Aktuálně: 3 974 inzerátů203 785 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 10:49:39 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 10.02.2024, 09:47:39

To jsem zkoušela. Opakovaně a bez úspěchu. Je tam i špatná doprava, nula zázemí, žádný obchod atd.

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 10:51:55 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.02.2024, 10:47:58

Ježiš, a co jsi mi chtěla napsat? Víš, známe se dlouho…ale zase mě nemůžeš znát úplně. Vše o mé povaze, ale i rodinném pozadí atd.

Takže zde veřejně píšu, že kdyby měl někdo zájem - třeba jen občas - využít moji chalupu a třeba tam něco udělat kolem domu a zahrady (stromů apod.), tak z mé strany je nabídka.

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 11:00:17 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 10.02.2024, 10:56:04

Dokonce jsem měla předdomluveného Ukrajince. Myslím, že to nevyšlo proto, že právě neměl auto a jak se dopravovat do města.

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 11:01:15 xxx.xxx.62.113
Fikovnice:

To jsem zkoušela. Opakovaně a bez úspěchu. Je tam i špatná doprava, nula zázemí, žádný obchod atd.


Dokonce ani hospoda tam není!😂

lesnizinka
lesnizinka 10.02.2024, 11:13:10 xxx.xxx.83.185

Ukrajinská rodina by byla dobrá. Jsou šikovní, pracovití. U známé taky na baráku po babičce byli, polovinu na něm opravili, jenže pak se on musel pohnout za prací na druhý konec republiky.

Jani, chtěla jsem napsat, že rodiče jsi si měla vzít na byt, protože právě, i když to byl jejich dům, nikdo neví, jak to dál s barákem dopadne, ty jsi ve městě, jak jsi psala nejsi typ na venkov, takže taky proto. Nebo si je vykop a dej si je do Brna do  kolumbulária, někde u sebe. Určitě by i oni pro tebe chtěli to nejlepší, usnadnit ti život. Zamysli se nad tím, prosím. 

Kilian
Kilian 10.02.2024, 11:26:09 xxx:xxx.8669:7776
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.02.2024, 11:00:17

….no jo no, tak třeba časem 

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 11:27:59 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.02.2024, 11:13:10

Ty myslíš urny?

Podlehla jsem tlaku okolí. Měla jsem urny doma. Teta a mnoho dalších mi říkali, že je nemám mít doma. Já to cítila jinak a přesto jsem podlehla, no… 

Ono se samozřejmě dá rodiče přemístit. Chalupa je rodinné “dědictví”, už jsem to tu psala. Taťka to tam miloval tak, že by se tam k smrti sedřel. Vše, co tam je, je díky němu. Já pořád věřila (a věřím), že mi třeba ještě do života vstoupí nějaká láska. Do prčic, snad věk 50 ještě není úplná trága…v tomto smyslu. A určitě jsou chlapi, kteří by se tam realizovali. Jinak málo tam jezdím i proto, že jsem se rozhádala s tou famílií. Dřív jsem se už v pátek nemohla dočkat, až přijedu. V posledních letech teda vlastně jen za tetou, ale těšívala jsem se. No a teta se prostě…zbláznila. Nemůžu to napsat jinak. Lživě mě obvinila, že jsem jí napsala SMS, s nimiž nemám lautr nic společného. Já dokonce do telefonu brečela, zapřísahala se, že jde o omyl…a byla jak kámen. “Ne, Ty jsi mi napsala (nebo zavolala; už ani nevím) to a to, a já se s Tebou nebudu dál kontaktovat!” Přitom to byla ona, kdo mě pomáhal do věku 1 rok vychovávat. Je smutné, jak se věci můžou divně zvrtnout, jak ten, kdo říkal, že by za mě pomalu dýchal a já jí zajišťovala téměř nemožné, tak jak takovýto vztah trvající 50 let (!!!) může vyšumět. A vlastně ani ne vyšumět, ale extrémně nehezky skončit…😢

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 11:32:38 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.02.2024, 11:13:10

