Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 07:50:33 xxx.xxx.83.185

Úplně v pohodě Jani, nic na tom není. Já jsem nic nezdědila, tedy vzdala se toho ve prospěch bráchy protože ,,já mám přece dost" (moje mamka) Po ní polovinu baráku dědíme stejným dílem, zatím, protože ji na bráchu zatím nepřepsala. I když Tom bude brblat, byla bych raděj, kdyby přepsala, nechci tohle řešit po její smrti. Tom brblat bude, ale má nejmíň co mluvit, jejich barák na švagra přepsali před pár lety a ještě mu k tomu koupili sousedů domek. My jsme dostali stavební pozemek (asi 5tinu toho všeho majetku) s tím,,že máme přece svého dost"😛 Máme, nehodlám si tím otravovat život. Náš majetek je vlastně můj majetek a dědí Tom. Následně brácha s rodinou(dle zákona) případně mamka, když umřu zítra. Zívěti taky sepsané nemáme, protože je Tom pověrčivý a kdyby ji sepsal, jistě druhý den umře😉Chápej tak, že bez závěti je prostě nesmrtelný…jako všichni😏

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.02.2024, 10:50:58 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.02.2024, 07:50:33

Hmmm, to se k Tobě ale mamka nezachovala hezky… Nezáleží na tom, co máš nebo nemáš, ale aby se dělilo spravedlivě a rovným dílem. No jo no, svět je občas/často nespravedlivý.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:14:55 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.02.2024, 10:50:58

Já jsem se po taťkovi vzdala dobrovolně, brácha měl na baráku zůstat a postarat se o něj i o mamku. Leč nakonec všechno dopadlo jinak, s partnerkou se po 12letech rozešli a našel si po čase jinou, sice taky skoro od nás, ale žijící v Praze. Ten zbytek je ještě pořád psaný na mamku(po prarodičích) s tím, že asi doufá, že zase budu ta rozumná a nechám mu to, když se o to stará. Zřejmě ano s malým ale. Když tam bydlet nepůjde, zůstane v Praze, tak se to poprodává a rozdělíme se. Pokud budu dále zajištěná, nechám si to v záloze a zdědí to následně jeho děti. Co bych s tím dělala já, tolik peněz nepotřebuju a doufám, věřím, že potřebovat nebudu. 

Mamka…je po bábě🙄 Už několikrát jsem jí naznačila, že by to mělo být jasně dané, co kdo, protože pak jsou z toho jen hádky. Ona, aby nemusela vyslovit to, co si myslí, tedy: ,,ty máš dost" a tím riskovat, že se naštvu a vykašlu na ni, raděj dělá mrtvého brouka, protože nikoho jiného tu nemá, brácha je daleko. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.02.2024, 12:37:02 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.02.2024, 12:14:55

No, někdy jsou ty sourozenecké dědické záležitosti peklo. Táta, když ještě žil, mohl vyprávět. Barák, na jehož stavbě si ve svých 29 letech totálně odrovnal páteř, babička později bez vědomí jeho i strýce, přepsala na tetu. Tehdy to bylo nehezké období.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:40:52 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.02.2024, 12:37:02

Právě, že takřka vždycky. V podstatě minimálně jednou týdně slyším o některých lidech z vesnice, jak se celá rodina rozkmotřila kvůli dědictví, majetku atd.👎

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 12:43:09 xxx.xxx.83.185

Bobííí, ty máš svátek a asi slavíš už dva dny, když tě není(asi leží s bolehlavem😏) 

Takže všechno nejlepší🥰 oslav to s lidma, co jsou ti blízcí, užij si to👍💐

Canka
Canka (377 příspěvků) 11.02.2024, 14:38:27 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Teda tady se to rozjelo😀

Cože?Božena má svátek?To mi sakra uniklo!!Takže Bobi tobě přeji také všechno nejlepší samozřejmě,ale já musím popřát dneska ještě té mé Boženě😂Musím jí potřást kopýtkem😂

Teda škoda Jani,že tu chalupu nemáš někde poblíž..hned bych si jí od tebe pronajala a nastěhovala tam všechno zvěrstvo🙂I když sama ženská na baráku v zimě asi nic moc…

U nás furt prší,takže cesta na zahradu ke mě jedno velké neštěstí..jenže jsem potřebovala odvézt krmení..koupila jsem 2 pytle krmení pro koně,pytel pro slepice a slunečnici..takže kufr auta narvaný…no když jsem dojela tam,tak ještě dobrý,ale když jsem přes výběh potřebovala dojet na cestu,tak jsem myslela,že se nevyhrabu a nedojedu..potřebovala bych nějaky jeep sakra na takovýhle akce..nebo čtyřkolku sakra..jenže to je peněz a peněz..

Kobča si dneska dala odpočinkový den a spala a spala🙂Probudila se asi za hoďku,vyskočila na nohy a šla baštit..

Jinak Raduš,potřebuji radu zahradnice..na fotce mám maliník..loni zasazený..mám tomu odstřihat nějaké šlahouny?Ty co plodili?Nebo?Nevím,jak tohle funguje..

