Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.12.2023, 15:11:31 xxx.xxx.95.246

Úplně čistě náhodou, protože jsem zpětně cosik hledala, jsem objevila příspěvky od Sagy, Efe, zkoušky od Janiny. Několikero příspěvků, které se mi neobjevily, jako nepřečtené. Nechápu😲 Až teď jsem je všechny pročetla😊

V noci byl opět mrazík, něco k -2st a teď koukám jak blázen na meteostanici….10.8st😲 Venku sluníčko, bliká na ná pršení😏Musím konečně po týdnu kouknout na předpověď😉 No a záclona stále visí😏protože jak na sviň od té doby a mlhavo, ani neprší, nesněží, jen slunko🙄

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.12.2023, 15:39:21 xxx.xxx.198.226

Tak to bych asi uvažovala opravdu o rekonstrukci celých rozvodů vody v baráku. Jak to máte s topením? To máte uzavřený okruh? Protože ta účinnost se samozřejmě bude u kotle i těles snižovat úplně stejně jako u bojleru, když to bude zarostlé ☹️

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.12.2023, 17:26:27 xxx.xxx.95.246
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.12.2023, 15:39:21

Tak topení nerozumím se přiznám, nevím, co si představit pod uzavřeným (či ne) okruhem. Ale tam je to poněkud jiné, v topném okruhu je líh. 

Že bych nechala v poměrně novém baráku vysekat a vyměnit trubky, které jsou úplně všechny ve zdech? To ani omylem, to si raděj budu nosit vodu v kýblu od studny😜

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.12.2023, 17:28:25 xxx.xxx.198.226

Tak já bych v novém baráku teda nechala trubky ve zdech a nové bych pořídila podél zdí a případně dírami v podlaze 🙂 Ale tak jestli je to relativně nové, tak by ty trubky mohly ještě chvíli vydržet průchozí…. snad… 

Vodu v kýblu netřeba, od studny si natáhnete do kuchyně hadici 🙂

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 19.12.2023, 22:33:37 xxx.xxx.95.246

Trochu mě bolí v krku. 

Kvůli autu musím zprovoznit chytrý mobil. Zatím se mi zdá debilnější, než můj tlačítkový. Nebo to má záludnostikteré musím v nastavování objevit. Třeba to, jak mít čísla dle výběru  a ne podle abecedy🙄 Asi nějaké skupiny, že? Tak s tím jsem ještě nikdy nepracovala, ani na noťasu to nemám. Ještě mobil žije, ale už  jsem s ním chtěla praštit několikrát, zatím jsem ho házela jen po muži na gauči ve smyslu: kuva udělej s tím něco, nebo mě šlak trefí…🙄

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 20.12.2023, 08:56:15 xxx:xxx.eddb:2c61

….tak hlásím, že používání Puelly ii nadale bez následků, ze vzorků se mi nejvíc líbí zelená….takže jsem dárkový balíček tři vzorků zabalila pod stromeček i mamce, důrazně ji poučim a uvidíme….pak u  bych si objednala i velké balení…

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 20.12.2023, 09:02:34 xxx.xxx.95.246

Prší👍 Bohužel mám jet do toho Brna muže autem(bude sedět vedle) a z Brna už svým. Poprvé v takovém autě, přejití z manuálu na ,,superautomat"🙄Snad se ještě ozvu. 

Evi, já jsem zprvu zelenou vyloučila z výběru, otevřený pytlík je jao vonítko na WC a najednou mi začal vonět, hřebíčkem a Vánocema😜

Vzhledem k tomu, že jsem včera ztratila chuť a čich, tak bůhví, co cítím, že😎

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.12.2023, 09:45:58 xxx.xxx.60.86

No a u mě už stres přinesl své plody. Včera jsem si nabourala své “nové” auto!😕

Teda nabourala je silný výraz, ale máme nově modré zóny a ti chytráci dali na chodník cedule s parkovacími značkami strašně blízko silnice. Parkuji nacouváváním…no a najednou rána. Byla už tma, vidím odřeninu na nárazníku. Pak jsem si to nasvítila a je tam velká pavučina - praskliny = jak je tam plast, tak to holt ruplo.😟 Opravovat to ASI nebudu, nedoplatila bych se. Ale bylo to to poslední z mého majetku, co jsem schraňovala jak oko v hlavě. Byt je v děsivém stavu, o pracovnu jsem přišla. Je to volajaké špatné…

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 20.12.2023, 09:57:18 xxx:xxx.eddb:2c61
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.12.2023, 09:45:58

…to mně moc mrzí…moje nej a jediná blízká kamarádka teď přišla při svém nemravné nízkém ID o přivýdělek….navíc její zdravotní stav se zhoršuje a ve své podstatě se blíží k usednuti na vozík…

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 20.12.2023, 20:28:01 xxx.xxx.95.246

