Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.12.2023, 16:11:21 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Ne, ne, já to píšu jako fakt, že kortikoidy jsou svinstvo, kterému se u určitých nemocí a problémů člověk nevyhne, ale netušila jsem, že se po nich cítí mizerně? Myslela jsem, že právě přijde velká úleva, že problémy jsou pak sice různé, ale až u dlouhodobého užívání. Workovi, když dala kortikoidy na zánět prostaty, bylo mu hned druhý den líp. Jinak bez zkušeností, u nás v rodině je nikdy nikdo nebral. 

Niki většinu dostávala v injekcích, tak asi neví. 


No právě, třeba je jí zle z jiných léků než z GKK. 

Mast tipuju kortikoid. Infúzi taky, ale zároveň asi kalcium a ta antihistaminika. Jen můj tip…

GKK jsem dnes online přednášela…😉

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.12.2023, 19:34:04 xxx.xxx.89.144

Jani Fíkovnice, ty jsi se ptala, co by mohla mít společného páteř se zánětem močových cest. Tady máš článek, který dává do souvislosti třeba angínu s bolestí při menses. Prostě zdánlivě nesouvisející věci: https://www.kondice.cz/zdravi-a-vyziva/bolestiva-menstruace-iva-bilkova.html?seznam-hp=1&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1188101&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context

Canka
Canka (381 příspěvků) 13.12.2023, 20:43:01 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

První musím poděkovat Bobči za překvapení ve schránce🤗Moc děkuji Bobi😇Já se přiznám,že tenhle týden úplně nestíhám,ale příští týden se snad už Ježíšek taky k něčemu dokope😜

Holky já úplně nevím,co všechno mi injekčně dali…a prášky neřeším,po těch jsem byla jen unavená..každopádně dneska ráno už jsem vzala jen poslední prášek a to poslední antibiotikum a musím říct,že mi dneska bez těch prášků bylo mnohem líp a fakt jsem už i docela normálně funfovala..na nohou mi zůstávají už jen dva malé fleky..jinak mě teď napadá..dávala jsem sem tu fotku stehna 3.den léčby?Teď nevím..

No ale se ségrou jsme se v práci vystřídali pěkně..já přišla a ona odešla..má Covida🙄Přitom nikam nechodí a stejně ho chytla..asi v práci..pravda,že na Covid nám tam teď odpadá spoustu lidí..takže to chytla asi v práci..

Jak jste na tom s dárkama?Já absolutně nezvládám😀Klasika…zase jsme začínala objednávat pozdě..každopádně z čeho mám radost,tak jsem starší ségře,jak jsme uspávali toho jejího kocourka,nechala udělat velikánský obraz toho jejího kocourka a je moc krásný..snad jí to udělá radost…i když to bude bolet.. 

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 13.12.2023, 21:40:50 xxx.xxx.89.144

Ne-e Niki, myslím, že jsi žádné fotky nedala. 

Tom zatím s teplotou bojuje ne moc s dobrým výsledkem, ještě pořád má 38. Ale jsem mu říkala, že to chce prostě trochu trpělivosti, za půl dne to ze 100 na 0 nespadne. A ani to není dobré hned srazit. Prostě je nemocný a musí to pár dní vyležet. Tak ječí, že to nejde, že už ho všechno bolí. Měla jsem to před pár měsíci, takže vím😏Já mít teda 38, tak ležím jak Lazar a ani se nehnu, protože to jsem mrkev😛 Mě stačí k umrtvení 37.3🙄

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.12.2023, 23:10:17 xxx.xxx.60.24
lesnizinka:

Jani Fíkovnice, ty jsi se ptala, co by mohla mít společného páteř se zánětem močových cest. Tady máš článek, který dává do souvislosti třeba angínu s bolestí při menses. Prostě zdánlivě nesouvisející věci: https://www.kondice.cz/zdravi-a-vyziva/bolestiva-menstruace-iva-bilkova.html?seznam-hp=1&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1188101&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context


Díky Raduš.

