Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (377 příspěvků) 10.12.2023, 14:51:43 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Hlásím,že už je to o mnoho lepší..už jsem celá splasklá,zůstávají mi jen dva větší červené fleky na stehnech…začalo se to celý loupat ty fleky,ale ty mastičky,co jsem dostala,jsou fakt dobré..věřím,že do týdne je to pryč..každopádně i když jsem všechno přepřala,tak od tý doby,cp se mi to stalo,jsem na sobě neměla kalhotky🙂Prostě strach si je oblíknout🙂Ale tak v úterý už půjdu do práce,tak se odvážím😀Zítra jsem ráda,že už bude konec a už chci fakt do práce..je pravda,že jsem fakt unavená..furt..to bohužel trvá..mám prostě pocit,jako by mi někdo vybil baterky..doslova..to je jako jediný,co mě trošku limituje,furt se mi chce spát..

U nás celou noc sněžilo..jakože dost..a to hlásili oteplení…ráno už ale teplo a všechno začalo odtávat..teď je u nás 5°C..takže počítám,že do zítra bude sníh dole..pro mě lepší,že bude nad nulou,nebudu muset řešit zamrzlou vodu..ale holt bude bahno..ale já radši bahno a teploty nad nulou,než zmrznuto a furt řešit vodu..

Jinak teda musím konstatovat,že mám tlustý všechny kočky🙂Berťu jsem dneska zvedla a ten musí mít tak dobrých 8 kg…fakt macek..ale on to na léto zase vyběhá..Pučmelda se taky pěkně spravil,jsem za to ráda..a Nikouš?Ten je chodící koule..jen Čikitka je zatím hubená😂Otázka jak dlouho🙂

Jinak soused mi přinesl spousty sušených bylinek..protože ještě ke všemu jsem nastydlá..přišlo to včera..no a kašlu zase..nečekaně..a teď tu mám hafec bylinek..řekl mi,že na kašel lichořešnici..tak jsem si ji zalila vodou a zkusím pít..ale mám tu ještě šalvěj,kopřivu,jitrocel,mátu,pampelišku a já nevím,co všechno..můžu to namixovat a udělat si z toho čaj?

Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 10.12.2023, 15:39:32 xxx:xxx.ba59:2f4c
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 10.12.2023, 14:51:43

..ja bych ty bylinky dohromady nemichaka anebo se podívejte na net, zda se mohou míchat….anebo se zeptejte toho od koho je máte….

Orionka (neregistrovaný) 10.12.2023, 17:19:43 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 10.12.2023, 14:51:43

Souhlasím s Killian. S bylinkami po té alergické reakci radši opatrně. Jasně, byla na nějakou hnusnou chemii, ale oslabený organismus může reagovat nevypočitatelně.

Šalvěj, kopřivu, mátu bych vynechala a vzala osvědčený, dobrý jitrocel.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 10.12.2023, 20:49:21 xxx.xxx.20.192
Kilian:

..tedy vás bych fakt za soudku nechtěla….😉kontrolovat mi přes plot všechno a jeďte to zdokumentovat a dávat na veřejnou diskuzi🙄


Evi,nikoho nepomlouvám,jen “suše”konstatuju-kdyby to četli,tak si to aspoň posbírají….O ostatním nemluvím..Nevidím ven,bo mám zamlžená okna mezi skly,až po vrch..a nemám jinak potřebu jen tak sledovat,co se děje venku..Stačí,když je slyším..celé dny štěkají 2 vyhublí pesani+ štěně retrívra-naříká imrvére za zdí....Několikrát za den větrám,tak jsem to prostě “práskla”..Nevidím na tom nic špatného..Domeček pode mnou jsem fotila,kolik je u nás sněhu-jako každý rok👍..A při té příležitosti…😎😉

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 10.12.2023, 20:56:57 xxx.xxx.20.192

Niki,já bych si asi koupila gaťky nové☝️..neriskovala bych to znovu….Já dnes konečně ušila ty polštářky Zdence..ze zbytků A sobě podprdelník a pytel na tašky ,zavěšený na konstrukci stolu..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 11.12.2023, 07:01:40 xxx:xxx.ba59:2f4c
Bobca:

