Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 12:33:32 xxx.xxx.198.226

Sago, no nebojte, oni mě už nejspíš taky po tomhle divadýlku nikam nepozvou. Mám dneska dojem, že někteří z výroby jsou snad na mě i naštvaní nebo co. Asi že kazím zábavu…

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.12.2023, 12:45:17 xxx.xxx.167.183

Tak to jsem ráda, že jste to těch pár dnů vydržela! Já se to snažím dodržovat i v práci, kde si dávám bacha, co zvedám, jak sedím, a tak, prostě aby ta její práce nepřišla vniveč. Co se týče té četnosti, tak já v tom upřímně sama nemám pořád jasno, jak je to vlastně správně. Protože ta první masérka, co je už dááávno v důchodu, vlastně ani už nevím, co s ní je, tak ta mi právě říkala, že s Dornovkou by se to právě moc přehánět nemělo, v podstatě řekla to samé, co Vy a co jsem si dobu myslela i já a vlastně to leta vůbec nijak neřešila. To byla informace 15 let stará. Ta současná masérka (kam chodím druhým rokem) mi od samého začátku říkala pravý opak, že nemá smysl rozmasírovat svalstvo kolem páteře, která je křivá a rozjetá, že to je jak házet hrách na stěnu, prostě k ničemu. A že to je silně indivindi, že má zákaznice, kterým to stačí jednou dvakrát do roka, ta páteř jim prostě drží víc v hromadě, předpokládám, že prostě mají lépe vyvinuté a udržované zádové svalstvo, nežli já a pak jsou takové, které musí chodít po třech týdnech, aby vůbec fungovaly!! Já jsem tak někde mezi, u mě je to hodně spojené s hladinou stresu a fyzickou aktivitou i s ročním obdobím. Např. horší je to vždy v zimě, protože jí špatně snáším, svaly mi rychle tuhnou a pak snadno dojde k nehodě, jakože táhnu prochladlá 80l vody koním na kolečku, ohnu se, chytnu barel a jen cítím, jak to dole ustřelilo a vím, že je to blbý.😔 Když se cítím vnitřně i tělesně OK, bývá to dobré. Tvrdí mi, že lidé jsou různí a obratel se může vybočit i pouhou chůzí, že tělesná aktvita kolikrát ani není potřeba a že je vždy potřeba vrátit ho na místo, což logiku také má. Např. moje kámoška byla na Dornovce 1x za život, protože je fyzicky velmi zdatná, zádové svalstvo má jak profi sportovkyně a prostě jí to drží pohromadě. Mě holt ne. Tak musíte vykoumat, do které skupiny patříte a já Vám budu přát, ať  je to ta první a máte pokoj!

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 12:51:13 xxx.xxx.198.226

Jojo, tak mně to střelí právě klasicky v té chvíli, kdy nic namáhavého zrovna nedělám, a “jen” se někam jako ohnu, natáhnu… 😀 Když se rvu s balíkem sena nebo s kolečkem hnoje skrz bahno nebo sníh nebo v kuse čtvrt hodiny hážu plné lopaty bahna/písku, tak to né, to je v poho, ale pak všechno pustím, natáhnu se pro rajče na křáku kousek ode mě, a je to tam. Klasika. Asi když makám, tak jsem nějak zpevněná, a když “jen” vegetím, tak jak je to volné…

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.12.2023, 12:57:39 xxx.xxx.167.183

Jo, tohle znám, to nepochopení, že Vás to prostě nebaví a je ano. Ale tak to prostě je, každý jsme úplně jiný. Já jsem se také dříve snažila vyhovět a ano, jednou jedinkrát jsem na firemní večírek šla, je to už dávno, byla jsem čerstvě po škole, nezkušená, nechtěla jsem dělat zle, atd. atd. Bylo to děsný. Byla jsem autem, protože z vesnice jak asi jinak? Ani taxi tu tenkrát ještě nebylo. Všichni lili a já ne, dívat se na tu lidskou degradaci pomocí alkoholu mi bylo hrozně nepříjemný. Opravdu nemám potřebu se dívat na to, jak váš spolupracovník/spolupracovnice kdesi zvrací nebo souloží a pak jít s nima v pondělí jako na pohodu do práce, že se máme všichni děsně rádi.👎 Přitom mám jinak akce ráda, ale prostě jiné, s jinými lidmi, které mám ráda a kterým věřím, a to kolegové z práce prostě nejsou a těžko někdy budou. Dokonce si vzpomínám, kdysi dávno, když jsem hledala práci a firma jako benefit nabízela firemní akce nebo zájezdy, tak jsem rovnou na tom pohovoru, když na to přišla řeč, hlásila, že mě to absolutně nezajímá, neúčastním se toho a za benefit to nepovažuji. Výrazy personalistů byly někdy vážně k nezaplacení!😄😄

