Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.01.2024, 14:07:21 xxx.xxx.20.192

Raduš..dnes mi ráno přišla sms,že mezi 11-12,30 že budou doručovat balíček..žádný kontakt na řidiče..já nemám zvonek(nelze-bezdrátový nefunguje),dveře dole zamčené,bo optika je pro nemoc zavřená..už jsem ti chtěla psát,jestli jsi zadávala číslo(že to půjde zpátky)ale asi jsi zadala ,bo před chvílí volal…Děkuji móóc,hned jsem si udělalala ten pečený čaj-opilé višně(necítím tam ale žádný alkohol😟)a ke svačině si ukrojím kus špeku😊😎s čerstvým chlebem..😊K marmeládce si někdy udělám ty palačinky…

Buggyro..ti chlapi neřeší,jestli si po turnaji dají něco lehkého🙂..Prostě se nadlábnout něčeho dobrého-domácího..…Pořádala jsem doma na zahradě turnaje v nohejbale..40lidí na dvoře..opékalo se prasátko..někdy se hodilo něco do udírny…😎

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 14:14:51 xxx.xxx.198.226

Bobi, no jasně, že po turnaji to neřeší, ale když je to na oběd, tj. po jídle jdou zase poskakovat, tak nějaká dělovka v břiše přece musí být i nezdravá…  A mně by to teda dobře nedělalo, naduclá jsem schopná jít tak na procházku, ale ne někde honit kulatý nesmysl… Ale asi to tak neprožívají, máte pravdu. Tam s tím Pohlreichem si na to ti hráči i stěžovali, a restauratér byl překvapený, že když dá tyhle omáčkový jídla nebo bramboráky, že s tím udělají tržby až na večeřích a ne přes oběd, kdy by měla být největší síla strávníků, nebo tak nějak to tam bylo. Já vaření vůbec nerozumím…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 15:15:01 xxx.xxx.82.104

Bobeš se chtěla ožrat a nic😜 Tak alespoň, že to konečně máš, pomalu, ať ti není blbě😉 My jsme včera dojídali zbytky, po omáčce  s uzeným, se mi jídlo vracelo až do večera, tak jsem to vylepšila ve 21h škvarkama s chlebem😛 Kupodivu žiju😏

Canka
Canka (383 příspěvků) 22.01.2024, 21:11:23 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky…

Tak Bertík ráno nikde..jídlo zase ujedený..ale fotopast ho zase nezachytila…takže musel opravdu změnit trasu nebo místo,kam vždycky chodil..bude to určitě tím,co se stalo…byla jsem z toho celý den v práci nervózní..čekala jsem na fotku z fotopasti,ale nic…jenže po práci jsem musela do města,vyzvednout dopis(konečně mi po 5 měsících od podání žádosti přišel termín stání rozvodu),pak jsem bbyla objednaná na masáž a pak jsem hned svištěla na zahradu..vzala jsem si čelovku,zásobu mlsek a že ho půjdu prostě hledat..ale hned jak jsem přišla ke koníkům,tak už mi běžel přes výběh naproti…drapnula jsem ho do náruče a zlíbala ho od hlavy až po packy😄Nadšený nebyl,ale já jo😂 Zkontrolovala jsem ho..je naprosto v pořádku..tak už jsem klidná..apetit měl dneska neskutečný a moje přesvědčení,že ho nebudu tolik přecpávat,je to tam😀Ale měla jsem prostě radost,že je v pořádku..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 22:01:39 xxx.xxx.82.104
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 22.01.2024, 21:11:23

Uff, no tak jasně, taky bych mu od samé radosti dala všechno, co bych měla😛 Hlavně, že je OK a ty budeš asi muset předělat fotopast (vím, není tam jen kvůli Berťovi) Úplně vidím naše kočky, kdybych je zulíbala. Viktík by třeštil oči, Gůča by ni asi vyškrábnula oko. Tu nevemu a nezulíbám, páč už ji asi ani neunesu🤣

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 23.01.2024, 08:51:34 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.01.2024, 11:42:25

Bugyrro..jsem si pořádně přečetla(tuhle  jen letmo jsem to přelétla,že se k tomu vrátím)..Bacha na to,někoho si nasadit do chaty!!😲i když je vám ho momentálně líto..Nedělejte to .Vysypal na vás svůj příběh....Ano,vyslechnout ho,doporučit mu něco,je jiné,jak se snažit mu pomoct “materiálně”...Mohla bych tu rozepsat své zkušenosti,ale je to dost důvěrné..Já byla 6 týdnů na otevřeném oddělení ve FN v Olomouci před 7 lety..beru-už jen nejslabší(ale beru-musím)antidepresiva ..Díky jim se udržuju v klidu..A to né zkrz alkohol!!!

