Aktuálně: 4 064 inzerátů199 619 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 27.01.2024, 08:32:23 xxx.xxx.20.192
efe:

Fotila jsem ho jakoby zespodu, fotka zkresluje, bečka je pořád. 
Mopsíky už nemáme, vloni nám odešly poslední dvě bábušky…


😟..tak to je smutné…nevěděla jsem..a budete si pořizovat nové?..Snacha už má třetího..jsem myslím psala..béžového Bohuša,černou Krásku a teď béžového Huga..

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 28.01.2024, 13:18:31 xxx.xxx.20.192

ahoj holky…chystám se ke Zdence…Pochybuju,že se sem dostanu..to budem hrát tu naši “mozkovnu”(skládání slov z písmenek)..takže tablet bude mimo spojení…přijedu asi ve středu..odpol….papa

Canka
Canka (383 příspěvků) 28.01.2024, 20:55:15 xxx.xxx.212.178

Ahoj holkyyy,

Tak jsem měla celý víkend čivavku..po dlouhé době opravdu celý víkend..takže jsme si to řádně užili a byli furt někde venku..dneska jsme byli na horách,na Kýšovickém vodopádu a Krušnohorském oku….bylo krásně,svítilo sluníčko a i když nebylo úplně teplo,tak to bylo super…jediný,co mě teda překvapilo,že se ve vodopádu zrovna otužoval nějaký bláznivý týpek😀Já tohle nepochopím,já bych to té ledové vody nevlezla…byl celý rudý a furt mi pán tvrdil,že mu není zima..jasně,to jsem viděla😂

Nechce se mi věřit,ze už je zase konec víkendu..je možný,že to tak rychle vždycky uteče to volno sakra?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 29.01.2024, 08:44:16 xxx.xxx.198.226

Tak jdeme na to! 🙂

lesnizinka: nene, nekoukám ani na zprávy - bych se akorát rozčilovala, tam je jen zlo a černá kronika, už dávno nic zajímavého. To nejdůležitější se dozvím pak na irozhlasu. A o víkendu jsem vůbec na Dakar neměla čas (!), takže musím zase jindy. Dneska asi ne, dneska z práce ke koním, tam zapřáhnout přívěs, frčet s ním do Liberce, kde mám domluvené, že mi na něj uštrykují novou plachtu.

Starou jsem loni roztrženou po jedné straně už sama ze zoufalství slepovala, rok vydržela, a teď před týdnem, když už jsem měla objednanou novou, ji ji vítr roztrhnul na stejném místě znova, resp. rozlepilo se moje umělecké lepení, v povětrnostních podmínkách se není co divit, znovu lepit už bych to nechtěla, tři dny jsem chodila do práce zfetovaná z výparů z lepidla :-D ). No a to ještě nevím, jestli ten přívěs nebudu o víkendu potřebovat na první letošní závody, jedeme na vozatajské s ponýšky do Hradištka. To bude zase ostuda... Takže jestli nám servis nedá do té doby dokupy dodávku, pojede se s přívěsem a druhým vozíkem, který poveze kočár. O víkendu jsme zapřahali, resp. děti si zapřáhly včera poníky, délechodící dítě bravurně a v pohodě, dítě, co to drželo podruhé v ruce velice zdařile a talentovaně, tak mám radost. Až děcka vytloustnou nebo vyrostou z poníků, budou pěkně zapřahat.

Takže přívěs odevzdávám po páté, pak se chci v Lbc ještě stavit podívat na sáňky z druhé ruky (jedny máme, ale když je sníh a hodí se zapřáhnout oba poníky do malých sáněk, tak ať si holky nemusejí tahat svoje...). Takže domů počítám dorazím před sedmou, a to je tak na to, namazat si chleba k večeři a padnout naznak.