Evi,nikoho nepomlouvám,jen “suše”konstatuju-kdyby to četli,tak si to aspoň posbírají….O ostatním nemluvím..Nevidím ven,bo mám zamlžená okna mezi skly,až po vrch..a nemám jinak potřebu jen tak sledovat,co se děje venku..Stačí,když je slyším..celé dny štěkají 2 vyhublí pesani+ štěně retrívra-naříká imrvére za zdí....Několikrát za den větrám,tak jsem to prostě “práskla”..Nevidím na tom nic špatného..Domeček pode mnou jsem fotila,kolik je u nás sněhu-jako každý rok👍..A při té příležitosti…😎😉


…..Bobi, já to myslela s nadsázkou, proto ty smajlové, ale osobně by mi to nebylo příjemné určitě…..

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 11.12.2023, 07:16:14 xxx.xxx.198.226

Tak já jsem absolvovala spolu s koněm teď v sobotu rovnání od dornovkářky, a celou neděli jsem byla vyřízená jak po darování krve! To bych nevěřila, že to bude takový nápor. Ale zvládla jsem si upéct kuře (penáč sleva, neberto) a půlku dát máti a dnes mám druhé prso s sebou v pr. k obědu. A pak jsem byla kamarádkou pozvaná (považte! já pozvaná, a mám novou kamarádku! zázraky se dějí….) na čaj a nějaký ďobanec, dala jsem si jablečný koláč s karamelem, to byla ale prasárna tedy, ale moc dobré. Ten skrojek stál 50 korun, až jsem se zastyděla, když jsem tu cenovku viděla… No ale už bylo vyřčeno. Příště zvu já ji, tak to srovnáme 🙂 No a pak jsme rychle obstaraly zviřátka a v družném hovoru (opět) mrzly na křižovatce před mým domem… tak jsem to nakonec ukončila, akorát v čas, v pět jsem byla doma. A ještě jsem stačila vyfiknout linecké jednu troubu. Tak dneska navečer bude slepovačka a pak tedy podělit rodinu a já slíznu těch zbylých pár drobků. Třeba se dokopu ještě něco upéct (jak já to nesnáším, to vaření. Zlatý kuře, to se dělá aspoň “samo”).

Nicméně jsem zanedbala tím pádem svou kamarádku důchodkyni, takže za tou budu muset dneska odpoledne. Z práce vypálím pofackovat zvěř a když mě neodmítne, tak sednout ke kamarádce (nebo v opačném gardu, se s ní domluvím). Třeba jí to bude i vhod, na víkendy jí zpravidla jezdí rodina.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 11.12.2023, 07:22:45 xxx.xxx.20.192
Kilian:

…..Bobi, já to myslela s nadsázkou, proto ty smajlové, ale osobně by mi to nebylo příjemné určitě…..


Evi,viděla jsem smajlíky😇..to bylo prostě ode mě jen vysvětlení..Já ale jinou možnost nemám..Mám jejich dvůr přímo pod nosem..Nefotím jim dvůr,to bych si nedovolila!!😲..Snažím se ani nevylézat do okna,když jsou venku..To byl fakt ráno jenom ten sníh,jako každý rok👍..ale o tohle jsem se musela podělit😊..Jaký mají vztah k věcem..Krásné věci,a končí v popelnici..Mají ten velký kontejner😲+ několik popelnic..(ty stávají v pondělí ráno venku na odvoz-to není “šňupání”😇)Však “dávky” to zase spraví..Když mají oslavy,jdu radši k sousedce,nebo brzo zatemním..Nebudu si zkrz ně dělat mléčné sklo😊a věř,že to jsou “oslavy”hodné jejich mentalitě.Mám ráda cikánskou hudbu,ale pokud mě to přehlušuje televizi,při zavřených oknech👎v 11 večer(od 4 odpoledne)nonstop..ale je to zase jen konstatování..Sháněla jsem jiné bydlení,ale stěhovat se po 7. se mi už fakt nechci..Zvykla jsem si..Už aspoň neřežou každý den tou cirkulárkou pod oknem,ale ještě není konec zimy..🙏

