Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 08.12.2023, 14:00:59 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Zas ten šlapací můžete používat jako stůl, když nešijete.


já vím. Ale já tam ten stůl nemám zcela záměrně 🙂

No plynový vařič jsem nikdavá ani nezkoušela, radši. To by jistotně bouchla půlka vesnice, to nevadí, že to nejde, já bych to zařídila! Nene, plyn mi nikam nesmí, tedy kromě toho útrobního. No to jestli srovnáváte šičák s plynem, tak potěš, to bude jasná katastrofa 😀

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 14:14:11 xxx.xxx.163.208
Buggyra:

já vím. Ale já tam ten stůl nemám zcela záměrně 🙂

No plynový vařič jsem nikdavá ani nezkoušela, radši. To by jistotně bouchla půlka vesnice, to nevadí, že to nejde, já bych to zařídila! Nene, plyn mi nikam nesmí, tedy kromě toho útrobního. No to jestli srovnáváte šičák s plynem, tak potěš, to bude jasná katastrofa 😀


😅😅😅

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 14:17:12 xxx.xxx.163.208

Máte mixér? Zatímco šicím strojem jsem si neublížila,a to ani elektrickým, od mixéru mám rozpůlený prst už nafurt.😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.12.2023, 16:47:33 xxx.xxx.88.134
Orionka:

Máte mixér? Zatímco šicím strojem jsem si neublížila,a to ani elektrickým, od mixéru mám rozpůlený prst už nafurt.😉


Fuj proboha!😲

Čau holky, tady se to neskutečně rozjelo, půl dne tu nejsem a čtu to hodinu👍😜 

Buggyro, veritasku jsme asi měly všechny, co jsme šily. Já u rodičů, teď mám jinou. Šlapací byly snad jen ty singrovky. Taky si nedovedu představit, jak by se dalo šít a rukou si točit kolem? Někdy bych u šití spíš potřebovala ještě třetí ruku😎 Elektrická je v poho. Já mám teda plynový šporák, jsem konzerva, doma jsme měli odjakživa plyn, ještě bomby, než se zavedl zemní. Když jsem párkrát vařila něco u babči na elektrice, čerti mě z toho brali, jak to nejde regulovat👎

Tak puella…vyhodit se to vždycky, vyzkouším víc, uvidím, nejtíž se osypem, zlušenosti už máme od Nikči😛 Já jsem jak to děcko, musím si prostě šáhnout, jinak neuvěřím😉Momentálně je nadšený muž a tím pádem i já, jak všude nesmrdí ty jeho propocené tenisové věci😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 08.12.2023, 17:13:45 xxx.xxx.88.134

Z Maďarska jsme přijeli ve 14.30, Viktínek vyběhnul z garáže, Gucci jsem našla v domku. Nafučenou, byla zalezlá v regálu jako vždy a odmítnula jít se mnou domů. Tak si naprdni babo😏Šla jsem se převléct, sundala mikinu a madam už byla skoro u baráku, tak jsem jí zase letěla dolů otevřít pracovnu. V garáži byly za dva dny ty misky obě vymetené, nevěřila bych, že je sní oni dva a už vůbec ne Viktor sám, protože to by na něm taky muselo být někde vidět🙄Takže si myslím, že do toho domku šla až dnes. A doufám teda, že jim do té garáže nevlezl a nevyžral to bezdomovec Macek🙄 

Mysleli jsme, že zůstanem věrni Hevízu, protože je tam to horké jezero, ale tento hotel je naprosto skvělý 👍má ten plavecký bazén pro mě a několik teplých, máčecích😉 pro Toma. Psala jsem 50ku bazén😏Jsem tele, kam by vlezla 50tka, je to 25m. Ale i tak super, proti malému bazénku v Hevízu v hotelu, kde jsem musela plavat kola, abych si zaplavala. Bylo tam teďka minimum lidí, minimum Rusů👎Pár českých dvojic cca v našem věku a starších a tak jedni Slováci a rakouští důchodci🙂 Snad jen jeden pár s dětma, na které jsme za ty dva dny ani nenarazili👍 Naprostý klid a pohoda😎 A v neposlední řadě: Hevíz je o 80km dál a ty se jedou po okreskách, takže tohle je o hodinu blíž👍 Hevíz je sice krásné lázeňské město s jezerem, kde se dá i pro zmrzlíky plavat už od jara, ale myslím, že už tam Toma neukecám, bude chtít už jen sem😀

Taky jsem poprvé v životě vypila uvítací drink, mohli jsme si vybrat, Tom si dal colu😛 mě objednal nějaký míchaný s aperolem, prý bude veselo😜 Bylo, přišli jsme na pokoj a za chvíli jsem usnula jak špalek😛 Seděli jsme právě v hale, hrál tam výborný pianista, starší pán(teda doufám, že byl starší, než my😜) a k tomu nám nabídnuli ty drinky…že jsme je ještě nevyužili. Tak bylo Tomovi blbé říct, že nechcem😎Byli jsme po večeři, nacpaní jak čuníci, tak mi to kupodivu nevlezlo do nohou….po alkoholu mě vždycky úplně hrozně začnou bolet nohy, takže ho prostě nepiju. A tohle jsem cicmala asi hodinu, tak se to zřejmě hodně naředilo, i tím ledem, co v tom byl🙂