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 11.02.2024, 14:48:52 xxx.xxx.20.192

děvčata moc děkuji🙂..ano,měla jsem rozlítané od pátku(to byly narozky),byla tu Zdenka a Maruška,byly jsme na obědě "u kulhavé kozy.."…pak v sobotu chystání a večer jsme to slavily společně s Petrou u nich v garáži..měla narozky 5.2.Končilo se o půl 4 ráno..Jsem v pohodě,akorát nevyspalá..to už není pro mě..Musím dnes umýt barák se schodištěm…se mi teda vůbec nechce..😟

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.02.2024, 15:01:38 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.02.2024, 14:48:52

Boži…"U kulhavé kozy" mě dostalo!!!🤣

To Niki: Je to velká škoda, že jsi tak daleko. Já bych za pronájem chtěla málo, respektive, pokud by šlo vyloženě o známého/známou, tak třeba jen za údržbu, drobné opravy, nějakou práci na zahradě atd.

Leithian
Leithian (769 příspěvků) 11.02.2024, 15:47:28 xxx.xxx.41.5
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 11.02.2024, 14:38:27

Tobe by Niki stacilo neco jako mam ja. Citroen c5 kombi. Zvednes si to a i tvuj teren to da v klidu pokud vylozene neplave. To co mam ja v poresenym stavu vse. Neshnily. Vse top nebo meneny tak 40tis. To neni tak sileny. Ale novejsi pak stojej vic to jo no

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 16:17:26 xxx.xxx.83.185

Áááá dopr🙄 Bobi, tak to se ještě zpětně omlouvám, že jsem nepřála a nic neposlala k narozkám😟 Já si pamatuju jen, že v únoru. Onehdá jsi to myslím vzpomněla, že budeš mít co nevidět a já si říkala: mám to zapsáno, dostanu z mobilu včas! avízo. Jenže😲 já to měla ve starém mobilu!!!!😲 Tak to jsem v pr… a to se všema👎 si nepamatuju ani bráchovy děcka, teda malého🙄

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.02.2024, 17:18:19 xxx.xxx.63.158
Bobca:

v Olomouci jsem chodila hrát s partou k “U bílého černouška”..a je tam ještě “Potrefená husa”


Potrefená husa je i v Brně. Asi je to řetězec podniku.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.02.2024, 20:05:56 xxx.xxx.83.185

Hmm Niki, jsem ti šla odpovídat a teda netuším, na čem se to zaseklo😛 V první řadě jsem teda chtěla napsat, že kupodivu prší trochu i u nás, tak nějak prská celý den, necelých 10mm. Už třetí den po sobě jsem musela ranní okruh zpátky silnicí(po chodníkách) protože kolem potoka bych se asi utopila v blátě👎 Ale já jsem ráda, že prší, snad se hory nacucnou dostatečně, aby nám to po zbytek roku zásobovalo potok. Ze sucha po tom, co jsem ho několik lét zažívala, mám hrozný strach😟

K tomu maliníku Niki. Nejsem zrovna na toto kompetentní, sama s tím bojuju. Jsou dva druhy, u jednoho se na jaře u země vystříhá všechno odplozené, to jsou ty rozvětvěné, nebo ty, co na nich ještě vidíš zaschlé maliny. Napadené pruty s boulema a tenké a suché. U druhého druhu, který plodí až k podzimu, se také tedy vystříhají napadené pruty a zbytek se zakrátí cca o polovinu. 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 12.02.2024, 08:56:23 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, víš to, že platí moje nabídka, že kdyby bylo třeba, seženu Ti RHB v Brně? Znám jednu fyzio (sídlí na onkole na Žluťáku, ale nemá jen onko pacoše) a považuji ji za nejlepší, se kterou jsem se v životě potkala.


Díky díky, já zatím chválabohu žádnou RHB nepotřebuji. Jsem jak Jura! Ale že si toho vážím a že chci, aby u toho zůstalo, no a s novým rovným sedlem jsem zjistila, že jsem křivá, jsem si domluvila rovnačku. Navíc, když rovná i toho koně (na toho bys mi asi RHB nesehnala, a navíc tu dvojku, co za to dám, bych dala jen za cestu tam a zpět…). 🙂 Jsi hodná.

Rovnačka mi náhodou teď ukázala, jak si tu křivou pánev můžu rovnat průběžně i sama, tak to ozkouším, schválně jestli to bude v tom sedle znát. To mě dost zajímá.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 12.02.2024, 09:54:49 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: jak tak stříháte ten plot… nechystáte se pořídit si plotostřih? Mám z popisu nějak pocit, že to ťapáte nůžkama na větve :-O Plotostřih je fajn, vy byste užila nějaký profesionální, žádné Parksidy z Lidlu. S tím Parksidem jsem stříhala kamarádce plot a uvařila jsem ho. A to ten plůtek z ptačího zobu je metr široký a asi dvacet metrů dlouhý jen…

Tím plotostřihem se pak dá i ten živý plot uříznout, pokud to nejsou kmeny (u vás, jak to tak poslouchám, asi budou). Ale tak tam vlítnete motorovkou, kmeny pomlátíte, a zbytek zahladíte tím plotostřihem.