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 11.12.2023, 08:01:24 xxx.xxx.198.226

jéj, a já obracím korunu, jestli si mám za 150 koupit prostěradlo v Penny (a že je to prostěradlo spíš jen taková průsvitná záclonka přes postel za ty prachy), a tady to někdo ve velkym vyhazuje do konťáku! Achjo…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 11.12.2023, 08:25:56 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.12.2023, 08:01:24

Oni jsou prostě takoví. Nebožka sousedka, Romka, prima ženská, sama říkala - našla jsem si bílého manžela (nebo on ji), protože vím, že bych korunu neudržela.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.12.2023, 09:59:13 xxx.xxx.177.249
Buggyra:

jéj, a já obracím korunu, jestli si mám za 150 koupit prostěradlo v Penny (a že je to prostěradlo spíš jen taková průsvitná záclonka přes postel za ty prachy), a tady to někdo ve velkym vyhazuje do konťáku! Achjo…


Počkejte, Vy obracíte korunu…v tom případě - víte, co po Vás budu chtít - jaké číslo…?😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.12.2023, 10:07:28 xxx.xxx.88.236

Už jsem psala: my tady máme odjakživa cikány slušné, zařazené mezi ostatní, nikdy s nima nebyly problémy, vždycky chodili do práce i teď, po revoluci. Nevím jak mladá generace, s těma teď už moc do styku nepřijdu. Nedělám absolutně rozdíl, když se člověk chová a žije slušně. U Toma na škole je romský učitel. Rodiče zpočátku nebyli zrovna nadšení, ale děcka začala dělat velké pokroky, chodí k němu rádi, oni to s děckama umí, tedy umí si je získat. Těch, co jen nenatahují ruce pro dávky a něco dokázali, si vážím o to víc. Bohužel…je jich minimum😕

U nás od včera taje, tak jak asi všude. Už jsou skoro 3st. Podle radaru nad ránem i pršelo. Valím uklízet, opět jsem v těžkém skluzu😊 Jo, do toho nám začal blbnout(protékat) další záchod….nemám teď čas sakra, se s tím rýpat😠 teprve jsem před pár dny opravila v ložnici🙄

Co ta Nikiš, už jsi uschopněná? Tu pampeluchu, teda pokud je to kořen(zbytek je hnusně hořký) bych si vařila na pročištění jater, je na to výborná. Ale až potom, co už nebudeš užívat žádné léky. Zbytek jak psaly holky, lichořeřišnici a jitrocel klidně, zbytek si nech, až se ti tělo trochu srovná. 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 11.12.2023, 10:12:40 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Počkejte, Vy obracíte korunu…v tom případě - víte, co po Vás budu chtít - jaké číslo…?😉


Náhodou, milá Fikovnice, teď rozhazuju kudy chodím, páč mi přišlo prachů, že jsem jako paša! Krmení jsem nakoupila pro koňa do konce zimy, sobě Back on track bederní pás za nekřesťanský prachy (ale na ta záda se bude hodit) a maceše BoT nákrčník, páč ona má krční páteř v pokročilém stádiu rozkladu, a ještě lustruju Ježíškova vnoučata, jestli bych tady dědka odvedle neměla vzít na vejlet 😛 Já mám teď náhodou plný všechny nádrže od aut - a to se dobrýho půlroku nestalo ;-)

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.12.2023, 10:35:34 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.12.2023, 10:12:40

Buggyro, já se Vám klaním za tu péči o důchodce. Na ně se hodně zapomíná a lidi jako Vy - opravdu smekám!👏

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 11.12.2023, 11:53:04 xxx:xxx.:24
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.12.2023, 10:47:41

Já sama za sebe a dlouhodobě - také víc tíhnu k důchodcům než třeba k dětem. Mám na mysli stran nějakých mým malých možností pomáhat.

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 11.12.2023, 12:58:16 xxx.xxx.88.236
Fikovnice:

Já sama za sebe a dlouhodobě - také víc tíhnu k důchodcům než třeba k dětem. Mám na mysli stran nějakých mým malých možností pomáhat.


Taky tak. A Buggyra ať ti dá tip, kde se jí před Vánocema takhle ty prachy urodily😜


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.