Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.12.2023, 17:43:14 xxx.xxx.86.204

Možná na to mám naivní pohled, protože za a) nevím, co přesně děláš, co všechno tvoje práce obnáší a za b) nevím ani, co přesně obnáší sezení u psychologa. Nikdy jsem neměla tuto potřebu. Ale přece, když o tom přednášíš, učíš, tak přenést to do praxe, by neměl být až takový problém. Navíc hele😉lidi co tam jdou prvně, přece stejně jako já vůbec neví, jak to vypadá, má vypadat. Nejsi podvodnice, šarlatánka, máš vystudováno, tak to využij👍 A nemusíš jít do důchodu v 65, když tě to bude bavit, můžeš to dělat, dokud ti to bude myslet. 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.12.2023, 17:46:58 xxx.xxx.86.204

Nikouš, ty už jsi dlouho nebyla nachcípaná, ty si zase koleduješ🙄 Měla jsi si uvařit grog jako já👍na mě teda účinkuje 100%, protože normálně nepiju, ale kdyby jsi si dala víc rumu, určo by to zabralo i tobě. By kobyle s Božkou koukaly, jak jim po tom Božkově vyspěvuješ😜

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 17.12.2023, 19:09:56 xxx.xxx.86.204

Ježíš to je blbost toto, může mi to někdo vysvětlit? Máme elektronický teploměr pod pazuchu a máme pistol na čelo, kterým měříme teď pořád. Změřím se - mám 37.8, jdu na wc, dát Viktěnovi kapsičku, vrátím se, lehnu, změřím se a mám 36.9😲 Cítila jsem, že mi je zima, natáhla jsem si zase rolák, že mě třepe, tak jsem se změřila poprvé. To druhé bylo takové jako kontrolní a naměřím to takhle. Když jsme to minule zkoušeli přeměřit tím pod paži, dostali jsme třetí hodnotu. Co si jako vybrat? 

Rapotačka (neregistrovaný) 17.12.2023, 19:17:31 xxx:xxx.6f50:bcf4
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.12.2023, 19:09:56

Co si vybrat 🙂?

Starej rtuťovej.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 17.12.2023, 19:32:04 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Ježíš to je blbost toto, může mi to někdo vysvětlit? Máme elektronický teploměr pod pazuchu a máme pistol na čelo, kterým měříme teď pořád. Změřím se - mám 37.8, jdu na wc, dát Viktěnovi kapsičku, vrátím se, lehnu, změřím se a mám 36.9😲 Cítila jsem, že mi je zima, natáhla jsem si zase rolák, že mě třepe, tak jsem se změřila poprvé. To druhé bylo takové jako kontrolní a naměřím to takhle. Když jsme to minule zkoušeli přeměřit tím pod paži, dostali jsme třetí hodnotu. Co si jako vybrat? 


Co si jako vybrat?

Průměr.🙂 Viz Rapotacka - starej dobrej rtuťovej, který si opatruji jako oko v hlavě, páč nám ho EU zakázala.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.12.2023, 22:02:05 xxx.xxx.60.3
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.12.2023, 17:43:14

Rady, takto to fakt nefunguje. Musela bych mít výcvik, sebezkušenost…a to obnáší, teď nevím, ale nejméně rok…spíše i víc. Já vím, že třeba u nás v baráku si otevřela “léčení” ženská hned po převratu…využila situace, zabrala si kočárkárnu v baráku a dle mě si namastila kapsu. Do 89. působila, myslím, jako učitelka na ZŠ. Řekla bych, že ani to by jí dnes už tak snadno neprošlo. Ale víš…já nějaké kroky podnikám. Až to bude úplně aktuální, napíšu to buď sem, event. Tobě do SZ.

Hlavně se pořádně teď vylež a vyléč!🤒

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.12.2023, 22:04:48 xxx.xxx.60.3
Rapotačka:

Co si vybrat 🙂?

Starej rtuťovej.


