Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.01.2024, 06:59:59 xxx.xxx.198.226

On ten infarkt často taky člověk nepozná předem, žije si spokojeně a jednou ho klepne a když to přežije, tak se pak teprve šetří nebo si to nějak hlídá, dávají se budíky a tak. Ale zpravidla (pokud neabsolvuje nějaká vyšetření třeba před narkozou nebo tak) se na to předtím prostě nepřijde.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.01.2024, 07:55:02 xxx.xxx.20.192
Buggyra:

On ten infarkt často taky člověk nepozná předem, žije si spokojeně a jednou ho klepne a když to přežije, tak se pak teprve šetří nebo si to nějak hlídá, dávají se budíky a tak. Ale zpravidla (pokud neabsolvuje nějaká vyšetření třeba před narkozou nebo tak) se na to předtím prostě nepřijde.


Můj otec prodělal 3 infarkty(o 2 nevěděl)..Bylo nám sděleno,když ho ten 3.skolil..dostal ránu od přeseklého el.kabelu od samodomo vyrobené sekačky s kovovými rukojeťmi..Ještě došel přes půl zahrady a skácel se..Zbytečná smrt v 73 letech(1993)..Velmi aktivní člověk..Nikdy nebyl u doktora..Jen nám řekli,že měl jizvy na srdci a že "je" musel “přechodit”..Vlastně cukrovka ho taky skolila na mostku před barákem-spadl,nevědělo se,že má cukrovku..pak bral léky..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.01.2024, 10:00:48 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.01.2024, 07:55:02

Pokud měl cukrovku, tak infarkt je na to navázaný, cukrovka velmi postihuje cévy, viz. můj taťka, který Bobi umřel na infarkt v 51letech. Jenže u toho kočičího HCM to není stářím a poškozením cév, ale je to vrozená dispozice, ta nemoc je prostě dědičná a ani zdravým životním stylem kočky se s tím nedá nic dělat. V době Bobi tvého taťky, se to tak nesledovalo, nebralo. Na vesnici obvzvlášť. Člověku došlo nějak blbě, snažil se to rozchodit a když se to povedlo, dál neřešil. Po třetí to nerozchodil a pak zjistili odůmrtě srdce po předchozích infarktech. Teď si hned každý zavolá rychlou (ty tu taky nebyly) tam ho natočí, udělají nějaký rozbor a většinou už v ní poznají, jestli je to či není infarkt a už se řeší případná léčba, zamezení dalším infarktům. Bohužel u pacientů s cukrovkou, špatně kompenzovanou cukrovkou těm, kteří na to dlabou, těm už cévy opravit nejdou. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.01.2024, 10:05:42 xxx.xxx.89.191

Bobi vlastně…pozoruješ s tím chobotem, že je ti celkově líp? Když nemáš ty zástavy dechu, líp se vyspíš? 

Včera právě volala nasr... mamka(ne jen kvůli tomu😉) že minulý týden spala jak zabitá, tento týden hrůza, pořád se budí, nepomáhá ani mléko s medem. Neberete některá holky ten melatonin, máte zkušenost? Že bych jí ho zítra v lékárně vzala. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.01.2024, 10:11:00 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.01.2024, 10:05:42

Žínko, mamča ho bere asi měsíc. Stačí jí prý čtvrtka (to je podle mě individuální, já bych ho určitě baštila víc) a spí se jí mnohem líp. Má ten forte. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.01.2024, 10:33:19 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.01.2024, 10:11:00

Děkujů👍😀 Tak to zkusí. Problém je v tom, že já jí vždycky na něco tablety vemu, ale ona na to kašle, nebere to👎 Naposled  pro změnu mastičku na cévy, modrá jí u kotníku noha. Mažeš to, pomáhá to trochu? ,, Ále sem tam, když si vzpomenu, nijak změnu nevidím." No bodejď😠

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.01.2024, 11:20:11 xxx.xxx.119.6

Jo tak to je asi normální. Od nás to znám taky, ale co si budeme povídat, ono je to většinou oboustranný😁. 

 Mamča brala docela dlouho Neurol, už se na to ale necítila, ale to nespaní jí vysilovalo, o tomhle mluvila s nadšením. Chci si ho taky koupit, zatím na to zapomínám a doufám, že bude fungovat i na mě, jsem lehce nevěřící Tomáš.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.01.2024, 12:17:08 xxx.xxx.158.97
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.01.2024, 11:20:11

Neurol je ale spíš na nervy a myslím, že pouze na předpis,ale mohu se samozřejmě mýlit….   

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.01.2024, 12:28:12 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.01.2024, 12:17:08

Ano je, brala ho na zklidnění, ne kvůli nespaní, to jsem napsala pitomě. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 11.01.2024, 12:30:17 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.01.2024, 12:28:12

Joo takhle, já myslela, že si chci koupit ten melatonin ne neurol🙂

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 11.01.2024, 12:31:34 xxx:xxx.ebd0:6f87
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 11.01.2024, 12:28:12

….aha tak to jo, kamarad si ho bral když mu zemřel bratr a měl noční můry, tak ho hned vysadil….