Hmm holky, to jsou samé nedobré zprávy takto před Vánocema🙄

U nás nakonec všechno jinak. Já chycené trochu ty mandle, malinko hnis tam je. Ale jsem si stříkla před spaním i po snídani a skoro je necítím, tak snad to zaženu. Jenže jsem si nevzala na noc ten ibalgin a to bylo horší. Všechno mě bolelo, několik hodin jsem nespala, jen se převalovala u telky, dostávala jsem střídavě křeče tu do nohou, tu do rukou…což nikdy nemívám. Už včera to trochu začínalo, nasadila jsem hořčík, ale budu muset asi přidat. Ráno jsem zase nemohla sejít schody, dralo mě v lýtkách i stehnech, opět bolela ramena. Tom se na mě po snídani dívá: no ty nevypadáš, že by jsi byla schopná někam jet🙄 Ale jo, lupnu růžovku a to pude😉 Kolem poledne říká: raděj vemu kámoše, protože to nevydržíš, to předávání auta bude trvat hodiny, hodinu cesta tam, hodinu zpátky… Vzala jsem to s povděkem, lupla si růžovku a za hodinu šla uklízet garáž, aby auto nešlo do takového bince. Musela jsem odtud vystěhovat blbiny, které se tam skladujou roky, zbytečně samozřejmě, akorát z toho vždycky něco sletí pod kola zaparkovaného auta. A objevila jsem staré myší hnízdo pod uskladněnýma zbytkama parket a všechno posr…👎Ani nevím, jestli to tam i smrdělo, protože teď teda moc necítím. Koupila jsem si olejíček na tělo s takovou ,,zimní" vůní, ráno se osprchuju, natírám a zjistím, že nic necítím😏 Blbiny jsem vyvezla do domku, jen se to tam ve volném čase bude muset  roztřídit a uklidit.  V půlce úklidu mi volá Tom: ty voe ještě, že jsi nejela! Já padám na hubu, teď volá kámoš, že mu auto jede jen 30kou a vrací se zpátky do salonu.  Tam bylo nastavení něco jako ,,převozová rychlost" a jak on tomu taky moc nerozumí, těm ,,vychytávkám", i když sám má automat, tak tam něco nechtěně přepnul zpátky na tu 30ku😏 Auto je doma, ale nafotím ho nejdřív zítra, dneska už byla tma. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.12.2023, 20:31:01 xxx.xxx.60.86
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 20.12.2023, 09:57:18

Evi, je to hrozné…

Bohužel u mě je kriplkára nevyhnutelná budoucnost, pokud bych se jí dožila. Stran nemravnosti pomoci lidem s ID vím, navíc vím, jak strašně je těžké vůbec ID získat. A ti, co mají konexe, tak normálně pracují možná i na úvazek větší než 1.0 a berou ID na výhřez JEDNÉ PLOTNY!!! Přemýšlím, zda mám vůbec nějak plotnu nevyhřezlou… A přesto vím, že je fakt šance jen přes známosti, že jsou nějaké přezkumy/komise, kde těm, co ID mají, jej berou…nebo se aspoň snaží vzít atd. atd.!👎

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 20.12.2023, 20:31:11 xxx.xxx.20.192

Tak jsem si početla😊…Jsem dojela domů dřív-plán byl zítra..Ráno mě škrábalo v krku a v poledne měla dojít malá Rozárka na hlídání-má cystickou fibrózu,nesmí onemocnět,tak jsem radši odjela…Madlo na gauči jsem poměřila-tak ještě to jí udělám z rifloviny....Daly jsme si se Zdenkou šáňo z Bořetic,nastrojily stromek,ušila jsem z velké deky přehoz na ten rohový gauč-vcelku..Celou cestu domů jsem jela v dešti..Už jsem si pořídila tu dálniční známku na rok.tak jsem byla doma cobydup🤭

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 20.12.2023, 21:56:11 xxx:xxx.eddb:2c61
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.12.2023, 20:31:01

….za ní už bojovala neuroložka, psychiatrička a další u nichž je v léčení a ji ten plný ID prostě nezvýší, i když padá, v rukou nic neudrží a další problémy….a teď ji padl jediný přivýdělek, několik let hlídala holčičku, padnul…a ten vozík ji čeká také….  

  

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 20.12.2023, 22:57:21 xxx.xxx.95.246
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 20.12.2023, 21:56:11

Evi, vždyť v Praze potřebuje děti hlídat tak milion lidí a pokud není přehnaně drahá, což si myslím, že určitě není, tak by přece sehnala i jiné hlídání ne? Nebo opačně, kdyby to dávala, tak dělat společnici nějakému starému samotnému člověku..?

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 21.12.2023, 09:09:43 xxx.xxx.20.192

Evi-co nespíš😔?