Rtuťáky uznávám nejvíc, i proto jsem šílela a psala to i zde, že jsem gramla a že jsem svůj dlouhé roky opatrovaný exemplář jakousi nešikovností rozbila…

Těm digitálním já nějak extra nevěřím. Stejně tak víc věřím změření tlaku, kterej slyším v uších (tj. starý klasický tonometr) než hodnotám z digitálního tonometru…ten kolikrát háže podivná hausnumera…

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:27:33 xxx.xxx.198.226

Tak jdeme na to.

lesnizinka: 

No, já jsem velká pařmenka, to je o mně známé. Tak na firemním jsem seděla celou dobu v koutě a místy jsem měla zavřené oči a ruce na uších, protože dýdžej to solil, co budova snesla (a dunělo mi to v hrudní kosti, až jsem se zamyslela, zda z toho nemůžu mít infarkt). Já bych na firemní párty nešla, ale dostala jsem za úkol dělat tombolu. Večírek začínal ve čtyři (už jsem čtyřem lidem říkala, ať se mě neptají, proč), první tombola byla v 6 (jsem se mezitím stihla jednou najíst - jídlo bylo ostatně jedinou světlou chvilkou onoho večera), druhá (až!!!) v 8 (mezitím druhé jídlo, mňam). No, domů jsem jela tak vybzikaná, že jsem jen stěží trefovala silnici (pila jsem colu...). Z těch světel mžitky před očima a mozek vybombardovaný z toho řevu. Ještě mě tam někdy může někdo zkusit dostat.

Mimochodem, asi jsem tam vadila i zaměstnancům, protože jsem právě seděla "smutně" v koutě a odmítla jsem se zúčastnit všeobecného přiopilého křepčení na prostoru mezi stolky. Já tohle prostě neumím, asi je to tím, že nepiju, takže se prostě nedostanu do nálady, tak mi to prostě není "jedno". Ale já tyhle disko nikdy nesnášela, v dětství nám na škole v přírodě udělaly učitelky "disko" v tělocvičně a už tam mi bylo trapno (mi nebylo ani deset) se jít nakrúcat na parket. Později jsem si užila kurz klasických a latinských tanců před maturákem, to je organizované, to mi nevadí, jsem schopná se postavit na parket i na makarénu, když ji někdo předcvičuje, a hrozně mě bavil aerobik, ale prostě tohle chaotické natřásání špeky "kolem táboráku", to nedávám, ať se na mě nikdo nezlobí. Asi se stydím, hm. Zpravidla i za ostatní...

O mnoho lepší bylo posezení v sobotu večer, s koňáky. Většina jsou kamarádi z akcí a jela jsem tam s kamarádkou, ona je milá a sedla si na začátek vedle mě, abych se tam necítila blbě, a když jsem se trochu usadila, tak odběhla plnit své mnohé společenské povinnosti, takže to mi nevadílo. A byla jsem tam tři hodiny a vůbec mi to nepřišlo. Kdybych ráno nemusela vstávat a nebyla zmožena z toho pátku, i bych tam uměla být déle, tam bylo taky dohromady asi 15 lidí v obří stodole, takže žádná sardinkárna jako ta firemní párty.

No a bábovky peču celkem ochotně :-) Hele: 4 celá vejce, hrnek cukru, hrnek hladké, hrnek hrubé, hrnek oleje, hrnek mléka, všechno sešrotovat ručním šlehačem, zašlehat kypřící prášek nebo sodu, hotovo. Formy vyleju olejem, pak si do igelitky nasypu strouhanku, formu v té igelitce protřebu, vymazáno a vysypáno v řádu minut (musím si pořídit olej ve spreji, pak to bude na vteřiny). Dvě třetiny těsta naleju do forem, do třetiny zamorduju od oka nějaké kakao nebo granko, co zrovna je, a doleju do forem, šoupnu do trouby, celý proces na jednu troubu (4 formy) do 20 min. A upeče se toho kopec a bez další práce, to já dovedu ocenit zase. Nakonec šla jedna bábovka rodině, druhá na koňskou sedánku a třetí jsem počala v neděli a teď jsem půlku vyklepla v práci, ať si šplhnu :-) Tři bábovky jsou pohoda s třemi formami, je to stejné jako patlat se s jednou bábovkou, akorát člověku není líto při dnešních cenách energie zapnout troubu (čím víc forem, tím je mi to míň líto :-) )

