Aktuálně: 4 089 inzerátů199 095 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Saga
Saga (511 příspěvků) 09.02.2024, 08:24:39 xxx.xxx.167.183

Teda, člověk tu chvíli není a tady to frčí😀! Už se tu obchoduje s pozemky a stěhuje!

Musím to vzít nějak postupně, abych nikoho nevynechala. Kometo, je to tak, jsem paranoik. Je mi naprosto jasný, že čím víc koní člověk má, tím míň má času na řešení blbostí. A napájí a krmí tak, aby to bylo co nejjednodušší. Já si můžu dovolit to sledovat, proto to i dělám. Když jsme kdysi u staré koby řešili s vet Cushinga, tak to jak pije, bylo první, na co se mne ptala, a už tenkrát jsem si říkala, že mít tu napáječku, nebo přírodní zdroj vody, poznám kulový, i když by to bylo pro mě bez práce. To samé sběr kobyláků, vidím množství i konzistenci každý den, tak snadno posoudím, jestli se něco děje, nebo ne. To už mi taky párkrát pomohlo. Myslím, že jako koňo-služka mám za jedna!

Pro Žínku - vidím to úplně jasně v zářivých barvách! Tže dům by byl, pak říkáte, že máte zahradní domek, poměrně velký, tak z toho budou stáje, pak kurt, netuším jak velký, tže buď z něj bude jízdárna, nebo mu srazíme rohy a uděláme kruhovku😂, z rybníčku přírodní koupaliště s pozvolným vstupem pro hajtry a skokanským můstkem pro mě😄, určitě zachováme i nějakou květenu, moje koně jsou malé a nenáročné, ty tam zapadnou jako prima ozdoba😄Tže já se jdu asi pomalu sbalit…😄😄

Fíkovnice, obávám se, že kdyby další dům k přestavbě viděla moje drahá tříčtvrtka, regulérně ho klepne😄😄Sotva rozchodil ten náš, ještě se z toho pořádně neoklepal a ty už bys mu šoupla fanku do ruky😄Ale musím uznat, že to místo je přesně podle mého gusta a vůbec se nedivím, že už tam nějací koníci pobíhají! Té stodoly je fakt škoda. Máme v obci statek, s číslem popisným 1, no a ten už se propadl kompletně celý👎, jako malí jsme si tam chodili hrát a bát se, teď je tam životu nebezpečno, a je to velká škoda, vždycky jsem snila, že bude můj a bude plný koní. Njn, tak možná někdy v příštím životě😔.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 09.02.2024, 08:32:38 xxx.xxx.3.42

“Mamka dneska byla na tý kolonoskopii..a potom co mi vyprávěla,tak na to bych nikdy nešla..bolelo to prý,bylo to nepříjemné,doktorka a sestry teda nepříjemný a hnusný…takže mamka říkala,že už nikdy..takže mě by tam taky nikdo nedokopal..”

canka, tohle není o kolonoskopii ale o té konkrétní ordinaci
věř, že to jde ZCELA bezbolestně
můj první zážitek byl stejný, podruhé už jsem šla jinam, dostal “8-9 frťánků ” do žíly a hezky si na lůžku odpočinula, tečka.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 09.02.2024, 08:35:20 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 09.02.2024, 08:32:38

Potvrzuji - já zažila kolonoskopii jednou a byl tam jenom jeden nepříjemný moment. Jinak naprosto v pohodě. Myslím, že bych zvládla i dopravu MHD. Ale na doporučení ordinace jsem si zajistila odvoz.

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 09.02.2024, 10:07:37 xxx.xxx.20.192

Tak proč já skáču přes švihadlo?Úplně zbytečně😀

Niki-To ti říkám taky..PROČ😇nač se trápit..pohybu máš ažaž..Jsi hezká holka,krev a mlíko👌vykašli se na to..Když to není každý den taková kalorická bomba,tak proč si ji nedopřát….Zdenka je na cestě…konečně ke mě dojede i ona…Ale nevím,jestli někde nebloudí..nemůže nikdy ke mě trefit….🙂

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 09.02.2024, 10:19:38 xxx.xxx.83.185

