Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Daja
Daja (470 příspěvků) 21.01.2024, 05:00:59 xxx.xxx.69.216
Fikovnice:

A já myslela, že neřídíte…?😲

Jak jsme plánovaly ten sraz, myslím jste psala, že byste jela xy hodin vlakem/busem.


Dobré ránko 😉,

tak snad tento rok to vyjde. Plán by mohl zust prozatím ten sedmi měsíc. 

Dája

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 21.01.2024, 08:26:21 xxx.xxx.20.192

teda Raduš..jsem se zase dlouho tak nenasmála😄..ten tvůj boj s volvem😄NACO??na mrzení takové auto🤭..Neříkám,kdybys jezdila do práce,dnes a denně,ale takhle?Co už…musíš prostě trénovat💪

Niki..fakt se na to vykašli!!Kup místo toho Bertíkovi něco dobrého,koňuchám,Božence…Nebo sobě do pupíku😍Jó,máš nějaké zprávy o Barušce? jak se má?To s  Bertem je teda záhada…ale myslím,že by se nenechal snad chytit od nikoho a nechat si něco strčit za obojek..a byl jako utažený ručně?nebo tím,jak se šprajcoval někde v křáku,a bylo tam železo,a zaháčil?

Jinak dnes u nás -10…

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 21.01.2024, 08:32:56 xxx.xxx.20.192

něco jsem hledala ve fotkách,a našla jsem mámu s kocourem na zádech…A jednu “vzducholoď” Boženku od Nikči😊..ó,jak jsme si podobné😇..Ale máma taky nebyla žádný střízlík-byla navíc malá..

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 21.01.2024, 12:22:21 xxx.xxx.82.104

Bobi, máma pracuje a kocour jí u toho rovnou masíruje záda, aby vydržela dlouho makat😛 Boženka je tu už vyhlášená vzducholoď😛té může konkurovat maximálně Gucci😇

Tak pozor!😉Dneska jsem jela k mamce za bráchou(byl na turnaji, za chvíli se vrací do Prahy) zapojovat mamce sluchátka a…sama jsem vyjela, sama jsem odjela a vjela do garáže. S těma parkovacíma kamerama to ještě neumím, nejde mi se na to dívat a vnímat, co vidím. Tak raděj tak nějak odhadem, jak jsem byla zvyklá, až to natrénuju, tak se naučím snad zajíždět ideálně. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 21.01.2024, 21:53:01 xxx.xxx.212.178

Bobi bez debat,aspoň nějakou maličkost prostě pošlu..a bez řečí!!!😀O Barušce bohužel nevím😔Pán si asi změnil číslo,protože vůbec neodpovídá a ani se ty zprávy neukazují jako přečtené…U nás dneska ráno -11°C…zima jak v prd….

Přišla jsem na zahradu a Bertík nikde..tak jsem si říkala,že to je dobrý znamení,že se mu ulevilo a vydal se na lov někam..jenže asi za 2 hodinky jsem slyšela,jak nahoře na poli střílí ty pomatený myslivci…viděla jsem je tam jezdit autem..no to už jsem o Berta začala mít strach..kde je sakra?A vím,že ty pitomci by ho klidnr střelili,kdyby tam někde běžel…volala jsem,hledala jsem..ale nikde ani vidu,ani slechu…no a když jsem šla večer zavírat,zase tam nebyl….a z toho už fakt mám blbý pocit…jako granule byli z obou mističek ujedený,i tyčinka byla snědená…ale..no prostě chtěla jsem ho vidět,že je v pořádku..a trošku mě mate i to,že vždycky chodil z pozemku stejnou cestou,kde ho zachytila fotopast a teď nic..od tý doby,co se to stalo..jsem z toho taková nesvá…

Jinak Raduš děkuju za balíček,dneska jsem ho jela vyzvednout😊Samozřejmě nemusím říkat,že oříšky už jsou snědený😛 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 22.01.2024, 06:24:10 xxx.xxx.20.192

oříšky😇😊🤗..ty jsem neměla od vánoc..holky neštvěte mě,já se snažím omezovat🙏Po vánocích byly na váze už dvě nuly😲!!..teď je o necelé 3 kila míň..👌nezobu,nepiju.. lítám tu jak tygřice,když mě honí mlsná..nesmím doma nic mít!!zobnu aspoň sýr,napiju se mlíka..Vím,jsem hrozná..ale je to marný,je to marný,je to marný😟

