Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 02.01.2024, 07:25:59 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.01.2024, 20:34:45

Niki-vidím v dálce Trosky…co to je za zámek?mám něco projeté,ale tenhle nepoznám..🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 02.01.2024, 09:50:08 xxx.xxx.91.23

Téda Niki, tam je to pěkné👍 Jen nám to musíš dát s vysvětlivkama, já, narozdíl od Bobči nemám ČR projetou vůbec, takže většinu věcí znám jen z TV😊 

Se ti nedivím, že jsi byla nesvá ze zvířátek o Silvestru. Naši zrovinka, že půjdou o půlnoci ven, Tom přišel, že co s nima, že se cpou ke dveřím. No ani náhodou, ne že je pustíš! Vloni nebo kdy to bylo? dostal Viktín úplnou paniku, jak to bouchlo, tak vystřelil kamsi do zahrady a já šílená strachy ho pak hledala půl hodiny👎 Takže dostali letos zaracha, Gucci stála celou dobu za oknem, nasr… 😉

Tom mi nastínil akce na leden…a budem trajdat a trajdat. Moc se ani netěším, právě nechci pořád kočiny nechávat samotné😟 A únor není o moc lepší. Pak musíme řešit červen-červenec, protože to má Fest a rovnou pak nějaké zahraniční vystupování děcek a chce tam jet, jenže to znamená, že by sme nebyli, teda já, minimálně týden doma. To ještě musíme vymyslet🙄

Bobi a ty mi vysvětli, k čemu byl příspěvek o těch fotkách, o jakých fotkách mluvíš? 😲

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.01.2024, 15:06:46 xxx.xxx.62.170
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.01.2024, 15:00:02

Jéé, já taky děkuji za vysvětlení. Jinak jsem totiž Tvůj příspěvek vztahovala na fotky od Niki!😄

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.01.2024, 20:59:00 xxx.xxx.64.54
Bobca:

Niki-vidím v dálce Trosky…co to je za zámek?mám něco projeté,ale tenhle nepoznám..🙂


Nejsem tedy Niki…, ale zámek je Hrubá Skála a další fotky okolní skalní město.

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.01.2024, 07:46:48 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.01.2024, 20:59:00

skalní město..ano..už jsem zapomněla🤔nádherná příroda👍do Prachovských a Adržpašských skal jsem chodívala v 1975 na čundry,když jsem studovala v Kostelci nad Orlicí na zemědělce(nástavba)-jinak jsem z Hané..Potom s kámoškou Beskydy..sem tam,než jsem se vdala-a byl útrum😢

Ten inzerát-bylo tam i číslo,ale asi se někdo chytl za nos,když jsem napsala,že ty fotky koťátek znám..👌

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 03.01.2024, 09:51:07 xxx.xxx.198.226

Mimochodem, jsem šila na stroji!

Pěkně podle návodu, který jsem si vytiskla z toho odkazu, co jsem dávala. Stroj je moc šikovný, na rozdíl ode mě, ani jsem nezlomila jehlu, a všechny zašmodrchané nitě nahňácané do škvír pod jehlou se mi podařilo vyhňácat!

Samozřejmě napoprvé jsem si vybrala to nejlehčí na šití, tedy že pružné a značně prořídlé froté prostěradlo, které mám už leta prostřílené na tisíci místech (asi taky úřadovali molové). A teda šila jsem pružným stehem cik cak (proč šít napoprvé jen trapně rovně, že). Ten stroj má děsnou spotřebu nití!!! (teda když potřebujete opravovat tu dírku tam dírku a nemůžete to šít v jednom švu kolem dokola) Takže mě čeká návštěva galanterie, naštěstí u nás na vsi máme, a paní říkala před svátky, že mají i příslušenství pro šicí stroje, jako jehly. Ke stroji jsem dostala asi dvacet jehel, tak jsem spokojená, že mám případně co likvidovat, no a také mnoho kotoučků na nitě, to jsem ráda, a také skoro plnou cívku bílé nitě, bez té nevím nevím, jak bych se zacvičovala, to mě dost zachránilo, při té spotřebě…

