Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Třetí víčko

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.01.2024, 09:20:38 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.01.2024, 08:34:28

85😮 to musela být krása a musela jste mít velkej dům a muselo to dát dost práce asi. Pamatuju si od babičky, že kytek měla taky hodně, hlavně muškátů. 

Pokoukám, díky! No já byla hroznej zabiják pro pokojovky, to až tak čtyři roky zpět se mi to začalo rozrůstat.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 09.01.2024, 09:33:59 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.01.2024, 09:20:38

Já měla v jednom pokoji “školku”..tam jsem si množila fialky, a jiné..řízkovala muškáty..léčila “nemocné kvítka” já s nima i mluvila..proto mi tak šly-to mi říkali hodně🙂.např: “jestli nezačneš kvést,půjdeš na hnůj”..a začlo brzo kvést🤭(vím,je to náhoda,ale …).jo a venku ani nepočítám..begonky,muškáty,"milionbels"v truhlíkách..atd😊Barák jo,velký..dole 5místností s kuchyní,velkou chodbou,verandou a nahoře jedna..a to schodiště..Jak jsme vyměnily okna za plastová,tak jsem měla i pěkné parapety..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.01.2024, 10:11:44 xxx.xxx.89.191

Ronjo, ty záclony se prodávají rovnou ušité, takže je mám asi o 5cm delší a leží mi na zemi. Na to jsem zvyklá, ty původní leží cca 20cm. Tyhle čínské jsou ano, takové tuhé. Částečně to určitě je vyšíváním, jsou vyšívané fakt hustě, dám ještě detail, ale prostě není to jemná, ve větru vlající záclona - to je asi její jediné mínus. Vlastně i barva, představovala jsem si víc takovou smetanovou, tato je spíše do hodně béžova. Ale jo, jde tam celkem. Bohužel jsem si ji sama nešila, nemám ani kousíček, co bych vám poslala, aby jste si udělala představu😕 Původně byla plánovaná okna bez záclon, ale z domu jsme byla na záclony zvyklá, i na bytovce jsme měli a přišla mi ta místnost, jak vykradená, prostě mi to chybělo, tak do těchto místností jsem pořídila. Na ty chodby a jiné místnosti mě to ani nenapadlo, třeba v kuchyni by mi asi vyloženě vadila. Máme právě všude hodně, hodně velká okna, jsou to výlohy😉 a bez záclon i byly😛

Kytky doma🤭Já jsem známý vrahoun kytek, stejně jak vám, mi začaly růst jen pár let zpátky a i tak některou ještě zvládnu zahubit, mám jich už dost a měním a měním. Ale já to nedávala za vinu ani tak sobě, říkala jsem si, že to asi bude vší tou chemií v novém baráku, z materiálů, nábytku atd.😕

Mě nejsou všechny ty potosy, ten klasický pnoucí panašovaný (tuším je to šplhavnice?) tak ten jsem zahubila už dvakrát, přitom mamka ho měla celý život natahaný kilometry. V létě se mi hezky rozrostl žumen, no teď mu začínají usychat listy i celé větvičky🙄 Ten by vám tam na poličku taky šel. Nabízela jsem voskovku, nikdo ji nechtěl, mám namnoženou. Ta se táhne metry, nebo se dá motat na oporu. Kdyby jste chtěla, ještě mám. 

Obrázek
Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 09.01.2024, 10:12:12 xxx:xxx.54de:d466
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.01.2024, 09:33:59

….oni to kdysi vysvětlovali, že to není tím povídáním si, ale že člověk jak stojí delší dobu a povídá té kytce, tak si všimne více kdy tě kytce něco chybí a dá ji do kupy, než ten kdo v rychlosti jen zalije…..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.01.2024, 10:16:21 xxx.xxx.89.191

Bobi Niki-zapomněla jsem…nic prosím tě neposílej!!!!myslím to vážně!!

