Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Saga
Saga (511 příspěvků) 08.02.2024, 12:58:40 xxx.xxx.167.183

Ehm, Fíkovnice, tže … kdy se můžeme nastěhovat?😄I když teď silně váhám, že bych se jako nastěhovala k Žínce a na “chalupu” jezdila k Fíkovnici?😄Mám takovéto dilemato. Kdepak foto vidím poprvé, tohle jsem si vždycky přála. Já bych to tak jako nakombinovala, od každé něco? Ach jo, no tak hlavně, že si za cca 2 hodiny nazuju pěkně holínky a půjdu se nořit do něčeho, co rozhodně nevypadá takhle!🙄

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 08.02.2024, 13:02:41 xxx.xxx.198.226

Sago, my máme už zázemí zpevněno, a je to boží. Nosím holinky jen kvůli loužím, na naše “bahno” by mi stačila perka 🙂 

Zpevňovaly jsme s matinkou a holčičkama několik let, něco jsou pražce, něco je z panelů, většina je však vydlážděná betonovou zámkovou dlažbou “íčka”, a to je vůbec nej. A taky když se povede narazit na dlaždice betonové 50*50, tak to je radost, z toho se skládá samo, loni jsem tím vydláždila boxy, protože stará prkenná podlaha už byla prošlapaná.

A výhoda je v tom, že když se vám to někde nehodí, tak to prostě vydloubnete motykou a posadíte jinam. Boží.

Saga
Saga (511 příspěvků) 08.02.2024, 13:09:41 xxx.xxx.167.183

Buggyro mám asi ¾ hektaru, celý hektar to není. A toto mám ještě rozdělené na 2 000m2, což je zimní výběh, a jinak sem můžou vlastně celoročně, pak asi 4000 m2, kam chodí jen v pastevní sezoně a na max. 8h/den a z těch 4000m2 ještě cca v květnu znepřístupním asi 1000 m2 a poseču na seno a teprve pak je vypustím zase na celé, a k tomu ještě asi 550 m2 jako karanténní a seznamovací a různě oddělovací plochu, kam pouštím vypásat jen za hezkého počasí. Ale moje kobylky jsou velmi snadno krmitelné, kynou i ze vzduchu a jsou malého vzrůstu 140 kvh + 85 kvh😉. Tže jestli teď Žínka práskne, že má její zahrada 2 hektary, tak padám na znak, balím kufry, sedám do auta….😄

Saga
Saga (511 příspěvků) 08.02.2024, 13:14:28 xxx.xxx.167.183

Edit pro Buggyru, jj zpevňujeme také, ale jakožto nájemci se musíme držet hodně při zemi, žádné trvalé zabetonované cosi, apod. Mám rohože a je to super, jako zvládla bych to taky v pracovních botech, no i když po dnešní pro*cané noci asi nee, ale když mňó, mě je líto těch bot😄Proto holiny, ty opláchnu hadicí a je to. Nemám takovéto klasické vcůcávací bahno, naštěstí. Ale prostě ty krásně zelené fotografie ve mě tak evokovaly jaro a léto, že už bych prostě ráda vzala tenisky a na ten blbej únor se totálně vyprdla. Asi tak!

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 08.02.2024, 13:17:06 xxx.xxx.198.226

jo, my holiny myjeme v obří louži, co je po cestě od koní. V hloubce má louže 20 cm. Hadici nemáme, to je velká nevýhoda u nás, proto by se mi líbil ten rybník.

Ale zase z rybníku jsou komáři, tak to nechci. Radši řešit vodu než řešit komáry.

Saga
Saga (511 příspěvků) 08.02.2024, 13:25:09 xxx.xxx.167.183

A to já bych zase rybník brala, nebo aspoň jezírko, jako má Čanka, protože pak bych nemusela tahat vodu. No, ale zase na druhou stranu s mojí paranoiou, že hlídám, kolik toho holky vypijou, vyloučí a tháák, bych přišla o možnost kontroly a to by mě mohlo taky klepnout, že jo😄.  Holt po tom, co jsem kdysi měla koně se schvácením, pak s Cushingem, to je člověk vycvičenej jako opička.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.02.2024, 13:53:08 xxx.xxx.63.55
Fikovnice:

Jéé, to by se Ti možná líbila a hodila moje chalupa…a pozemky.

Dávala jsem kdysi nějaké snímky, viděla jsi je?

Obrázek

Ovšem pozor!

Moje je “jenom” 9/1, 9/2, 45/2 a 43.😀

kometa
kometa (5543 příspěvků) 08.02.2024, 16:56:38 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 08.02.2024, 13:25:09

že hlídám, kolik toho holky vypijou,

Přesně tohle říká kamarádka, která napouští vodu do kýblů, v zimě, v létě. Že aspoň vidí, kolik toho konkrétní kůň vypije. Ale má jich +- osm. Ve stájích, kde se koně počítají na desítky, by to asi moc reálné nebylo.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 08.02.2024, 16:57:39 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 08.02.2024, 13:09:41

Nemám dva hektary, jeden a něco. A odečtěte barák, zahradní domek velikosti normálního domku😉 a kurt. Naproti mám ještě jeden menší pozemek, ale to by ste musela mít kamziky, protože je zavezený haldama zeminy, odbágrované z kurtu a už zarostlý stromy.

