Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.01.2024, 12:32:34 xxx.xxx.89.191

Včera jsem se nasr… na sebe, protože jsem si blbě zapamatovala akci v Lidlu na coly, myslela jsem, že je do čtvrtka(nechodíme tam) Ještě jsem Tomovi říkala, že by se mohl stavit, jak pojede z tenisu, ale pak říkám: víš co? Kašli na to, stejně vezeš kámoše, já tam zítra zajedu, stejně potřebujem víc věcí. Kdybych ho tam blbka poslala…👎 Už nemáme a akce není momentálně nikde🙄A já když vím, že ji můžu koupit se slevou v akci, tak za ni prostě ty peníze nedám, ať si je strčí zloději někam😠 Jo jsem v ráži, protože od rána čumíme na tenis, místo úklidu výzdoby co byl v plánu…a Linda to prohraje😕 Bobi kabelka fááákt hezká, cingrlata si tam nech, vypadá to dobře👍

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.01.2024, 13:00:46 xxx.xxx.198.226

Já colu nekupuji dráž než 15,- litr. Ale po Novém roce po daňové úlevě na potraviny a všech slevách za DPH jsem zjistila, že budu muset přitlačit, a snížit se k nákupům pod 19,-/l 🤣 No já ji zase tak nutně nepotřebuji, že. Koupím ji zase až bude nějaká extra sleva. A pak ji šoupnu do sklepa, abych na ni snadno nemohla, a budu mít zase na půl roku.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.01.2024, 16:57:30 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.01.2024, 13:00:46

Asi tak…s tou cenou😠 Říkám: kdybych nebyla debil, tak ji mám za těch 15 myslím. Nepotřebuju…no já jo, mám závislost. Dokázala jsem ji nepít asi rok, nějak jsem žádný přínos nepozorovala, tak jsem tedy stáhnula limit z asi litru denně na půl litru, někdy i trochu míň, ale níž už asi nejdu😛

Canka
Canka (383 příspěvků) 15.01.2024, 20:32:32 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Fakt jsem to jsem psala..ale pro zopakování..je to asi měsíc,co mi ten automechanik volal,že se něco stalo a musí mi to říct..měli ještě malého pejska…doma jim prý zničeho nic padl,počůral se,pěna u pusy a konec…drapnuli ho a jeli na veterinu..vet řekl,že asi infarkt..přijeli prý domů s tím,že pejska pohřbili na zahradě a ještě ten den šel večer krmit tu kočičku..no a ona samozřejmě prý hrozně ráda trávila čas v tom domečku ode mě(logicky taky,když tam měla teplíčko a nebyla na to zvyklá)..no a on jí volal..ani na kapsičku prý nevylezla a to mu bylo divné..kouknul do domečku a kočička mrtvá😔Vypadala prý úplně stejně jako ten pejsek..počůraná,s pěnou u pusy…a tu už prý na veterinu ani nevezli,že jak by vypadal,že v jeden den přiveze mrtvýho psa a pak i kočku..řekla jsem mu,že mě to hrozně mrzí,ale tu kočičku měli odvézt na pitvu,aby zjistili,co se vlastně stalo..za mě to sedí spíš na otravu…mají zahradu přístupnou ze všech stran..na docela frekventovaném místě..mohl tam kdokoliv cokoliv hodit😔Možná Raduš i ten Fridex je možný..opravdu nevím..každopádně jak jsem se kvůli ty kočičce s ním tenkrát chytla a pak přivezla ten domeček,tak on šel fakt do sebe s tím krmením..dal mi zpàtky ten domeček a že mi dá i všechno to krmení,co jí ponakupoval po mém výstupu,jak mi řekl😀A dal mi 2 druhy granulí a asi 40 kapsiček..+ nějaké kočkolity..takže jí opravdu krmil..já to tady dala všem kočicím za barákem..ten domeček jsem nakonec nacpala do prostoru mezi garáží a dneska si tam už hověla jedna kočena..celkem tam mám teď 6 domečků i s tímhle…ale v těch větších spí klidně i dvě v jednom,takže prostě 10 kočiček se tam teď v teple vyspí…Bobi ty ses ptala na to,kolik jich teď krmím a docela to prořídlo..o 3 kočice je míň ze strany souseda,kterého jsem konečně donutila ty čičiny vykastrovat(měl 3 kočky,takže koťata ze 3 koček by byly hrůza,to bych neudala).Sice nadávala na to,že to bylo najednou hodně peněz,ale tak dlouho jsem do něj hučela osvětu,až to pomohlo..Dala jsem mu za to nějaké svíčky a taky nájezd na vozík,který si ode mě půjčoval a já ho nevyužiju..takže to byla taková přatelská domluva🤗Taky je začal konečně krmit,takže ke mě už chodit přestali chodit…takže momentálně mám za barákem 7 kočiček..4 kocourky a 3 kočičky…2 kočičky kastrované a jedna nekastrovaná..vypadá mladě..je hodně plachá..budu jí muset na jaře nějak odchytit a vykastrovat..ta populace u nás u baráku se mi daří úspěšně držet bez koťátek…