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 11.01.2024, 20:48:57 xxx.xxx.20.192

Já měla na psych.klinice na spaní Prothazin..prý nenávykový..mě stačila půlka(ale bylo to jak minilentilka,takže by se to nemělo půlit,jenže já pak byla ještě půl dne ospalá,když jsem brala celý-musela jsem asi 14 dní tam ho brát,ale celý…)Brala jsem si ho pak jen občas,když jsem byla doma a byl úplněk..jinak né..

Neurol jsem slyšela,že je největší svinstvo a je návykový..

Raduš,ty asi spoustu příspěvků prošvihneš…😎vracej se…Psala jsem už dost dřív,že s chobotem spím i 8-9 hodin…ale po o prostě MUSÍM jít na hoďku bucnout(to má i brácha,myslím to spaní máme po mámě) Jen ten minulý týden byl nějaký divný,že jsem se budila ..nevím proč..ale teď 2 dny už je to lepší…

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 11.01.2024, 22:33:05 xxx.xxx.89.191

Bobi já vím, že jsi to psala, jen jsem nevěděla, jestli je to tak vždycky, nebo máš nespací období jak mamka, i s chobotem. Víš jako, že by tě to uklidnilo, že jsi hlídaná a můžeš klidně spát. Takže asi jo, že? 

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 12.01.2024, 08:02:50 xxx.xxx.20.192
lesnizinka:

Bobi já vím, že jsi to psala, jen jsem nevěděla, jestli je to tak vždycky, nebo máš nespací období jak mamka, i s chobotem. Víš jako, že by tě to uklidnilo, že jsi hlídaná a můžeš klidně spát. Takže asi jo, že? 


Raduš..No já dnes vzhůru v 1..a tak jsem si říkala,jak jsem ti psala,jak dobře spím😔👎..a taky,že jsi to asi myslela celkově,jestli pociťuju “úlevu”,že se vyspím..Někdy jo,ale víceméně jsem ospalá pořád..Kafe mě spíš uspává🙂nemůžu to svádět na covida,že se cítím unavená..Ale do nedávna jsem fakt spávala bez přerušení celou noc.Ani na WC jsem nechodila,,Budila jsem se kolem 6,(od 22hodin)tak jsem vstala a využila čas u PC dřív…😊Já se prostě nedokopu jít ven,když nemusím..Teď od nového roku mám roztažené šití..No ale jde mi to jak psovi pastva..Petra si vymyslela(ale Zdenka taky)přehoz přes válendu…Tak "číhám a číhám",jak to děcko s tím deštníkem🤭No a jak v noci nespím,tak se pak čučnu tak hoďku na telku,a spím pak ale o něco dýl..

Raduš to není o uklidnění,že jsem hlídaná,to je o tom,že se ti vhání vzduch do čenichu a ty nemáš ty zástavy dechu,které tě budí..Já neměla problémy se spaním,nebo usínáním,ale s buzením se během spaní😔To odpolední “bucání”mě vadí,ale i když ho vynechám,že to překonám,je 5 hodin a mlátím hlavou a v 7 jsem schopná jít spát..Máma prospala večer u telky,pak se přesunula do postele a spávala do 9..😴

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 12.01.2024, 08:59:41 xxx.xxx.198.226

Já včera odpadla v 19:40. Začala jsem po véče mlátit hlavou o stůl, tak jsem se prostě otočila (sedím u stolu na posteli) a zalomila to 🙂 A spala jsem jak špalek do pěti, kdy mě vzbudil idiot soused, co zase zvyšoval hlas na svou rodinu nebo psa nebo cojávím. Ichtyl jeden.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 12.01.2024, 12:32:33 xxx.xxx.62.229
Bobca:

Já měla na psych.klinice na spaní Prothazin..prý nenávykový..mě stačila půlka(ale bylo to jak minilentilka,takže by se to nemělo půlit,jenže já pak byla ještě půl dne ospalá,když jsem brala celý-musela jsem asi 14 dní tam ho brát,ale celý…)Brala jsem si ho pak jen občas,když jsem byla doma a byl úplněk..jinak né..

Neurol jsem slyšela,že je největší svinstvo a je návykový..

Raduš,ty asi spoustu příspěvků prošvihneš…😎vracej se…Psala jsem už dost dřív,že s chobotem spím i 8-9 hodin…ale po o prostě MUSÍM jít na hoďku bucnout(to má i brácha,myslím to spaní máme po mámě) Jen ten minulý týden byl nějaký divný,že jsem se budila ..nevím proč..ale teď 2 dny už je to lepší…


No je trochu síla půlit Prothazin, který je obalovanou tabletou a půlit se nesmí… 😀

Neurol (alprazolam) je vysoce návykový a poměrně rychle. Ale nemá tzv. příznak VNL (= vysoce návyková látka), tudíž se píše na běžné recepty. Tak jsem to myslela.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.