Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

assil
assil (2124 příspěvků) 21.11.2023, 14:05:05 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.11.2023, 13:53:46

No od tý doby, co si tam zvolili Hamás, to šlo samozřejmě tím směrem co popisujete, ale předtím, mám dojem, šanci měli.

A to, že tam není palestinský stát, je vina Arabů a házet to na Izraelce nebo Západ je úplně mimo mísu.

Ale i kdyby Palestinci měli tam někde svůj stát, tak mám dojem, že by to nebylo jiný. Však to sami říkají, jim nejde o stát, jim jde o zničení Izraele.

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 14:10:39 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 21.11.2023, 13:40:23

Odpověď je jednoduchá ( a už z předešlého je můj názor jasný ) : Nikdy neměli do Evropy přijít !!!

A bohužel, přicházejí další. A nikdo proti tomu nic nedělá. Místo toho jak magoři posíláme zbraně a prostředky do nesmyslné, nekončící války ! A neutěšujme se tím, že u nás nejsou. Co je to 50, 100 km pro muslimské šiky……..až se pohnou.

Radši si pusťte Lábuse ve Veselém okénku !

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 21.11.2023, 15:41:53 xxx.xxx.205.61

ale jinak ten dotaz - je trochu Janajana… o voze a vy o koze.

ale kdepak, to jste jen nepochopila

to jen,  když je jich přes miliardu, hodnejch a jen " pár" milionů zradikalizovaných, tak mne jen zajímalo jaké má info o těch, co se tak úspěšně adaptují v Evropě…

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 16:12:13 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 21.11.2023, 15:41:53

Přesně. Když se podíváte, jak se chovají ve svobodných demokratichých zemích…..asi ještě ke svobodě a demokracii nedozráli. Pak nevím, proč se jim tam USA pořád snaží dovážet demokracii a nenechá jim jejich diktátora, aby je držel pěkně nakrátko. Zjevně to potřebují. Ale USA vyzbrojí a podporuje povstalce, diktátora utluče v přímém přenosu a ze stabilní, prosperující země nezůstane na kameni kámen. Mají se tam teď bez Kadáfího lépe?

A furt se budeme sr….někam, po čem nám nic. Někdy mám pocit, že si Evropa tu muslimskou pohromu zaslouží.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 21.11.2023, 18:08:24 xxx.xxx.242.84
lupus4:

ale jinak ten dotaz - je trochu Janajana… o voze a vy o koze.

ale kdepak, to jste jen nepochopila

to jen,  když je jich přes miliardu, hodnejch a jen " pár" milionů zradikalizovaných, tak mne jen zajímalo jaké má info o těch, co se tak úspěšně adaptují v Evropě…


Když Lupusi4, přece pokud někdo napíše, že se v dané zemi setkal s normálním životem a mírumilovnými lidmi, ještě neznamená jednak že tím popírá zdejší problém a jednak, že bude mít stejnou statistiku, kterou žádáte. Moje statistika z ciziny: měla jsem arabské lékaře i lékaře původem z bývalého belgického Konga a všichni byli laskaví profesionálové. MHD tam řídí snad jen lidé arabského původu… NIKDY za ty roky jsem neviděla, že by ten “čmoud” za volantem někomu zavřel dveře před nosem. Od jejich přístupu k cestujícím by se mohli čeští řidiči učit…. no a odjela jsem a chvíli na to vybouchla stanice Metra Maelbek, nejbližší metro do mého tehdejšího bydliště… a kde je teď moje statistika? 🙄 Je to průser, je. Situace ve Švédsku je pro mne lakmusovým papírkem. Švédové za sebou netáhnou nedávnou podělanou minulost jako Němci. Vydali ze sebe to evropanství, které  je pro zbytek našeho kontinentu vzorem a se zlou se potázali… Takže za mne stále stejný názor - i lidé neradikalizovaní nezvládají míchání s “cizáky”.  My bílí oni barevní, my venkované oni městské náplavy, my Pražáci oni Brnňáci, Rakušané se povyšují nad Čechy, Češi se povyšují nad Poláky… stereotypy a návyky nás drží v kazajkách i v debatách muži versus ženy… Jak pak má fungovat taková pátá mocnina jinakosti, když zatím nezvládneme (a ani oni nezvládají) vzájemné rozdíly? Jenže migraci nezastavíte. Můžete ji oddálit, umenšit… na chvíli…nic víc. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 18:48:35 xxx.xxx.82.160

Nevím, jak uvažovali Němci, když A.M. vyhlásila “pojďte, jste vítáni”. Nepočítali třeba s tím, že příchozí jim vytrhnou trn a budou vykonávat povolání, do kterých se Němcům nechce? Tak jako jim pomohli turečtí přistěhovalci po válce? Jenže těm novým se jednak nechce a za druhé nejsou schopní. 