efe
efe (1490 příspěvků) 18.12.2023, 12:58:00 xxx.xxx.30.165

To je klasika, kterou mi potvrzujou jak moje záda, tak moje fyzioterapeutka. Dokud je člověk v zápřahu (stresu), tak vše funguje. Jakmile vypne, tak se to sesype. Mají to tak i vrcholoví sportovci.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 18.12.2023, 13:31:32 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Po tomto zákroku byste neměla alespoň dva dny lézt na koně a nezvedat nic těžkého.

Já dostala ordre tři dny absolutní klid, a protože u koní dodržuji beze zbytku 5 dní klid, tak jsem si též naordinovala 5 dní klid. Jen teda ten 3. den po dornovce se shazoval balík, a zrovna ty holky, co to měly na starosti, jsou takové houžvičky, tak jsem jim maličko přicmrndávala, ale fakt jsem si dávala pozor, abych byla srovnaná a abych zabírala víc nohama než zádama, no i tak se ta záda malinko ozvala, jakože mám dávat pozor, tak jak jsme to shodily, šla jsem od toho. Pak jsem ještě lonžovala a trochu se modlila, ať je kůň hodný a nevyvádí nebo se nelekne, ale to bylo v pohodě, koníček zlatý.

U mě je asi největší potíž to spaní na zřejmě nevyhovující matraci, no… to bude kámen úrazu, teď mě bolí ta hrudní páteř, tam mi holčina rovnala jeden obratel tam a jiný zpět, ta bedra zřejmě tak rozhozená nebyla, zajímavé. A fakt mezi lopatkami, tam je celkem ta páteř rigidní, to by mě nenapadlo… Ale hodně toho tahám rukama, to je fakt.

Co mě překvapilo, že píšete, že vám to rovná holčina co měsíc. Není to nějak moc často? Nejsou pak ty vazy a svaly kolem té páteře vlastně pořád jako uvolněné a nemají šanci se zafixovat v nějaké té stabilní poloze? A že píšete, že má pořád co rovnat… Tady ta moje mi právě říkala, že to nemá ještě srovnané úplně dobře, že by to chtělo tak za dva měsíce znova, a naštěstí tam našla za ty dva měsíce termín. Ale nemluvila jsem o tom, jestli častěji to je k něčemu dobré, to je fakt. Možná když se řeší nějaký závažnější problém - jako u kopyt nebo u zubů, tam se nedají některé věci srovnat jedním zásahem, musí se strouhat často a po troškách, tak třeba u těch zad to může být podobné, pokud se rovná nějaká velká záležitost, že se to posune o trošek, a když se ta oblast uklidní, tak se to zase trochek pošťouchne, třeba kvůli tomu, aby zase nevylítla plotna na nějakém obratlu vedle, si umím představit.

Jinak koně mám na dornovce už hodně let, teď jsem se teprvá odhodlala já sama 🙂 Slečna se na našich koních vlastně zaučovala (to by mi koňáci dali…), takže je má všechny zmapované a zkoušela si na nich i různé techniky (nedělá jen dornovku, ale i nějaké další úžasnosti, kraniosakrální, osteodynamiku, baňky, nevím, jak se tomu všemu nadává a jestli to nemotám nějak dohromady, ale má toho víc)..


. Není to nějak moc často?

Ono to je těžké. Když vám ty svaly kolem “vyhozených” obratlů zatuhnou… 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.12.2023, 17:26:20 xxx.xxx.60.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.12.2023, 09:30:17

Nebojte Buggyro, Vy budete první - stran těch novinek - to je jasné!!!😉

Jinak jsem přijela domů, ale tak nas….píp jsem fakt už dlouho nebyla!! Asi z toho nas…. jsem zkoušku dala všem😀a byla jsem odměněna slovy, že prý je to letošní nejhezčí dárek pod stromek!😄 Ale byli fakt dobře naučení, i když teda nemám ráda takové to drmolení nazpaměť, což dnes jedna studentka předvedla. X-krát jsem jí říkala, že nestíhám vnímat, co říká… Ale pak přišel kluk, a ten mi spravil náladu! Tomu to fakt pálilo a uměl propojit znalosti z jiných předmětů s tím mým, fakt to bylo super. Teda on se trochu předváděl, ptž pak mi řekl, že si vytáhl blbé otázky a že se chtěl “líp ukázat”!😂

Tragéd byl jen jeden a nad ním jsem se smilovala a dala mu zcela výjimečné “éčko” - ta jinak moc nedávám. Brala jsem, a beru vždy, i ohled na to, jaké otázky si studenti vytáhnou. A tento měl sice otázky mému srdci nejbližší, ale on je ve své praxi bude potřebovat zcela minimálně.

