Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

assil
assil (2124 příspěvků) 14.11.2023, 13:41:18 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.11.2023, 13:35:25

Greta je jen hlásná trouba, ty určitě pozval někdo jiný. Je to v kurzu EU, podpora Palestiny. I přes to jak Palestinci vykřikují, že Palestina bude od moře po Jordán a tím v podstatě požadují genocidu Židů.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 13:48:22 xxx.xxx.11.197

Včera jsem četla články od tohoto pána https://1url.cz/iukEb a musím říct, že je mně to hodně blízké, docela rozumně to rozebírá, není vulgární, nevybízí k násilí, ale trvá na dodržování zákonů a tlačení na lidi, které jsme si zvolili.

Co se týká lidí, kteří jsou u nás propalestinští, zjistila jsem, že většinou jsou buď zpracovaní Al-Jazeírou (protože nevěří našim médiím, tak poslouchají ty arabské) nebo BBC (totéž, ale v britském vydání) a nebo v podstatě ani nevědí a neznají příliš historii a myslí si, že Židé přišli do Palestiny po roce 1947 a že svůj nárok opírají jen o historii starověkého osídlení před 2 tis. lety. Vůbec nevědí nic o tom, že žádná Palestina nikdy neexistovala a že palestinský národ je vlastně uměle vytvořený.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 13:51:09 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.11.2023, 13:48:53

Ano, je to děsivé.

A ještě děsivější je, že na to slyší mladá, tzv. progresivistická, skupina lidí. Nemám buňky na to to pochopit.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 14.11.2023, 13:51:53 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Nu, ten komentář byl psán v určité souvislosti. 

A Greta neorganizovala propalestinskou demonstraci, nýbrž klimatickou, akorát tam na chvilku pozvala několik Palestinek a žen z Afghánistánu. Pán řekl, že přišel na klima akci, nikoli politickou, a to je tak asi celé. Jakápak propalestinská demonstrace? Asi to tak podala televize? Nevím. Ale je to takové celé zoufalé (ne komentář fikovnice, ale situace v médiích, co na nás hrnou za kraviny, to tu ještě nebylo). I ten titulek Novinek je velmi zlý.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-projev-grety-thunbergove-narusil-ucastnik-klimaticke-demonstrace-vycetl-ji-pozvani-palestinky-40450545


Na Instagramu se ale Greta otevřeně postavila na stranu Palestiny a a publikovala fotografii s nápisem Stand with Gaza.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 14.11.2023, 14:45:26 xxx.xxx.65.248

Já se občas, když si tak třeba toto vlákno čtu… vystřelím fantazijně do pole kosmonauta a navíc si přetočím v čase ten dalekohled na zem Třeba o 3000 let. A pak si to pustím zrychleně… si to představte ty zrychlený hlasy (to je moje… nene, to neni tvoje, to je naše… no tak to už vůbec není vaše… bum, bác…. a pak ty legrační čáry na mapách, který si lidi nakreslili a od té doby jsou tolikrát přegumované, že být to vyryté v hrobní desce, už je tenká jak dlaždička v koupelně… 😄

Všichni jsme směskami všeho možného a nikdy nepřestalo platit, že silnější vyhrává. Lidi jsou jako řeky, dělají si hranice koryt, kde to jde. Kde to nejde, obteče to a kde to neobteče, tam to přeteče. 

(Ještě, že to tu mám za pár… 🙂. Navzdory všem nářkům a stížnostem, které plošně lidé vzlykají do fejsbůků a podobně - tahle kotlina se jako celek neměla v kuse 50 let v historii nikdy líp.)

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 14:48:19 xxx.xxx.62.83

Sice Thielli souhlasím…ale nezapomínejme, že bolševismus byl svržen teprve před 35 lety (+-). Vím, jak mé rodiče dusilo žít v tom režimu a na emigraci oni nebyli. Pokud myslíte válečné konflikty, tak samozřejmě máte pravdu.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 14.11.2023, 15:03:00 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.11.2023, 14:48:19

Myslím to celkově. Nejen války. Pěkně se vším všudy od současnosti, přes bolševika k Rakousku-Uhersku a dál a dál… Jako celek. Jen to jen špička ledovce těch míst na Zemi, z těch, co jsou lidmi osídlené, kde se mají lépe než my. A za námi jsou miliardy, kteří jsou na tom hůř.  Přijde mi, že nejvíc hulákají nespokojeností ti, kteří celý život sedí doma. Vidí sice dokumenty v televizi… ALE. Stačilo mi jít třeba kolem vyprahlé farmy v Rumunsku, kde vyschly všechny studny a lidé tam ve dvacátém století orali s dobytkem, vidět v Asii lidi prát na rantlu kašny nebo na Ukrajině na toaletě (díra v zemi) za padesát kopějek dostat na umytí rukou místo kohoutku s vodou natočenou PET lahev, kterou přede mnou v ruce drželo  asi tak bambilion lidí… a tak dál, cestopisy tu psát nebudu. Ale vidět tu bídu a špínu, sáhnout si na ní… mně osobně to na to nadávání “na poměry” zavřelo pusu. 