A nepředstavujeme si to u nás náhodou podobně? Také našim (hlavně mladým mužům) se nechce moc pracovat. Nemáme řidiče autobusů, tramvají, ale i na vlacích jezdí strojvůdkyně. Povolání, do kterých se musí docházet, a navíc ne ve volné pracovní době, ale na čas….nejsou lukrativní. Snad i na medicínu se hlásí málo chlapců. Je to těžké a odpovědné povolání. Mačkat čudlíky - jak říkáme my vykopávky - je jednodušší.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 22.11.2023, 02:10:37 xxx.xxx.17.211
lupus4:

dotaz na 4xJana, mohla byste nám sdělit kolik isl. migrantů v BRD či třeba Francii, GB apod.,  se naučilo místní jazyk, chodí normálně do práce atd… a nenatahují jen ruce “máte povinnost se starat”… ?

PS. tím nemyslím tureckou komunitu v BRD


Chtěl to po nich někdo? Opět chyba vítací politiky západu.   

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 22.11.2023, 07:57:09 xxx.xxx.124.42

Cesta do Egypta otevřená není a nebyla. Ve skutečnosti je ta 12 km dlouhá hranice víc zavřená než otevřená asi tak 10 15 let. Bylo to dloooouho ve zprávách. Slovo blokáda. Naučili jsme se ty informace po čase už neslyšet. Bylo to místy i denně. Ona jsou ta fakta známá, konflikt už víc desetiletí sledují různé organizace. Letos bylo “otevřeno” 138 dní. A když je otevřeno, potřebujete úplatek a žádost pár týdnů předem. Byly tam pašerácké tunely, dost jich ale z bezp. důvodů Egypt zaplavil. Ano, bylo to po útoku v oblasti Sinaj. Tady není říjen, ale letitý konflikt, kdy jeden přijde s bombou, protože je vypatlaný (podle mých evr. hodnot) a druhý zařídí letecký útok s 2 tisíci mrtvých. Přechod byl a je kontrolovaný Iz. 
10.10. ho ale Izrael trošku… bombardoval. 3 letecké útoky za jeden den
Za dva týdny už i human. auta fungovala, ale Izrael si řekl, že např. takové palivo k životu nepotřebují, tak to zakázal. 
Neříkám, kdo za co může, mně na tom přišlo velice zajímavé, že hranici s Area 51 a Egyptem kontroluje úplně jiná zem. 
A proč se ta jedna z nej armád a rozvědek neposbírá… ále, jdu sbírat vajíčka.
 

Rapotačka (neregistrovaný) 22.11.2023, 08:01:38 xxx:xxx.3371:4f17

Taky politika … ?

Teď se byl známý objednat v nemocnici

na sono břicha = kýla? 

Termín květen, možná červen.

Je po operaci střev, no snad se sona dožije 🤣.

Lidovky 20. 11. 23

 Lékařů je dost, v Česku je ale moc nemocnic. 

Z mapy by klidně mohla zmizet a třetina špitálů, tvrdí Prymula.

assil
assil (2124 příspěvků) 22.11.2023, 08:09:06 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 22.11.2023, 08:01:38

Ale ona je to pravda, na obyvatele máme víc doktorů a nemocnic než je jinde běžný.

Problém je organizace práce doktorů a nemocnic.

balu
balu (2034 příspěvků) 22.11.2023, 08:09:53 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 22.11.2023, 08:01:38

Není to už termín operace? Kýla je neakutní… Asi bych obvolala další nemocnice. Já jsem to tak udělala - nemocnice, do které mě poslali na operaci, měla termín až za 6 měsíců, jiná v našem městě za tři měsíce a nakonec mi za pár dnů od objednání volali, že jim nějaký pacoš vypadl, jestli nechci nastoupit v podstatě hned. Předoperační vyšetření se dělala až v nemocnici.

Rapotačka (neregistrovaný) 22.11.2023, 08:17:41 xxx:xxx.3371:4f17

Jedná se o vyšetření - Sono. Operace proběhne v Pze.

Chtějí vyšetření. Samozřejmě si to zařídil jinde. 

Operace některé čekání půl roku, jiné déle.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 22.11.2023, 08:26:23 xxx.xxx.124.42

Nejsou nemocnice náhodou už povětšinou akciovky? Státních je tak třicet, čtyřicet. To mi na téměř 11 milionů lidí nepřijde moc. Ty soukromé se se mnou vůbec nemusí bavit. A nedivila bych se, kdyby ty ostatní ještě pořád řešily resty z doby covidové.

Rapotačka (neregistrovaný) 22.11.2023, 08:27:05 xxx:xxx.3371:4f17

Cítila jsem to hned, jak začali řešit doktory,

že roz …í  i to zdravotnictví - úplně.

Pošty a co bude další?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.