Ježkovy voči, fakt ani nevíte, jak já jsem pořád ještě vytočená!👎Tlak mám beztak nejmíň 200 na 100!

Ale zase je pravda, že po přečtení Vašeho popisku večírku jsem se zas trochu nachechtala - jak jsem už vícekrát psala, nemůžu žít bez humoru a ten Váš mi prostě konvenuje!👏

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 18.12.2023, 20:41:26 xxx.xxx.86.204

Kde je ta Bobina zase dneska? Tady se rovnají záda…a taky jsi nenapsala, jestli už ty močové dobré?Já jsem první den nemoci začala lítat čůrat snad co půl hodiny a moc…zrovna jsem si na tebe vzpomněla a říkala jsem Tomovi, že ještě mi to sedne sem a trefí mě už. A že bych se s těma zádama vůbec nedivila. Asi by mě to konečně donutilo taky k tomu fyzioterapeutovi zajít🙄

Canka
Canka (383 příspěvků) 19.12.2023, 05:33:27 xxx.xxx.212.178

Ahojky děvčata,

Já včera zase totál odpadla..den po pracovní stránce naprosto na hovn….přípravy pred inventurou,lítala jsem jak splašená,aby vše klaplo..milion problémů a mě šla hlava kolem..a ani jsem to všechno nestihla a pracovala asi do 22 hodin z domova..hlava mi třeštila..no bodejť by ne,když mi až doma došlo,že jsem nevypila za celý den ani kapku vody🙄Takže jsem si vzala Nimmesil,pak už za tmy utíkala za zvířátkama a pak zase pokračovala v práci..no usnula jsem jak špalek…

A to já mám firemní večírky ráda🙂Jsem vás většiny pravý opak🙂Křepčím,tancuju,zpívám..mám ráda hlasitou hudbu a srandu..z každýho firemního večírku odchàzím ažs posledníma lidma..a druhý den vždycky nemůžu chodit,jak mě nohy bolí z tancování😇

Bagurro dejte pak vědět,jak jste spokojená s Puellou…ale určitě budete..jako většina lidí..smůlu jsem prostě měla jen já😂

Raduš takže dobře ti furt není😔Ségře už je mnohem líp a už se jí vracì chuť a čich.. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 19.12.2023, 07:55:22 xxx.xxx.198.226

Já včera taky odpadla. V pr. od šesti do půl páté, taky jsem dneska přišla až na půl osmou, vem to čert, v pátek srovnám případné nedostatky půldnem dovolené. Z prasé rovnou ke koňům, pofackovat, měla jsem to za půl hodiny všechno pokrmené a zklizené, to se stane jednou za měsíc. A pak frk frk domů. Měla jsem pytlík rohlíčků pro rodinu, tak jsem jim to ještě zanesla, a pak jsem doma na kanape klesla a ani nehlesla. Musela jsem se teda ještě vytarabit udělat si véču, tak jsem využila uvařených brambor a vajec a švihla br. salát, to by mi šlo, takové prasárny. No a když jsem se najedla, že bych pukla, musela jsem pozřít mrkev, aby mi trochu slehlo, jinak bych se ani asi nemohla svalit na postel… A začala jsem klimbat - v půl osmé večer. No, to jsem to dopracovala. Ale řekla jsem si, že co už, však žádné povinnosti nemám, a zalehla jsem. Teď mě napadá, že jsem včera večer nedala Kocourovi (ještě měl) a nedala jsem ani teď ráno. Tak musí holt počkat zase do večera. Dostane omluvou kousek paštičky teda. Dneska odpo telekonference do čtyř, takže z práce kvaltovat taky nebudu, počítám ta půl pátá padne i dnes. Musela jsem zrušit lekci dítěti, nahradíme zítra. Zítra budu po darování krve, tak to bude za odměnu, dvě lekce najednou. Snad pomůžou holky. Taky má dneska IT oddělení něco dělat se sítí, kolem poledního, takže počítám že už se do Vánoc k profilům nepřipojíme, to je taková tradice, že když IT řekne, že to bude výpadek na chvilku, tak to zabere dva dny a pak ještě k tomu rekonstruujeme zpětně týden záznamů… Mno 🙂