Děkuji všem svým podporovatelům.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 03.01.2024, 10:05:43 xxx.xxx.198.226
  1. takhle to prostěradlo vypadalo na startu (díry rovnoměrně rozmístěné takto po celém prostěradle)
  2. počátek souboje, stroj byl nastavený správně, ale já jsem vemeno, toto je rubová strana, páč jsem chytrá horákyně a patlala jsem to lícem navrch, aby ty divnosti byly zespod (na prostěradle fakt nevadí). Tady jsem pracovala bez patky, páč jsem si ji zapomněla spustit, takže jsem si látku nějak posouvala rukama, oběma levejma, jak vidíme 😀
  3. tu není skoro nic vidět, ale vězte, že nalevo jsou džuzny, co mě čekají, a napravo jsou už zašité - no a to je důležité, že nejsou vidět, takhle to úplně stačí 🙂
  4. to je prosím první látačka, která se trochu povedla, ještě je vidět, jak jsou kolem díry, jak jsem nezvládla zabrat pořádně obě strany původních otvorů v látce. Samozřejmě se jedná o dva samostatné švy, do úhlu jsem to nepokoušela
  5. zde již nesměle zdařilý průběžný výsledek, to mám dojem, že jsem se naučila už spouštět i tu patku a využívat strojní posun látky
  6. profi práce na dvou rovnoběžných dírách - toto prosím na jedno založení do stroje, umím i zpětný chod! Tady byly už nitě pěkně utažené i zespoda. Jen to teda samozřejmě po několikerém přejetí už moc není pružný steh - ale prostěradlo je vytahané, tak snad až ho dám někdy na postel, tak se rovnou u těch švů nerozškubne do nových děr 🙂

Nej bylo, když jsem pochopila, že tam můžu nastrkat špendlíky (jen pohlídat, abych si o ně nesekla jehlu). Pak už pohodička 🙂

No a příště se budu s tím strojem učit zase odznova. Páč zase z toho mozku všechno vypadne 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.01.2024, 10:35:11 xxx.xxx.20.192

Tady jsem pracovala bez patky, páč jsem si ji zapomněla spustit, takže jsem si látku nějak posouvala rukama, oběma

😲🙄…bez patky???jako jak??to snad ani nejde!!To jsem četla fakt s otevřenou pusou a vykulenýma očima!!jste hvězda,jestli jste tohle dokázala🤭Buggyro,vy jste se ani nepodívala na nějaké video,jak se šije na stroji?se nedivím,že tam byl chumel nití a ta spotřeba😲Ta patka je tam proto,aby vám přitlačila tu látku a zubama-vespod se posunovala dál a nemuchlovalo se to😇a samozřejmě zachytávala tu spodní nit..

Teda s váma bych chtěla mít dvojdomek👍🤭😇doporučovala bych se fakt podívat na video"začínající švadlenka"kuknu a zkusím přeposlat odkaz..

Bobca
Bobca (1422 příspěvků) 03.01.2024, 11:05:46 xxx.xxx.20.192

omlouvám se,to teda není to “pravé ořechové”,jsem se spletla👎ale naboku jsou odkazy na jiné videa…

a ještě jedna rada..začínat s plátěným-nepružným materiálem..Ale jak vidím,zázraky se dějí😊

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.01.2024, 11:10:24 xxx.xxx.91.23

Buggyro…viz. Bobča😛 Ale jinak jste fakt dobrá, že jste to takhle napoprvé dala👍 A já, že kde se nám touláte celé svátky…a ona šije a šije…😜Popravdě…prostěradlo bych zašila, kdyby tam byla díra jedna, jinak by už letělo. Vždyť vás to bude tlačit!😲Pokud to není koníkovi na záda😉

