Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.01.2024, 20:51:19 xxx.xxx.20.192

Holky-smutním😢..Volala Zdenka z FM,že museli dneska uspat "Džínu"..fenku od dcery-40leté....Měla už 15 let..už nejedla,měla prý játra jak balón…Neptejte se mě,co pro to dělali..určitě maximum,bo to bylo pro dceru jak mimino-neměla děti..Jsme si nalily půlku..My si voláme,když něco takového je,tak si po telefonu ťukáme..(i vlastně při pozitivních událostech👍)..Poplakaly jsme si..znala jsem jí od štěněte..divočina největší..ještě i v tom vysokém věku byla hodně divoká….až najednou přestala…fotky jsou staré asi 2 roky..už byla šedivá……

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.01.2024, 21:14:21 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 03.01.2024, 21:04:03

určitě….jen to pro mě byla taková nečekaná zpráva…jsem jí ještě v létě viděla🐕…bylo to rychlé….vím-i smrt patří k životu😇

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.01.2024, 22:57:48 xxx.xxx.91.23

Ježíš, kdyby tu nenaskočila Evka, tak to zase nejspíš nenajdu😟 I když…myslím by to bylo i lepší😟takové zprávy hodně bolí, hned to vztahuju na svá zvířata, to se ani jinak nedá😢 Je mi to moc líto, musí to pro paní být strašné, nedokážu ani říct, že to přebolí, protože tak jednoduché, to není😢 

Doron
Doron (2370 příspěvků) 04.01.2024, 00:52:22 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 03.01.2024, 21:14:21

To je smutný . Vždycky je to smutný.

Můj kamarád Geisler říkal, že rychlá smrt je dobrá v každým věku .😊

A můj malej vnouček by zase řekl, že ji máte vytografovanou v hlavě , jako to řekl o svojí prababičce .😊

A dobrej život a dobrá smrt, co víc si přát..

Nebuďte moc smutná 🙏

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.01.2024, 06:50:13 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

Když tam zalomíte jehlu(ne, že by se nám to taky x krát nestalo🙄) může se stát, že si hnete podavačem a to pak přestane dělat stehy úplně a musí to seštelovat opravář strojů. Stejně tak to hejblo na spodní cívku. Ještě jedna rada, ale možná to víte a měla jste to tak. Na pružné látky jsou speciální jehly zvané strech (bývá to psáno na krabičce) Nevím, čím jsou jiné (nevypadají na pohled) ale fakt to funguje🙂


Nevěděla jsem, že jsou na pružné látky jiné jehly, děkuji za informaci, já jsem ohledně strojového šití naprostý analfabet, vím jen to, co jsem si přečetla v návodu, a tam o jiných jehlách (v tom, co jsem zatím přečetla) nic psáno nebylo. Pouze jednoduchá/dvojitá jehla.

Na tu spešl streč jehlu se příležitostně optám v galanterii, protože já opravuji hlavně ty vietnamské legíny nebo punčocháče, a to je vše pružné, tak to se mi bude hodit 🙂 děkuji

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.01.2024, 06:54:46 xxx.xxx.198.226

takže všude samozřejmě bláto a kutálejte v tom ten těžký balík..nebudu ani říkat,kolik padlo sprostých slov…ale sakra sprostých😂A jak jsem byla zabahněná,jak jsem ten balík kutálela🤭No a pak to seno házet do seníku v tom větru…dovedete si určitě živě představit,jak jsem šla pak domů..zabahněná,zmoklá,se senem všude ve vlasech😄

Znám 😉 Akorát my to seno nakulíme v balíku na místo, postavíme balík na základnu, a pak koním odmotáváme a hážeme do krmelce. Vy to do toho seníku musíte vyhazovat nějak do výšky? Seník říkáte krmelci pro koně a nebo nějakému úložišti sena, ze kterého pak teprve dáváte koním příděly? Třeba by to šlo vymyslet nějak lépe - aspoň třeba jako jsme to měli my. My teď máme krásný nový olbřímí seník - velikost dvou boxů 2,5 x 2,5 m, v jednom z nich je balík sena, pod střechou, to se pracuje jedna radost, teď ještě nemuset ho tam koulet tím bahnem, no…

Já jsem včera strouhala dva koně, ty, co měli kopyta nejhorší (jsem ostuda, naposled jsem strouhala asi v říjnu), a v tom dešti teda nic moc, ještě že tam máme verandu a aspoň na nás nepršelo, ale svítit mi holky musely baterkou… No a samozřejmě jak jsem byla dvě hodiny ohnutá a musela zabírat, tak jsem si v noci užívala bolavé zádové svaly 😀

Masíko dejte slepicím místo nevděčného tučníka, z toho budou aspoň vejce 🙂

kometa
kometa (5550 příspěvků) 04.01.2024, 07:27:34 xxx.xxx.224.101
Canka:

Ahoj holky,

Ano ano,byla to Hrubá Skála..bylo to tam opravdu moc hezké..celkově ta příroda byla nádherná..moc se mi tam líbilo..to mi tady u mě strašně chybí..mám tu jen pole a pole😔

Návrat do reality včera,kdy jsem po dlouhém volnu musela do práce,byl opravdu hnus😀Když mi ráno zazvonil budík,myslela jsem,že napíšu do práce,že je mi zle a zůstanu spát😄Ale nakonec jsem teda vstala a odhodlala se…v práci jsme byli zpomalený úplně všichni,takže rozjezd byl fakt vtipný😀Probudila jsem se pořádně až odpoledne,protože jsem potřebovala uklidit balík sena a počasí mi úplně nepřálo..prošelo celý den,do toho vítr jak blázen..takže všude samozřejmě bláto a kutálejte v tom ten těžký balík..nebudu ani říkat,kolik padlo sprostých slov…ale sakra sprostých😂A jak jsem byla zabahněná,jak jsem ten balík kutálela🤭No a pak to seno házet do seníku v tom větru…dovedete si určitě živě představit,jak jsem šla pak domů..zabahněná,zmoklá,se senem všude ve vlasech😄Jsem ráda,že jsem nikoho nepotkala,protože by se mě asi lekl😀

 No a dneska ráno,když jsem šla ke zvířatkům,tak zase vítr..teď posledních 14 dnů fakt furt fučí a je to už otravný..taky u vás fouká?

Po práci jsem jela do města vyzvednout si kalendář,co jsem si nechala udělat z fotek a čekala jsem ve frontě a přede mnou paní,která teda smrděla..ale neskutečně…jakože močí..teda musela jsem ustoupit o pár kroků zpět,protože takýhle smrad jsem hodně dlouho nezažila🙄

A naštval mě Berťas dneska..nakrájela jsem mu masíčko,vzala kapsičku,smetánku…všechno jsem mu v seníku hezky připravila k papání a on přišel,čuchnul si a odešel..zmetek jeden nevděčná😀Tlustý je jak prase..takže jsem mu řekla,že na něj teď prdím,že to nebudu vyhazovat,když to nejí a že dostane dietu..co by za to jiný kočeny dali..Prdím na něj na rozmazlence🙂


.taky u vás fouká?

Taky. Zrovna včera.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.01.2024, 07:45:50 xxx.xxx.91.23

S těma kopytama jste mi Buggyro připomněla tu kobylku, co kolem ní denně chodím. Teď, jak pořád sněžilo a pršelo, má z výběhu tankodrom a když vidím, jak tam stojí celá zabahněná a po kolena v blátě, je mi jí líto. Ona by možná mohla přejít někam kousek dál, kde toho bláta tolik nemá, možná ani žádné, ale ona většinou stojí u toho kotce s ovčákem…asi si povídají😉

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 04.01.2024, 08:00:50 xxx.xxx.20.192
Buggyra:

Nevěděla jsem, že jsou na pružné látky jiné jehly, děkuji za informaci, já jsem ohledně strojového šití naprostý analfabet, vím jen to, co jsem si přečetla v návodu, a tam o jiných jehlách (v tom, co jsem zatím přečetla) nic psáno nebylo. Pouze jednoduchá/dvojitá jehla.

Na tu spešl streč jehlu se příležitostně optám v galanterii, protože já opravuji hlavně ty vietnamské legíny nebo punčocháče, a to je vše pružné, tak to se mi bude hodit 🙂 děkuji


Já si vzpomněla,že na vyšívání se fakt nepoužívala patka,ale látka se natáhla do dvojitého kolečka,aby byla napnutá..Ale jste borka,že jste to vlastně “zavyšívala”😇Ty srečové jehly jsou žluté,riflové jsou modré..a na streč se používá i syntetická nit-je pružnější..Bavlněná je pevná-nepruží..Mohla by vám vynechávat stehy..Za mě byly ještě silonové nitě.na silonové a pružné věci..ty by na ty elasťáky byly taky dobré..Ale věda je dál,tak chtějte v galanterii nit na pružné věci..☝️

Vím,není toho času,na těch videích je to zdlouhavě popisováno,ale takové ty základy by se hodily..👌ale vy se neztratíte👍zvládla jste to i jako laik😊

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 04.01.2024, 08:09:16 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.01.2024, 00:52:22

Doron,nejsem až tak.. Nikolce jsem ještě večer napsala..To byl jen ten moment,že Zdenka brečela,tak jsme si poplakaly😢..Nevím,co to bylo za plemeno,ale pamatuju si,že vždycky,když přijely,tak to bylo torpédo po baráku(bývala jsem u nich tak 4x do roka)i teď byla ještě hodně živá..