Cestou zpátky nám volali z autosalonu, že moje auto je v Rakousku a přijet do Brna si pro něj máme 20tého. Hmm, tak nevím jak, když Toma automat jsem ještě neřídila a mám sednout do takového hebeda poprvé a odřídit ho domů? To bude zajímavé😎Zítra si to zkusím alespoň k tchánům…u nás je ovšem na cestách břečka😲 

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 17:44:31 xxx.xxx.64.54
Bobca:

“máchadlo od Missivy”…a to je co??taky mě to zajímá,neslyšela jsem o tom..Já kupuju většinou Cocolino..voní mi🤗


Missiva je česká - severočeská - firma , cca od roku 1992. Nakonec - najděte si to : www.missiva.cz 😉 mají hezké stránky. 

Určitě tu bude někdo další, kdo to zná.

Canka
Canka (377 příspěvků) 08.12.2023, 19:43:51 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak dneska zase den🙄Ráno jsem jela do nemocnice,po injekcích mi bylo zase špatně,takže jsem si tam chvíli poležela..dostala jsem ještě jedny prášky,že se s nimi nesmí řidit..ale jsou jen na 3 dny..každopádně prášků mám jak nějaká feťačka😂Primář dneska chválil,že to vypadá mnohem líp,ale že to nesmíme podcenit a v pondělí mě do práce ještě nepustí..že musím přijít na poslední injekci a kontrolní vyšetření..takže do práce až v úterý,ale konečně už….teda pokud se nic nepohnojí…řekl mi,ať počítám s tím,že jak jsem oslabená,tak teď můžu vcuku letu chytit nějakou chřipajznu nebo virózu,tak ať se vyhýbám veřejným místům..

Od doktrora jsem jela k mamce,protože ta od středy šílí,že neví,jak mi je a jak vypadám..tak jsem jí trochu uklidnila,musela se tam zase chvilku natáhnout,protože mi bylo slabo a pak jsem vyrazila domů..hned jsem běžela ke zvířatkům..a co nevidím..slepice zase venku..já zapomněla koupit to pletivo!!😠U té díry samozřejmě ve sněhu kopyta a bylo vidět hrabání..za plotem u slepic byla totiž řepa a ta moje černá koňská důra je prostě nenažraný prasopes(je to tlusťoška,ale furt by jedla)..byla jsem na ní pěkně naštvaná..no nějak jsem to zalátala a šla domů,potřebovala jsem zapít prášky a chvíli si zase lehnout(je to hrozný,mám vždycky najednou ppcit vybitých baterek,nebo jak bych to popsala)…za hoďku jsem vstala a chtě nechtě musela jet koupit to pletivo svařované..za tu 25 m roli + vázací drát jsem dala 2500,- kč..hned jsem tý černý můře tu fakturu ,,omlátila,, o hlavu,že je to kvůli ní..začala jsem omotávat voliéru kolem dokola,ale už byla tma a prd jsem na to viděla a navíc jsem prostě zase byla unavená..takže jsem tentokrát poslechla tělo,dala holkám večeři a šla domů..nikdy od rozdělané práce neodcházím a vždycky to prostě dodělám,ale tentokrát jsem si fakt řekla ne,zítra je taky den,jdi domů a odpočívej..

Jo a jinak nevím,jestli jsem se pochlubila..konečně jsem si koupila sušičku..ve středu jí dovezli..no a dneska jsem naházela do pračky všechny ty věci vyprané v Puelle a pak to dala sušit do té sušičky..teda to je tak super věc!!Jak je to prádlo měkkoučké,nadýchané a hlavně bez chlupů🤣

Canka
Canka (377 příspěvků) 08.12.2023, 19:45:51 xxx.xxx.212.178

Raduš závidím Maďarsko..já teď byla pozvaná na wellnes příští týden,ale odmítla jsem..nebudu nic riskovat,dokud nebudu úplně v pohodě..

Máš nějaké fotky z toho hotelu?

A jaký budeš mít auto?Asi mi to někde uniklo v příspěvku..

Buggyra (neregistrovaný) 08.12.2023, 20:19:35 xxx.xxx.118.205
Orionka:

Máte mixér? Zatímco šicím strojem jsem si neublížila,a to ani elektrickým, od mixéru mám rozpůlený prst už nafurt.😉


nene!😲
Mixér nemám. Ale mám kafemlejnek. Takový ten s tvrzenou nádobou, který se spustí jen když je ta nádoba na něm obrácená dnem vzhůru a zakleslá do nějakých těch pojistných zámků.

Já musím mít všechno jako pro nesvéprávné, protože bych vážně stihla pár lidí zmrzačit, než bych se odpravila sama…

kometa
kometa (5480 příspěvků) 08.12.2023, 20:54:17 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.12.2023, 20:19:35

Jéé, vy jste můj člověk! Jakýkoliv přístroj, který má víc jak dva čudlíky, je nad moje schopnosti.