Add kolonoskopie: no jo dámy, jenže…hodně lidí má velmi nepříjemné zážitky a kdo vám zaručí, že nenarazíte na takovéhle kravky? Já jestli budu někdy v životě tohle muset podstoupit, tak jedině v celkové anestezii. My máme asi na tohle smůlu, mamka byla na ablaci srdce kvůli fibrilacím: přes dolní žílu se dostali s tím, že blbě, nakonec jí to probíjelo do podložky a měla popáleninu. Přes horní žílu se dostávali snad hodinu, prý tam měla nějakou deformaci žíly, řvala bolestí, po zákroku, který by měl být normálně bezbolestný, byla naprosto zničená, říkala, že porod dvou dětí byl naproti tomu naprostá brnkačka a to jsem já byla koncem pánevním. Když jsem ji viděla, jak vypadá - hrudník celý modrý, bok celý modrý - hodinu po zákroku, nemohla ani mluvit, měla jsem co dělat, abych neomdlela a vyběhnula jsem zvracet. 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 09.02.2024, 10:23:55 xxx.xxx.198.226

Mně zítra také dorazí na odpoledne brigádník, po upršeném a prošedivělém týdnu bude zítra konečně odpo sluníčko. Já budu po dopolední dornovce, takže jsem s brigádníkem na rozdíl od údernice žínky domluvena, že on bude makat, a já budu sedět u barelu s ohýnkem a pálit odpadní dřevo, co se mi tu nakupilo z rozpadlých palet. Takhle se mi to líbí! 🙂

Kilian
Kilian (1402 příspěvků) 09.02.2024, 10:27:01 xxx:xxx.8669:7776
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.02.2024, 08:35:20

….já taky v pohodě i když jsem se toho strašně moc bála….jenom trochu cosi do žíly, rakze celou dobu bděla, doktorka i sestra si se mnou povidaly a bylo to fajn….a pak to žůžo když jsem si koupila dole ve vyhlášených lahůdkach šunkove chlebíčky a dortiky, to bylo prostě blaho….

Saga
Saga (511 příspěvků) 09.02.2024, 10:29:08 xxx.xxx.167.183

Ha, Buggyro Dornovka? Jste mi připomněla! Byla jsem na ní včera a víte co? Jak jsme se tu onehdá bavily o tom častém rovnání, tak já měla vyjeté jen dva krční obratle!! Jako paní masérka se z toho málem sesunula k zemi! Nechápu, jak je to možné, necvičím, momentálně ani na koni nejezdím, prostě tak nějak jsem upadla do zimního spánku a takovýhle výsledek jsem neměla snad ani když mi bylo 20! Sama tomu nerozumím. Každopádně jsem se po včrejsí fyzio cítila abnormálně skvěle a ten pocit stále trvá!👍

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 09.02.2024, 10:53:46 xxx.xxx.198.226

Já jsem moc zvědavá na svoje výsledky teď, protože to bude dva měsíce po prvním životním rovnání, kamarádka si vše pečlivě zapsala, takže ví, co kde bylo, a tak se nemůžu dočkat, jestli se to projevilo. Já jsem poctivě pět dní držela potom tělesný klid, tak tam by chyba být bývala neměla. - mimochodem, to si neumím představit, kdybych měla co měsíc dornovku, jak bych vždy týden aktivity vypustila….

K báječnému pocitu vám vřele blahopřeji, to je radost, že 🙂 Mě poslední asi tři týdny ničehož nezabolelo, to už se mi dlouho nestalo, teda samozřejmě občas jsem si blbě lehla nebo usnula s hlavou nedobře podepřenou, tak to jsem ráno cítila, ale rychle rozhýbala.

Saga
Saga (511 příspěvků) 09.02.2024, 11:10:45 xxx.xxx.167.183

No, já to řeším tak, že už celou věčnost chodím na fyzio pouze ve čtvrtky večer. Chodila bych pátky, ale to fyzio nedělají, tedy aspoň u nás, tže v pátek si vždycky v práci zařídím oddechovou směnu, na své pozici si to můžu dovolit, a šetřím se. No a pak mám celý víkend na regeneraci, netahám nic těžkého, drahé tříčtvrtce sdělím, že jsem po Dornovce, tže vodu ke kobylám natahá on, kolečko s hnojem vyklopí taky on, na koně nesedám, max. jdu s malou na procházku, ale neběhám. Prostě takový odpočinkový režim. Tři dny mi bohatě stačí, v pondělí už funguju normálně. Jasně, ne vždy to vyjde, ale moje fyzio mě stojí 650kč za hodinu, vážím si nejen svého zdraví, ale i peněz, které na to musím vydělat, všechno jde, když se chce.

Přeju Vám, ať je to cajk a klidně písněte, co se dozvíte, zajímá mě to!