Za to Bert mě zlobí..nechce lovit myši😠Asi jsem si to fakt udělala sama,že ho tak přecpávám..v seníku pobíhá x myší a já v neděli zjistila,že mi prokousali skříňku s krmením a dekamy pro koně😠Já měla holky nervy..deky za x tisíc v prdeli..rozkousané…pravý beránek na sedlo z ovčí vlny..počůraný a pokaděný od myší a napůl sežraný…já zuřila..a ještě jsem ty myši viděla všude pobíhat..a Berťa nic..buď si chrní v domečku nebo jde na couračku..ach jo..je holky nějaka humánní metoda,jak se myší zbavit?Pastičky dávat nechci,to se v tom blbě chytí a budou se trápit..a jed?To se asi taky budou trápit..ale potřebuju akutně něco udělat…hned jsem jela koupit z Bazose nějakou starou skřínku,bytelnou a dneska jsem jí táhla na zahradu…byla fakt těžká..tu starou jsem rozštípala sekerou a pak na jaře spálím a dala tam dnes novou…a psala jsem kamarádce,co šije na stroji,jestli by se nepokusila zachránit aspoň ty prokousané deky…tak jí je zítra vezu a budu doufat,že aspoň to půjde opravit…

Obrázek
Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 15.01.2024, 20:44:18 xxx.xxx.20.192

Raduš,ty stíny jsou od začátku,jak pustili z vězení toho hnusného chlapa..Jsem se dívala kousek a vzpomněla si,že mě to kdysi nedělalo dobře se na to dívat…tak nebudu v tom pokračovat..Bláznivá “Marta”jde taky od začátku….

Niki,dík za vysvětlení😊

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 15.01.2024, 21:04:38 xxx.xxx.62.130
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 15.01.2024, 20:32:32

Niki, kolik mu je - Bertovi?

Fido byl lovec myší par excellence. Vždy po noci jsem na chalupě nacházela torza myších těl, klidně v počtu 15 a víc. No a pak to najednou skončilo. Už je jen v Brně, ale jak známo, chodí na noc ven. Vím, že se mu v létě promenádovala myš skoro před čumákem…a nic. Pak jednou jednu po čase chytil, já s ním seděla venku. No a on mi ji přinesl, “nepoškozenou”😀 a předložil mi ji k nohám a dále nezájem. Myš se oklepala a zmizela v trávě…😄

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 15.01.2024, 21:33:17 xxx.xxx.89.191

Niki, my jsme u dědy mívaly sklapovací ,,domeček" past, kam se myš chytila tím, že se to zavřelo. Z té se pak dala vyhodim kam je libo, třeba odvézt na pole někam. Ale děda ji ,,vyplivnul" do kýble s vodou, aby ji tam chytil pes😢 A tomu Bertovi fakt toho jídla uber. Ne, aby chytal myši, kocouři jsou na to prostě línější, flákají to, jen aby se neřeklo😉 Takže hlavně proto, aby nevypadal za chvíli jak Gučajz😛

Bobi díky, Martu jsem zachytila, ale ty Stíny ne. A já jsem je myslím minule od prvního dílu ani neviděla, nebo nevím, teď jsem chvilku koukla na začátek a právě mi to nějak nebylo povědomé(nebo Alzheimer🙄)😜

Obrázek
Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.01.2024, 06:28:48 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Asi tak…s tou cenou😠 Říkám: kdybych nebyla debil, tak ji mám za těch 15 myslím. Nepotřebuju…no já jo, mám závislost. Dokázala jsem ji nepít asi rok, nějak jsem žádný přínos nepozorovala, tak jsem tedy stáhnula limit z asi litru denně na půl litru, někdy i trochu míň, ale níž už asi nejdu😛


Závidím, to kdybych takhle pila já, už neprojdu dveřma… Já jsem colu právě musela omezit, nebo obecně cokoli tekutého s cukrem. Sladím si akorát ranní kapučíno, a pak leda čaj s citronem, když přijdu zvenčí po nějakém výkonu. Jinak jsem to odbourala.

