Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 07:07:06 xxx.xxx.198.226

Oba - pes i kůň - tam trpí stejně (kůň možná o chlup víc), ale chápu, člověk se lépe vžije do psa, hůř do koně, spousta laiků si to neumí představit.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 07:10:41 xxx.xxx.198.226

Tak to už bych dávno měla čerpadlo a vodu z potoka bych čerpala do skleníku elektrikou. Vyhloubit v potoce díru, do ní instalovat kyblík, do něj šoupnout čerpadlo obalené v mikrosíťce, aby nenasávalo bordel, a voda by se do skleníku pěkně dopravovala sama, a vy byste mezitím mohla ve skleníku pracovat. Takového času strávit na nošení konví, to by mě trefilo - ale tak já ten čas nemám 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 07:46:00 xxx.xxx.198.226

Jo! Puella - dorazila v pořádku, děkuji Canko 🙂

Kápla jsem pár kapek do praní, vykašlala jsem se na to, co je v pračce za oblečení… a v pohodě zatím 🙂 A voní to. A jak jsem z toho pytlíčku kapala, tak jsem si popatlala ruce. A pak jsem tím sáhla na jídlo, tak mi vonělo i jídlo, vymačkala jsem sáček s čajem, takže čaj s aromatem, no šílenost 😀 Ale neotrávila jsem se, jsem v pohodě 🙂 Kalhotky jsou zatím taky na pohodu. Tak já to asi dávám, to jsem ráda 🙂

No a ku své převeliké radosti, když jsem kapala z pytlíčku do druhé pračky, tak mi pytlíček vyklouznul a pochopitelně spadnul mezi stěnu pračky a buben. Rozdělávat to nebudu, voda se po praní vypustila, a až se pytlíček dostatečně rozšmelcuje, vytahnu ho z vrtulky čerpadla (odtama jsem tahal už kde co). Snad to pračka přežije.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 05.01.2024, 08:03:16 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Najedená myslím je, nevypadá bídně, jak se u nás říká. Sice není tak tlustá jako od Niki😉 ale žádná vychrtlina.  Je to opačně, kotec se psem je blíž k domu, tam za ním chodí, tam stojí takřka pořád, není tam snad jen, když žere v tom seníku. Ten a stáj má u zadního plotu, kde kolem chodím já a tam jí v létě chodí něco dávat i mamky s dětma. Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou, prostě má toho psa. Ten to má horší, jen leží v kotci na boudě, nikdy jsem ho neviděla odtud pryč, nemyslím si, že ho někdy někdo odtud vezme ven, ani nevím, jestli ten pes umí chodit, kotec je celkem malý😢


Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou

Trpí, akorát to na ni není vidět. Kůň je založením stádové zvíře a dotyčná se dopouští týrání.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 05.01.2024, 08:17:13 xxx.xxx.20.192
Buggyra:

Tak to už bych dávno měla čerpadlo a vodu z potoka bych čerpala do skleníku elektrikou. Vyhloubit v potoce díru, do ní instalovat kyblík, do něj šoupnout čerpadlo obalené v mikrosíťce, aby nenasávalo bordel, a voda by se do skleníku pěkně dopravovala sama, a vy byste mezitím mohla ve skleníku pracovat. Takového času strávit na nošení konví, to by mě trefilo - ale tak já ten čas nemám 🙂


Raduš má potok přes cestu,a skleník daleko v zahradě..Se nachodí..To bych asi radši na kolečka dala nějaký barel,nebo aspoň 20l kanystr..uvidíme,co písne,jak to vyřešila..

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.01.2024, 10:14:11 xxx.xxx.91.23
Bobca:

jó,má ještě potůček..tam by mohla být teď voda🤭


Ano Bobi, z potůčku, u vtoku je trochu prohloubený, aby se něco dalo nabrat. Kyblík tam neponořím(na čerpadlo) je tam sotva tak 20cm vody. Ale dneska je venku moc hezky, sluníčko, nefučí, takže se mi bude pracovat dobře😀 Jo, jo, mám na to teď čas, vždyť houby dělám🙄 Jen se trošku bojím to zhýbání s kýblem a konvema - že mě zase chytnou záda, která trošku polevila. Ne, že bych si vyskakovala, ale s trochou snahy se i celkem obleču😉

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 13:38:32 xxx.xxx.198.226

Což mi připomíná (jedna vedlejší diskuse), že včera jsem byla v Penáči pro levný olej a - neměli mrkev! Ale měli batáty, taky měli několik druhů papriky a pomeranče ve slevě. Tak super. Ale já šla pro mrkev a na jisto. Jakože cože? Jdu dneska k vietnamci.