Raduš-to je těžké-dělat společnici ve vyšším věku..A když člověk na tom není zdravotně až tak..Vem si to u sebe,jestli bys to mohla dělat…Já před asi7-9 lety chodila v Olomouci “pečovat” o 96 letou babičku,naštěstí jsme si sedly,znala jsem její sestru u nás z dědiny..(umýt,nachystat a dát léky,vyměnit plenu,změřit tlak,nachystat na talíř oběd,který si pak už sama dala ohřát do mikrovnky)Pak o pána s RS..praní,žehlení,úklid,i posezení u kávy..Sebemenší zvýšení teploty bylo pro něho špatné..Chodil o berlích.měl doma obyč.a na ven elektrický vozík..Jinak byl vitální,zábavný😊..Jsem ho někdy kontrolovala i po noční(míval na stolku ibalgin a vodu,kdyby cítil,že se mu ta teplota zvyšuje)Sedával do noci u počítače..Jednou jsem se mu nedovolala..ve 3 hodiny-byli jsme tak domluvení,když jsem přišla z noční..Tak já letěla znovu pro auto-asi 800 metrů.Jela z náměstí do Hodolan..odemknu si se stašným pocitem,že tam bude ležet na zemi😲..On-seděl u počítače,vykulil na mě oči,že "Bobi,co se stalo"..No mě spadl kámen ze srdce🙏

Měl vyplé zvonění😇..😎..

lesnizinka
lesnizinka (2083 příspěvků) 21.12.2023, 10:03:29 xxx.xxx.95.246

Však tak to myslím Bobi, jak popisuješ s pánem. Nemůže se sama nemocná starat o někoho nemohoucího, ale jde o to, že je plno starých opuštěných lidí, ne nemohoucích, kteří uvítají třeba tu kávu s někým, chvíli si popovídat. Naše známá, je jí 85, ale je naprosto hlavou v pořádku, jen ji bolí už léta nohy, takže nikam nechodí. Bydlí kousek oproti od mamky, chodili jsme tam celá rodina celý život, je to naše ,,tetička". Mamka tam chodí alespoň jednou týdně, teď i častěj, co tetičce umřel v jeden den muž i syn. Ale ona má hromadu rodiny, vzadu bydlí snacha po synovi, denně tam je druhý syn, dcera, jejich děti…To jen příklad, že kdyby neměla ten zbytek rodiny, tak jí stačí pokec, nepotřebuje žádnou péči, kafe vaří ještě ona mamce🙂

Uf, cystickou fibrozu😟 Nechápu, jak se dá s takovým dítětem existovat teď, když se přehánějí covidové vlny prakticky imrvere👎

Dneska se pokusím něco začít zdobit, teplotu nemám dva dny, jen mě trochu pobolívá ten krk a jsem rozlámaná, bolí mě nohy…opět. No nic, lupnu růžovku a jdu na to😏

Asi jsem psala s tím naslouchátkem? Přišlo, vyzkoušelo se a zase odejde. Nevím, jestli je to tím, že výrobek je vadný. To zřejmě je, protože má několik stupňů zesílení, ale funguje jen naplno - vyzkoušel i Tom. Slyším sebe, jak dýchám, řvu si sama sobě do ucha, slyším tření oblečení a kroky….a to všechno ruší mluvené slovo. Z telky nerozumím ničemu, hlasy se ozývají jako, když někdo mluví ze studny. To se nedá👎 Uvažuju ještě zkusit kvalitnější výrobek a případně ho taky vrátit. Jsem se těšila, že na Vánoce normálně už uslyším, ale prd😕 S nemocí je to ještě horší, to už neslyším takřka nic👎

Á zapomněla jsem s tím vyplým zvoněním😇 To je mamka hadr, mám to každou chvíli. Domluvili jsme se s bráchou, že my jí necháme opravit mobil - před rokem jí spadl ze schodů a rozkřápala displey. Funguje, ale je to blbě vidět. Bráchy kámoš od mobilů, že vymění displey, cca 1800Kč a nemusíme kupovat nový mobil. Tak to domlouval, že se někdy zastaví pro něj, vymění a zase přiveze, protože my teď k němu nemůžem. Předevčírem večer jí volám, jestli ji z pečení šlak netrefil, protože několikrát přes den volala, že se k tomu schyluje😉 No a stále obsazovací tón. Tak jí pošlu SMSku, co kuva zase dělá s tím mobilem!?….a až pak mi dojde, jestli si ho kámoš už nevyzvednul😊 Ptám se bráchy a že jo😛 Včera jí ho měl přivézt. No odpoledne volá brácha, že ho vyměnil a nefunguje tak, že druhé kolo a bude snad dneska. Doufám, že to bude fachčit, jinak mám dárek v pr….👎

Bobca
Bobca (1420 příspěvků) 21.12.2023, 12:09:39 xxx.xxx.20.192

Raduš,já myslím,že pro naslouchátko se chodí na foniatrii,nebo ušní..A přímo ho tam doktorka nastaví a vyzkouší se tam…Takhle bych ho asi neobjednávala..

Ještě k tomu “posezení”s nějakým starým člověkem..To se navazuje dosti blbě..Nevím,kolik je té kámošce let,ale jít někde v tomto věku k cizí osobě a začít se “přátelit” je dost těžké..Já jsem ukecaná,dám se do hovoru klidně někde v obchodě s kýmkoli…ale pak chodit cíleně někam..když se mi třeba zrovna nechce..Já si domluvila kdysi v Olmiku chození ven s jedním kámošem..Jenže-já bych šla po obědě-on měl biatlon..On chtěl o půl 5,a já měla Gibse..A čekat na někoho,až bude mít ON čas??Ta domluva je ve vyšším věku složitější..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.