Fikovnice, já to rozšířím mezi koňákama, jestli barák pronajmete na dovolené s koňmi, a budete mít co dělat, abyste našla pár dní v sezoně, kdy byste si tam zajela sama, páč budete mít furt plno 😀

Až bude počásko (taky kvůli tobě), tak se domluvíme na nějakou tu moji návštěvu, a můžeme zajet na chalupu a provětrat a když budeš posedávat na sesli a vyprávět si se mnou, abych tam nebyla na tej zahradě sama, tak ti tam i něco posekám a poklidím 🙂 A půjdeme spolu na houby! 

Barák prodej, nic ti nebrání tam na hřbitov zajet, setkat se se sousedy, příbuznýma.
A to je ale fakt, moje macecha držela leta velký třígenerační dům, který chátral a ztrácel na hodnotě, měla ho prodat, když její tatínek dožil, ale ona právě z nostalgie, jezdila tam jednou dvakrát do roka, takže zahrada zarostla, plot spadnul, omítka zvlhla. No měla co dělat to slušně prodat, protože léta přibývala a ona vlastně taky neměla, kdo by to po ní zdědil (já - haha, celá žhavá, já si myslím na mobilheim o jedné místnosti, a spadl by mi do klína strašidelný zámek, díky nechci..). Nakonec jí došlo, že je to pro ni akorát koule na noze a jak si představovala, že na důchod se tam nastěhuje, tak když ten důchod uhodil, najednou viděla, že by na to nestačila, ani jen ten barák provozovat, sama… A řešit třeba nájemníky, předtím zrekonstruovat, no myslím, že učinila dobře. No na hřbitov v oné vsi macechu vozíme střídavě otec a já, podle toho, kdo je zrovna po ruce, tak jim tam čtyřikrát do roka zajede šoupnout novou výzdobu, omést desku a tak. (a ehm vybrat z popelnice u hřbitova vyházené květináče a truhlíky, které mi pak dává 😀) No ale jestli nejsou vaši rodičové pohřbení na hřbitově, anébrž někde na parcele, tak to pak chápu, to by se muselo najmout hrobové místo a pozůstatky přeložit, a to není sranda. - jo, už to čtu… no to je další věc právě.

Dokonce ani hospoda tam není!😂
No ale to je mezera na trhu! A co takhle nabídnout barák k nájmu na hospodu - za údržbu? Toho by se tam některý bodrý usedlík mohl chytit, a v baráku by bylo hned živo! Já si myslím, že i ti chalupáři by tam rádi zaskočili. A kdyby byl ochotný pan hospodský ze zásob i prodat, co komu zrovna chybí v kuchyni a zapomněl koupit ve městě, tak si myslím, že by tam měl živo celou sezonu! Ve dvoře by mohla být odložena děcka a zvířata… A když bys tam zajela na víkend, měla bys tam fůru lidí na vybavování a ještě by ti všichni byli vděční!

Ad dědictví: dejte nějakému kočičímu depozitu. Nebo nějaké církvi. Já jsem o tom zrovna hovořila nedávno s máti, a tak jsme se shodly (a širší rodina by se s námi též shodla), že vlastně všechno můžu odkázat Boromejkám. Ony pro naši rodinu, několik generací, udělaly mnoho dobrého, a je to řád, není to člověk, kterému to z ruky jednou vypadne, takže je tam jistota nějaké kontinuity, i kdyby to prodaly a peníze dobře využily, pořád fajn kšeft. Nebo záchranná stanice volně žijících zvířat by se tam vyjímala. No a když ne staré lidi, tak co třeba startovací bydlení pro děti z děcáku?

Ad chlap: nabrnkněte si mladého a bujarého 🙂 Ten tam ještě něco podělá… Spousta mladíků teď na seznamce hledá zkušenější dámy (já o tom něco vím 😜), a jsou ochotní přiložit ruku i k nějakému tomu venkovnímu dílu.

Ad roztržky v rodinách kvůli majetku: já sourozenců nemaje nemám jaksi se s kým roztrhat, ale rodiče se několikrát vyjádřili, že svůj majetek věnují na dobročinnost, tak nad tím nedumám, a ať si to udělají, jak chtějí. Já se mám dobře, život jsem si zajistila sama dle svého, a více mi netřeba, jen vyhrát Sportku/Eurojackpot 🤣

Canka: potřebovala bych nějaky jeep sakra na takovýhle akce ještě že máte koně - a zatahané? Pokud ano, tak snadná pomoc, takové autí vytáhne i ta menší koby 🙂 No a jinak je nejlevnější řešení elektrický naviják na dálkové ovládání. Cvaknete do tažného oka na autě, na druhé straně zaháknete za strom, připojíte na autobaterii, stisknete navíjení, a ono vám to pomůže auto vyprostit. Stojí to pár tisícovek 🙂 Jinak když je výběh rozmoklý, tak tyhle věci prostě vozím v kolečku… a to mám jeep. Jenže si nechci rozjezdit rýhy po výběhu, tam pak nic neroste.

Asi všechno, kdo to dočetl, má pochvalu 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.