Canka
Canka (383 příspěvků) 05.01.2024, 19:52:24 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bugyrro jsem ráda,že jste bez jakékoliv reakce na ten hnus😀Já už tu Puellu nechci nikdy vidět…prádlo mi i díky té sušičce teď krásně voní i po aviváži,takže jsem spokojená🙂

Co se týče toho sena..mám seník..takový malý,kam se vejdou asi 4 balíky sena..kdyby šli na sebe,tak 8…ale já tam mám na stálo 1 balík a udělala jsem tam bydlení pro Bertíka(kocoura),mám tam krmení pro koně a slípky,deky na koně,sedlo…a tak..prostě je to spíš sklad…no a balíky sena mám část pod střechou mimo seník a část pod plachtama vzadu za seníkem…no a aby se mi líp s tím senem manipulovalo(dávkuju do sítěk a krmelce,protože ty moji tlusťoši prostě nemůžou dostat celý balík do výběhu a jezte,co hrdlo ráčí,protože by praskli🤣)  ,tak vždy jeden balík z venku dokutálím před seník,komplet rozbalím a házím na volno dovnitř do seníku..a pak už vevnitř hezky nastrkávám každý den do sítěk a krmelce…a i když to vždy kutálím jen kousek,je to prostě pro samotnou ženskou dřina..kord v bahně..

No ale tak bahno by mělo pominout..v neděli má u nás začít docela dost mrznout,takže mě zase pro změnu budou čekat problémy z vodou🙄

Dneska jsem byla nějaká vypnutá jak říkám..jak já říkám,byla jsem v nouzovém režimu😏Prostě sice pracovala,ale napůl spala😂Znáte tenhle stav?😂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.01.2024, 20:42:04 xxx.xxx.91.23
kometa:

Já ano. Pracovně tomu říkám, že jedu na tři válce. 


😜 Já nevím, já jsem nejspíš vypnutá pořád, ale to nemá kdo poznat, v zahradě po mě nikdo žádné myšlení nevyžaduje😛

kometa
kometa (5550 příspěvků) 05.01.2024, 20:49:54 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.01.2024, 20:42:04

Já o zvládám i ve škole. Funguji, reaguji, ale je to takový autopilot. Ale bohudík to není moc často.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.01.2024, 20:53:05 xxx.xxx.91.23

Kolečko bych holky nevyužila, respektive ten pytel😉 většinu roku vodu mám, jen na zimu se vypouští a to sněží, prší…no ale ne do skleníku🙄jen s tím je problém. 

Nošení vody dopadlo tak, že jsem přes buřinu nemohla ani najít, kde studánka je. Tak jdu, vemu hrábě železné a začnu to rvát pryč. Postupně jsem vyhrábla dvě ropušky, byla jsem nasr…, jsem je prohlédla, naštěstí jsem jim neubížila. Udělala jsem jim vedle hromadu a nacpala je pod. Snad si pak něco vhodného najdou. Pak jsem ale nabírala binec, konve se mi pořád ucpávaly. Naštěstí jsem zjistila, že až tak suché to v tom skleníku není. Tak jsem tam nanosila asi jen 12 konví.  Ale musela jsem ještě pořezat tu rozlomenou švestkomeruňku, co by vadila Přemyslu oráči😉 A uklidit na hromadu před barákem, to je odvozit to na velkooběmovém kolečku 250m.  Nakonec jsem odvezla něco přes polovinu a zbytek odtáhla na louku. A odvozila polínka. Dneska tedy konečně nějaká činnost😊 Vlastně jsem začala tím, že jsem poryla ten skleník, jsem zapomněla🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 22:18:52 xxx.xxx.118.162

Uf, Canko, tak do toho bych nešla. Zkoušela jste dát do seníčku balík celý a odmotávat si jen co spotřebujete ten den? Jako brát do ruky 250 kg sena dvakrát, to by se mi vážně nechtělo… My právě nakulíme do seníku celý balík, a pak odmotáváme, a kdybychom plnili sítě (jako že jsme v minulosti plnili, tak vím, o co jde - ehm… pro pět koní…), tak to děláme stejně. Naštěstí teď máme už zajištěný suchý krmelec, takže odpad se umenšil, a můžeme krmit volným senem. Poníci se sice brzy asi vznesou, ale zatím to jde 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 05.01.2024, 22:29:06 xxx.xxx.91.23
Buggyra:

a druhé uf, lesnizinko, vy jste pracant, vás bych si potřebovala půjčit 🙂


Ha, ha, no to jsem, určitě😜 ale nárazový třikrát do roka😛Když něco hoří, nebo se prostě musí🙄

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 17:44:36 xxx.xxx.64.54
kometa:

Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou

Trpí, akorát to na ni není vidět. Kůň je založením stádové zvíře a dotyčná se dopouští týrání.


Koza se nesmí chovat v 1 kuse, t.j. sama ( ze zákona, asi se to i obchází ). Jak je to s koněm ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.