Niki,tak aspoň že Bertík zašel na jídlo..👍

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 07:51:56 xxx.xxx.82.104

Bobiško, jenže ty oříšky nemáš…😟 Oříšků bylo maličko, vybojovala jsem jednu misku s veverkama a ptáčkama, takže jsem si trochu nechala a zbytek nasypala Nikče. Ty jsi dostala místo toho o jednu skleničku víc. Věděla jsem, že Niki má oříšky moc ráda, u tebe jsem nevěděla, jestli je vůbec jíš, nepamatuju si, jestli jsi říkala, tak se omlouvám, oříšky má jen Niki. Letos se polepším, slibuju😇

Niki, tak mě napadlo, jak píšeš, že Berťa teď chodí jinudy, že proto se mu to stalo s tím železem? Našel nějaké nové místo pro zábavu, ale bůhví, co tam kde je😕 Z honu bych se posr…strachy, mít někde venku kočky. Doufám Niki, že ráno jsi Berta už viděla??

U nás jen -1.5st, ale vichr, to nebude příjemná obchůzka🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 08:49:14 xxx.xxx.198.226

Buggyro už vám taky línají koně?Teď,když je největší zima a na dnes večer je u náš výstraha před vysokým mrazem,tak začali línat jak vzteklý🙄

Jo, subtropický Španěl začal línat (ten šiml z mé profilovky). Před týdnem, v minus dvaceti. Ale on je celkově “jinej”, no. Poníci zatím drží chlup. Včera jsme byly na vyjížďce a v kartáčích ani chloupek. Plnokrevník taky naštěstí ještě drží. Má být tepleji, tak jsem mu sundala poddeku, no v tom vichru nevím nevím, snad jsem neudělala chybu. Ho futruju jak na výkrm, teď má navíc rýžové granule, během mrazů měl druhou deku (vychytala jsem to a neodřel se!), krmila jsem od mrazů zase senáž, ale přijde mi, že s kondicí šel lehýnce dolů… hm.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.01.2024, 10:45:42 xxx.xxx.61.242

Čanko, a jak měl Bert ten obojek utaženej? Já u koček obojky dávno zrušila, tak už si je moc ani nepamatuji. Ale mohl se mu utáhnout sám??? Jako, že by se někde zahákl? Sama píšeš, že měl bezpečnostní…ale je pravda, že jsem v minulosti také u bezpečnostního obojku už zažila, že se při zachycení v čemsi nerozepnul. Detaily si už nepamatuji, jen, že to skončilo dobře.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 11:11:38 xxx.xxx.198.226

Joj, lesnizinko, vy jste tedy vařechy, to koukám. Nebylo by lepší na tenisový turnaj něco lehčího než omáčka, uzený a knedle? Třeba kuřecí nudličky s rýží… ani s tím není takového ***í. Mi přijde. Já tenkrát sledovala jak Pohlreich byl v tenisové hospodě na nějakém tom pražském ostrově a právě hlásal, že to chce mít ten jídelníček lehčí, bez guláše a svíčkové, že by tam dal nějaké ty zeleninové saláty a bagety. Že když přiletí ti tenisti z toho kurtu  na jídlo a pak mají pokračovat, aby neměli kameny v břiše 😀

Bobčo, na zobání je nejlepší ovoce 🙂 A jestli zvládáte, tak i zelenina. Taková čerstvá nakrájená okurka, třeba trochu posolená…. Já umím mlsat i mrkev - ale nesmím ji jíst na lačno, protože ona mi nějak okyseluje žaludek nebo co, a pak mám takové svírání a bolení. Když si ji dám po těžkém jídle nebo po přežrání, naopak se mi uleví 🙂 Jenže ovozel je drahé, takže věčně doma nic nemám… Dneska jedu do Penny, tak snad tam něco bude, co bych mohla pořídit domů, abych měla zase trochu zeleného. Možná prubnu zase po čase zelí a zkusím nakrouhat na kráječi a nastrkat do sklenice s nějakým nálevem.

No a oříšky (v nativní podobě, teda ne obalené v nějaké hmotě), tak ty jsou na mlsání taky dobré! Míchám oříšky a semínka a kukuřičné lupínky a ovesné vločky a rozinky a strkám to do jogurtu a po třech lžících jsem napucnutá (to dělá ten oves), to je zdravé mlsání.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 11:14:33 xxx.xxx.82.104

