Aktuálně: 4 064 inzerátů199 619 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 02.02.2024, 22:39:55 xxx.xxx.15.42
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.02.2024, 07:11:11

Jinak Raduš,jsem se pobavila,jak jsi šla zachraňovat kozenu - a to jsi tu grotesku neviděla naživo😛 Ráno mladý chystal cirkulu, tak jsem mu vylíčila, jak jsem jim běhala po dvoře😄

Uff, dneska jsme byli celý den na cestách, v Jihlavě, jsem hotová a chce se mi děsně chrnět… 

Daja
Daja (470 příspěvků) 03.02.2024, 06:28:49 xxx.xxx.237.198
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.02.2024, 19:01:26

Dobrý den 😉 Bobčo,

strašně se mi líbí Vaše šité výrobky. Teď na fotkách ty polštáře, u mě maté 1️⃣.

No a mám dotaz, pamatujete ( jsme tak trochu stejný ročník) jak se za nás nosily takové ušité tašky přes rameno? Říkalo se tomu žebračenky. Nevím jestli všude se tenhle název říkal, ale Severní Morava jo. No a mám dotaz jestli by nebylo možno ušit i pro mě něco takového? 

Chápu pokud ne a nic se neděje, jen mě to napadlo a hned taková vzpomínka z mládí.  Pane jo já už jsem fakt fosilie stará🙏.

Dája

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.02.2024, 08:10:04 xxx.xxx.20.192

ahoj Dajo🙂(když jsme ten skoro stejný ročník)-jestli ty jsi stará,tak mě bude za týden “teprve” 68😇nestydím se za věk..jen bych potřebovala být víc aktivní😊

My tomu říkali “žebradlo”,nebo “čundrpytlík”..Ano,měla jsem je našité v různých velikostech..měla jsem vždy originální tašku do školy-na střední..👍Po převratě jsem se šitím chvíli živila-není to na uživení,známí donesli třeba flašku,ale já potřebovala peníze na nákupy..Jak jsem se vdala obšívala jsem celou rodinu..Děcka měli v 80.tkách bundy s odepínacíma rukávama,"vystailované",i rifle podle originálu..atd..objednala jsem si "Pramo",a tam byly super střihy.. V Burdě taky...Ale dost chlubení😊.Jak jsem se stěhovala a stěhovala do čím dál menších podnájmů,mašina zůstala u dcery pod televizí..Takže 30 let jsem nic nešila..Až ji chtěli vyhodit kamsi do kůlny,tak jsem si ji nechala převézt a dala ji do kupy..Vím,že se to nezapomíná..Nadchla jsem se,že začnu šít..Jenže-než se k tomu dokopu.pak hodinu přemýšlím,jak bych to(jsem strašně nerozhodná)…a pak třeba najednou ze zbytků vznikly třeba ty polštářky během chvilky..Nebo myslíš ty polstry na lavce?Zatím nic neslibuju,budu na to myslet…ty jsi někde od Karviné myslím,že?já mám tu kámošku u FM v dědince-patří to už k FM..Dala bych vědět😎

Jo,jaké rozměry?menší,nebo větší?

Daja
Daja (470 příspěvků) 03.02.2024, 08:25:50 xxx.xxx.237.198
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.02.2024, 08:10:04

Super🤩 jste zlatíčko. 

Teď to vykládam manželovy a on, že ne, že budu jak pako. Hmm Bobčo tak děkuji, že byste byla tak hodná, ale tím pádem bych to neměla jak vynosit. Musím teda napsat , že ne, ale i přesto moc děkuji za vaši nábytku.

Věk už je mi 64🤫.

Ještě jednou děkuji 👍.

Dája

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.02.2024, 09:26:12 xxx.xxx.20.192

Dájo-a to já chodím s tímhle normálně do města..je to visuté..natáhla jsem to,jen aby bylo vidět šití..jinak je to pytlík..když jsou modré rifle k tomu..To je konečně ten výtvor pro mě👌

To je ten rozdíl..tobě je UŽ 64 a mě TEPRVE 68..buď v poho,nepřipouštěj si věk..Ale to je na každém,nemyslím to zle😊😇👍

Obrázek Obrázek Obrázek
Daja
Daja (470 příspěvků) 03.02.2024, 09:42:36 xxx.xxx.237.198
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.02.2024, 09:26:12

VÁU 😘 hezké 👍.

Já taky si myslím, že mi někdy je 20, ale vzápětí mi tělo řekne, že se hrubě mýlím. No muj manžel je takový fosil zastaralý 🤫dědek proprdeny 😁. 

Jojo toto  vše je naše mladí 👍.