V hospodách jsem si zvykla dávat colu (chodíme s rodinou jednou dvakrát měsíčně do naší oblíbené občerstvovny), ale teď stojí 40-50,-. A když to vidím, že bych za to koupila dvoulitrovku a ještě by mi zbylo na bonbony, tak si radši poručím bublinkovou vodu nebo čaj. Není mi líto jít do hospody, ale je mi líto vyhodit peníze za pití, to bych si dala dvě třetinky coly a vyhodila bych stovku, čtvrtku pytle krmení pro koně…. tak to zase prrr. Mno jo…

Hlavně že mám za osm stovek šicí stroj a od prostěradla jsem na to nesáhla 🙂 Teď o víkendu jsem sobotu i neděli trajdala na koni po venku, tak snad následující víkend bych mohla do něčeho píchnout… Stroj mám na zemi pod otevřeným stolkem, takže se na něj práší a shromažďují se u něj takové ty chuchvalce chlupů a prachu, s tím musím něco vymyslet, dávat ho do nějaké skříně nebo tak. Ale to zase nebude na očích a nebude mě to nutit s ním pracovat…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.01.2024, 06:32:41 xxx.xxx.198.226

Canko vy jste svatá, kočičky je mi hrozně líto ☹️ Aspoň poznala na chvilku pohodlný život s dostatkem, nebožačka.

Známá na chatě kastruje ročně k desítce koček, teď má zase na zimu paterčata, takže ta na jaře půjdou pod kudlu, no a to jsou podle vetky všechno holky, takže známou vomejvalo… Ale to se už ztratí, měsíčně prý za ty desítky koček dají kolem pěti tisíc, holt bohatci z Prahé. Ale kočky se u nich mají špičkově, můj Kocour může jen tiše závidět.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.01.2024, 06:36:51 xxx.xxx.198.226

Já mám deky na koně zavěšené v obří IKEA tašce v prostoru. Zkuste je pověsit do seníku také v tašce, myši mi takhle už nechodí ani na cukr v ledvince, je to docela fajn způsob. Aspoň dočasně než budete mít novou skříňku (doporučuji plechovou a nebo stávající oplechovat).

Taky už mi myši leccos rozhospodařily, jezdím třeba s beránkem, který má prostředek vyhlodaný - tak máme lepší páteřní kanál 😀 A taky mě nakvasily myši s jednou polstrovanou dekou Bonidos, ale také ji vyžraly vprostřed a hlavně zespodu, tak to není vidět. Mám dojem, že to se mi i nějak podařilo zašít. Ale těch dek v zavěšené tašce si nevšímají. Dokonce do tašky je pár děr (různě se rozplétají vlákna, já to lepím kobercovkou, tak se to rozjede zase jinde, klasicky podél zipu) a myši tam nechodí. Teď jsem zrovna odtamtud brala deky.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.01.2024, 06:41:39 xxx.xxx.198.226

Ad humánní metoda: živochytky. Můžete nachytat myší kolik libo a odnosit to jinam. Taky funguje kýbl s rampičkou a v kýblu něco dobrého - já takhle měla namočený oves na klíčení a myši tam rejdily, tak jsem zakryla ten koňský oves pletivem, aby tam nelezly, a nastražila hladký kýbl, o který bylo opřené prkno, aby si tam holky vylezly, a pak jsem jich měla v kýblu třeba pět 🙂

Mně tu pár koček chodí, i slepice tu jsou, ale myší je pořád dost. Holt tu je hodně dostupného krmení. Dokud mi myši něco neničí, nevšímám si jich, ale pár pastiček za bukem mám. Trávit to nemůžu kvůli zvířatům, ale pastičky už jsem stražila a když bude invaze moc veliká, zase nastražím. Mně těch myší zase tak líto není, teď jich určitě spousta pomřela mrazem, to je taky smrt nic moc. Ale měla jsem radost, že ty mrazy přišly, snad skutečně myši řádně pomrzly.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 17.01.2024, 08:41:53 xxx.xxx.20.192

Buggyro-tu mašinu si aspoň teda zakryjte něčím🙂..Nebo si na ni ušijte “přehoz”akorát(potah)..Prach se dostane všude..je to škoda..Já ji mám taky rozdělanou na očích,taky se mi nechce🤔ale mám přes ní aspoň ručník😊Jsem teda myslela,že stál víc..jenom 800?na to kolik má funkcí…

U nás je dnes opět -6..už bylo líp..Včera jsem vezla Petru do Olmika na kontrolu..V 7 ráno..No zrovna byl poprašek,ale silnice už byly rozježděné-teda hlavní tahy..Radši jsme vyjely dřív…A schválně jsem jela přes Chomoutov,a jak dřív byla ta cedule s měřením rychlosti,tak teď tam není,ale na sloupu je kamera-Peťa si jí všimla..Tak holt jsem tam jela,jak jsem jela😎tak to bylo za 750,-..jsem se prve spletla,ale jak jsem to v bankovnictví zadávala,tak jsem si všimla..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.01.2024, 09:18:46 xxx.xxx.198.226

Bobčo, ručník je dobrý nápad. Já mám i pár plonkových obalů na polštáře, do toho bych mohla ten stroj i zavřít.