Bobi, s tygřicí jsi pobavila, jsem se nařehtala, při té představě😄 Já mám od toho covidu dost rozhozené trávení zase, takže mi ani jíst moc nechutná, když jdu pak v noci až ráno 5x na velkou👎 Už to řeším, po dlouhé době jsem se vložila do homeopatik, protože toho Viktěnku bolely ty zuby, respective měl červené dásně kolem špičáků, já po tom covidu taktéž bolavé, tak jsem namíchala nám oběma. Viktík už konečně trochu papá, hlavně začal naštěstí masko a ty pidi granulky pro koťátka. Takže jsem namíchala nám oběma, Vikťovi na zoubky a na chuť k jídlu, sobě na zoubky😉 a na to trávení. Uvidím po týdnu-14dnech jestli se srovnáme, když se mu dásně nespraví, budeme muset řešit zuby na veterině😟

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.01.2024, 11:20:35 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 22.01.2024, 11:14:33

Raduš, a co máš teď za granule? Elsa jaksi přestává papkat, respektive pochtívá srágory typu Dreamies, a ty jí kupuji jen zcela výjimečně…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 11:42:25 xxx.xxx.198.226

V Politice mi to připomnělo: Včera jsem potkala kamaráda z dětství. Mladší než já, a vrávoral mi v ústrety a halekal na půl sídliště, že jak se mám. Tak říkám, že se mám skvěle a lepší to být nemůže a jak jsem šťastná (tím zaručeně každého nas**u…, ale ono to tak opravdu je), a on že on je nešťastný. Zavanul větérek a já jsem byla rázem také nešťastná, z alkoholového oparu, který mě ovanul. Chlapec na mě postupně vybalil, že má nějakou životní krizi, deprese a tak, že i pokus o sebevraždu se uskutečnil (na podrobnosti jsem se neptala), že je na antidepresivech a byl v péči psychiatra, chtěli ho hospitalizovat, ale nakonec mu řekli, že není tak závažný případ a hospitalizovat nebudou. Bydlí s rodiči, ti oba pijí, doma je stále alkohol, a on též pije (na AD skvělá kombinace, jsem mu říkala). Takže bájo žůžo. A že je pořád nešťastný a co má jako dělat. Tak jsem mu říkala, že jsem též byla kdysi nešťastná a dost mi pomohla psychoterapie v intervenčním centru ve větším městě, že je to zadarmo v rámci nějakých těch aktivit pro občany. Tam ale v té době byla fantastická stará psycholožka, která měla metody, které mě zajímaly, hned odhadla, že jsem technický typ, tak se mi jala ty postupy vysvětlovat a naprosto nenásilně mě do toho vtáhla a řekla mi o mně spoustu užitečného, na čem jsem pak mohla stavět další směřování v životě, hodně mi to pomohlo si některé věci objasnit. A pak tam pracoval nějaký mladý kluk, jehož postup mi nějak vůbec nesedl, a tak jsem po třetí schůzce přestala chodit, ale to jsem už nepotřebovala, protože jsem spokojenej člověk. No a tak říkám klukovi, ať to intervenční centrum zkusí, je to zadáčo, nic za to nedá. A pak taky že by neměl chlastat (ale jak to uděláte, když bydlíte s lidma, co lejou, a když máte doma ten alkáč pořád po ruce… tak jsem zmínila, že by ta hospitalizace z tohodle ohledu nemusela být blbá, kdyby se zadařila), no a že by si měl najít něco, co ho povzbudí a nakopne, něco na co se bude těšit. Začít chodit s nějakou grupou po výletech, dělat dogtreking, takové nástřely, co se dá dělat zadáčo, teď mi došlo, že jsem mu mohla navrhnout i hasiče nebo skauty… a taky mi kdysi navrhovali, jestli by mi nepomohlo dát se na víru. Já měla oporu v rodině, to on bohužel nemá, chtělo by to nějaké kamarády, ale obávám se, že on je zrovna takový outsider… no… hm. Je mi to líto, hlavně že to zázemí je pitomé. A on vypadal trochu zoufale. Je jako super, že o tom mluví, to ještě není to poslední stadium, ale to víte, nějak bych mu ráda vypomohla… Přemýšlím, máme chatičku, jestli bych se neměla domluvit s máti, že bychom ho tam třeba nechaly bydlet. Práci chlapec má, alimenty na dítě platí, má milion zvířat, kromě psa má ještě králíky a morčata a nějaké ptáčky, o něco se mu starají během těch epizod nějací kamarádi, něco zvládá obstarávat rodina… ale je to takové individualistické. Mně dost pomohlo najít si nové známé… Jsem říkala, ať zkusí chodit se psem na cvičák třeba, tak on na to, že psa má vycvičeného, na co by tam chodil, tak říkám, že přece kvůli té komunitě, že by si domlouvali společné vycházky třeba, psí výlety apod. … no, nakonec teda řekl, že zkusí to intervenční centrum a toho “veřejného” psychologa. Neustále se mě ptal, jestli ten psycholog mu teda určitě pomůže. A já říkala, že to nemůžu vědět, nevím, kdo tam sedí, jak pracuje, jestli je to nějaký študent nebo zkušený terapeut, ale že to je to nejmenší, co může pro řešení své situace zkusit… Zachraňovat zvířata je nějaké mnohem jednodušší… Ta se nehádají.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 12:10:51 xxx.xxx.82.104

