Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.01.2024, 12:32:22 xxx.xxx.198.226

Já jsem právě zubařce říkala, ať to vezme, dokud je ten zub celkem v kondici. Měla jsem vyhnilou rýhu v tom zubu od vršku až po konec kořenu, z vnější strany. Kdybych to nechala třeba ještě půl roku, už by mohl prohnít vedví, a to by pak mohlo být nepříjemné. Takhle to bylo lup lup, šel ven celý, bez úlomků, ani pak nic nečistila, já jsem spoko. Já mám jinak krom těch osmiček zuby komplet, naše rodina má zuby zdravé ťuk ťuk, až do vysokého věku, babička skorem v osmdesáti měla nasazovací “rovnátka” asi s 4 zubama, jinak svoje, takže já si můžu jen blahopřát.

ančovička
ančovička (945 příspěvků) 17.01.2024, 13:00:33 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.01.2024, 12:28:36

Při čtení vašich zážitků se mi také vraci moje zkušenosti 😀.. dvě osmy mi horko těžko vytáhla doktorka, s třetí osmičkou mě poslala na kliniku na resekci 😄..to byl teprv zážitek 👍🤦…mám ještě jednu..zatím zdravou...tak vám přeji,ať to brzy přestane bolet..😉

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 17.01.2024, 16:19:03 xxx.xxx.95.194

Jani, zubařka na to neřekla ani popel, žádné: to se vám rozpadne a budou problémy. Však to platím, tak co😉Už jsem tu psala, že když mi trhal nahoře osmu, jiný zubař, přípravy velké, opíchal a pak že: hotovo! Já čumím…jako, že už to je?😲  Ano, šlo to dobře, chcete ho vidět? Ne, děkuju, blééé, nic takového já vidět nemusím. Nachystané léky, i na cestu autem 20km domů a nic jsem nepoužila, vůbec jsem to necítila, ani ten den, ani další dny. Předtím mě teda bolel fest, nespala jsem dvě noci, byla pod práškama, tak jsem s ním jela. Teda s ní😉s osmičkou. 

Canka
Canka (383 příspěvků) 17.01.2024, 21:15:35 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bertíkovi jsem jídlo ubrala..já mám totiž úchylku v zimě překrmovat to svoje zvěrstvo..jakože zima,musím jim vykrmit pupíčky,aby jim nebyla zima🤭Takže nechala jsem 2 druhy granulí,kapsičku mu půlím na ráno a večer,maso když dostane,tak už nedostane kapsu a hlavně omezím tu smetanu a mlsání(bonbonky,tyčinky..).A teda hlavně musím vymyslet něco na ty myši..v práci mi hned radili ty lepící hnusy,na který se ta myš nalepí..říkám jim,že se jich sice chci zbavit,ale ne takhle trýznivým způsobem😠Takže možná zkusím ten kbelík..nasypu do něj zrní..snad by je to mohlo nalákat..a pak je prostě někde vypustit daaaaaaleko ode mě…Bugyrro super typ na ty deky..mohla jsem zavěsit na trámy..že mě to nenapadlo dřív..ale já právě tu novou skřínku hned koupila..takže už je to vyřešený..a deky mi kamarádka opraví,půjde to prý zachránit…takže díky bohu..každá ušetřena korunka dobrá…

Taky je dneska u vás takový hnus počasí?U nás sněžilo celé odpoledne,teď se začalo oteplovat,takže je to zmrzlý déšť a ráno bude ledovka jak blázen..takže předpovědi se vyplnili..výstraha na mě skočila už včera,že bude ledovka..trochu se bojím rána teda🙄Musím vstávat radši ještě dřív..protože než to obstarám u zvířátek,to zabere čas a hlavně ta cesta do práce..to bude asi masakr ráno🙄

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 18.01.2024, 07:06:04 xxx.xxx.20.192

u nás prší☔..voda cinká v rýně..a je 2,9 stupňů..

Já přidám jednu "osmičku"Se Raduš divím,že sis ji nenechala vytrhnout..nemusela bys mít rovnátka,ty zuby by se “roztáhly” samy-by měly už místo..Mě zubař jak dělal ten můstek,tak se divil,že mám v 50 ještě osmičku..Zdravou,krásnou🤗(ostatní stály za prd)..ale zavazela,tak že ji vytrhne,že ty nejvíc dělají pestva…Už jsem to asi kdysi psala,mi pak řekl,že ještě že ji vytáhl,že tam byl rakovinotvorný “cosi”😲Já mu věřila,bo to byl bezva doktor ve Šternberku-takový svérázný,lidový.."jak pojedeš dom,vem to přes  Řídeč,vemeš ty otisky paní XY,domluvíš se s ní,kdy to bude,stavíš se pro to a dovezeš to sebou🙂Jó a máš auto? tak cestou hodíš Maruš na vlak"…Udělal mi krásné zuby,jenže podkova vcelku..sem tam mi už odpadla faseta)nevím,jestli je to správně).musela jsem ji nechat nalepit..Kousla jsem bl..c do vidličky,tak mám vepředu!!!! kousek ulomený..Ale v Ol.po mě chce 70000 za nové,tak čekám,až to bude akutní,tak si nechám klapáky..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.01.2024, 09:03:27 xxx.xxx.198.226
ančovička:

Při čtení vašich zážitků se mi také vraci moje zkušenosti 😀.. dvě osmy mi horko těžko vytáhla doktorka, s třetí osmičkou mě poslala na kliniku na resekci 😄..to byl teprv zážitek 👍🤦…mám ještě jednu..zatím zdravou...tak vám přeji,ať to brzy přestane bolet..😉


Díky, už nebolí. Včera jak to přišlo k sobě, tak to bolelo i tak míň, než když se ten zub ozval před vánocemi 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.01.2024, 09:09:11 xxx.xxx.198.226

To já se těším, že jak doplatím byt (už jen pár let), tak budu mít na splácení zubů 🙂

Takže ještě musej holkykluci vydržet do splacení bejváku, a pak může být kejváků - každý rok pak můžu dát dva zuby - chci si nechat dělat ty závity do čelistí, kam se ten zub jen našroubuje. A až se ten zub opotřebuje, našroubuje se jiný. To bude pecka! (dokud budou držet čelisti)

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 18.01.2024, 16:30:36 xxx.xxx.95.194

Bobi, však jsem se jí právě na to ptala, jestli ji vytrhnout, aby se ty přední vrátily zpět a ona mi na to, že to bych musela mít rovnátka. Ty na noc už se nedělají? Ona se na můj dotaz tvářila nechápavě, tak mě napadlo, že je mladá a asi to vůbec nezná😛Měl je můj brácha, jednou za týden mu taťka pootočil šroubeček(utáhnul) a za necelý rok měl zub srovnaný v řadě🙂To by mi stačilo nevím, proč bych měla mít něco narvané v hubě celé dny🙄

Já mám dneska den blbec. Co dneska, včera odpoledne to začalo👎 Jak jsem psala, že mi byla ráno v tom vichru kosa na hubu, tak už dopoledne jsem začala kýchat, odpoledne se mi spustila rýma. Naštěstí jsem zrovna bloumala v homeoporadně, tak jsem kouknula, co na rýmu, že třeba mám. Brala jsem si co dvě hodiny a dneska už rýmu skoro nemám. Ráno vstanu a jdu chystat balíčky pro vás holky(konečně🙄) že to ještě honem zavezu poslat. Říkám Tomovi, ať mi to nachystá přes zásilkovnu jako vždy. Neměl čas že: máš ji taky v mobilu, tak si to pošli. Spěchala jsem, aby to ještě odešlo. V té aplikaci se mě to pořád ptalo na něco, co jsem nevěděla, co je🙄 respective, co to znamená, co to po mě chce. Už jsem pak byla tak vytočená, že jsem po něm ten mobil hodila, ať to kuva udělá, nebo to nestihnu. Praštilo ho to do hrudníku. Takže je nafučený, že jsem ho chtěla zabít. Jsem mu řekla, že příště poletí o zeď, mám ho už plné zuby. A nešlo to ani jemu, přitom v jeho mobilu mu to fungovalo několikrát normálně. Skočila jsem do auta, ještě tu stojí moje Fabka a myslím si ji nechám🙄protože po zkušenosti s mobilem jsem nasr…i na to auto. Do Fabky skočím a jedu, Tohle se pořád na něco ptá, něco řeší, nesnáším to, kuva jeď a nediskutuj! Fakt na tohle nemám nervy, to je pro lidi rozvážní a trpělivé jako Tom, já jsem cholerik a nervák a tohle a to, jak mi nefunguje ten mobil, ani na doteky, mě šílené točí. No a dojedu do zásilkovny a zjistím, že jsem si v tom zatmění mozku od vzteku nevzala peněženku, tak jsme letěla jak šílenec zpátky. A zpátky. Tam jsem klukovi strčila mobil pod nos - vyťukejte si to tam sám, mě to nefunguje, dělala bych to týden! Naštěstí to poslal😉

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.01.2024, 07:21:56 xxx.xxx.198.226

Já se zuby nehty bráním novým autům, ne že bych na ně měla… ale chci si udržovat ta stará, dokud budou držet pohromadě, asi nechám na octavce udělat generálku motoru, než se opotřebuje a dokud to vůbec bude možné…. Protože mě dost děsí představa, že sednu do auta a budu muset s autem probírat, jestli jsem připoutaná, jestli svítím, jestli náhodou není na semaforu červená a jestli náhodou neobjíždím cyklistu mimo svůj pruh. To by mě fakt trefilo. Nejhorší je, že dneska se ty asistenty už nedají vypnout. Já mám v octavce jedinýho asistenta, protismykovýho, a když vymáčknu tlačítko, tak se to chová jako úplně blbý fyzice neodporující auto, tak by to mělo být…

Já bych si fábku nechala! A kámošoj do dílny (nebo komu jste ji chtěla dát) bych strčila ten nový krám.