Už jsem to Nikče psala myslím víckrát🙄 Já jsem taky ještě nic neposlala, protože stejně jako jí, se mi to zkomplikovalo covidem, mezi svátky mi zavřela zásilkovna, teďka po Novém roce obchod👎 Všechno je nějaké divné😲

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.01.2024, 10:32:07 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 09.01.2024, 10:12:12

Tomu bych věřila spíš já. Moje mamka měla kytek milion, celé naše dětství, jak umřel taťka, tak už je nestíhala, tak jich má spíš jen 100. Ale nemluví s nima, nemá na to čas a kytky jí pořád jdou. Poslední asi tři roky, co šetří a netopí je to horší, v hale, kde zimuje, mívala vždycky tak 8-12st, teď tam bude tak 5 a když kytku trochu víc zalije, je po ní🙄 Stejně tak ty teplomilnější v obyvču, kde má ráno 16st…orchideje z toho nejsou dvakrát nadšené😏 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.01.2024, 15:33:48 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.01.2024, 10:11:44

S voskovkou nepochodíte ani u mě😁. Tu mám v kuchyni, ale je dobře, že jste jí zmínila, úplně jsem jí vypustila.

Záclonu už chápu, ale motiv je to stejně hezkej. 

A Bobčo, já kytkám/na jaře semínkám zpívám, spíš teda broukám. Jsem ráda, že je nás víc🙂. 

Díky všem.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 09.01.2024, 16:15:47 xxx.xxx.20.192
lesnizinka:

Bobi Niki-zapomněla jsem…nic prosím tě neposílej!!!!myslím to vážně!!

Už jsem to Nikče psala myslím víckrát🙄 Já jsem taky ještě nic neposlala, protože stejně jako jí, se mi to zkomplikovalo covidem, mezi svátky mi zavřela zásilkovna, teďka po Novém roce obchod👎 Všechno je nějaké divné😲


Raduš!!!taky nic!!prosím..já všechno mám,co nemám,nepotřebuju,hm??vykašlete se na to obě..Losy asi nic nevyhrály,takže je to šul nul😊

U nás už je -5,ale svítilo sluníčko..Stihla jsem to všechno projet…přijela jsem před asi hoďkou z Olmika..Gyndu,technickou i mamacentrum..Vše OK👌

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 09.01.2024, 20:37:55 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 09.01.2024, 16:15:47

Tomu neuvěříte, ale mě se odpoledne bloknul noťas, zamrznul, úplně👎 Vždycky pomohlo nechat ho uplně vybít a odstřelit poslední stránku, jenže jak na potvoru, mám tu novou baterku a nedlouho předtím jsem ho dobila🙄 Takže jsem čekala doteď, až konečně zhasne🙄

No super, takže jsi zdravá a schopná👍😀

Bobi losy!?😲 Já zapomněla, úplně s tím covidem a Vánocema jsem normálně los vypustila. Proč jsi se nezeptala dřív?😇 Bobi, nechci tě zklamat, je mi to líto, ale ten los asi někdo šlohnul😲 Ne jako fakt, on opravdu nepřišel😢 Nemůžeš za to a mrzí mě, že jsi do toho dala peníze😢

Canka
Canka (383 příspěvků) 10.01.2024, 01:05:25 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky…

Teď jsem přijela domů…byli jsme uspat kamarádky kocourka😔

Já dnes všechno hezky stihla,tak jsem si chtěla udělat pohodový večer s filmem,kočičákama a dobrým jídlem..a otevřela jsem si k tomu zbytek vaječnáku..a když jsem ho dopila,tak mi volá kamarádka..hystericky brečela,nejdřív jsem jí nerozumněla..až se pak trošku rozdýchala a že kocourek najednou padl,úplně mu odešli zadní nohy(prostě přestali fungovat),počůral se,dusí se,nemůže dýchat a strašně naříká..a vyplivnul krev..a mě to bylo hned jasné..tohle jsem si přesně zažila s mým prvním Britským kocourkem😔HCM😔A její kocourek je taky Briťák…