Do chaty by se vám nastěhovala za chvíli celá famílie a jestli myslíte,že přestane"chlastat"jen tak?😟..nene..To by musel na léčení a pak by celá rodina musela být “čistá”,aby ho nestáhla zpátky..A to není tak jednoduché.Je to běh na hóódně dlouhou trať…Věřím,že je vám ho líto,jestli jste ho znala dřív jako lepšího člověka,ale i v té partě nezapadne,pokud tam přijde a bude z něho táhnout chlast(na tohle jsem teda alergická)

Jo,Raduš..chuť rumu jsem už zapomněla od vánoc,co jsem poslední zbytek “pavučinového”rumu (že už tam byl tak dlouho,že chytal pavučiny)🤭nalila do hrozinek na vánočku,kterou jsem nepekla,zkončily po trochách v kaších..😊..Já radši vínko a v létě pivko..ale už od vánoc jsem taky “čistá”-kecám,sousedčin kluk měl narozky,tak jsme si daly sedmičku Rulandy..👌

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.01.2024, 09:18:11 xxx.xxx.83.6

Ty víš Bobi, že fakt nepiju nic, není to jen z přesvědčení, když jsem byla na nějaké akci, nebo jak jsme byli v Maďarsku, ten míchaný nějaký jsem pomalu dala. Ale že bych si pochutnala…spíš jen, že nám ho přinesli. Mě to prostě nechutná. Víno ani trochu a to ani šampus, ten mi chutná jak zkvašená sodovka😏 Piva se dokážu napít jen na žízeň a to jen, když jsem schvácená, třeba když jsme s dědou dělávali sena (to už je hodně dávno😛) Kdysi jsem si otevřela myslím, jak jsem okopávala. To se napiju lok, lok, lok….ale podruhé už ne, už mi přijde hnusné😛 Mamka si nedává pivo často, vlastně jen někdy s bráchou v létě, když taky něco pracují, tak si zajdou na točené, má hospodu prakticky naproti. Té normálně chutná. Brácha chodí na pivo s kámošema jen tady na Moravě. Třeba flaškové na doma si nikdy nekoupí. On pije naprosto stejným způsobem, jak pil taťka: když je parta tak pije, jinak ho to nenapadne.  Akorát taťka postupně spadnul do stavu, že příležitost byla často. Teda jednou týdně třeba, no pro mě to bylo často až moc, protože jsem na opilce totálně alergická. Vlastně štěstí, že je brácha v Praze, tady by si právě jen hledal ty příležitosti, u nás je to rodové👎po nějakém strejdovi z taťkovy strany. Děda nepil vůbec. On byl strašně inteligentní, což bylo na vesnici divné😉 Byl kronikář. Bohužel umřel, když mi bylo dvanáct, byla jsem děcko, tehdy mě to nezajímalo. Dneska bych se ho ráda vyptala na milion věcí… 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.01.2024, 11:49:05 xxx.xxx.83.6

A zapomněla jsem napsat, že déšť končil těsně u nás, spadlo pár kapek, takže poledovice byla, ale jen velmi mírná. Já jsem ráno nešla, nemělo smysl se klouzat polovinu cesty po silnici.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.01.2024, 12:11:56 xxx.xxx.198.226

Bobca: díky za upozornění, to se nebojte, tato úskalí já dobře znám. Tenhle kluk je nám známý od dětství a známe se s jeho rodinou. Nám by v chatě nevadil, největší riziko by tak bylo, že by ji podpálil, ale ukrást tam není co. A jeho famílie má kde bydlet, proč by se stěhovali do chaty. Oni mají vlastní byt. Ale chata není moje, tak nemám co nabízet 😀

Já vlastně nevím, proč je mu špatně, určitě ne kvůli alkoholu, to je jasné. On dost možná taky neví, proč je mu špatně. Ale bylo by dobré ho vykopat z toho prostředí, kde ten alkohol je, protože tak se toho nezbaví.