Příbuzný vypráví, jaké má zážitky s novým náklaďákem, co mu pořídili ve firmě, a je z toho nepříčetnej. Neb mu to radí, jak má řadit, když řadí dobře, tak ho to pochváli (ale to je dobře jen podle toho mozku toho auta, ne podle reality, takže většinou řadí špatně), když řadí špatně, tak mu to vytkne. Drží se to mezi pruhy, a když se příbuzný nachýlí ke straně vozovky (třeba něco objíždí, např. kanál, že ano), tak mu to STRHNE VOLANT a nebo když to má pocit, že před autem je nějaká překážka, tak mu to DUPNE NA BRZDU, no to bych v tu vteřinu z toho auta vystoupila a když je tak chytrý, ať si ten náklad odveze samo! Tady jsme v horách, různé křivolaké ledové silničky bez posypu (kolikrát i bez pluhu), a ono mu to hamtne na brzdu (myslím, že je to dvanáctitunový náklaďák), no to by mě vomejvali. Nebo možná už vezli do Bohnic. Zlatý starý křápy.

Takže já hlasuju za fábičku.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.01.2024, 07:24:12 xxx.xxx.198.226

Mno, já zásilkovnou neposílám, protože ono to vyžaduje chytrý telefon, a to já odmítám, takže chodím posílat balíkovnu, to se dá pěkně objednat přes internet a štítek mi vytisknou na poště, ale už jsem posílala balíkovnu i přímo z pošty, že jsem jim to prostě nadiktovala - tomu říkám služba! A je mi jedno, jestli to stojí o desetikorunu víc, možná ani nestojí, nevím.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.01.2024, 07:52:36 xxx.xxx.95.194

Pošta teď služby zlepšila, i otevírací hodiny, ale už jsme si zvykla věci řešit přes zásilkovnu, jen to vyklepal muž u sebe a já si zapsala kódy. 

Já to pořád říkám, že jsem konzerva, nesnáším nové věci a než si na ně zvyknu jsem vynervnutá. Ano, pak po čase jsem ráda, že je mám, protože je to pohodlné, ale sžít se, je pro mě peklo. Fabka má jít učitelům do Prahy. Nové volvo by jim Tom nedal😉Říkala jsem mu, ať ho dá zástupkyni, třeba ji tím ukecá, aby vzala funkci ředitelky😉 Prý jsem úplně blbá😛 co by jiní dali za nové auto a nemuseli jezdit v omláceném křápu😏A že jak fabka půjde na servis, budu mít po ptákách a budu muset jezdit volvem a hotovo🙄

Jo…u nás večer začala padat teplota z nějakých 6st na -2 ráno, takže se té ledovky možná taky dočkáme🙄zatím jsem venku nebyla, nevím. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.01.2024, 08:20:35 xxx.xxx.198.226

Já jsem taky konzerva, ale asi ještě zatnutější než vy. Taky asi proto, že na ty nové věci nemám, tak se držím “svého kopyta” a na novoty si nezvykám 🙂

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 19.01.2024, 09:00:03 xxx.xxx.20.192

Raduš-to se divím té zubařce…asi to ve škole nebrali,a asi ti starší zubaři mají s tím špatné zkušenosti,tak jsou chytřejší..Dceři taky trhali osmičky,že měla kořeny položené narovno pod vedlejšíma zubama..(v Ol.na klinice-operativně)Ohledně toho auta..Jako-když Tom ví,jaký jsi nervák-to s tím lelefonem teda beru “přes čáru”..co kdyby jsi ho trefila do obličeje😲!!Neříkej,že by sis nevybrala menší , “normální” auto na nákupy..I třeba mírně ojeté..Já dala za Pažouta v 2012 teda 134000(ze zálohy na dědictví-brácha držel kasu po mámě..)Výroba 2008,najeto 13900km..Bylo jako kdyby vyjelo z továrny…(panty-ty neumyješ do"nova",pedály,motor..atd)Jen kolem zámku pár malinkých škrábanečků od klíčů..Měla ho manželka podnikatele na nákupy s jedním dítětem..jak se narodilo druhé,tak jí koupil octávku..Stočené kilometry ?nemyslím..  I kdyby..kolik asi? Asi za 6 let jsem měnila výfuk a vloni komplet brzdy..Jinak nic.Jó motorek k ostřikovačům..Mám najeto 95000..Nic moc,oproti minulým autům,ale už tolik nejezdím dálkové.Jen asi 5-6 krát za rok FM...Ale jsem maximálně spokojená..Nepřeháním nějak uklízení-auto má jezdit a používat se,ať je počasí jaké je..Po “houbách” jsem u sousedky vysála jehličí..Když prší,tak to oprší..Jen teď,z toho Olmu,jsem měla auto bílé od soli,tak jsem se stavovala na myčce ho ošplíchnout..je jak nové😊 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 19.01.2024, 09:03:42 xxx.xxx.20.192