Jinak jsem letos už dělala jednu troubu lineckého, to teda rodina plesala, a včera jsem se dokopala na jednu troubu rohlíčků, to rodina ještě zaplesá. Na brabantské se asi nedostanu, nebo po svátcích, že bych ještě do toho šla (když mám nakoupené to máslo). Uvidíme. S těma je ale extra s***í, takže si to ještě rozmyslím, možná radši ještě linecké... :-D Péct cukroví mě teda extra nebaví, ale co nadělám, když mi cizí nechutná? Včera mi trvalo celýho Karlíka s továrnou na čokoládu, než jsem uplácala rohlíčky na tři plechy…

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:28:06 xxx.xxx.198.226

Canka: 

Díky díky, jste laskavá, já budu opatrná, slibuji. Ale už se těším, jak v tom přeperu třeba přehoz na kanape a bude mi voňůvkovat po pokoji, to bude zajímavé, no uvidíme :-) Přehoz se tam jen tak válí, ten bude v poho. Taky bundy a tepláky v tom můžu vzít a tlusté ponožky, protože to všechno nosím přes oblečení. Tak bych to mohla oprubovat takhle. Taky deky, co mám trvale ložené v autech, by se daly přeprat :-) No a jinak to udělám jako Bobča nebo která, že si to dala jako aromanádobku na pračku, tak já můžu mít na záchodě :-) Jo a mohlo by to být účinné proti molům, takže bych to mohla zapravit nějakým ředěným postřikem do kožešin, co mám po podlaze. To by bylo moc fajn, normálně tam tak jednou dvakrát do roka vtírám prací prášek, ale tohle by mohlo být uživatelsky příjemnější. A taky trochu toho natřít zevnitř na šatní skříň. A na jaře v tom můžu přeprat zimní sezonní, než to uložím. No však já to užiju :-)

Jé, teda to vám to volno od úterý závidím. My jedeme do pátku a na nový rok pěkně od úterý. Bych radši neměla vánoční večírek od firmy, ale klidně od středy taky volno. (stačilo by volno od čtvrtka, ve středu jdu dát krev, takže by se mi to pěkně sešlo :-)

Já jsem týden po ošetření dornovkářkou. V sobotu jak jsme měli vánoční vyjížďku s koňáky (posezení bylo potom), tak jsem mohla otestovat, co to rovnání se mnou udělalo. A fakt se mi ty nohy skoro srovnaly!!! Já totiž s tímhle rovným sedlem (od přelomu roku mám funglovku) a novými třmenovými řemeny celou dobu řeším, že mám "jednu nohu dlouhou". A dornovkářka mi už několikrát říkala, že jsem křivá, že mám vykřivenou pánev. Taky ji dost možná mám křivou od minulého sedla, to bylo určitě přes deset let staré a kupované z druhé ruky. Takže jsem se dost možná nějakých 6 let efektivně křivila. A ta dornovkářka mi hodila několik obratlů do roviny a vyrovnala tu pánev (prý ne úplně, chtělo by to ještě zásah, tak jsem si ji objednala za tři měsíce znova na sebe i na koně), a já jsem zůstala úplně štauf, o jak velký pocitový rozdíl se to v tom sedle posunulo. Jestli se zlepšil kůň, jsem bohužel posoudit nemohla, protože on prostě mezi koňmi v klidu nepůjde, navíc když je měsíc vystátý (byl provoz tak jednou týdně). Ale teda den po dornovce jsem se cítila jak po darování krve, úplně hotová, unavená, ráno když jsem vstávala, tak mě všechno bolelo, jak kdyby se mi ta záda ten den předem zablokovala... byla jsem varována, tak mě to nepřekvapilo, no ale je to fakt zajímavé. Jak mě dřív bolela bedra ráno po noci, tak teď mě už nebolí, zato mě začala pobolívat hrudní oblast páteře, pod lopatkami a tak. Asi budu muset vynajít nějakou vhodnou spací polohu (nebo pořídit nějakou zónovou matraci), protože asi je to nějak nedobře s tím spaním.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:28:25 xxx.xxx.198.226