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.01.2024, 10:57:53 xxx.xxx.198.226
lesnizinka:

S těma kopytama jste mi Buggyro připomněla tu kobylku, co kolem ní denně chodím. Teď, jak pořád sněžilo a pršelo, má z výběhu tankodrom a když vidím, jak tam stojí celá zabahněná a po kolena v blátě, je mi jí líto. Ona by možná mohla přejít někam kousek dál, kde toho bláta tolik nemá, možná ani žádné, ale ona většinou stojí u toho kotce s ovčákem…asi si povídají😉


Normálně je udejte na Státní veterinární správu. Jestli je tam ta kobyla sama, bez přístřešku, bez žrádla a vody, tak bych udávala, až by se hory zelenaly. A jestli leží psisko v bobcích bez vody, tak rovnou oznámit i to. A fotit a točit, nenápadně, když jdu okolo. Jestli ti lidi s tím nic nehodlají dělat, tak ať to prodaj a bude klid.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.01.2024, 14:12:40 xxx.xxx.91.23
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.01.2024, 10:57:53

Ne, ne. Ne, že bych si myslela, že má bůhví jakovou péči, jeden i druhý, to si nemyslím, ale má seno, má zděnou stájičku, má k ní i seník kam chodí na to seno (nakulí jí tam balík) trochu to vidím přes desky. Jde jen o to, že je to teď strašně rozbahněné a ona v tom stojí jak trubka, bahno má i na zádech, asi se v něm válí či co🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 04.01.2024, 15:27:28 xxx.xxx.198.226

Já vím, že už jsme se o tom jednou bavily, o tom, jak se ta zvířata mají. Ale jestli je tam ta kobyla sama, tak jí dobře není - proto se zajímá o toho psa, no co si budem, jestli je tam ten pes sám, dobře mu není, proto si povídá aspoň s tou kobylou.

Ten Robinson si taky namaloval xicht na balon v tom filmu. (nebyl to v knize kokos?)

No a pokud je kobyla jinak zdravá (pochybuji), tak jí bahno nevadí. Bahno je holt takový průvodní jev zimy, no. Samozřejmě by v něm neměla stát, ale když jí jiného nezbývá (ona nepůjde postávat někam na sucho, když v bahně má přístup k senu a k jediné spřízněné bytosti a třeba k lidem, co tam nosí nějaké krmení… takhle kůň nepřemýšlí)… No a ano, válí se v tom. To zase nevidím jako problém, bahno je pro koně na válení měkčí než pevná půda, tak si ho vyberou raději. Další věc, že v létě chrání před obtížným hmyzem i přemírou sluníčka. Snad je to konisko aspoň najedené, když už nic jiného.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.01.2024, 16:24:46 xxx.xxx.91.23

Najedená myslím je, nevypadá bídně, jak se u nás říká. Sice není tak tlustá jako od Niki😉 ale žádná vychrtlina.  Je to opačně, kotec se psem je blíž k domu, tam za ním chodí, tam stojí takřka pořád, není tam snad jen, když žere v tom seníku. Ten a stáj má u zadního plotu, kde kolem chodím já a tam jí v létě chodí něco dávat i mamky s dětma. Já si nemyslím, že by až tak trpěla samotou, prostě má toho psa. Ten to má horší, jen leží v kotci na boudě, nikdy jsem ho neviděla odtud pryč, nemyslím si, že ho někdy někdo odtud vezme ven, ani nevím, jestli ten pes umí chodit, kotec je celkem malý😢

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 04.01.2024, 19:53:03 xxx.xxx.91.23

Nevím, jestli jsem psala? Včera jsem vezla sousedovi z ulice svoji Fabku na servis. Nakonec jsem svolila, že půjde do Prahy, do služby😉jako auto pro učitele. 

Včera jsem se u autoservisáka nedozvonila, tak dneska druhý pokus. Už mi otevřel, domluvili jsme se, ale auto mám zase doma😏 (alespoň máme čas se rozloučit, fakt je mi to líto) Že ať tam nestojí, aby do ní někdo nenapálil, až bude mít na ni čas, tak mi zavolá a přivezu ji. Musí se taky objednat na STK. Tak jsem se alespoň stavila u sousedky s olejíčkem - jsem si objednala, baj očko, ale mi nevoní. Jí taky ne😎 měla covid, nic necítí😛 Tak jsem jí ho nechala, až to posoudí, buď si ho nechá, nebo se ještě zeptá snachy. Já bych ho tu měla a měla, pak by čuchnul a letěl by do koše, to by byla škoda, raděj ho pošlu dál rovnou😏

Jo a tím jsem chtěla říct, že jsem dneska krom tohohle dělala prdlajz (upekla křidýlka k obědu se salátem) a nudím se sakra. No zítra konečně poryju ten skleník a jestli nebude pršet(jako, že má🙄) tak tam nanosím z potůčku konve vody.  A ty musím první nakýblovat, protože tam konev neponořím, takže do každé tři kýblíky vody a nanosit tam alespoň 20 konví.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.