A tak já zas nejsem jako by striktně nakloněná na jednu stranu, jestli mi rozumíš. Tj. věřím, že mohou souviset i věci zdánlivě nesouvisející.😉

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.12.2023, 23:11:58 xxx.xxx.60.24
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 13.12.2023, 20:43:01

Jj, Covid teď řádí jak černá ruka…

V mém okolí to má fakt plno lidí; co vím, tak ne nějaké extra těžké průběhy. Ale úplně lehké také ne.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.12.2023, 09:58:49 xxx.xxx.90.85

Čau vespolek, nejde nám připojení, ani telka nenačítá a jde hnusně, takže jdu pracovat a sem vlezu, až jestli to někdo opraví. Doufám, že alespoň do Vánoc🙄

Tom má pořád 38st, ale tak je to teprve druhý den. Bolí ho dost hlava, ale jeho i normálně občas bolívá. 

Známé včera umřel muž😢 jen o pár let starší než já (neměl ani 60) Infarkt, mrtvice, nebo embolka, až po pitvě. Volali jí do práce, že on nepřišel do práce. Poslala tam sousedku, moji tetu, ale ta se nedozvonila, nedotřískala. Tak doběhla z práce a šly tam spolu. Ležel v kuchyni, jak se oblékal do práce. Už byl mrtvý nejmíň hodinu - dle záchranky(že když jim operátorka říkala, ať dělají masáž srdce, měl už posmrtné skvrny, říkala teta, ale teda do záchranky masírovaly)

Bobca
Bobca (1408 příspěvků) 14.12.2023, 10:39:52 xxx.xxx.20.192

To jsou teda špatné zprávy před vánocema😢:Volala jsem dnes švagrové,jak je na tom(jí v sobotu umřela ta kamarádka-85 let,se kterou denně chodily ven na dlouhé procházky)V pondělí jsem s ní byla u mudr pro Neurol a něco na spaní..

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.12.2023, 11:52:26 xxx.xxx.198.226

Hele období před vánocemi je klasicky nejhorší v roce, víte proč? Protože jsou nejdelší noci a organismus je vyčerpaný. Každý organismus. Teďka na fejsbůku se na mě valí jen samé pochovávání zvířat. Klasika. Lidi jsou nemocní a hromadně hynou ti nejslabší nebo u nichž se sešla blbá náhoda. Bohužel. Musíme to přetrpět, po Novém roce bude zase líp!

Saga
Saga (511 příspěvků) 14.12.2023, 12:15:44 xxx.xxx.167.183

Je to tak. Období od sv. Lucie do Tří králů je to nejhorší v roce. Šero, tma, plískanice, člověk nepozná, jestli je ráno nebo večer. Já jsem také příšerně unavená, tak jako bez důvodu, ale prostě to na sobě cítím. Všechno mě bolí, trávení stojí za prd, furt bych spala, v práci mě to nebaví, koně vidím jenom za tmy, nic mi nejde a do všeho se nutím pod tlakem. A zobu všechny možný vitamíny. Kdybych nezobala, tak už jsem někde ve škarpě.👎 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.12.2023, 12:18:16 xxx.xxx.198.226

Já si dneska udělala k obědu zeleninový salát, a jak poslední týden pokaždé po obědě (včera i po rýži) jsem měla v břiše kámen, tak dneska pohoda - tak ještě že jsem si té zeleniny nakoupila 🙂 Ještě musím přikoupit balkán.

Saga
Saga (511 příspěvků) 14.12.2023, 12:52:38 xxx.xxx.167.183

Já právě nemám na zeleninu vůbec chuť. V létě mám úplně jiný jídelníček než v zimě. V létě se stravuju spíš jako býložravec, na maso a těžká hutná jídla nemám vůbec chuť a nejím je. V zimě je to přesně obráceně, nemám chuť na zeleninu, protože je kupovaná, v létě je domácí. A když je kupovaná, mám jí v lednici, čili je studená, stejně jako mlíko, sýry, prostě je to studený a jen na to pomyslím úplně se oklepu.☹️ Teď mám naopak chuť na omáčky, husté polévky typu gulášovka a tak podobně, což bych v červenci nedala do huby. Prostě je tohleto období děsná pruda, už aby byla tak půlka ledna a bude to zase OK, samo od sebe.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.12.2023, 13:54:00 xxx.xxx.90.85