Ty moje slepice jsou nějaké blbé, dobře vypadají jen dvě, taky zřejmě ty dvě snášejí. Dvě zjevně pelichají, tak ty nic, ale ty dvě zbylé vypadají divně. Asi dojdu ještě před vánocemi pro odčervení (obě vetky jsou podle kuloárů těhotné, tak než přestanou ordinovat) a vezmu to než odjedu... Přijde mi, že je jim v tom velkém prkenném kurníku zima, tak popřemýšlím o nějakém zateplení, pod střechu. Aby jim teplo neutíkalo vrchem... Mám nějaké polystyrenové desky, na které v létě pícháme kurzy soutěží, tak bych je pod tu střechu mohla dát, tam se čmelíci držet stejně nebudou...

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:29:00 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: 

To já kdybych musela zařizovat barák (jako že mi to v minulosti hrozilo, ale naštěstí jsem se těch nápadníků zbavila :-D ), tak bych volila vzory všech povrchů tak, aby na tom právě špína a matlámo nebylo vidět. Škoda, že ty okna musejí být průhledný, bych zakomponovala nějaké tóny aspoň do mléčna i tam :-D Nejlepší jsou luxfery, ale holt těmi člověk zase nevidí, no tak nic.

Aj, vás taky bolí mezi lopatkama? Mě včera i bolela hlava, jsem to připisovala nějakému počasí nebo málo pití. Ale počasí se jeví stabilně, no to, že jsem málo pila, byl fakt, to zase jo. Tak snad mi nic není…

Taky musím zjistit, jak jsou na tom příbuzní s covidem, než k nim pojedu. Dost možná budu muset na začátek svátků zůstat doma, jestli se z toho budou hrabat pomalu. Ne, že bych se já bála, že to chytím (to asi jo, ale nečekám, že bych si toho všimla), ale spíš abych to sem nedotáhla a neroznesla...

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:29:12 xxx.xxx.198.226

Bobca: 

koupila jsem šicí stroj. V neděli jsem si pro něj byla v Lbc, no je to nějaká novější mašinka, ale oproti tomu, jak to vypadalo na obrázku, je to kráva! Váží to asi deset kilo. Jméno neznámé, něco na L (Linněco, Linvera, Lindora, Livretta, vimjá... nepamatuju si to, ale každopádně se to v CZ ve srovnávačích nevyskytuje, snažila jsem se vyhledat soupisy značek šicích strojů, že mi to jméno snad naskočí, ale ne (není to Lada, Lucznik ani další běžné na L). Ale má ty stehy nakreslené na těle, barevně, tak doufám, že to bude oukej. Na nějaké větší šití bych si k němu musela udělat zvýšenou pracovní plochu (vzít kus nábytku s hladkou plochou - třeba ze skládky dvířka od skříňky apod. - a vyříznout do toho přesně obrys toho stroje a patřičně podložit, aby mi to udělalo souvislou plochu na manipulaci s velkou látkou - třeba s dekou na koně). Zatím hodlám patlat jen ty vietláky a punčochy, tak tam stačí jak je. No a ještě jsem v neděli nenašla odvahu to otestovat. Mám k tomu návod, ani jsem nekoukala, zda je česky... Musím stejně asi nejdřív najít na YT nějaké video pro blbce, abych si nepřišila v prvním záběru ruku k punčoše.... Je to velké, docela se toho krámu bojím. To bude zase akce... Možná si to nechám radši až na nový rok :-D