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 09.02.2024, 11:18:26 xxx.xxx.198.226

Já mám sobotu ráno, takže pak si můžu dovolit celý víkend lenošit, no a v práci nedělám NIC, resp. dělám hlavou, tak není problém, a to už je ta mobilita po tom dni klidu lepší. No a v pondělí ani nemám odpo nikoho na lekce, takže tam jen dojdu nasypat krmení a zase jdu, takže až v úterý na mě dolehne tíha reality. 🙂

Uf, moje fyzio mě stojí přes 1000 za ošetření, ale má v tom i cesťák, a vláčí se s lehátkem po schodech do 4. patra, tak ani nepípnu 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:06:30 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.02.2024, 05:59:23

Já to napsala blbě. Schválně jsem se včera dívala… Stodola už moje není. Famílie se jí chtěla zbavit a chtěli ji na mě zdarma přepsat, já ale nechtěla. Vše se mi večer vybavilo. Pak nějakou dobu ji měli někde na realitkách. Chtěli za ni nekřesťanské peníze, takže nula zájem. To už je teď v podstatě ruina. Za minulého režimu to zabralo JZD, měli tam sýpky. Já tam mám, ač to není vysloveně moje, vyskládané dříví a uhlí.

No a příjezd…zrovna ten je blbej. Zezadu jsou vrata, ale cesta tam není. A přes svůj pozemek bych nenechala nikoho jezdit. Ale asi by to šlo nějak zezadu nějakou nezpevněnou cestu udělat. Každopádně jsem se spletla. To už není moje vlastnictví. I tak je toho požehnaně. Ta zahrada, o níž píšeš, už dnes plní jen funkci jabloňového sadu.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:07:53 xxx.xxx.62.113
Buggyra:

Já si to ještě dvakrát kontrolovala, jestli jsem to číslo napsala správně. No samozřejmě nenapsala. To je malá zahrada. Myslela jsem 45/1 ;-)


Jo a 45/1 je louka, opět patřící famílii. Ale asi to pronajímají, tam také občas vídám koně.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:10:05 xxx.xxx.62.113
Buggyra:

Já jsem moc zvědavá na svoje výsledky teď, protože to bude dva měsíce po prvním životním rovnání, kamarádka si vše pečlivě zapsala, takže ví, co kde bylo, a tak se nemůžu dočkat, jestli se to projevilo. Já jsem poctivě pět dní držela potom tělesný klid, tak tam by chyba být bývala neměla. - mimochodem, to si neumím představit, kdybych měla co měsíc dornovku, jak bych vždy týden aktivity vypustila….

K báječnému pocitu vám vřele blahopřeji, to je radost, že 🙂 Mě poslední asi tři týdny ničehož nezabolelo, to už se mi dlouho nestalo, teda samozřejmě občas jsem si blbě lehla nebo usnula s hlavou nedobře podepřenou, tak to jsem ráno cítila, ale rychle rozhýbala.


Buggyro, víš to, že platí moje nabídka, že kdyby bylo třeba, seženu Ti RHB v Brně? Znám jednu fyzio (sídlí na onkole na Žluťáku, ale nemá jen onko pacoše) a považuji ji za nejlepší, se kterou jsem se v životě potkala.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:17:03 xxx.xxx.62.113
hmn:

“Mamka dneska byla na tý kolonoskopii..a potom co mi vyprávěla,tak na to bych nikdy nešla..bolelo to prý,bylo to nepříjemné,doktorka a sestry teda nepříjemný a hnusný…takže mamka říkala,že už nikdy..takže mě by tam taky nikdo nedokopal..”

canka, tohle není o kolonoskopii ale o té konkrétní ordinaci
věř, že to jde ZCELA bezbolestně
můj první zážitek byl stejný, podruhé už jsem šla jinam, dostal “8-9 frťánků ” do žíly a hezky si na lůžku odpočinula, tečka.


Už jsme to tu probíraly a dovolím si nesouhlasit.😉

Velmi velmi záleží na event. patologii střeva, ale obecně i na fyziologickém uspořádání u toho či onoho jedince, dokonce na habitu (empiricky hubení lidé mají větší bolestivost). Sestřenice je árařka, takže samozřejmě premedikaci si zajistila náležitou. No a dostali se jen do sigmoidea, ptž to dál bolestí nedala…a to je tvrďák. 

