Aktuálně: 4 061 inzerátů199 595 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

Rapotačka (neregistrovaný) 21.11.2023, 09:57:04 xxx:xxx.1664:2052

O  Gaze nevíme nic  Věřit se nedá ničemu!

Četla jsem třeba na FB - byl o to dlouhé, tak jen kousek:

Komu to prospěje?

Gaza je obdařena - pokud je to správné slovo - obrovským množstvím ropy a plynu. Ropná a plynová pole u pobřeží Gazy obsahují 1,7 miliardy barelů ropy, které čekají na využití, a 122 bilionů kubických stop zemního plynu. 

 To je sakra hodně dolarů, liber, eur nebo šekelů. Stále používám staromódní kalkulačku a ta si s tím neporadí, protože čísla jsou příliš velká, ale prý je tu plyn a ropa za více než půl bilionu dolarů, které čekají na vytěžení a prodej. A to je jen Gaza. Obrovské ložisko ropy a zemního plynu je i pod Západním břehem Jordánu. 

Nevíme nic, nerozumíme ničemu, nevěřím …

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 10:00:03 xxx.xxx.63.12
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 21.11.2023, 09:57:04

To všechno může být pravda…ale na počátku stejně stál ten zcela bezprecedentní útok Hammásu na festival Supernova a na izraelské kibuce.

Vidět, zažít a přežít taková zvěrstva…neumím si představit, že ti lidi (Izraelci - zajatí, mučení) budou ještě vůbec někdy normálně fungovat.😢

Rapotačka (neregistrovaný) 21.11.2023, 10:20:52 xxx:xxx.1664:2052
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.11.2023, 10:00:03

Na počátku?  

My  2 rozhodně nevíme, co bylo na počátku. 

Neprovokovali je, aby k tomu došlo? Komu se to hodí?

Pilot přiznal …

 https://www.youtube.com/watch?v=OdeOZD1rVPI

Anonymní (neregistrovaný) 21.11.2023, 10:41:52 xxx.xxx.175.220

Je smiesne tu spochybnovat stat Izrael, ze ho stvorili mocnosti. Zidia v tej oblasti historicky zili davno. Aj Ceskoslovensko vzniklo po vojne vdaka mocnostiam a dohodam. Po druhej svetovej vojne sa hranice upravovali. Mozme to respektovat, alebo bojovat donekonecna. Zial Palestinci si vybrali cestu nenavisti a boja, miesto rozvijania toho co mali. Dnes nesu smutne nasledky. Ja osobne respektujem islamske nabozenstvo, len by malo opustit cestu radikalizacie, nasilia a agresie. A tou cestou je aj to, ze budu odsudene teroristicke utoky voci nevinnym obyvatelom, detom, zenam. Nieje mozne na jednej strane podporovat terorizmus  ( vyhlaseniami, oslavami) a na druhej nariekat, ked sa nastane prinerana odpoved.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 10:46:19 xxx.xxx.63.12
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 21.11.2023, 10:20:52

Holt se neshodneme…😉

Stejně jako Doron zastávám názor, že zvěrstva spáchaná na začátku října nemají omluvu!! Doron dávala tuším nějaké odkazy, já otevřela jakousi fotogalerii…a ano, zvládla jsem ji projít (asi i kvůli mému povolání), ale je to hrůzné, je to barbarské a já nemám slov.

Každopádně nechci se hádat, Vy máte názor nějaký, já zas jiný.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 10:47:47 xxx.xxx.63.12
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 21.11.2023, 10:20:52

Jinak myslíte či víte (viděla jste nějaké průkazné foto, videa), že by Izraelci mučili a znásilňovali ženy a děti? 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 11:00:35 xxx.xxx.63.12

Napadá mě ale jedna zajímavost: Dát do kupy partu Ifauňáků byla záslužná činnost pána s nickem Phorum. Ten i založil zdejší politickou diskuzi. Tehdy jsme si vyměnili hned několik zpráv…a on pak zase zmizel, zcela záhadně. Nebo, Phorum, jste někde zde, jen třeba pod jiným nickem? Tady to trpí nedostatkem mužského osazenstva!😉😛