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 09:30:17 xxx.xxx.198.226

lesnizinka: 

na borovici nelezte. Vezměte provázek, přivažte šutr, přehoďte provázek přes větev, která se vám líbí, když se netrefíte, provázek s šutrem stáhněte a hoďte znovu, dokud se netrefíte. A provázkem nahoru pak vytáhněte řetěz. Hrabičkama nebo jinou příslušně dlouhou tyčí pak řetěz rozvěsíte jak potřebujete. Vyřízeno :-)

Fikovnice: 

je fakt, že ztráta čichu a chuti by mě teda hodně omezily. Já jsem celkem barbar na jídlo, beru to spíš jako palivo a úplně neprožívám, co budu zrovna jíst, nebo že třeba tři dny po sobě jím stejné jídlo, ale i tak si vařím to, co mi chutná. Jíst něco, co je fakt jen hmota, to teda nevím nevím. Bych se živila samýma chipsama, aby to aspoň křupalo! :-D

Jo a já chci taky novinky do sz, až nějaké budou! Víte, jak jsem napjatá. To jsou nervy...

Orionka: 

Puella mi nevyskakuje, naštěstí jsem ji nikde nevyhledávala a ani se o ní nikde nezmínila, je to fajn :-) Teď ji dostanu od Canky a budu mít, aniž by mě to ve virtuálu dále otravovalo, to bylo mj. mým cílem :-)

Uf, kdo dočetl, zaslouží si pochvalu před nastoupenou jednotkou! Mnojo, jsem měla psavou….

Kilian
Kilian (1403 příspěvků) 18.12.2023, 10:00:15 xxx:xxx.e38d:f96e
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.12.2023, 22:04:48

….mám, používám a opatruju jako oko v hlavě …vzpomínka na dětství ještě ke všemu… 

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.12.2023, 10:50:40 xxx.xxx.167.183

Buggyro, dočetla jsem až do konce, pochvalu jsem si udělila sama😄😄. Ale chtěla jsem napsat k té Dornově metodě, je to super věc. Úplně poprvé jsem jí absolvovala asi před 15ti lety, nárazově asi 2x po sobě v rozmezí několika měsíců. Pomohlo to a jak! Pak moje masérka odešla do důchodu, já si našla jinou, ale ta Dornovku nedělala, no tak jsme to nějak plácaly, ale upřímě jsem cítila, že to prostě není furt dobrý, jako rozmasírovala, to jo, ale jak prostě nevrátila ty obratle zpátky, tak se bolest i ve svalech velmi rychle vracela. No tak jsem do třetice našla další masérku. Je to paní, se kterou jsem si sedla nejen po profesní, ale i po lidské stránce. Je prostě skvělá a hlavně dělá Dornovku i jiné techniky. Tže teďka absolvuji rovnání páteře každý měsíc, chodím po 4-5 týdnech, podle toho jak máme obě čas. Paní mě napřed koukne na nohy, pánev mám v poho, tže nohy sedí a pak mi tam nacvaká zpátky vyjeté obratle. Někdy je jich více, někdy méně, někdy to bolí více, jindy skoro vůbec, závisí to na míře stresu a fyzické aktivitě dané soudružky, tedy mě😀. Po tomto zákroku byste neměla alespoň dva dny lézt na koně a nezvedat nic těžkého. Snažím se to dodržovat. Moje tělo je z toho dycky celé vyplé, ale pak se člověku úžasně uleví! Mnohem se mi zlepšilo sezení v sedle, jsem teď v situaci, kdy cítím každou křivost. Pravda také je, že jsem vyměnila koně i sedlo, aktuálně mám bezkostru, na které si záda moje i záda kobylí totálně chrochtají. A všichni víme, že nasedlat bezkostru na sudoidního tvora a ještě na to vylézt, je vyšší dívčí. Nicméně vyplatilo se! Tže za Dornovku na sebe i koně palec nahoru a určitě to časem zopakujte, stojí to za to! 