U nás ještě pořád svítí slunko😀 Včera byl ráno jeden stupeň, dneska 8 a mě bylo v bundě normálně horko, stačila by vesta. Čekám souseda elektrikáře, má se nám konečně přijít podívat na tu bezdotykovou baterii, co nefachá. Nepředpokládám, že to opraví, ale alespoň bude vědět kde to objednat, nebo kterou součástku, snad.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 03.01.2024, 12:05:25 xxx.xxx.198.226

Bobčo, v návodu píšou, že bez patky se pracuje, když se vyšívá 😀 (a pak ještě v nějakém jednom případě) Tak jsem si trochu zavyšívala, no - taky to podle toho vypadalo…

No přiznám se bez mučení, že na video o šití na stroji jsem se nepodívala. Mně nesejde na tom, jak to vypadá, hlavně že to bude držet pohromadě 😀 Já jsem pár lidí už na stroji šít viděla,  jen pochopitelně jsem neznala ty technické detaily - ale ten návod k tomu šicímu stroji je naprosto báječný, ten mě provedl nastavením úplně perfektně, takže když knížka napsala “takto je stroj připraven k práci”, neměla jsem to srdce se odtrhnout k nějakému videu 😀 Co jsem mohla pokonit - max.  zlomit jehlu 🙂 No a kdybych si zlikvidovala dolní držák na cívku na nit, tak mám ke stroji ještě jeden (teda nevím, jestli funkční 😀 ). Ale zdá se, že zatím nezlikvidovala! 🤗 Díky díky Bobčo, zejména vy jste mi dodala odvahy.

A v pohodě, nebojte, já jsem to vychytala tak, že v druhém šití i bez té patky jsem to měla zespodu pěkně utažené 😀 Naopak jak je ta látka tenká a pružná a ne vždycky ji stroj zvládl pomocí zoubků řádně posouvat (i když jsem rukou podélně způsobně pomáhala, podle návodu), tak mi párkrát nit zespodu namotal i s patkou…

Jo a tou spotřebou nití je míněno to, že na začátku šití musíte ty nitě obě těch 10 cm vytáhnout dozadu a přidržet, jak si je stroj napíná. Pak už jsem se naučila si tu látku vytáhnout tak, abych konce nití mohla ustřihnout po skončení šití přímo u látky a nepřišla tak o další centimetry nití podruhé. Jak píšu, když se šije pár rovných stehů, tak to tolik nebolí - ale když jsem šila dvacet děr, tak každá díra 20 cm nitě, to už je slušná spotřeba “navíc”.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 03.01.2024, 12:22:20 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, koníkovi na záda bych to nedala, to by ho tlačilo! 😲 Ale já na tom klidně spát můžu, to je bez problému, takové drobné uzlíky mě tlačit nemohou, já mám dostatek nárazových zón. Navíc kdyby mě něco tlačilo, tak to rozklepnu kladivem (technika z šití kůže, kdy se vystouplé švy zahladí do připravených drážek). 😀 To není prostěradlo na svatební noc, ale na takové to domácí rochněníčko - aspoň vidíte, jak jsem líná pustit grešli, i tohle je mi líto vyhodit… (a to ne že bych na nové neměla, jen je mi líto ty peníze pustit z ruky)

Jinak jsme včera měli novoroční vyjížďku se skokem do nového roku, povedlo se to náramně, vyšlo nám počasí, jen pár kapek, ale bylo teplo, procházku jsme prokecaly (my holky) a všichni ve zdraví absolvovali - jak na Nový rok, tak po celý rok.

Akorát zřejmě tělo se po ošetření dornovkářkou vrátilo do starých kolejí a po sesednutí jsem nemohla ani došlápnout na pravé koleno… Fujky. Tak to musím dornovkářce říct, ještě že mám rovnou objednané ošetření na začátek února. No, zapomněla jsem si nohy vyhodit před dojetím do cíle ze třmenů a pocvičit a prohýbat, aby se to koleno prokrvilo. Ale rozhýbalo se to celkem rychle.