Jo, jen 800,- - já chtěla koupit něco za 500,-, ale v tu dobu nic v inzerci pěkného jiného nebylo. No stál krapet víc s dopravou, jela jsem si pro něj do Liberce, asi 30 km. Ale je bezva 🙂 Prodával ho hošík, co nevěděl, kde to má vršek a kde spodek, říkal, že ho zkoušela nějaká jeho kamarádka, jestli je to funkční, a prý je, tak jsem si ověřila, že funkční to je, tak paráda. A ty funkce pochopitelně ani nevyužiju… třeba šití knoflíků… Já je šiju dratví, aby to něco vydrželo, tu by ten stroj nepobral.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.01.2024, 11:00:00 xxx.xxx.198.226

Tak super, teďka od zubařky a myslela jsem, že už mám osmy venku, ale prý jen ty nahoře, tak jedna spodní dneska ven a teda ještě jedna nás bude čekat v budoucnu, ještě je prý dobrá 🙂

Znalecky jsem posoudila RTG své čelisti na obr. počítače a poznamenala, že by ta osma mohla jít dobře ven, že má kořeny pěkně scuklé do jednoho, a doktorka pozvedla obočí a pravila, zda nechci být zubařka, že za pět let můžu nastoupit k nim do ordinace, že tam mají místo 😀 Vtipka. Máti posléze poznamenala, že by mi mohli uznat třeba ročník základních studií z biologie a chemie, tak že bych mohla vystudovat i rychleji! Ty jsou vtipné, jedna jak druhá!

Je teda pravda, že práci bych měla zajištěnou, fyzicky nenáročnou, vděčnou… A vajíček, bonboniér… bych  měla asi stálý přísun 😀

Doktorka mě připíchla na mou žádost tak, že jsem se celou cestu zpátky do práce smála jako magor. Prý “paní chce mejdan, bude mejdan!” 🤣 Tak jsem vysmátá, že jsem si v kanclu i zapomněla rozsvítit 🥳

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.01.2024, 11:39:43 xxx.xxx.61.56
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.01.2024, 11:00:00

Panebože, a co Ti to píchla???🤣

Mně u všech čtyř osem normál lokální anestetikum. Nesmála jsem se vůbec, neb jsem měla zkamenělou čelist…😂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 17.01.2024, 11:40:31 xxx.xxx.95.194
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.01.2024, 11:00:00

😄😄😄 Já už jsem zapomněla, proč je trháte?  Mě před pár lety osmičku spravovala, páč, sedmičky jsou všechny v kelu, mám čepy s korunkama. Tak když byl na osmičce kaz, říkám: pokud jde spravit, spravujte, ať mám ještě alespoň nějaké zuby😉 Přitom mi úplně vytlačily jedničku dopředu, že se mi kříží, ale co už, když je, musela by se vytrhnout ta osmička a rovnátka - dlabu na to, stará baba a navíc dole, tam to není až tolik vidět. 

U nás je dneska zima příšerná. Nepršelo ani nesněžilo od Vánoc, dneska začal vichr ledový, jižní, takže jsem šla tu naši cestu proti, to je ta nejhorší varianta. Myslela jsem, že zmrznu🙄Potkala jsem tři lidi, všichni si klepali na čelo, kam jdu v té kose. Já pak doma taky😛když jsem nemohla rozmrznout. Přišla jsem, dva tenisy za sebou v TV, doteď jsem čuměla a valím žehlit😉

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.01.2024, 11:41:51 xxx.xxx.61.56
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.01.2024, 11:40:31

Tak máš poněkud zázračného zubaře/zubařku. Osmy se nespravují, nehledě na to, že pro dr. je k nim fakt blbý přístup.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.01.2024, 11:43:20 xxx.xxx.61.56

Jinak mně se jedna osma úplně rozpadla, tak jaksi zgumovatěla a posléze upadla korunka. Takže kořeny v čelisti, navrchu nic. Bylo to na resekci na klinice. A já to tak dlouho odkládala, až můj zubař řekl, že se do toho pustí a fakt kořeny z kosti vylovil!👍

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 17.01.2024, 12:28:36 xxx.xxx.198.226

Píchla mi normálně lokál, ale na cestě z ordinace se to se mnou trochu houpalo - asi teda od nervů, no 😀 Ale náhodou, posledně když mi brala jinou osmu a ještě spravovala zub vepředu, tak pravila, že mi opíchne jen tu osmu a musí to stačit i na ten zub vepředu, že kdyby mi píchla oba zuby, nemohla bych řídit 🙂 Tak asi dává nějaký dryjáček 🙂 

Fakt je, že o zásahu jsem vůbec nevěděla, a nevím doteď.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.