Takže jsem skočila do auta a obvolávala veteriny..i presto,že na stránkách nabízí pohotovost,nikdo telefon nezvedl…obvolala jsem asi 15 veterin..jediné,kde pohotovost fungovala,bylo Ústí..byla to sice hodina cesty,ale nedalo se nic dělat..vetka mi do telefonu řekla,že podle příznaků je to jasné,že selhává srdíčko,ale ať přijedeme co nejdřív,ale že se může stát,že tu hodinovou cestu nevydrží…

Když jsem přijela a kocourka viděla,hned jsem se rozbrečela..bylo to hrozné a vrátilo mi to hned vzpomínky na mého prvního kocourka😔

Okamžitě jsme vyrazili..hrozně naříkal,do všeho kousal,jak ho to bolelo,jazyk celý modrý..cestu vydržel,ale samozřejmě se musel nechat uspat😔Byl to hrozný pohled..a vetka potvrdila HCM…

Jdu se snažit usnout,zítra musím fungovat..teda co to melu..už dneska..za 4,5 hodiny vstávàm..a jen tak určitě teď neusnu🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.01.2024, 06:56:36 xxx.xxx.198.226

Canko, to mě moc mrzí, a holt tohle dopředu nikdo nemůže vědět. Už na to nemyslete ☹️

Na ty veteriny bych na všechny napsala pěkné hodnocení na internet. Určitě tam byla i mobilní telefonní čísla a vsadím se, že jediný ten vet nezavolal zpátky! Zlatí naši veterináři tady, ti volají vždy, pokud mají zmeškaný hovor. Musím si je nějak pohýčkat, protože tyhle příběhy jsou vážně děsivé.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 10.01.2024, 07:39:42 xxx.xxx.20.192

Niki,tak to jsi měla teda noc😟..Já po delší době spala non-stop..9 hodin😔Posledních asi 14 dní se budím kolem 1-2hod.a nezaberu a nezaberu..pak mi začne šrotovat(samé blbiny)sundám chobota a čučnu na nějaký díl něčeho v telce a pak teprv pokračuju😴Už čekám na nový-fučí mě to všude dokola do ksichtu🤭Mám nárok po roce na novou masku..Raduš,,škoda,co kdybys vyhrála😊,ale psala jsi o tom,že k vám pošta chodí dlouho.Niki to měla na druhý den-a mám pocit,že je to kolem 350km..

Raduš,zapomněla jsem reagovat na tu “Uničovskou drbnu”..já tam nechodím,takže nevím..Fotky-hrůza😲..akorát z neděle v noci rozbili výlohu naproti u trafiky a nevím,co všechno pobrali..A snad se ví,kdo,ale včera ho Peťa viděla jít kolem…takže ho asi pustili???Nevím..fakt to jde kolem mě..Nevím,kolik stála baterka do toho noťasu,ale když ti blbnul už delší dobu,neuvažovalas o novém??😎

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.01.2024, 11:03:32 xxx.xxx.89.191

Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat? 😲 To je teda hrůza😢 Já jsem se divila, že chovatelka Viktorka neměla kočky testované(i jsem se rozmýšlela, jestli ho od ní brát) ale na dotaz, jestli je vážně testované nemá, se na mě doslova obořila, že jako, z čeho ji podezírám, že ona si na zdraví chovu velmi zakládá. Po projdení internetu jsem pochopila, že je to celkem vyhlášená chovka, poradci chovu mi ji doporučili. Od mala se mi Viktík zdá, že nějak neprospívá, proti Gucci(no proti té každý😜) je takový pořád malý se mi zdá, nepřibírá jak bych si představovala a jako malý se mi právě zdálo, že se moc zadýchával😟 A teď se mi zdá nějaký víc spavý😟

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.01.2024, 11:23:06 xxx.xxx.89.191