jó,už mi přišel mejl,že je balíček předaný…jsem ti psala,ať se na to vykašleš!!!Já ti nemůžu posílat nějaké dary😟dostaneš na zadel,jen co tě potkám😉😜

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 19.01.2024, 09:10:11 xxx.xxx.20.192

Bugyro,co se týče novinek ,se nebráním ničemu,akorát ten telefon taky nechci,i když bych mu rozumněla,ale naco sebou tahat tu lopatu(už jsme to tu řešily)..ale co se týče internetu(konkrétně youtube),musím mít propojení do telky a věže..a externí disk s filmama-ty už ale nepotřebuju..mám dost programů na TV a vybírám si stejně jen něco..A auto měl chlap v elektronice,cosi se porouchalo,nešly zavírat okna..ale to už je dávno!!nemám ani cetrál..nepotřebuju ho😇

Saga
Saga (511 příspěvků) 19.01.2024, 09:45:29 xxx.xxx.167.183

Tak jsem si myslela, že jsem jediná stará zapšklá baba na světě, co neuznává “ajfouny”, chodí na poštu, protože to považuje za normální a jezdí v dieslové octavii první generace, kdy auta byla ještě auta, a zvysoka ignoruje QR kódy, platby mobilem a identitu občana😄Ale vidím, že Buggyra mě trumfla! Jako málem jsem si pustila do textilu a poprskala monitor, když jsem to četla!😄Buggyro máte za mě👍 a jedničku s kašpárkem k tomu!

Já techniku používám v práci, páč musím, tže některé věci umím i když nechci, ale aby mi mobil nebo auto diktovalo, co mám dělat? No, no tak to ani omylem todlecto. A upřímně číst si o tom, jak nákladní auto zasahuje do řízení řidiče, jsem vždycky považovala za sci-fi. Ono se to vážně děje? Fuj!🤮

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.01.2024, 10:10:56 xxx.xxx.95.194
Bobca:

jó,už mi přišel mejl,že je balíček předaný…jsem ti psala,ať se na to vykašleš!!!Já ti nemůžu posílat nějaké dary😟dostaneš na zadel,jen co tě potkám😉😜


Prosim tě dary🙄 Já na to ani nejsem, to nejsou žádné dary, to je jen tak 🙂 No neuvěříš, ono to pokračuje!😲 Ráno jdu okruh, mimochodem na naší cetě ledovka je, hlavně v ďolíčkách, z kopečků to steklo a zvoní mi telefon. Myslela jsem, že mamka, jaký se kdy hraje tenis. Ne, byla to slečna ze zásilkovny nějaké. A prý je tam balíček, co já jsem podávala pro paní Boženu😉 a je částečně rozlepený a není tam etiketa(nechápu, jak teda zjistila tu adresu tvoji?!?😲) Tak, že by potřebovala vědět, jestli jsem ho fakt posílala já, jestli jí řeknu, co je uvnitř. Tak jsem jí to nadiktovala a prý OK a dá to dopořádku, někdy se prý etiketa odlepí🙄 A raděj načmárat to podací číslo na balík ještě. Takže ti přijde v pondělí prý🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 19.01.2024, 10:44:49 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 19.01.2024, 09:45:29

Sago děje. Nejspíš už i u těch nákladních, protože Buggyra to popsala přesně👍 Minule mi právě dupnulo na brzdu to moje. Oba nás málem šlak trefil, chlap málem skočil v okýnku. Prý jsem náhle změnila směr. Jo, je tu takový prostor u zatáčky, kde i lidi odstavujou auta, tak jsem tam víc vyhnula, abych dost uhnula sousedům s terou, kteří tam vezli pejska, tak jsem se bála, aby mi neseskočil náhodou pod kola. 

Bobi, nikdy jsme ojeté auto neměli, to by Tom koupil nové, ojeté mám teď😛 Ale jak jsem už psala, je to hračka pro něj, pro mě auto, když potřebuju nějam jet. A prý si zvykli všichni, zvyknu si i já😏 Snad, někdy,  pokud to auto do té doby přežije😜


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.