O víkendu jsem byla pilná, v sobotu jsem jela na koni za kamarádkou na kafe, pak vyzvedla kamaráda a pilně jsme pracovali - rozhodili jsme hnůj po políčku na brambory, objevila jsem tam dvě nesklizené paličky naklíčeného česneku v políčku, tak jsem je dozdělila a rozsadila, tak krom toho sadbového budu mít ještě tenhle, to je fajne. Ještě mám nějaké naklíčené z loňského, co mi naklíčily doma, takže ještě budu mít co sázet, až se dokopu. Což mi připomíná, že jsem taky včera neuklidila bedny se sadbou toho česneku a modřenců, válí se tam venku, no teď nepršelo, jen foukalo, tak snad mi to neodfouklo ty polystyrenové kroužky,co tam mám schované na soutěže... Takže dneska uklidit! Pršet ještě pár dní nebude, tak dobré. Vody máme teď víc než dost. Akorát nám mrazem prasknul jeden kýbl (nový, škoda) a jedna popelnice (neva, místo ní dáme barel na vodu, a popelnice bude místo barelu na krmení...). Takže v sobotu odpoledne po hnojení políčka jsme doklučili do konce cestu u výběhu, kterou si už tři roky postupně kultivujeme, a snad letos na ní poprvé uspořádám terénní překážkovou jízdu - cross. Máme tam pěkné terénní vlny, tak by se mohlo líbit :-) No a v neděli jsem po zimě poklidila mnoho drobností, co se nashromáždily, uklidila saně (velké - ty musejí tahat oba poníci) do přístřešku - v rámci úspor místa jsou zavěšené pod střechou, teď se mi povedlo je tam uvázat kratším provazem, takže jsem mohla ohradník, který se mi nechtělo stříhat, smotat a uchovat na jiné použití. No akorát ty bedny s těmi cibulovinami zůstaly venku... to dnes musím dořešit. Ale práce mě tam čeká moc. Musím udělat nové kukaně slepicím, zvýšit hřady, aby bylo vše ve stejné úrovni, vyříznout zboku kurníku díru na sbírání vajec (abych nemusela lozit dovnitř a skákat přes hřady, příp. aby dovnitř nemusely holky a hřady mi nelámaly...). Musím si koupit řetěz na zamykání sulky, když už je pojízdná, lanko k navijáku, který jsem objednala máti k natahování kočáru do dodávky, aby to tam nemusela tahat zádama, no a taky nějaké místovací hrabičky na kočkolit, které chci v kurníku používat na vybírání trusu. Mám slepice na jemných pilinách, a abych si ušetřila co nejvíc těch pilin, tak chci vybírat ty kupičky slepených bobečků nějakým drátěným verkem, který pobere trus a propadnou piliny zpět.

canka: no vidíte, na ohradu jsem úplně zapomněla, ani jsem se vzadu nebyla podívat, jestli mi od sousedů na pletivo nespadlo zase nějaké nové bidlo na překážku! Jako koně jsou vevnitř, to je v poho, ale bylo by mi líto zlámaných tyček, ty v zimě dost trpí... No o trhlé plachtě na přepravníku jsem říkala, taky mi to vyházelo z přívěsu transportní chrániče na nohy pro koně, tak ty máti posbírala, a ty druhé, co tam byly, jsem si raději taky uklidila... beztak jede přívěs do toho servisu na tu novou plachtu (to bude krása - a suchý rohlíky na talíři zase na další měsíc :-D ). Doufám, že mi ho s tou novou plachtou neukradnou! Tady se kradou přívěsy jak na běžícím pásu, Polsko za kopcem... děs.

efe: ježiš, to jsem nevěděla, že už jste bez mopsů! Ale to je škoda, měla byste se ujmout nějakých potřebných třeba :-) Já jsem si říkala, jaké to musí být pěkné se ubytovat v penzionku, kde lítá hejno těhle žoužat :-) Tady chodí paní na procházky se dvěma, krémovým a černým, předevčírem jsem šla od koní a zdravily jsme se, tak koukám, jak je zamotaná do flexin, protože jeden chce čuchat tady, druhý tam, pak letí ptáček nebo běží dítě, a oni to musejí všechno prozkoumat, a musela jsem se smát :-D

efe
efe (1498 příspěvků) 29.01.2024, 09:05:58 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.01.2024, 08:44:16

Je to pro mě složitý… Za poslední dva roky mi odešly 4 mopsinky, žádný hezký odchody to nebyly, tak mě to dost semlelo… Ale pes mi samozřejmě hrozně chybí, posledních 20 let jsme bez psa nebyli. Aspoň ten Bečka je doma.

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 29.01.2024, 10:23:02 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.01.2024, 09:05:58

Zdravím holky🙂 Efe, zachytila jsem asi někdy, že jste psala o té poslední mopsičce😢ale nevěděla jsem, že už byla  poslední😟 To je mi líto😢 koukám, že teď jste na tom jako já😟 A nové pejsky taky neplánujete? Nebo vy ano? 

Holky my jsme nebyli o víkendu doma, teda jen jednu noc, so-ne jsme byli v Kolíně(a Poděbradech) na akci. Přijeli jsme včera kolem 20h. Ani jsem si nebrala comp, protože jsem neměla vůbec čas to otevírat. Na zprávy jsem už koukla v mobilu průběžně(ani na to jsem moc čas neměla) ale jsem zapomněla heslo a nemám tam přilášeno sem, takže jsem se koukla, co jste naťukaly😉ale nemohla psát. Kočule, jak byli sami po dlouhé době v garáži, se nějak sblížili, koukala jsem jak péro z divana, jak se pořád drží spolu, ráno vylezli oba ze skříně, kde spával vždycky jeden nebo druhý, dneska tam byli oba. Jsem teda zvědavá, jak dlouho jim to vydrží, než se začnou mlet😏Respective Gučajza občas semele Vikťu.