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 21.11.2023, 11:37:23 xxx.xxx.34.3
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.11.2023, 00:05:28

Vy stále mícháte islám jako takový a problematiku migrace a radikálního islámu. Heleďte se já těch muslimských zemí procestovala dost, třeba skorem 10 a všude žili normální lidé jako tady v Evropě. Bohatí a chudí, vzdělaní a nevzdělaní, se svými starostmi a svým náhledem na svět. Společnost tam žije jinak, má jiné hodnoty, něco se nám nelíbí, jako je třeba zahalování žen atp. něco je fajn. (třeba že se starají o své staré atd.). Chodí do školy a do práce, maji velice striktní společenská pravidla - a taky aby ne, ono když žijete v poušti, tak musíte víc fungovat jako kolektiv než jako jednotlivec.

Jiná věc jsou teroristické organizace a migrace. To je politický problém. A to s výše uvedeným nelze míchat. Bývá zneužit jako u nás bývalo v minulosti křesťanství, také je podstatně mladší. Koloniální minulost těchto zemí z historie udělalo taky kvalitné podhoubí pro tuto jistou nenávist vůči západu. 

Ale takto hloupě spojit islám a násilí a po svém si přebírat Korán, když nebereme socioekonomické a geografické podmínky oblasti, to je právě tom co je na původně zmíněném článku ploché a hlavně hloupé.

Jinak to, co se teď děje v Evropě kvůli migraci, si uvědomuji plně a je to zametáno pod koberec. Poděkujme ale vítací politice západu, který současný ministr vnitra taktéž podceňuje, nebo se tak alespoň tváří. Současně je tu i budoucí velký problém uprchlíků z východu, a to především kvůli jejich špatné evidenci. Nikdo neví, kdo sem přišel, co je zač a tvářímr se, jak kdyby tam mafie nebyla. A co je problém, mezi policajtama už ti profíci z devadesátek, kteří byli odborníci na východoevropskou mafii, už dávno nejsou. 

Víc k tomu nemám.

Anonymní (neregistrovaný) 21.11.2023, 11:49:06 xxx.xxx.175.220

Bohuzial islam je casto zneuzivany na politiku.  A bohuzial, aj to odsudenie teroristickych cinov,  nezaznieva ani s krajin, kt. nie su radikalne. Aj krestanstvo si preslo svojim obdobim temna. S tym sa ale musi vysporiadat sam islam. Naozaj, sa ale neda cakat, ze nejaky stat sa bude prizerat ako su vrazdeni jeho obyvatelia a krajina vystavena nekonciacim raketovym utokom.  

Rapotačka (neregistrovaný) 21.11.2023, 12:36:46 xxx:xxx.1664:2052
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.11.2023, 11:03:39

Kde nikde?

Tam, kde nejsou?

Doron
Doron (2369 příspěvků) 21.11.2023, 13:33:12 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 21.11.2023, 11:37:23

Máte pravdu, islám se mi nelíbí , prostě mi není kulturě blízký, ale bojím se hlavně té obrovské radikalizace, volání po velkém chalífátu, těch statisíců lidí , kteří pochodují evropskými městy s vlajkami Hamásu a Islámského státu a dalších teroristických organizací a volají po genocidě Židů .

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 21.11.2023, 13:40:23 xxx.xxx.205.61

dotaz na 4xJana, mohla byste nám sdělit kolik isl. migrantů v BRD či třeba Francii, GB apod.,  se naučilo místní jazyk, chodí normálně do práce atd… a nenatahují jen ruce “máte povinnost se starat”… ?

PS. tím nemyslím tureckou komunitu v BRD

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 13:42:40 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.11.2023, 10:47:47

Ne, oni to vezmou z jedné vody načisto a Palestince v Gaze vyhladí, jo včetně žen a dětí. Ale ze vzduchu, to je tak čisté.

Nějaký americký politik jim poradil : “ Udělejte z Gazy velké parkoviště” - a hurá pro tu ropu.

assil
assil (2124 příspěvků) 21.11.2023, 13:48:47 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.11.2023, 13:42:40

Zas na druhou stranu, kolik že let měli obyvatelé Gazy na to, aby tu ropu využili a udělali z Gazy normální fungující stát? Radši natahovali ruce a všechny prachy dali Hamásu.