Raduš, to nebyl jejich dům (jako mých rodičů). Je za tím taková majetková tahanice… Táta si to vlastně vybojoval, když mně bylo cca 11 let. Je to barák po tátových prarodičích a praprarodičích. Přesto, i když v té době hrozilo, že to celé spadne (tehdy to byla ruina s nevítaným podnájemníkem), nakonec tátovi bylo řečeno, aby to “pro klid v rodině” zaplatil. Nechtěli moc, ale zas na tehdejší dobu… No a taťka tím žil, byl to jeho smysl života. Byl vědec, a na víkendy se měnil v manuálního pracanta, dělníka. Dělal tam nejtěžší a nejhnusnější práce. A do těch mě nutil!😄 Třeba co jsme tam nařezali dříví! Žadná motorovka, prostě obrtrámy jen rybou. Já byla adolescent a nedochůdče…v té době. Moc mě to nebavilo, ale zas mě tam naučil taťka pořádné manuální práci.👍

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 12:01:23 xxx.xxx.62.113

Ještě holky (i ta menšina pánů), jakkoli já tady na CHZ (a dříve na IF) vás mám skoro všechny ráda, a narovinu píšu, že upřímně ráda a vážím si vás (vždyť kolik z vás mi za minulé roky pomohlo!👏), věřte, že v reálu udělat takto velké rozhodnutí je sakra těžký.

Znovu píšu, že chalupu i zdarma půjčím…i když bych byla vděčná, kdyby ten, kdo by měl zájem, tam i něco kolem domu a zahrady udělal.

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 12:15:34 xxx.xxx.62.113
Ronja s motejlem:

Fikovnice,

a chalupu máte v nějaký zajímavý oblasti? Nemusíte být konkrétní. Stačí ano/ne. 

Jako já si to dovedu představit na pronájem, ideál by byl samozřejmě dlouhodobý…ale víkendovky, dovolenkový? I tohle si dovedu představit🙂. Pro partu lidí, nebo lidi se psem, co nemusejí posh hotýlky😉. 

Jasný,  jde o to, jestli je to ve stavu obyvatelným, teče voda, nedostanu ránu, když sáhnu na vypínač, nepadá to na hlavu (až na stodolu)? Často stačí pořádně vygruntit, něco natřít, někde něco utáhnout, posekat, tuten dát vázu s kytkama…romantika🌷.

Nebo jsou teď děsně moderní svatby na statcích, ve stodolách…to už by musel asi někdo koupit, ale ty bláho takovejhle poklad máte. Vím, že to máte těžký, co se zdraví týče, tak je tohle spíš ještě starost navíc. No já mám malej, malinkatej sen, vyhrát🤣 a moct si dovolit kupovat takovýhle domečky, stodoly, barabizničky a rekonstruovat, realizovat se tam, pak to za draho prodat paničkám, co milujou provensálskej styl, ale vlastně neví, co to je zač. 

Ale jestli to je fakt obyvatelný, je to  turisticky nějak todle a tamto, a kdyby se mi podařilo překonat stud…já bych se tady snad zaregistrovala a řekla si o týden/14 dní pobytu. Ne, to ode mně není fér, jen prostě to řeknu takhle, jsem člověk se psem, když už nějak trávím dovolenou, tak je to dovolená psí, nerada zakopávám o lidi, nevychovaný psy, chci spočinout, mít možnost lehnout si do trávy, koukat na hvězdy, zároveň se ošplouchnout - spíš si dát sprchu, složit hlavu pod střechu, ráno si chci dát kávu venku, nemyslet na to, jestli někomu bude vadit pes, pak chci vyrazit ven, večer se vrátit… asi nebudu jediná na světě. Kdybych ten stud překonala, tak se ozvu.

A Bobča by Vám mohla ušít originál textilní doplňky.!

Snít můžeme, že jo. Nad něčím by se ale opravdu podumat mohlo….


Ronjo, znovu čtu Váš příspěvek…

V případě opravdového zájmu se fakt zaregistrujte. Nemám problém Vám v SZ dát svůj telefon a další kontakty. A nemám ani problém Vám třeba na 14 dní chalupu půjčit. Opravdu!!! Jen vůbec netuším, odkud jste, tak pro jistotu zopakuji: Moje chalupa je na Drahanské vysočině. Více bych Vám upřesnila soukromě (i když myslím, že na IF jsem kdysi i jmenovala vesnici, kde chalupa je). Musím říct, že okolí, i přes vykácené lesy, je tam pořád krásné.👌

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 12:31:16 xxx.xxx.62.113

Btw, ještě jedna věc mi samozřejmě hlodá a vrtá v hlavě.