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 19.12.2023, 07:57:17 xxx.xxx.198.226

Jo, psaní s voňůvkou mám už na poště, moc děkuji Canko. Skrzevá otvírací dobu našeho poštovního ústavu se pro ni dostanu až zítra. Ale úložní doba je do ledna, takže ničehož nehrozí 🙂

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 19.12.2023, 09:41:43 xxx.xxx.20.192

děvčata,nestíhám😎…a než to tady všechno pročtu.. pak se zaseknu ještě jinde..Záda řešit nebudu,to je u mě trvalý stav,o močáku jsem už psala Raduš..i o dalších ATB,že výsledky nebyly dobré..Únik naprosto vyléčen už měsíc..

Buggyro-šicí stroj je super..vidím,že  má i program na vyšívání👍To už je dost moderní záležitost..Já měla taky kdysi-olemovávala jsem s tím výstřihy..jinak jsem to nevyužívala..

Konečně vyrážím k té Zdence.-chodila jsem od pátku do “okna”..měl slevy-bude 3 měsíce mít zavřeno,tak to byl masakr..Takže to se tady pak budu prokousávat hodiny a hodiny😊😇papa

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 19.12.2023, 09:48:53 xxx.xxx.198.226

Bobčo, děkuji za zhodnocení stroje, to jsem ráda, že to není nějaký křáp, tak bezva. To budou herky čubrnět, až budou mít vyšívaný límečky na dekách 😀

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.12.2023, 11:36:26 xxx.xxx.95.246
Buggyra:

Bobčo, děkuji za zhodnocení stroje, to jsem ráda, že to není nějaký křáp, tak bezva. To budou herky čubrnět, až budou mít vyšívaný límečky na dekách 😀


😄😄😄

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.12.2023, 11:51:31 xxx.xxx.95.246

Niki už je to dobrý👍 hlásím, že dneska je mi mnohem líp jak včera, včera jako by to byl nějaký poslední záchvěv té nemoci. Ráno jsem vstala čile, nehoršilo se, tak jsem si zatím ještě nevzala ibalgin. Sice mě zase na schodech píchalo v tom lýtku, ale v klidu to neva. Už jsme hledali náhradní řešení, kdo za mně převeze z Brna auto, ale snad budu moct jet. Jestli i živi dojedem netuším😜Jen mě trápí ty občasné záchvaty suchého kašle, to bude v autě nepříjemné😕

Od včera opravuju záchody. Oba geberity protékaly(jako bych před 14 dny neopravovala třetí🙄) vyvařila jsem v octu ventil, ale pomohlo to jen u jednoho, ten druhý nic, nepomáhá😟 Budu chtě nechtě muset přistoupit na koupení nového, zase tisícovka v prd…👎 A urychleně, protože tam shodou okolností ani nejde zavřít úplně hlavní přívod, takže tam pořád protékají litry vody. Sice naší ze studny a sucho teď není tak nehysterčím, ale se.e mě to na n-tou😠 Ona ta naše tvrdá voda, ta nám soustavně likviduje všechno☹️Onehdá jsem se nad tím zamýšlela: na radonu jsme, tvrdá voda jak sviň, začala neskutečná vedra a sucha, v zimě ale o dva stupně míň, než vedle v dědině….no ráj na zemi to tady máme😜

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 19.12.2023, 14:44:03 xxx.xxx.95.246
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.12.2023, 12:37:30

Máme tam zatím 3 filtry. Uvažovali jsme o té drahé, protože nám ji někdo vychválil. Teď si ji dávala v létě sousedka, tak posečkám na nějaké výsledky. Oni bydlí 5 let a vyhazovali bojler😲👎 Takže snad ještě hůř, než my☹️ Bohužel, když jsme to konzultovali s vodařem, co nám tu už měnil kde co, včetně bojleru po tom, co musel vyměnit první trubku v rozvodu od něj v kotelně konstatoval, že to potrubí je za těch 15let absolutně zanešené a muselo by se nějak moc složitě nákladně a s nejistým výsledkem zkusit pročistit v prvé řadě to☹️

Na čtvrté vyvaření v octu, tentokrát celého složitě rozebraného ventilu se zdá, klep, klep, že zastavil. Uvidíme po pár spláchnutích🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.