Dája

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 03.02.2024, 10:31:56 xxx.xxx.15.42

Baby, jsem o fous mladší, ale somradla se nosila, když jsem chodila na střední😀 Já ne, nebyla jsem jaksi tenhle typ. Já už si na sebe šila, áno z Burdy módní věci😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.02.2024, 11:50:08 xxx.xxx.61.30
Daja:

VÁU 😘 hezké 👍.

Já taky si myslím, že mi někdy je 20, ale vzápětí mi tělo řekne, že se hrubě mýlím. No muj manžel je takový fosil zastaralý 🤫dědek proprdeny 😁. 

Jojo toto  vše je naše mladí 👍.

Dája


Dajo, já si tedy zcela upřímně myslím, že byste klidně žebradlo nosit mohla, víceméně v každém věku, vždyť na tom vůbec nezáleží. 

A Bobču za její schopnosti obdivuji!👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.02.2024, 11:52:12 xxx.xxx.61.30
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.02.2024, 10:31:56

Raduš, my jsme, tuším, stejnej ročník…??? Jsi už -sát, ne?😉

Každopádně já třeba neřeším, jestli zrovna toto už vyšlo z módy. Kdyby se mi to líbilo, měla bych na to (něco/cokoli) peníze, tak je mi fuk, jestli mám něco, co zrovna není in. Teda pokud by nešlo fakt o nějakej brutální módní nebo jinej přešlap.

eva (neregistrovaný) 03.02.2024, 13:24:54 xxx.xxx.163.64

Tak já jsem taky “o fous” mladší než paní Bobča a Dája, ale na somradla a žebradla si pamatuji. Sice jsem žádné nevlastnila, ale zato místo něj jsem koženou loveckou kabelku. Ale měla jsem “somráka” ( zelená bunda, kabátek, šila mi ho maminka, moc pěkný, s kapucí ), k tomu džíny potištěné kytičkami, černé bavlněné triko - původně bílé, obarvené na kamnech v barvě DUHA , kytičkové dřeváky z NDR a takto jsem si to vykračovala cca v 15 letech do letního kina…maminka ze mě měla chudák radost.

eva (neregistrovaný) 03.02.2024, 13:27:52 xxx.xxx.163.64

Jinak Dájo, nosit by člověk měl to, co chce a ne to, co mu říká manžel ( nebo někdo jiný ).

Každému sluší něco jiného bez ohledu na modu, musí se v tom cítit dobře a to je hlavní.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 04.02.2024, 07:31:37 xxx.xxx.20.192

Moje řeč Evi👌kdysi byly"módní trendy",kdy každé vybočení bylo zvláštní..Dnes-a už hódně dlouhou dobu se nosí “všechno”..mini,midi,maxi..jakýkoli styl..a hlavně v době sekáčů..Nikdo se nepozastavuje,co ten druhý má na sobě..já teda né..Já kolikrát vyběhnu-jak tomu říkám “jen tak od plotny”(někde to bylo ta hláška)😊do obchodu v teplákách-né teda s kolenama metr napřed-a v triku..do obchodu..Celkem frekventovaná ulice se všema obchodama,co člověk potřebuje..🙂..I já šila různé bundy na čundry-Sháněla se maskáčovina..Zvoňáče do školy měly až 34cm dole..puky se nosily..zvony jsou dnes zase v módě..I hučku s tvídu jsem zmákla..

Náhodou jste měla fajn mámu,když vám tohle ušila,a nechala vás tak jít i s kytičkama do kina..pamatuju dobu “hipís”

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 04.02.2024, 08:05:40 xxx.xxx.15.42

Snad se nám ta Nikča neuskákala k smrti?! Přes švihadlo myslím😉 to druhé by byla lepší varianta😜

Dotknu se poznámky Evy, o tom nošení, co se nám líbí. Tak jistě, nikdo nebude určitě nosit, co se mu nelíbí😉 názor okolí je mi jedno, pokud vyloženě nepohoršuju. Ale jsem s mužem moře let a pokud nad něčím zakroutí hlavou, že se mu to nelíbí, tak to nosit nebudu. Sama si nedovedu představit, že by šel v něčem, kdy bych se za něj styděla😏

Canka
Canka (383 příspěvků) 04.02.2024, 10:29:32 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš neboooj,neuskákala jsem se😂Včera jsem měla pauzu,protože svaly teda cítím pěkně na nohou😀Takže včera jsem si dala dřepování..no a dneska nemůžu skoro chodit😂Celý víkend jsem někde lítala,výletovala a taky bohužel řešila jednu nemilou věc,která ale dobře dopadla…celá rodina jsme z toho byla špatná..náš rodinný přítel v Anglii,tak loni prodělal rakovinu. Dostal se z toho a teď mu prasklo střevo…všichni jsme čekali na jakoukoliv zprávu od jeho ženy a od bráchy,jak to vypadá…byli jsme z toho hodně špatný..je to zlatý člověk,optimista, veselý,rozdal by se pro druhé..a takhle mu osud dává..naštěstí se stihl včas operovat,ale bude mít ten vývodový pytlík do konce života…