Pokud by k prodeji nedošlo (anebo možná prostě než k němu dojde), měla bych vyřešit dědictví. S mým zdravím se může stát cokoli a kdykoli. Samozřejmě mě napadaly různé dobročinné účely. Máte někdo nápad, komu a k čemu by se takový barák s pozemky mohl hodit??

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 10.02.2024, 13:16:14 xxx.xxx.119.6

Fikovnice, 

budu na Vaší nabídku pamatovat, a rozhodně si jí vážím. Slibovat Vám nic nebudu, protože zastávám názor, že sliby se mají plnit, letos nás čeká přebudování zahrady a vlastně nevím, jak časově na tom budeme. Navíc jsme dnes zjistili, že se trochu rozcházíme stran názoru na potenciální volno, ale to si sedne. Nemůžu moc plánovat dopředu.

Hlavně jsem tím příspěvkem chtěla říct, že mezi komunitou pejskařů by se možná zájemce mohl snáz hledat. Někdo touží po klidu, je pojízdný.

Ale platí to, že na nabídku budu myslet, na okolí už jsem koukala a výletovat se tam dá po krásných místech, i to je velký plus🙂. Pro nás je spíš vhodnější podzimní období, kdy už není horko a není většinou ani tolik práce kolem domu.

I když se neznáme, přála bych (přeju) Vám, abyste se mohla volně nadechnout. 🌷Jestli jde  pochopit, jak to myslím.

lesnizinka
lesnizinka 10.02.2024, 19:37:43 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 10.02.2024, 12:31:16

Jani (ber to jako odlehčení situace🙂) nabídnula bych to psímu útulku, abych udělala famílii radost😉😛

Někomu, kdo chce hospodařit, něco chovat. Kdo už to dělá, ale nemá na to dobré podmínky. Ne nějaký naivní snílek, ale lidi co už ví, co taková práce obnáší. 

Ty jo, tak to máš super plány, držím palce a budu ráda, až takového skvělého chlapa najdeš, že se nám pochválíš👍 Jako vážně👍

Ale: nějak se mi nechce uvěřit tomu, že někdo takový v tomhle našem věku existuje. Fajn pohledný chlap, pracovitý, co není alkoholik…je to hrozné, ale snad nějaký vdovec? Jenže…ten má dospělé děti, které budou tátovi do všeho kecat, nemusí si macechu oblíbit a budou prostě otravovat život. Asi moc čtu, ale prostě jsem už stará na to, abych byla naivní. Jo, červenou knihovnu nečtu, to je fakt, to mi leze na nervy😜 takže asi vidím všechno moc černě😏 

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 21:04:48 xxx.xxx.63.14
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 10.02.2024, 13:16:14

Ano, Ronjo, chápu…

Mám toho poslední roky nějak moc. Každý má nějaké trápení…ale když se toho sejde přespříliš, je to prostě…blbé.

Chalupu určitě nevnucuji, záleží na Vás či kýmkoli jiném. Ale třeba podzim tam mám moc ráda, miluju houbaření, pokud mi to páteř ještě dovolí. Mám tam svá houbařská místa, i když vždy, když tam přijedu, tak jsem zděšena, jaký že to les je opět vymlácený…😢

Jinak celkem blízko je přehrada, tam se jezdívám v létě koupat. Větší město je daleko cca 5 - 6 km. No, větší město, dívám se…a má asi 6700 obyvatel, včetně okolních kotěhůlek. Více info klidně poskytnu soukromě. Řada lidí zde zná moje tel. číslo nebo FB, ale přece jen úplně to sem psát nechci. 

Jo, a samozřejmě na léto (a pozdnější jaro) se tam chystám i já, i když tam jezdím nesrovnatelně méně než dřív. Takže to by se musel ještě vytvořit nějaký harmonogram.😉

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 21:12:07 xxx.xxx.63.14
lesnizinka:

Jani (ber to jako odlehčení situace🙂) nabídnula bych to psímu útulku, abych udělala famílii radost😉😛

Někomu, kdo chce hospodařit, něco chovat. Kdo už to dělá, ale nemá na to dobré podmínky. Ne nějaký naivní snílek, ale lidi co už ví, co taková práce obnáší. 