Nicméně věřím, že většina lidí to zvládá celkem v pohodě, ale jsou i takovéto výjimky. Mně, když naposledy otevřeli břicho, tak mi pak primář říkal, že kdyby mi někdy kolono hrozila, ať se jí snažím vyhnout. Že za celou svoji kariéru neviděl tak masívní srůsty. No, není se co divit: V dětství prasklej slepák, dif. hnisavá peritonitida, a v dospělosti asi 5 nebo 6 břišních operací. Takže přiznávám, že pro mě je kolono taky strašák.

Edituji: Teta i strýc (již zemřelý) byli na kolono hodněkrát. Oba jsou/byli spíše tlustí. Bolestivost NULA!!! Logicky byli ve stejném špitále i u stejného dr. jako sestřenice, která to zařizovala jak sobě, tak jim.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:20:15 xxx.xxx.62.113
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.02.2024, 10:19:38

A Raduš to fakt nemusí být o “kravkách”, viz výše.

Jinak se obávám, že v CA Ti nikdo kolono neudělá. Je to rizikové (CA). V analgosedaci samozřejmě ano.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:26:25 xxx.xxx.62.113
Fikovnice:

Jéé, to by se Ti možná líbila a hodila moje chalupa…a pozemky.

Dávala jsem kdysi nějaké snímky, viděla jsi je?

Obrázek

Sago, až tu budeš, ta chalupa je skutečně k pronájmu nebo i třeba k zapůjčení na víkend.💝

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 09.02.2024, 15:27:54 xxx.xxx.62.113
lesnizinka:

Jani mě se tvoje chalupa líbila👍 Kdybych neměla, už tě lámu na prodej😉

Sago, není to americký sen😉 byl to můj dětský sen, v krásné zahradě jedné Němky jsem vyrůstala a říkala jsem si, že jestli budu mít někdy tu možnost, vybuduju si taky zahradu, ne jen humno, jako jsme měli my. Koníky by vám vlezli místo zeleninové části, pro dva je to velké dost😉 kdyby jste nechtěla být soběstačná v zelovoci🙂


Raduš, ani nevíš, co bych dala za člověka jako jsi Ty! Který by to tam trochu zvelebil a udržoval… No, máš své práce dost, a jsi i dost daleko.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.02.2024, 16:47:30 xxx.xxx.119.6

Fikovnice,

a chalupu máte v nějaký zajímavý oblasti? Nemusíte být konkrétní. Stačí ano/ne. 

Jako já si to dovedu představit na pronájem, ideál by byl samozřejmě dlouhodobý…ale víkendovky, dovolenkový? I tohle si dovedu představit🙂. Pro partu lidí, nebo lidi se psem, co nemusejí posh hotýlky😉. 

Jasný,  jde o to, jestli je to ve stavu obyvatelným, teče voda, nedostanu ránu, když sáhnu na vypínač, nepadá to na hlavu (až na stodolu)? Často stačí pořádně vygruntit, něco natřít, někde něco utáhnout, posekat, tuten dát vázu s kytkama…romantika🌷.

Nebo jsou teď děsně moderní svatby na statcích, ve stodolách…to už by musel asi někdo koupit, ale ty bláho takovejhle poklad máte. Vím, že to máte těžký, co se zdraví týče, tak je tohle spíš ještě starost navíc. No já mám malej, malinkatej sen, vyhrát🤣 a moct si dovolit kupovat takovýhle domečky, stodoly, barabizničky a rekonstruovat, realizovat se tam, pak to za draho prodat paničkám, co milujou provensálskej styl, ale vlastně neví, co to je zač. 

Ale jestli to je fakt obyvatelný, je to  turisticky nějak todle a tamto, a kdyby se mi podařilo překonat stud…já bych se tady snad zaregistrovala a řekla si o týden/14 dní pobytu. Ne, to ode mně není fér, jen prostě to řeknu takhle, jsem člověk se psem, když už nějak trávím dovolenou, tak je to dovolená psí, nerada zakopávám o lidi, nevychovaný psy, chci spočinout, mít možnost lehnout si do trávy, koukat na hvězdy, zároveň se ošplouchnout - spíš si dát sprchu, složit hlavu pod střechu, ráno si chci dát kávu venku, nemyslet na to, jestli někomu bude vadit pes, pak chci vyrazit ven, večer se vrátit… asi nebudu jediná na světě. Kdybych ten stud překonala, tak se ozvu.

A Bobča by Vám mohla ušít originál textilní doplňky.!

Snít můžeme, že jo. Nad něčím by se ale opravdu podumat mohlo….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.