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.01.2024, 12:59:53 xxx.xxx.91.23

Když tam zalomíte jehlu(ne, že by se nám to taky x krát nestalo🙄) může se stát, že si hnete podavačem a to pak přestane dělat stehy úplně a musí to seštelovat opravář strojů. Stejně tak to hejblo na spodní cívku. Ještě jedna rada, ale možná to víte a měla jste to tak. Na pružné látky jsou speciální jehly zvané strech (bývá to psáno na krabičce) Nevím, čím jsou jiné (nevypadají na pohled) ale fakt to funguje🙂

lesnizinka
lesnizinka (2084 příspěvků) 03.01.2024, 13:10:00 xxx.xxx.91.23

U nás: no nebude to také lahké drahá….Zjistil, že je to ,,jen" pojistka. Měl asi 6 druhů, ale ne této hodnoty. Dal tam jinou, šlo to, ale že zajede do elektra, ti ji taky neměli, tak objednal. Bude za týden. Než tam přijel, baterie přestala jít. Hm, tak to na tu slabší asi nepůjde, hodím tam ještě silnější. Přijel, vyměnil, nešlo. Tak, že to proměří a zjistil, že je tam úplně horké trafo. Asi je v pr…to trafo, ale to se vyměnit nedá, jen celá ta rozvodna. No co se dá dělat, myslíš, že ji dokážeš sehnat? Já jsem to na NETu zkoušela, ale pouze s baterií, jako jeden set, 25tisíc👎 Zkusím. Pak ho ještě napadlo, že když se tam dá opravdu přesně ta pojistka, co tam má být, že třeba to půjde. Takže rozhodnul, že začnem od toho nejjednoduššího, vyměnit pojistku za správnou…a se uvidí. Je to na dlouhé lokte sice, jezdí na celý týden do Prahy, takže první pokus vychází za 14 dní😏

Canka
Canka (383 příspěvků) 03.01.2024, 20:01:20 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Ano ano,byla to Hrubá Skála..bylo to tam opravdu moc hezké..celkově ta příroda byla nádherná..moc se mi tam líbilo..to mi tady u mě strašně chybí..mám tu jen pole a pole😔

Návrat do reality včera,kdy jsem po dlouhém volnu musela do práce,byl opravdu hnus😀Když mi ráno zazvonil budík,myslela jsem,že napíšu do práce,že je mi zle a zůstanu spát😄Ale nakonec jsem teda vstala a odhodlala se…v práci jsme byli zpomalený úplně všichni,takže rozjezd byl fakt vtipný😀Probudila jsem se pořádně až odpoledne,protože jsem potřebovala uklidit balík sena a počasí mi úplně nepřálo..prošelo celý den,do toho vítr jak blázen..takže všude samozřejmě bláto a kutálejte v tom ten těžký balík..nebudu ani říkat,kolik padlo sprostých slov…ale sakra sprostých😂A jak jsem byla zabahněná,jak jsem ten balík kutálela🤭No a pak to seno házet do seníku v tom větru…dovedete si určitě živě představit,jak jsem šla pak domů..zabahněná,zmoklá,se senem všude ve vlasech😄Jsem ráda,že jsem nikoho nepotkala,protože by se mě asi lekl😀

 No a dneska ráno,když jsem šla ke zvířatkům,tak zase vítr..teď posledních 14 dnů fakt furt fučí a je to už otravný..taky u vás fouká?

Po práci jsem jela do města vyzvednout si kalendář,co jsem si nechala udělat z fotek a čekala jsem ve frontě a přede mnou paní,která teda smrděla..ale neskutečně…jakože močí..teda musela jsem ustoupit o pár kroků zpět,protože takýhle smrad jsem hodně dlouho nezažila🙄

A naštval mě Berťas dneska..nakrájela jsem mu masíčko,vzala kapsičku,smetánku…všechno jsem mu v seníku hezky připravila k papání a on přišel,čuchnul si a odešel..zmetek jeden nevděčná😀Tlustý je jak prase..takže jsem mu řekla,že na něj teď prdím,že to nebudu vyhazovat,když to nejí a že dostane dietu..co by za to jiný kočeny dali..Prdím na něj na rozmazlence🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.