Ty jo, tak to máš super plány, držím palce a budu ráda, až takového skvělého chlapa najdeš, že se nám pochválíš👍 Jako vážně👍

Ale: nějak se mi nechce uvěřit tomu, že někdo takový v tomhle našem věku existuje. Fajn pohledný chlap, pracovitý, co není alkoholik…je to hrozné, ale snad nějaký vdovec? Jenže…ten má dospělé děti, které budou tátovi do všeho kecat, nemusí si macechu oblíbit a budou prostě otravovat život. Asi moc čtu, ale prostě jsem už stará na to, abych byla naivní. Jo, červenou knihovnu nečtu, to je fakt, to mi leze na nervy😜 takže asi vidím všechno moc černě😏 


Raduš, plány jsou hezké…ale to je tak vše.😔

Já mám takovou virtuální známost, snad to sem můžu napsat. 

Jinak zastávám podobný názor jako Ty, seznamovací věk už jsem prošvihla. Tedy já jej neprošvihla, ale prostě to s mými známostmi nevyšlo. To se holt občas stává…

Navíc já mám nějakou povahu a s přibývajícím věkem ubývá tolerance. Tak nějak mám ráda už svůj klid. Jako ne, že bych nebyla pro jeho občasné narušení😛, ale trvale…prostě nevím. 

No a zajímavostí je, že vlastně všichni moji ex (do jednoho!!!) byli z vesnice (jeden dokonce z velkého gruntu) a přesto se k pomoci na chalupě neměli. Jako že téměř vůbec! Naopak se obvykle rozlohy toho našeho/mého stavení a přilehlých zahrad zalekli. Takže možná by takováto chalupová seberealizace vyhovovala spíš městskému typu…? Těžko říct.

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 21:18:00 xxx.xxx.63.14
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.02.2024, 19:37:43

Raduš, myslím, že psí útulek už tu byl v minulosti přetřásán. Balu a další psali, že bych tím mohla zavařit sousedům…což asi ano. Nebo nevím, ale nějaký přílišný štěkot by tam asi nevítali. Já trpím na staré lidi…jenže nevím, zda by jim toto k něčemu bylo, zda by tam šlo vybudovat nějaké zařízení. Pokud ano, muselo by se to nějak komplet přestavět a to by se asi nevyplatilo.

Famílie se ke mně chová tak, jak se chová…tak doufám, že dědit nebudou  (pokud se dokopu k sepsání závěti). Jinak ale je by psí útulek nezasáhl, ptž oni jsou v jiné vesnici (asi 4km vzdálené).

Raduš, můžu být tak smělá a zeptat se, zda Ty sama máš nějak své plantáže 😄 dědicky ošetřeny? Nechci se Tě dotknout, ale přece jen…také jste (asi) s Tomem přemýšleli, co bude s tak nádhernou zahradou a domem, až tu jednou nebudete…?

Fikovnice
Fikovnice 10.02.2024, 21:21:22 xxx.xxx.63.14
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 10.02.2024, 13:16:14

Ještě jedna vsuvka: Ronjo, léto je tam právě úúúžasné! A to pto, že bydlím v paneláku, který projektoval s prominutím de.ent! Všechny pokoje na západ, balkón na jih. Není výjimkou mít v bytě v létě přes 30 stupňů!👎

No a tím, že chalupa je extrémně starý barák s metrovými zdmi, tak tam je i v parnech člověku zima. Tedy mně ne, ale já jsem velmi studenomilná!😄

Leithian
Leithian 10.02.2024, 21:22:39 xxx.xxx.41.5
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.02.2024, 19:37:43

Hele existuje. Takovej exemplar mam doma😁 (ano pritel je o 20 let starsi)pak oba tatinci nezadani ale s vlastnimi baraky a preci jen o chlup vejs vekove byt oba stale zdatni😁😅.

Ale v mym vekovym rozmezi bych si taky nevybrala🤣🤣

Leithian
Leithian 10.02.2024, 21:24:22 xxx.xxx.41.5

Na týden je ze mě hlídací babička 😁 a tatínek je sice pyšnej ale od synátora dostává slušně zabrat🤣

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.