Niki, dlouho jsi nepsala, jak ti to jde s hubnutím, či nehubnutím a koukám na fotkách, že ti to moc sluší👍 takže asi nepřibíráš, ne? No a čivinka…to je brouček, tu bych ocintala celou😜 A takový výlet jste si udělaly! My taky, jenže my jsme tam jen seděli na zadku🙄 Já jsem akorát půl hoďky plavala v bazénu. U nás začalo foukat dnes. V noci mrznulo, už když jsme se vraceli, byly -3st. Teď jsou +3. Okruh mi tím pádem šel potokem, protože to bylo zamrzlé ještě. 

Koukám, že Buggyra makala jak najatá, ty jo, já bych to potřebovala😊 Zase se jen flákám, pak to tu má vypadat👎 Už jsem uvažovala o svolání brigádníka na živé ploty, jenže v tom studeném vichru nahoře na žebříku bych to asi nedala🙄 Mrknu na předpovědi, třeba to ještě některý den do konce týdne půjde. 

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 29.01.2024, 12:03:03 xxx.xxx.10.34

Efe kdybys shanela. Porad mam kontakt na pani co rusi chov po zemrelem manzelovi. Stenata udala ale dospelci ji tam vetsinou visi dal. Stara se o ne jen nema sil na takovou smecku. Proto chce zmensit. Kdybyste uvazovali predam kontakt. Nebyli by to sice prckove ale zas ani pejsci nad hrobem. A stale potrebni

Canka
Canka (383 příspěvků) 29.01.2024, 21:04:12 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Ráno jsem se probudila totál zlámaná..Čikitka se naučila spát mi u nohou na peřině..a já jak jí nechci shodit a ještě mám z každý strany dalšího kočičaka,tak i když mám letiště,tak jsem tam jako sardinka😂Člověk nechce ani jednoho kočičáka probudit nebo shodit,ale to způsobuje,že jsem furt vzhůru,když se otáčím a hlavně zlámaná v prapodivných polohách…v práci jsem se furt různě kroutila,až to šéf nevydržel a že mě prý narovná..no a jak mě zvedl,zakřupalo ve mě tak šíleně,že mě se strachem pustil,že jestli mě nezlomil😂Ale mě se ulevilo😂Budu muset ty kočičáky nějak poodstrkat  nebo se už nikdy nevyspím a budu zmrzačená😂

Raduš já a hubnutí?To je nekonečná kapitola🙄Už od začàtku ledna jsem si řekla,že se do toho po Vánocích zase pustím a nic…byla jsem věčně unavená..ale včera jsem se na sebe už ani nemohla podívat do zrcadla,když jsem šla ze sprchy..takže zrovna dneska jsem začala zase se švihadlem..nakonec koupila jsem si loni švihadlo za šest stovek🤔Takže jsem dneska začala 20 minutama a chci skákat každý den…postupně po týdnu vždy čas prodlužovat o 10 minut,abych se dostala na hodinku skákání..je to docela pakárna,ale na tom švihadle je super,že můžeš skákat doma..takže můžeš jet za každého počasí..teď už je to jen o tom vydržet…a nepolevit…protože co se týče jídla,tak jsem prostě hrozně rozežraná a nedokážu to zastavit..a když si takhle večer vždycky zaskáču,bude mě to snad motovovat večer nežrat😂 

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 29.01.2024, 22:03:17 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 29.01.2024, 21:04:12

Zakřupalo…to znám, to mi udělal ten chiropraktik (léčitel) A přesně tak kámoška, co stála vedle zesinala, protože si myslela, že mě zlomil a zabil😛A pomohlo mi to, možná navždy, ale tak minimálně už je to OK 30let👍

Ty voe nechápu😲Jak můžeš vydržet hodinu skákat?!? Osobně si myslím, aniž bych vyzkoušela, ale znám se…že bych to vydržela tak 5 minut🙄

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 30.01.2024, 22:47:05 xxx.xxx.87.121

Teď čumím, že ne, že já, ale nikdo tu za celý den nebyl? A jen Bobča má omluvenku, pokud vím😉

Dneska to začalo celkem dobře, kolem oral oráč, takže i my jsme se konečně dostali na řadu a k traktoru si šel Tom, já jsem se doplazila akorát z obchůzky. Takže zoráno máme👍 Blbé je, že jak nedoorává ty špice, musí se zbytek dorýt. Nebo na to vykváknu, protože zítra snad bude brigádník na ty živé ploty, sliboval. Dneska jsem něco odryla, ale šlo to blbě, rozmrzlo to a lepilo se to jak sviň. 

