Vím, co to je být navázaný na dům/kraj či vlastně jakékoliv místo. Já jsem třeba nikdy nepochopila lidi, co se furt stěhují, ať už je to z jakéhokoliv důvodu. Já jsem na náš dům taky vázaná, ale bydlím tam. Prodala/opustila bych ho jenom v případě nějaké zásadní katastrofy, něčeho, co by mi znemožnilo tam žít dál, třeba živelná pohroma, válka, to že bych naráz přišla o obě nohy, či co já vím. Tím, že renovujeme každou chvíli něco, mu alespoň zvyšujeme hodnotu. Blbý je, nechat jakoukoliv nemovitost pustnout, to je hrozná škoda. Jak jsem psala výše o tom “statku” čp.1 v naší obci, to byl ještě z kraje devadesátek statek k pohledání, ve stavu, kdy šel opravit, nyní je to hromada suti, oplocená, aby tam nikdo nevlezl a nezranil se, posetá náletovými dřevinami. Jeden by brečel. A už to nikdy nikdo nedá dohromady, protože majitelka na to nemá a jako podnikatelský záměr je to neatraktivní (to už se zkoušelo).

Tohle je prostě těžké téma, ono se to od klávesnice lehce radí, ale realita je jinde, no…

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 13.02.2024, 09:37:53 xxx.xxx.94.5

Sago, tak jak to popisujete, jsem přesně já. Lpím na barákách, na místech. I ten statek tu máme(my tedy mlýn) neskutečně mě štvalo, že ho nechali zchátrat, teď už je na zboření a musela jsem se s tím smířit😟

Víc nestíhám, měl by přijít brigádník, i když ma SMS nereagoval, tak uvidím. Já i tak mám co dělat. 

Saga
Saga (502 příspěvků) 13.02.2024, 11:07:42 xxx.xxx.167.183

Ono celkově se starými budovami je to prostě složitý. Častokrát kolem sebe slýchávám, že vesnice už nejsou, co bývaly. No jo, jenomže jak by mohly být? My jsme velmi stará obec a byly časy (které já už samozřejmě nemůžu pamatovat), kdy tu bylo všechno - škola, dvě hospody, jeden zájezdní hostinec s ubytováním, X velkých statků, mlýn, kovárna, povoznictví, mlékař, pekař,…Dnes? Jede sem 4x denně autobus. To je vše. Je tu spoustu brownfieldů, které by stály za renovaci, ale není zájem. Je nás tu velmi málo, kdo nějakým způsobem pečuje o starý dům, protože koupit si no name parcelu v sousední obci na býv. poli a vysmrknout tam 3kk na placato je prostě jednodušší. Starý dům, pokud k tomu člověk není osobně zainteresován, si koupí jenom ten, kdo na to má a nebo ten, kdo se úplně zbláznil a neví, do čeho jde.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 12:11:00 xxx.xxx.61.120
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 13.02.2024, 11:07:42

Přesně tak!

I proto si myslím, že moje nemovitost je prodejná jen hodně pod cenou.

A ZATÍM nad prodejí neuvažuji, ale může přijít doba, kdy budu. A ta doba může přijít velmi rychle. Např. mi z nepochopitelných důvodů včera na účtu nepřistála výplata. Máme ji každého 12. Nechápu…👎 A to jsem byla v bankomatu až někdy po 19.h večer.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 12:49:40 xxx.xxx.61.120
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 13.02.2024, 12:45:43

Tak to máme stejné preference!!!👍

Představ si, že on má i nádhernou náprsenku ve tvaru trojúhelníku. A to je moje nejmilejší zbarvení: Vše mourovaté, jen bílá náprsenka a bílé ponožky!

A toto je moje všechno, můj Fido…ale ten se Ti líbit nebude…ale nemám Ti to za zlé, každý máme své preference a ve finále na zbarvení nezáleží…

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 12:51:15 xxx.xxx.61.120

Btw, Kukátko právě obtěžuje!!!😄 Nahání Fidýtka, otravuje mě, povřískává tu a lítá jak Bolt! 😀

Edit: Panebože, teď začal houkat!!!🤣 Přátelé, to je u kastrátů normální - občasné houkání??? Takové to vrkavé houkání?