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 09.12.2023, 07:06:07 xxx.xxx.20.192

Niki-a co budeš v práci platná,když se budeš potácet jak mátoha🤔Vydrž ještě..Moje doktorka v Olomouci mi dobře radila(už jsem to asi kdysi psala)na 3 dny si dát 1000 C-éčko,když na mě něco lezlo..Na tebe zatím né,ale nic tím nepokazíš,když se nadopuješ..Nebo co ti poradil ten tvůj??Nejsi vůbec vpořádku a spěcháš do práce😕..Se tam někde složíš..❗(není tu smajlík ťukající si prstem na čelo)😇

Volvo-Raduš,není to na tebe příliš velké??Ty jsi drobunká,nebudeš za volantem ani vidět😉Je fakt,že nemám přehled,jestli existuje nějaké malé(jako nákupní taška)🤭to bych si k tobě představovala..Ale nebudu tě viklat..Já se s Pažoutem všude vejdu👌

Orionko,dík,to mě nenapadlo si to vyguglit😎

,a teď mě zmizel celý odstavec..radši to honem pošlu..na něco jsem klikla v posledním řádku klávesnice……

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 09.12.2023, 09:10:23 xxx.xxx.20.192

jo,a zapomněla jsem napsat,že prádlo pořád visí a visí…to samé,jak před asi 3-4 týdny…🤭žluté a červené dvojprostěradlo a 2 chlupaté běhouny😇

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 09.12.2023, 11:01:35 xxx.xxx.88.134

Je velké Bobi, psala jsem a nadšená z toho fakt nejsem. Malé nějak moc není, teď nějaké půjde do prodeje, ale Tom ohodnotil, že je hnusné, jak hračka pro děcka…a není vyzkoušené ještě. Sice jsme to měřili, ale do garáže asi taky vleze jen taktak, budu to tam muset kočkám nějak vymyslet jinak…zatím se jim ležení vlezlo za Fabii, tam lehával Viktěna na židli. Mají i na boku u topení asi 4 druhy ležení, ale jistá jsem jen tím, že v jedné krabici lehá Gucci, neb jsem ji tam dvakrát našla. Malá v autě budu, nevyrostu😉i kdyyyyž…do šířky se mi to daří celkem úspěšně😛🙄 Ale v těchto autech se dají dobře nastavovat sedadla, i výškově. 

Zapomněla jsem ti napsat, že jak jsem jela do Maďarska, tak jsem volala s tetou a že setřenka má covid. Dneska jsem volala tedy sestřence, jak je na tom a prý už celkem dobré, jen je dodělaná, což víme, že trvá celkem dlouho, ale taky, že ji bolela tak hrozně záda, že si říkala, že má určitě nějaký ten suchý zápal plic, jak o tom psali…připomnělo mi to, jak jsi to popisovala ty, že tě to bolelo. 

Prádlo visí…u nás 0st. a drobně mrholí, pomalu to měkne. Na prádlo to fakt není😉

lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.12.2023, 07:48:12 xxx.xxx.88.236

Nakonec včerejší ranní mrolení přešlo do sněžení a půl dne sněžilo. Bylo těsně nad nulou a fučelo - dost nevlídno. Ráno se probudím, okno osněžené a tedy už v noci fučelo hodně. Ze své ložnice na sever jsem moc neviděla, ale z chodby pak, že je zase chumelenice, fučí od jihu. Momentálně je těsně pod 0st. a něco kolem 20cm sněhu. Snad přestane alespoň chumelit, než půjdu okruh. 

Niki, už je to lepší, už ti přešly ty blbé stavy?

Bobca
Bobca (1354 příspěvků) 10.12.2023, 08:29:57 xxx.xxx.20.192

u nás mírně nachumelilo🌨️❄️…

hledejte jeden rozdíl na fotkách😊(poradím-datum)..vpravo se nic nezměnilo👍..Já vím,nic mi po tom není,ale to je první,co vidím z okna,když vstanu a větrám..a rozčiluje mě to plýtvání😈

Od toho "vycucnutí stěn" tu mám mezi 55-58%…a topíííím!!

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (2018 příspěvků) 10.12.2023, 10:10:21 xxx.xxx.88.236

Jak plýtvání?😉 My tady kupujem drahou Puellu aby nám vonělo prádlo(některé ji v zápětí i vyhodí a ještě dají hafl peněz za léky na následky😜) a sousedům prádlo voní svěžestí…zadara😛

My naopak máme doma vlhkost jen 28😕rozesychají se nám parkety, takže polovinu zabal a pošli nám k Vánocům😉 

Jasněééé, ráno vycházím, chumelenice jak blázen, parádně se vystupňovala. Cca v polovině trasy se to ale uklidnilo, už plácají jen velké mokré kusy sněhu. 

Kilian
Kilian (1390 příspěvků) 10.12.2023, 10:17:37 xxx:xxx.ba59:2f4c
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 10.12.2023, 08:29:57

..tedy vás bych fakt za soudku nechtěla….😉kontrolovat mi přes plot všechno a jeďte to zdokumentovat a dávat na veřejnou diskuzi🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.