A já se v jeho “záchraně" rozhodně osobně angažovat nehodlám, to jsem si už prošla (ne s ním) a díky znovu nechci, to vás pak táhne do černé díry spolu se zachraňovanou osobou, zejména když přístup zachraňovaného je “dělejte s tím někdo něco, hlavně abych nemusel já”, toho jsem vážně daleka.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.01.2024, 12:14:15 xxx.xxx.198.226

Mě to prostě nechutná. Víno ani trochu a to ani šampus, ten mi chutná jak zkvašená sodovka😏

Přesně to mám stejně. A pivo ještě horší, to je “zkažená limonáda” a ještě ke všemu čpí zatuchlinou, no to je konečná u mě. Se mi z toho zvedá i z čerstvého, natož když to je trochu zvětralé. Tfujtajksl. Ale dost lituju toho, že tyhle věci nepiju, v hospodách, protože to je vážně nejlevnější pití tam. Levnější než čaj!! Hrozné.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 23.01.2024, 14:04:54 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 23.01.2024, 12:14:15

Já vím, že kdybych si dala občas trochu toho piva, třeba by mi to i pomohlo, na to moje trávení, ale prostě bléé. Mamka mi to pořád předhazuje(20let pracovala v pálenici, ta pije všechno😛) ,,kdyby jsi si občas dala nějakou tu štamprli, pomohlo by ti to na kde co". Hmm, a na co třeba?😏 ,,Nevím, no na kde co." Tak to je argument jak prase😀

A hlásím, že po pár dnech homeopatik, nemám průjem, ale bobky, které jsem snad ani nikdy neměla😲😏 Je to kůra, minimálně na 14dní, tak uvidíme, jak se to bude vyvýjet. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 23.01.2024, 14:56:13 xxx.xxx.198.226

Pokud máte pocit, že vám na trávení pomůže pivo, tak snadná pomoc. Dejte si pangamin a je to 😀 

Já třeba “občas nějakou tu štamprli” (rozumějte polévkovou lžíci) užívám Becher. Třeba když mě bolí hlava nebo je mi těžko od žaludku nebo když mě bolel ten zub, tak jsem ho promáchla Becherem.

No vidíte, homeo, to se taky dělá i z chmele 🙂

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.01.2024, 17:42:08 xxx.xxx.63.221
lesnizinka:

Já vím, že kdybych si dala občas trochu toho piva, třeba by mi to i pomohlo, na to moje trávení, ale prostě bléé. Mamka mi to pořád předhazuje(20let pracovala v pálenici, ta pije všechno😛) ,,kdyby jsi si občas dala nějakou tu štamprli, pomohlo by ti to na kde co". Hmm, a na co třeba?😏 ,,Nevím, no na kde co." Tak to je argument jak prase😀

A hlásím, že po pár dnech homeopatik, nemám průjem, ale bobky, které jsem snad ani nikdy neměla😲😏 Je to kůra, minimálně na 14dní, tak uvidíme, jak se to bude vyvýjet. 


Hmmm, tak to já jsem mezi vámi, dámy, úplnej alkoholik. Jéžiš, zamlada to byly šílený jízdy. A v současnosti: Stěží dám dvě piva…ale když dlouho posedím s přáteli, tak ano, buď jedno velký a jedno malý, anebo dvě pivka. Používám i jako anxiolytikum…😛

Anonymní (neregistrovaný) 23.01.2024, 22:55:22 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Mě to prostě nechutná. Víno ani trochu a to ani šampus, ten mi chutná jak zkvašená sodovka😏

Přesně to mám stejně. A pivo ještě horší, to je “zkažená limonáda” a ještě ke všemu čpí zatuchlinou, no to je konečná u mě. Se mi z toho zvedá i z čerstvého, natož když to je trochu zvětralé. Tfujtajksl. Ale dost lituju toho, že tyhle věci nepiju, v hospodách, protože to je vážně nejlevnější pití tam. Levnější než čaj!! Hrozné.