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 08.02.2024, 17:09:13 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.02.2024, 13:53:08

Prochcané noci? 😕 U nás nakapkalo doteď 1.2mm🙄

Jezírko mám já. Komáry nemám, jsou tam ryby, žáby a jiní hmyzožravci, denně nad ním loví netopýrci hned, jak se trochu smrákne. Ti jsou asi ze stájí nad náma. 

Jani ,,jenom"?😉 Vždyť to máš chalupu s dvorem i super pozemky kolem!👍 Jediné na co jsem koukala, kde je příjezd? Ten pozemek, kde je to parkovišťátko s autama ale není tvůj? 

Canka
Canka (383 příspěvků) 08.02.2024, 21:49:20 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jeee co já bych dala za takovou chalupu..já mít chalupu,stodolu a k ní třeba 6000m2 zahrady,tak jsem šťastný človíček…je to můj sen jednou něco takového mít…ale k tomu potřebuji nějakého bohatého farmáře😂

Raduš u nás včera pršelo celý den a celou noc heč🙂Jsem šťastná za každou kapku…protože je mi jasný,že léto bude zase suchý..i když teda ten soused,co má vedle mě pronajatý ten kus pozemku na zahrádku,tak má v plánu udělat tu tůň pod mým pozemkem,že by jí vyčistil a vykopal víc a zapustil skruže..tak by mohlo být víc vody..ale upozornila jsem ho,že to bude pakárna a že toho se fakt nezůčastním,protože mám svý práce dost a jsem ráda,že jsem ráda…

Mamka dneska byla na tý kolonoskopii..a potom co mi vyprávěla,tak na to bych nikdy nešla..bolelo to prý,bylo to nepříjemné,doktorka a sestry teda nepříjemný a hnusný…takže mamka říkala,že už nikdy..takže mě by tam taky nikdo nedokopal..

Jinak jsme dneska byla s jedním kamarádem na kafi a to,co je na fotce,mi objednal😂Tak proč já skáču přes švihadlo?Úplně zbytečně😀

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.02.2024, 22:21:05 xxx.xxx.63.55
Buggyra:

No tak to niic, jsem doufala, že aspoň 45/2 k tomu patří. Bych i vyměnila za 9/2 klidně 😀


Buggyro, jasně, že 45/2 mi patří, to je velká zahrada.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 08.02.2024, 22:32:59 xxx.xxx.63.55
lesnizinka:

Prochcané noci? 😕 U nás nakapkalo doteď 1.2mm🙄

Jezírko mám já. Komáry nemám, jsou tam ryby, žáby a jiní hmyzožravci, denně nad ním loví netopýrci hned, jak se trochu smrákne. Ti jsou asi ze stájí nad náma. 

Jani ,,jenom"?😉 Vždyť to máš chalupu s dvorem i super pozemky kolem!👍 Jediné na co jsem koukala, kde je příjezd? Ten pozemek, kde je to parkovišťátko s autama ale není tvůj? 


Raduš - modrá šipka = příjezd - z obecních pozemků/silnice.

Červená šipka = v létě jsem řešila strom spadený na střechu. Naštěstí se jen opíral, ale bylo to tak tak. Kamarád jej už pokácel - “vysemenily” se mi tam vlašáky…a další stromy.

Jinak ano, ono i ty další pozemky kolem jsou “naše”, jako širší famílie. Jenže víš, bez chlapa, se zdravím na prd je to prostě…velký špatný. I proto jak se třeba Saga zajímala ;-), já bych chalupu klidně pronajala.

Btw, právě pro Buggyru, Sagu a Čanku: Na parcele 44 vídám koně. Myslím, že ta širší famílie to pronajala nějakým koňákům.

Jinak je to velmi stará zemědělská usedlost, se sousedy byla jedna z největších v příslušné oblasti. No a třeba 9/1 je stodola, kde už se propadla střecha…😔

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 09.02.2024, 05:51:47 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, jasně, že 45/2 mi patří, to je velká zahrada.


Já si to ještě dvakrát kontrolovala, jestli jsem to číslo napsala správně. No samozřejmě nenapsala. To je malá zahrada. Myslela jsem 45/1 ;-)

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 09.02.2024, 05:55:16 xxx.xxx.198.226

My máme na koně 1,7 hektaru a na sekání k tomu ještě přibližně další hektar, a je to málo - teda, kdyby se mohli pást i na tom dalším hektaru, tak by nebyl problém, to už by je v létě uživilo, ale takhle musíme přikrmovat. Dva koně na tom hektaru a půl byli úplně v pohodě, nažraní a byla i rezerva, že když byl suchý rok, tak nás to netrápilo, koně to uživilo. Ale takhle v pěti koních už je to samozřejmě málo. Na zimu taky máme zimní výběh jen čtvrt hektaru, to zase ne že ne. Ale v létě chci pást a ne se patlat se senem, to bych ty ručičky měla fakt sedřené.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 09.02.2024, 05:59:23 xxx.xxx.198.226

Fikovnice: tak té stodoly je velká škoda. Chtělo by to pronajmout někomu na truhlárnu, kdo by si na to vydělal a za nájem by tu stodolu spravil, protože to se hrozně špatně pak řeší. A nebo stodolu prodat, jestli je k ní přístup přes ten pozemek zprava. A nakonec i jestli není. Nějaký milion by to hodilo i tak. Ve vaší situaci, šup už by byla pryč. Nekoupila by ji ta “širší rodina”? Mohli by to taky pronajmout koňákům.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.