Tak jsem se sem musela jít uklidnit…tradiční věšení záclon. Ano, i to patří k Vánocům a jednou, jestli to nebude tyhle, mě z toho šlak trefí jistojistě😈 Nikoho, nikoho asi nenapadlo, když jsme řešili výrobu garnýže, jako součást obkladu, že musí být plýtká, protože je také uzounká a nikdo tam prstíčky nedosáhne vložit tu žabku do kolejnice. Tom má delší prsty, i úzké, tomu to, když chytí ten správný grif, už  pak celkem jde. No marodí, takže je to na mě. Jednu žabku jsem tam dostávala tak půl minuty, v lepším případě. Žabek na jedné zácloně asi 20. 10 mi v procesu popadá, takže slézt ze schůdků, posbírat, znova ponavlékat a ještě tak dvakrát🙄Záclony 4. Padlo asi tisíc nadávek nejhrubšího zrna, ulámala a obrátila jsem si tři nehty, bacila se do holeně, mlátila rukou a hlavou do zdi, takže budu nakonec i debil😏a to mám polovinu🙄Musím z košem na kompost(alespoň vychládnu😛) a k obědu bude zeleninový salát s tuňákem a vajíčkem - včera jsem koupila salát právě taky.  Mám to napůl. Mám chuť na maso a omáčky, ale vím, že bych se neunesla, tak žeru salát😜 U nás sluníčko sem tam vykukne, dneska teda myslím ne, ale tma není, včera půl dnes pršelo, to byla tma jak v ranci. Ale mě to nevadí. Já mám dokonce ráda ty mlhavé sychravé dny, dneska ráno byl právě jeden takový. Co mi vadí, to bláto absolutně všude, zlatý sníh a poledovice😛

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 14.12.2023, 15:13:12 xxx.xxx.198.226

Uf, já mám tak ščastnej život, když nepotřebuji tyhle záclonky, polštářky, přehozy a tapisérie 😀 Vždycky když někoho slyším nadávat, taky často na to, že to má zapatlaný, posraný od much a podobně, vzpomenu si na svoje žaluzie (žaluzie jako perličky! - tu jedna, tam jedna…), na kterých pro muší záchody není vidět ani původní barva, a kochám se 🙂 Snad to nezní moc škodolibě…

Já mám tuňáka tuze moc ráda, ale nekupuji, protože to je jedno z mála zvířat, která neumíme pořádně chovat v zajetí, a tak při těch výlovech scípne mnoho mořského života a sítě taky ničí dno a podobně, a to mě neba. Čistě tedy moje osobní rozhodnutí, a hrozně moc tu dobrotu postrádám. No, nahrazuju sardinkama, ty nejsou snad tak děsně devastační ☹️ Ale musíme si užít ryb dokud je máme, další generace už mít nebude.

lesnizinka
lesnizinka (2066 příspěvků) 14.12.2023, 16:24:39 xxx.xxx.86.204

Já mám Buggyro těch serepetiček, dá se říct minimum. Záclony jen v ložnicích, obýváku a jídelně, to je možná tak 5.tina oken. Dvě deky na sedačce, co na nich ležíme, 4 polštářky, které se převlékají. Koberec pod stolkem a teda i pod jídelním stolem. Dva malé v hale a předložky v koupelně…to je myslím vše. Do Vánoc mi slíbili konečně po x letech zarámovat koberec (jako ten gobelín😉) do haly na zeď. Krom estetického hlediska doufám, že tam bude tlumit zvuk. Teď spíš řešíme, jak ho z Brna dostat, protože do auta asi nevleze. Čekáme, až napíšou přesný rozměr s rámem a poměříme…no už ale tušíme. 

Bobi, zapomněla jsem reagovat na tu švagrovou…to je teda zlé, že jí umřela ta šlapka😢 S kým teď bude chodit?!? Přestane a průšvih😟 

Někdo nahlásil to O2, ještě to není 100%, ale jakžtakž to jde. 

Byla jsem na tom kompostu pak, že když jsem venku vypojím tu prodlužku od velké borovice-světýlek z nefunkční zásuvky a natáhnu ji, i když neesteticky do garáže. To jsem si pomohla🙄 až jsem to slavnostně zapnula zjistila jsem, že světýlka jsou vytržená z toho trafíčka, co všechna mají. Zkusila jsem to alespoň provizorně připojit přes drátky, ale nejdou. Tak jsem si zase zanadávala…a je mi to prd platné😏 nesvítí, ach jo🙄 Já se tak těšila😟 Vloni nesvítili, ale to mi nevadilo, stejně umřel Worušek a měli jsme na Vánoce covid. Ale letos už jsem to chtěla zapojit. Zkusím to vzít ke strejdovi, jestli neví, co s tím. Blbé je, že těch myslím 50m je na stromě a nevím, jestli to není někde utržené třeba, jak bylo na pergole. V té borovici to není vidět. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.