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 18.12.2023, 11:37:50 xxx.xxx.86.204

Buggyro, za popis večírku😛👍 Bych přísahala, že jsem tam byla já, protože by to vypadalo naprosto stejně. Jen s tím rozdílem, že já bych i odmítnula jakoukoliv funkci a zdrhnula hned po prvním jídle😉Moje chudinky hluché uši nesnášejí hlasitou hudbu a tohle dunění basového reproduktoru…na to mám doslova alergii. Když jsme byli na Festu muže, poslala jsem ho za zvukařem, jestli neslyší, jak to duní a přehlušuje všechno ostatní. O trapném křepčení přiopilých na parketu, ani nemluvím. No já tančit neumím, nikde jsem se neučila, tanečním jsem se vyhnula, takže by mě ani nenapadlo tam předvádět nějaké podivné kreace😏které potažmo vidím u všech ostatních, protože jsem schopná, narozdíl od nich, to vnímat😉

Borovice: vy jste koumes, o tom žádná, ale ona je velká( hustá černá) má cca 5-6m, to tam nedostanete ničím, možná tak hasiče s plošinou😉 Proto jsem po ní taky posledně lezla. No a natáhnete, rozsvítíte a zjistíte, že tam a támhle to mělo být na jiné větvi…🙄

Ale tak já tu bábovku i všechno ostatní spytlíkuju, ale třeba tchýně ji proti mě má jak vatu, mám tedy podezření, že tam dává o kypřidlo navíc, protože je ho tam někdy i dost cítit.

Vzhledem k tomu, jak se dneska cítím, budu ráda, když se mi do Štědrého dne nějak povede ozdobit stromek🙄 Přesto, že jsem si večer vzala ibalgin, jsem se probudila ve 4h, v nohách mě dřelo a píchalo(budu potřebovat tu vaši dornovku😉) když jsem pak vylezla ráno z postele, nemohla jsem sejít schody, jak mé píchalo v lejtku. Po snídani zase ibalgin, ale už mi přijde, že tak dobře nezabírá, jako ten první😏 A nastupuje suchý kašel, začalo to teda už večer. Paralen si, vzhledem k přechozené žloutence před lety, pořád netroufám nasadit, byla jsem ráda, že teploty se drží kolem těch 38st. tak nemusím, ale asi bych to měla prostřídat. Záda…normálně mě už cca rok bolí bederní páteř, nemůžu se ohnutá obléct, nezvednu nohy, teda hlavně pravou. Musím nohu vyhodit na škrabadlo a natáhnout si jak ponožku, tak kalhoty🙄Už to vypadá, že to přechází a zase covid a pořád dokola👎

Šicí stroj nevím😟

lesnizinka
lesnizinka (2076 příspěvků) 18.12.2023, 12:01:30 xxx.xxx.86.204

Včera jsme objednali mě…k Vánocům naslouchátko, protože už je to na chuja, mému muži nerozumí nikdo, všem jsem překládala😉 ale jak už neslyším, nerozumím ani já, takže na sebe akorát doma řveme😎 on, že mi to nebude 100x opakovat, já, že nemá mluvit do zdi, ale na mě a artikulovat🙄 Vybral nějaké bezmála za tři tisíce, jsem ho s tím poslala někam, zaprvé nevím, jestli to vůbec mou vadu řeší a zadruhé bylo za ucho…nesnesu ani sluneční brýle, po chvíli mě hrozně začnou bolet uši, mám takové měkké boltce. Takže jsme nakonec vzali za necelou tisícovku a vyzkouším. 