Jinak Berťa opravdu vypadal,že kouká do tý fotopasti,ale to je proto,že na tu anténu tam sedají ptáčci často,takže těch záběrů,kdy kouká nahoru,je hodně🙂

Buggyro nemám elektriku..ta fotopast je na baterky..když koupíte kvalitní baterky,tak měsíc(někdy i dýl) vydrží..navíc ta fotopast vám ukazuje i kolik baterie tam je v tý aplikaci a sílu signálu..za mě naprosto skvělá věc..škoda,že jsem jí neměla dřív..fakt super..jen se musí dokupovat datový plán na ukládání fotek,ale jento za pakatel a řídí se to podle počtu fotek..je to myslím na 100,800,1000 ks nebo neomezeně obrázků..cenově fotopast kolem 5000,- kč(já jí měla přes známého za 3500,- kč..takže kdyby jste po ní toužila takhle levně,dokážu asi zařídit🤗 A v tý aplikaci se okamžitě odešle každý obrázek,co se kde mihne..jdou nastvavit i videa…

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 04.02.2024, 10:52:34 xxx.xxx.60.63
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 04.02.2024, 10:29:32

Čanko, prosím, za kolik máš tu svoji fotopast?

Jsou to supersnímky!👍

Edit: Niki, promiň, už vidím, že jsi cenu psala…

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 04.02.2024, 10:54:12 xxx.xxx.15.42

Uf, to jsou zase Niki zprávy🙄já vím, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech👎 Třeba se nakonec zbaví i toho vývodu, záleží na důvodu toho všeho. 

Ani nemluv, já taky kdysi, že budu dřepovat a výpady, že to bude na nohy nejefektivnější. Taky, že jo, akorát jsem týden nemohla chodit😛 Takže podruhé už jsem začínala jen veeelmi pozvolna😉

eva (neregistrovaný) 04.02.2024, 12:09:32 xxx.xxx.163.64

Pro mě je důležité, jaký ten člověk je a ne co má na sobě….klidně vytahané tepláky, je mi to opravdu jedno, co si o mně ostatní myslí…ostudu nedělám tím, jak jsem oblečená, ale tím, jak se chovám…je spousta krásně oblečených lidí, co navenek ostudu nedělají, to jo…

eva (neregistrovaný) 04.02.2024, 12:22:33 xxx.xxx.163.64
Bobca:

Moje řeč Evi👌kdysi byly"módní trendy",kdy každé vybočení bylo zvláštní..Dnes-a už hódně dlouhou dobu se nosí “všechno”..mini,midi,maxi..jakýkoli styl..a hlavně v době sekáčů..Nikdo se nepozastavuje,co ten druhý má na sobě..já teda né..Já kolikrát vyběhnu-jak tomu říkám “jen tak od plotny”(někde to bylo ta hláška)😊do obchodu v teplákách-né teda s kolenama metr napřed-a v triku..do obchodu..Celkem frekventovaná ulice se všema obchodama,co člověk potřebuje..🙂..I já šila různé bundy na čundry-Sháněla se maskáčovina..Zvoňáče do školy měly až 34cm dole..puky se nosily..zvony jsou dnes zase v módě..I hučku s tvídu jsem zmákla..

Náhodou jste měla fajn mámu,když vám tohle ušila,a nechala vás tak jít i s kytičkama do kina..pamatuju dobu “hipís”


Ano, na maminku vzpomínám, byla prima…ale pochybuji, že tušila, co kytičky znamenají..to byla spíše z nouze ctnost, protože pravé džíny jsem si pořídila až na střední škole v Tuzexu..a měla jsem z nich obrovskou radost.

Maminka šila velmi dobře, to jsem po ní bohužel nepodědila, ale troufnu si říct, že dobře a ráda pletu.

Taky klidně vyběhnu do obchodu v domácím, a co je na tom? Opravdu tohle mi nevadí, pokud ten člověk není vyloženě špinavý a nesmrdí třeba..

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 04.02.2024, 18:54:45 xxx.xxx.87.23
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 04.02.2024, 12:22:33

No, když jsme jezdili se psy na výlety do lesů a cestou zpátky jsem potřebovala někde vletět do krámu, tak jsem byla i špinavá, i jsem smrděla😜Mamka ze mě šílela, já jsem říkala, že mi můžou všichni víte co😉 Já jsem věděla, že je to čerstvé bláto a smrad z mokrých psů, jak jsme je ládovali do auta, ale chudáci nakupující😏

Jani, ty jsi se ptala na věk. Jasně, jsme stejně staré, max rok rozdíl. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.