Já musím už sednout na tu přednášku, ale to se nedá…😂

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 12:56:22 xxx.xxx.61.120
Fikovnice:

Sago, narovinu: Pro mě je to (zatím) extrémně bolestivé téma… Překonala jsem se, že jsem vám sem vlastně všechno vypsala. Ale proplakaných nocí kvůli chalupě a pozemkům už bylo…a asi ještě bude. Teda nejsem bolestínek, ale toto fakt bolí na duši!😢 Jako jen přemýšlení mám na mysli…

A ano, rodiče mám pohřbené tam…


Btw, nápad Buggyry na Boromejky mě velmi zaujal…

JENŽE: To je tak trochu pr.el světa. Jak jsem psala, zázemí na prd, bus jede tuším 2x denně a investice do domu by byla obrovská… Napadlo mě pozeptat se v Brně v Hospicu sv. Alžběty…ale myslím, že to umístění není vhodné ani pro hospic. No, za dotaz nic nedám. A já tam možná zavolám hned!!! Ježiš, ta moje impulsivita mě jednou zabije!!!🤣

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 13.02.2024, 13:07:58 xxx.xxx.198.226

Já si i říkala, že právě bych Boromejkám odkázala za to, že se o mě na stáří postarají - já při svém štěstí a životním stylu stopro nebudu mít nikoho, kdo by se postaral 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 13:15:32 xxx.xxx.61.120
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.02.2024, 13:07:58

Jo, to by byl dobrý benefit!

Každopádně telefonát uskutečněn!!! Přepojování…a už je domlouvána schůzka s ředitelem hospice, mám radost!!!👍

S pí. hospodářkou jsme se shodly, že je škoda, aby nemovitosti:

a) propadly státu

b) zdědili je ti, pro které jsem úplné houno v trávě

Saga
Saga (502 příspěvků) 13.02.2024, 13:17:30 xxx.xxx.167.183

Fidoušek má hezká očadla😊Všechny kočky jsou krásné, akorát když jsou tuplovaně mouraté, tak ve mě pořád vzbuzují pocit, že právě proletěly komínem a je nutné je vykoupat😄😄Asi nějaký trauma z dětství nebo co, já vůbec nevím, kde se tohle u nás vzalo, ale pamatuju si už na babičku, jak vždycky říkala, to je mouratý, to bude do komína dobrý😄😄Doufám, že se u nás komíny nečistily kočkama, šmarjá😄no babí už se nezeptám…

Já se strašně moc pokouším vyfotit toho našeho černokněžníka, abych se taky mohla pochlubit, ale furt to nějak nejde. Když se válí doma, tak je to jen černý flek na tmavý židli a venku ho nelze zachytit, je jak žížnivá čára😄

Saga
Saga (502 příspěvků) 13.02.2024, 13:20:18 xxx.xxx.167.183

TVL Fíkovnice, už ne😄😄😄právě jsem si poprskala monitor a málem znečistila textil! Bavím se o závěti😄😂. Jo, a pak se mi všichni diví, že chodím z práce vysmátá jak lečo, někdo by si mohl myslet, že se mi tu snad líbí nebo co?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 13:22:40 xxx.xxx.61.120
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.02.2024, 13:17:55

Jako já?

Já jsem vysmátá z toho, co se děje v práci, to je fakt do Veselého okénka…😂

No a paní hospodářka mi řekla, že se s tím občas setkávají, že jim někdo nabízí nemovitost. Znala i ulici, kde bydlím…ptž logicky to se bude týkat i bytu… A řekla, že je to velmi citlivé téma, tak jsme se shodly, že tam prostě na jaře přijedu a bude schůzka přímo s p. ředitelem.

JENŽE: Já mám průšvih!!! Já třeba netuším, kde mám dekret od bytu!!! Jsem strašlivej bordelář. Byt je můj, ale prosím, ví někdo, co se dělá, když člověk vše zabordelí? Na FÚ to asi je, teda dekret ne. Platím řádně daně, nájem atd. Ale nějakou smlouvu po našich teda najdu těžko!😟

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 13:24:11 xxx.xxx.61.120
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 13.02.2024, 13:20:18

Sago, já se tu teď taky chechtám, obzvl., když jsem paní hospodářce řekla, že je mi mírně přes 50😀. Ale zájem měli, ne, že ne. A to je dobře!!! Samozřejmě prvotní zájem, možná až by viděli tu ruinu, tak ne. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.