Ráno kouknu na jezero, v noci mrzlo, tak zase trochu zamrzlo a tam v ledu leží ten největší závojnatý karásek červený😢 Měl nějakou asi rybí chorobu, nebo parazity, prý to ty kupované ryby mívají, takovou ránu za žábrama..myslela jsem si, že na to asi umře😟 I jsem ho zkoušela nějak odchytit podběrákem, ale ani omylem, jak se přiblížím k molu, tak zmiznou, až třeba časem by se nějak víc ochočili, ale ten čas právě neměl😟

Saga
Saga (511 příspěvků) 18.12.2023, 12:07:02 xxx.xxx.167.183

Add firemní večírek - obdivuju Buggyru, že tam šla a vydržela, obdivuju Žínku, že by tam dorazila, v případě, že by se jí to týkalo. Já bych nešla nikam ani za zlatou cihlu. Firemní akce, jakékoliv, absolutně nesnáším a zásadně se jich neúčastním. A to bez ohledu na firmu, vykonávanou práci, či kolegy. Prostě NE! Do práce chodím pro peníze, trávím tu víc času než je zdrávo a mě libo, tže s tímhle se může jakákoliv firma jít tak akorát bodnout. A to píši jako člověk, jenž má svou práci celkem rád a s kolegy není v žádném konfliktu. Ale svoje soukromí a volný čas mám raději a tam oni prostě nepatří. Tečka.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.12.2023, 12:18:22 xxx.xxx.198.226

Po tomto zákroku byste neměla alespoň dva dny lézt na koně a nezvedat nic těžkého.

Já dostala ordre tři dny absolutní klid, a protože u koní dodržuji beze zbytku 5 dní klid, tak jsem si též naordinovala 5 dní klid. Jen teda ten 3. den po dornovce se shazoval balík, a zrovna ty holky, co to měly na starosti, jsou takové houžvičky, tak jsem jim maličko přicmrndávala, ale fakt jsem si dávala pozor, abych byla srovnaná a abych zabírala víc nohama než zádama, no i tak se ta záda malinko ozvala, jakože mám dávat pozor, tak jak jsme to shodily, šla jsem od toho. Pak jsem ještě lonžovala a trochu se modlila, ať je kůň hodný a nevyvádí nebo se nelekne, ale to bylo v pohodě, koníček zlatý.

U mě je asi největší potíž to spaní na zřejmě nevyhovující matraci, no… to bude kámen úrazu, teď mě bolí ta hrudní páteř, tam mi holčina rovnala jeden obratel tam a jiný zpět, ta bedra zřejmě tak rozhozená nebyla, zajímavé. A fakt mezi lopatkami, tam je celkem ta páteř rigidní, to by mě nenapadlo… Ale hodně toho tahám rukama, to je fakt.

Co mě překvapilo, že píšete, že vám to rovná holčina co měsíc. Není to nějak moc často? Nejsou pak ty vazy a svaly kolem té páteře vlastně pořád jako uvolněné a nemají šanci se zafixovat v nějaké té stabilní poloze? A že píšete, že má pořád co rovnat… Tady ta moje mi právě říkala, že to nemá ještě srovnané úplně dobře, že by to chtělo tak za dva měsíce znova, a naštěstí tam našla za ty dva měsíce termín. Ale nemluvila jsem o tom, jestli častěji to je k něčemu dobré, to je fakt. Možná když se řeší nějaký závažnější problém - jako u kopyt nebo u zubů, tam se nedají některé věci srovnat jedním zásahem, musí se strouhat často a po troškách, tak třeba u těch zad to může být podobné, pokud se rovná nějaká velká záležitost, že se to posune o trošek, a když se ta oblast uklidní, tak se to zase trochek pošťouchne, třeba kvůli tomu, aby zase nevylítla plotna na nějakém obratlu vedle, si umím představit.

Jinak koně mám na dornovce už hodně let, teď jsem se teprvá odhodlala já sama 🙂 Slečna se na našich koních vlastně zaučovala (to by mi koňáci dali…), takže je má všechny zmapované a zkoušela si na nich i různé techniky (nedělá jen dornovku, ale i nějaké další úžasnosti, kraniosakrální, osteodynamiku, baňky, nevím, jak se tomu všemu nadává a jestli to nemotám nějak dohromady, ale má toho víc)..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.