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 13:49:55 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 21.11.2023, 13:33:12

Ale to si přece zapříčinila sama Evropa ! ( Za prvotního přispění USA ). Je jasné, že nemají v Evropě co dělat. Napsala bych, že Německo vylolalo dvě světové války ( to snad nikdo nepopře ) a vypadá to, že vyvolalo svou vstřícnou vítací politikou třetí. A na tu Evropa dojede.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.11.2023, 13:53:46 xxx.xxx.198.226

assil: To je otázka, nakolik obyvatelé Gazy měli na výběr, kam ty finance potečou… Ale tyjo, já být mírumilovný obyvatel Gazy, tak bych odtamtud prchala, seč by mi nohy stačily. Pokud by tedy bylo kam, že… Bohužel nejspíš je to tak, že v té Gaze nic jiného než válečný průmysl coby ekonomická strategie není, a že to jediné, čím si tam čék může přivydělat, je pěchování bomb prachem ☹️  No a vrchnost tam z té válečné mašinérie tyje a v zahraničí v teplíčku si dobře žije.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 21.11.2023, 13:58:01 xxx.xxx.65.248
lupus4:

dotaz na 4xJana, mohla byste nám sdělit kolik isl. migrantů v BRD či třeba Francii, GB apod.,  se naučilo místní jazyk, chodí normálně do práce atd… a nenatahují jen ruce “máte povinnost se starat”…

PS. tím nemyslím tureckou komunitu v BRD


lupusi4, sice otázka nebyla určena mně, ale při jejím čtení jsem si vybavila krátký dialog ze seriálu Chalífát, (který doporučuji vidět). Pro ty, kdo neviděli - první generace příchozích muslimů je tam zastoupena rodiči hrdinky, jsou vděční za přijetí, pracující a přijímající pravidla nové země. Ale co řekne té dívce verbující radikál a na co ta dívka nakonec slyší? “Budeš tady pořád ta druhořadá přičmoudlá, na kterou vždy zbyde ta horší práce, horší příležitost pokaždé, když se budou rozhodovat mezi bílou Švédkou a tebou…”  

ale jinak ten dotaz - je trochu Janajana… o voze a vy o koze. Ona mluvila o místních ve svých zemích, vy se ptáte na přistěhovalce. Mícháte z mého pohledu pro tuto otázku nemíchatelné. 

ps. nejsem vítač, pokud byste mě hned někam někdo chtěl strkat. Bývala jsem bláhový idealista a bojovatel proti křivdám na všechny strany. Ale bojím se s přibývajícími roky, že lidská jinakost napříč kulturami za stávajících podmínek na Zemi neumožňuje vytvoření mírumilovné kosmoplitní populace, ať už v jednotlivých státech nebo bez hranic. (stačí se podívat, co si dokáží dva Češi dělat za naschvály, když se neshodnou na hranici svých pozemků). 

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 14:03:01 xxx.xxx.82.160
Buggyra:

assil: To je otázka, nakolik obyvatelé Gazy měli na výběr, kam ty finance potečou… Ale tyjo, já být mírumilovný obyvatel Gazy, tak bych odtamtud prchala, seč by mi nohy stačily. Pokud by tedy bylo kam, že… Bohužel nejspíš je to tak, že v té Gaze nic jiného než válečný průmysl coby ekonomická strategie není, a že to jediné, čím si tam čék může přivydělat, je pěchování bomb prachem ☹️  No a vrchnost tam z té válečné mašinérie tyje a v zahraničí v teplíčku si dobře žije.


Pokud by tedy bylo kam, že…

Problém je ten, že oni nemají kam. Gaza je vlastně jeden velký koncentrák, kde za dráty žije asi 2 miliony lidí, z toho přibližně 50% dětí mladších 18 let ( neověřený údaj ) bez jakékoliv perspektivy na život, na vzdělání, na odchod. Největší hustota obyvatel. Tam žádný válečný průmysl není, tam není vůbec žádný průmysl. Mladí muži tam mají jedinou perspektivu : radikalizovat se a stát se mučedníkem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.