Buggyro, nebudu se nějak do toho vkládat, protože těmto psycho věcem moc nerozumím, mě totiž přijde, že všichni si teď ty své deprese a nevím jak všechny ty diagnozy pojmenovat ,,pěstují" a ráchají se v tom, protože kdo dnes nemá diagnozu, jako by nebyl. Kdo nemá svého psychologa je out😏Ano, jsem taky spokojená a budu se raděj ,,koupat v tom, jak je mi dobře"😀 Dokud je, dokud nikdo neumírá, je to pořád super. 

Ale jsem chtěla napsat a zase se budu opakovat, že jste skvělá, jak pomáháte👍

U nás v horách spadl strom na člověka, včera tu ,,bylo veselo", hasiči, sanitky, vrtulník…A obávám se, že to bylo na mého spolužáka. Výsledek a jestli to byl on, nebo někdo jiný téhož jména(je jich tu dost) zatím nevím😟

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 12:21:49 xxx.xxx.82.104
Fikovnice:

Raduš, a co máš teď za granule? Elsa jaksi přestává papkat, respektive pochtívá srágory typu Dreamies, a ty jí kupuji jen zcela výjimečně…


Jani, musela jsem koupit granule pro koťátka, aby nemusel kousat. Vybírala jsem podle nějaké kvality, obsahu masa, protože jsem zjistila(vypadal už děsivě) že nejí několik nejspíš týdnů, jedl nejspíš jen záchovnou dávku😢 Vybrala jsem royalky pro perská koťátka, protože royalky jí normálně a ty peršanky prý mají kvůli té krátké hubě nějaké měkčí. No a k tomu jsem vzala (naštěstí) pytlík orijen pro koťátka, kuřecí s kozou či čím. Tak ty žral, ty royalky skoro vůbec, ty jí naše ,,tlustá Mína" Gucci😛 Takže jsem teď koupila větší pytlík a žere zatím toto, kousat moc nechce, ale masečko, které nejedl nejmíň čtvrt roku začal díkybohu taky. Tak snad to bude lepší, postupně. Po první várce těchto kotěcích granulí dostal totiž ke všemu okamžitě průjem a trvalo týden, než začal mít zase bobky🙄

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 12:27:25 xxx.xxx.82.104

Jo turnaj, jsem zapomněla. Chtěla jsem uvařit něco jednoduššího, lehčího jak píšete, ale ozvaly se hlasy některých hráčů, že na náš turnaj jezdí hlavně na tu trnkovou omáčku😉😀Takže přes to nejede vlak😉 Už jsem se ji jakžtakž naučila, není to vůbec nic světoborného, jen zásmažka a povidla, cukr.  Musím si jen zapsat ty pomněry, než to zase zapomenu😉 Tchýni je skoro 80, příští rok už nás opravdu pošle někam. 😏

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 12:35:43 xxx.xxx.198.226

To musí být “štěstí”, aby na někoho v lese spadnul strom. Když vidím, co jich popadalo za tuhle i minulou zimu, a já jsem neviděla na živo se kácet ani jeden, a to jsem v tom lese aspoň jednou týdně… Tak snad ten člověk bude v cajku.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 22.01.2024, 12:44:36 xxx.xxx.198.226

Ale tak trnková omáčka by se k nějakému tomu přírodnímu plátku dala taky švihnout, ne? Mno jo, ale s čím do dát? Jako jakou přílohu. Rýže mi k povidlům moc nesedí, to fakt ty knedlíky. Nebo nějaký rýžový chlebík? Kukuřičná placka? A nebo palačinky - na sladko 🙂 Nebo těstoviny na sladko. To by třeba šlo 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 22.01.2024, 14:01:31 xxx.xxx.82.104

Strom…oni se i se synem živí jako dřevorubci. V našich končinách se trnková omáčka jí s knedlíky, houskovými, zvané dělbuchy😉 a uzeným masem. Já si vařím uzená žebra, protože mám ráda ty chrupky na nich, tady k tomu byla uzená krkovice, na plátky nakrájená🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.