Jé, kde žijete? Tam chci taky. Pivo v hospodě od 50,-- do 75,--. Někde určitě i dráž. To ten čaj bude přece jen levnější 😄

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 24.01.2024, 07:08:33 xxx.xxx.20.192

i jako anxiolytikum…Jani,přelož mi to do lidské řeči prosím😇

Teda,jako kdyby sis Raduš dala sem tam Plzeň-třeba lahvovou(škoda,že nedělají třetinky)..Nebo tu čajovou lžičku domácí kvalitní trnkovice…👌..Myslím,že bys neměla takové problémy se zažíváním..A rum je univerzální lék na zácpu,průjem…na všechno(božkov)já ho dávám 2 lžíce do koblížků,když dělám občas nejmladšímu synovi-“vnukovi”🙂 od sousedky..Já jsem se alkoholu nevyhýbala-asi jak ty Jani,ale už mám "odpito",jak říkávám..Ve špajzu mi “stárne” už 2.rok půl flašky slivovice-za šití mi donesla kámoška,jsem jí zahýbala záclony..Jaksi na ni nemám chuť..Jednak ráno,kdy se má lupnout jedna “na zdraví”, (babička-tchýně, měla na ledničce štamprli a ráno si vždycky půlenku dala.byla tu do 90tky-žádné léky)a já beru léky,a pak jen tak lupnout mě neláká🤔 a nikdo nedojde,že bych si s ním dala😎…Ale pivko mám ráda.v létě,jak jsme sedávaly za garáží 1-2😊..Lahváče pořídím ve slevě za 10,90-12,90..A vínko-je tu kousek vinotéka..tak si děláme se sousedkou občas “dýchánek”..Proč né..zase tu byli na partech 2 mladší lidé..Brzo máme obě narozeniny,tak něco vymyslíme v garáži-si zatopíme..a prý musím něco zahrát..no,kluci mají rádi rep,tak to nevím,jestli to projde😎🤭

kometa
kometa (5550 příspěvků) 24.01.2024, 07:58:27 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 24.01.2024, 07:08:33

i jako anxiolytikum…Jani,přelož mi to do lidské řeči prosím😇

Odpovím za Fikovnici - léky na úzkostné stavy.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 24.01.2024, 10:38:35 xxx.xxx.83.6

Já jsem zapomněla (spíš jsem nestíhala) napsat, že jsem si včera konečně v ložnici převrtala police. Už před pár měsíci jsem si v Ikei koupila nové konzole, protože tím, jak jsem to teď rozhodila mi chyběly krajové. No jdu to tam dávat a zjistím, že ty konzole jsou o 1,5cm delší😲 Taky ty staré byly poctivá nerez robusní, tohle je trochu šunt tenký, lehký, ale když to člověk nezkoumá zblízka, rozdílu si ani nevšimne. Polici jsem do toho zasunula tak nějak napůl nedorazila ani dopředu, ani dozadu, tak je tam trochu mezírka, na obouch stranách, nic hrozného, naštěstí. Byly to původně celkem tři desky spojené těma konzolema, dělali nad postelí jednu dlouhou polici. Jenže jsem si koupila před pár rokama novou vysokou postel a párkrát se mi stalo, že jsem se o polici majzla do hlavy, když jsem si chtěla sednout a opřít se. Tak to rozhodím a ha!😲Já bohužel ty dvě, co jsem z nich chtěla udělat stolíky k posteli, potřebuju mít jen 60cm, ne 80👎 Řešitelné, sice to byla škoda, ale jsem je uřízla přímočarkou. Odrbaný okraj se právě hezky schová do konzole, takže to nemuselo být ani hezky rovné(ani bych to rovně neříznula😏)Pak jsem zjistila, že mi pochybí šroubky do hmoždin, abych to dodělala. Taky neva, každou jsem přichytila jen horníma, spodní pak dodám, až koupím. Tu jednu desku, co zůstala 80cm, jsem si dala jako ,,stolík" pod telku. Tak to ovšem bylo něco. Byla jsem přesvědčená, že ta zeď není železobetonová…boha snad je😲 Tyhle poslední blbé 4 díry jsem vrtala snad hodinu, to bylo peklo. Ani jsem to nedovrtala na tu hloubku, jak mám hmoždiny a zbylé šroubky na to, musela jsem tam dát hmoždinky menší, šroubky musím koupit poloviční. Povysávala, uklidila všechno nářadí - bylo 19.45. Šla jsem si umýt hlavu a bla, bla a bylo 21h a přijel Tom za schůzky, ze Slovenska. Ale měla jsem radost, že jsem to nenechala rozbabrané a zvládla to, jen dodám a někde ještě vyměním šroubky. Původní díry z hmoždinama tam jsou, ale doufám v to malování😉A jednu jsem využila, pověsila jsem tam teplomněr😉 Nechala jsem si po delší době ventilačku na noc a ráno tam bylo 18, takže žádná hrozná kosa se nekonala. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.