Kolem poledne volala tchýně, že umřel jeden pán tady z Obce, všichni ho samozřejmě známe…jak na vesnici. Mamka mi pak říkala, že je to spolužák mých tet. No a tchýně chodí zpívat s jeho ženou, která jí to právě volala😟Ještě jsem uklízela ložnici, vysávala přízemí, ryla teda asi hodinu, dvakrát rozmontila a smontila splachovač, našla konečně závadu, která ale opravit nejde, takže Tom rovnou koupil nový a ještě jsem ho tam zrovna teď večer namontovala, protože to stejně bylo rozdělané. Zrovna jsem s tím vzala i ucpané napouštění v pracovně, jenže …ačkoliv jsem to vyčistila(tlakovou hadici) je to asi ucpané i v tom pevném dílu napouštění, jestli jde nějak rozdělat netuším, nepřišla jsem na to, je to jiný systém, než geberit, normoš záchod s nádrží  vzadu. Až se budu nudit, zkusím to ještě nějak, ale teda nevím, kdy to bude😏

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.01.2024, 06:04:16 xxx.xxx.198.226

Já jsem neměla co dodat, no 🙂

Na “orání” máme rotavátor. Ale musí se s tím trochu umět. Nicméně já samouk jsem se to rychle naučila. Na druhou stranu moje starší příbuzná to nedokáže pochopit, a “orátko” s ní hodně mává.

To jste tedy zdatná technička, když se takhle vrháte do světýlek a záchodů - teda… teď jsem si uvědomila, že já dělám úplně totéž, takže mi ta pochvala z chlebárny neleze úplně hladko, protože pro mě je to naprosto přirozené se vrtat v různé technice. Tak jsem se teď zarazila, co to vlastně chválím, že když takhle chválí někdo mě, akorát mávnu rukou, že normálka 😀 Takže jste úplně normálně šikovná baba 🤗

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 31.01.2024, 09:50:58 xxx.xxx.87.121

Ono už to na ten rotavátor z nouze vypadalo…ale u nás je velmi těžká zem a asi by to neutáhnul, neudělal s tím nic. Když jsem to tuhle říkala tchánům a mamce, klepali si na čelo, že nemám šanci to zpracovat. To mě trochu vyděsilo, ale nakonec klapla ta orba. Stále vyhráno není, protože měly být v noci ještě -4st, ale nebyly, byl sotva jeden. Takže to stejně nepromrzne a na jaře se z těch naoraných kopců zblázním..nejspíš🙄

Ano, musíme si umět zaradit, protože to za nás nikdo neudělá…ty hajzlíky😛 Čekám toho brigádníka, ještě ráno psal, že přijde, jsem moooc zvědavá, protože je krajně nespolehlivý.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 31.01.2024, 09:55:21 xxx.xxx.60.10
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.01.2024, 06:04:16

Ještě když jsme ve velkém pěstovali na poli brambory, tak pak na vyorání jsme používali tzv. čerta. Znáš to? To je ten rotavátor? Asi ne, že?

Jinak pak už jsme byli “šul-nul”, navíc totálně sedření prací na poli…takže jsme pole prodali. Za směšnou cenu. Dnes by to mělo hodnotu nejméně 10x vyšší.☹️

Jo a také jsme zkoušeli v devadesátkách krom obilí a brambor pěstovat na prodej heřmánek římský. No, když si vzpomenu, to byly galeje. Pole mělo tuším dva hektary a my třeba ručně ty brambory okopávali, sbírali mandelinky atp.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.01.2024, 10:41:59 xxx.xxx.198.226

Tak, čert je spešl pluh, na kterém jsou vzadu takové vidle na kole, které vyhazují brambory pokud možno bez zeminy z té pluhem rozrušené hlíny. A samozřejmě vyberou i hroudy zeminy, když je hroudovatá. Dala jsem obr.

Rotavátor je zařízení, které má vpředu na podélné otáčející se tyči na discích nože jako jsou v tyčovém mixéru. Tyhle nože vlastně řežou (ukrajují) hlínu vepředu před strojem a tím ji zpracovávají. Rotavátor zvládne jakkoli hutnou hlínu, protože jeho postup reguluje obsluha. Když je lehká hlína, chodíte si za ním jako za kočárkem, když je těžká hlína (nebo já jsem na podzim příbuzným dělala nové záhony rovnou v louce - tj. rozbít drn), tak musíte rotavátor brzdit, aby vám po ní “neodběhl”, a nechat ho pomalu odkusovat, odřezávat ten materiál (druhý obr.).

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.