Noťas měl baterku v ha.zlu, mi řekl náš dodavatel techniky, tak ji zrovna vyměnil a už šel dobře, předtím už musel být skoro permanentně na šňůře🙄Jednu dobu se sekal, ale jsem ho párkrát restartovala a už to nedělalo, teď snad po půl roce. Tipla bych, že je to nějaký vir či nějaká chyba tam, odkud něco koukáš. Ale houby tomu rozumím. Včera to bylo a to ti povím naprosto přesně😜 na Blesku, fotky Schumachera🙄

Koukám, že tam máte po svátcích veselo😏

No jako, že by los přišel až teď…s tím už teda nepočítám🙄 Dlouho myslím, že třeba dva, tři dny, ne 14😛 A ještě mě štve, že se ani nedozvím, jestli něco vyhrál😏

kometa
kometa (5550 příspěvků) 10.01.2024, 13:06:00 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat? 😲 To je teda hrůza😢 Já jsem se divila, že chovatelka Viktorka neměla kočky testované(i jsem se rozmýšlela, jestli ho od ní brát) ale na dotaz, jestli je vážně testované nemá, se na mě doslova obořila, že jako, z čeho ji podezírám, že ona si na zdraví chovu velmi zakládá. Po projdení internetu jsem pochopila, že je to celkem vyhlášená chovka, poradci chovu mi ji doporučili. Od mala se mi Viktík zdá, že nějak neprospívá, proti Gucci(no proti té každý😜) je takový pořád malý se mi zdá, nepřibírá jak bych si představovala a jako malý se mi právě zdálo, že se moc zadýchával😟 A teď se mi zdá nějaký víc spavý😟


Niki, teď jsi mě teda k smrti vyděsila, ona o nemoci nevěděla, ani ty? Nedá se to poznat?

Poznat se to dá. Ale bude vám to k ničemu, protože se to nedá léčit. Takže když máte jedince s HCM, tak je to v podstatě časovaná bomba. Co můžete, koupit kotě od vyšetřených rodičů, tam bude riziko výrazně nižší.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.01.2024, 13:31:52 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 10.01.2024, 13:06:00

Ano to, že se to léčit nedá vím, proto jsem se divila, když chovatelka neměla na stránkách testy zvířat. Ptala jsem se, jestli to kamarádka a Niki nepoznaly.  Ale blbost, uznávám. Kdyby to poznaly, celý život koček by jen čekaly, kdy to přijde. Takto si všichni žili spokojené životy až do konce. Ano Niki, ber to tak. 

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 10.01.2024, 21:22:47 xxx.xxx.89.191
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.01.2024, 21:10:46

😉

Když jste na to narazila😀 Přemysl oráč odpověděl na SMS, že to zkoušel, orat se nedá a no a co, on nemá zoráno 40% polností. No jo, jenže on pak do toho vjede technikou, použije vše co má a něco tam prostě zaseje. Já se tam budu plácat s motykou a hráběma a neudělám s tím ani ň. Ale dobrá, stejně jsem někdy ten pokus udělat chtěla😉

Canka
Canka (383 příspěvků) 10.01.2024, 21:44:32 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Raduš můj první kocourek byl Briťák bez papírů..takže bez testů..a ani jednou ani náznak čehokolov..za 8 let nic…a pak jednou,když jsem přišla z práce..ležel počůraný neposteli,nemohl chodit,strašně rychle dýchal a taky naříkal..nechci se k tomu vracet a popisovat to..ale poučilo mě to,že když Briťáka,tak jen s testovanýma rodičema..a to mají oba..Pučmelda i Nikoušek..a opravdu jsem nic nepoznala..a ani kamarádka teď u jejího kocourka..nikdy nic…

Ráno bylo hodně těžké..samozřejmě jsem nemohla usnout,takže jsem spala asi 3,5 hodiny...v práci jsem jim hned oznámila,že nebudu úplně produktivní jako vždy🙂Dala jsem si kafe,Redbull…a dobrý..ve finále jsem v pohodě zvládla celý den..ale teď už jsem KO..jdu na kutě


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.