Anonymní (neregistrovaný) 14.11.2023, 15:47:19 xxx.xxx.20.148

Fajn. Co vám řekne perzekuce kulaků, političtí vězni, mrtvi a umučení pri výsleších, zastřelení bez soudů, ukradené majetky, vyhnání rodin….a to celý život sedím doma. Dosud nevyrovnaný “padesáti lety” ráj. To vám nic neříká? 

Všem to vadilo, proto došlo ke změně. Taky jsem v ty době slyšel, jinde se mají hůř….

Máme se jak máme. Dobře nebo špatně, to  musí každý vědět sám za sebe. 

Přesto nikdo nemá právo určovat všem jak mají žít a v jakeho věřit boha. Zcela lichý je i argument, buďte radi, jinde je hůř. No a? Co to jako je? To jako držte huby a tahejte otroci?

Anonymní (neregistrovaný) 14.11.2023, 16:58:56 xxx.xxx.20.148
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 14.11.2023, 16:05:52

Vaše věc, jsme na tom vzhledem k anonymitě lautr stejně. Thielli je co? Jméno nebo příjmení? 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.11.2023, 17:03:21 xxx.xxx.11.146
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 14.11.2023, 14:45:26

Pravda. Ale politologie a geopolitika jsou prostě vědy a některé lidi prostě amatérsky zajímají. Nemusí to být hned nářek.

Anonymní (neregistrovaný) 14.11.2023, 18:13:46 xxx.xxx.200.63
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.11.2023, 16:58:56

Historie příspěvků. Nevěřil byste, ale je důležitá. Velmi.🤫

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 14.11.2023, 18:22:42 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.11.2023, 17:03:21

Určitě. Souhlasím s vámi. Nechtěla jsem rozhodně napsat (pokud to tak vyznělo), že má člověk složit ruce do klína, zubit se do slunce a chodit jen tam, kam ho pošlou 🙂. Sama jsem strávila “k ničemu užitečným” humanitním studiem něco málo času, třeba jen přečtení knihy Normana Daviese: Evropa, dějiny jednoho kontinentu, mě stálo dost sil, a to i přesto, že v té době jsem takové knihy hltala. Ale dopadlo to se mnou tak, jak píšu na začátku. S každou další takovou knihou odkryjete další nekonečné sloje informací, které prostě vůbec nemáte šanci ani stihnout přelétnout dronem, natož je vstřebat… a tak už teď mnohem častěji jen sedím, civím do slunce a čtu si, jak se “o pravdu” přou jiní. Debaty jsou samozřejmě důležité. Na co jsem ale narážela, bylo to, že mnohdy se ty debaty prostě zlomí od přemýšlení a směny informací do hněvu a hněv sám o sobě ještě nikdy nic užitečného nepostavil. Tím se přesouvám k tomu, co jsem psala dál. A budu se opakovat. Že brek na síti není řešení ničeho. Vůbec ničeho. Stačí letmo přelétnout jakoukoli debatu nás, amatérských politologů, a hned vidíte, co převažuje. Frkání, remcání, napadání, litování se, hněv. A kde jsou ty nápady jak ven, jak dál? Ať už vlastní nebo ze zdrojů mimo? Kolik je v poměru toho textu, který připomene dobré, který pochválí, podpoří, inspiruje, pozitivně motivuje? Jsou v takové menšině, že se krčí přehlížené v koutě… 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.11.2023, 18:50:01 xxx.xxx.11.146
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 14.11.2023, 18:22:42

Jojo, máte ve všem svatou pravdu. 

Vidím to velice podobně.

Baví mně rozebírat a jít hloub a hloub…a vdala toho se snažím žít, jak nejlépe umím, jiný to za mně neudělá 🙂

kometa
kometa (5550 příspěvků) 14.11.2023, 18:52:29 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vaše věc, jsme na tom vzhledem k anonymitě lautr stejně. Thielli je co? Jméno nebo příjmení? 


Thielli je registrovaná. Vy ne. Můžu jí poslat SZ. Vám ne.

Vy jste ten výkrm býka, že jo?

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 14.11.2023, 19:02:37 xxx.xxx.124.42
Fikovnice:

Jenže Megi, co má co do činění a společného klimatická demonstrace a pozvání Palestinek? Já v tom tedy vidím záměr (pokud si je skutečně Greta pozvala??). Nemám TV, viděla jsem jen krátký shot. A při záběrech demonstrantů se to tam hemžilo propalestinskými transparenty a hesly. 


Jo, oni ji zneužijí k čemukoli, co zrovna potřebují… Podle mě např., což nikoho nezajímá, chápu… 🙂 …je rozdíl říct - stojím za Gazou - a - stojím za hnutím Hamas.
Umírá tam strašně moc civilistů, hodně moc žen a dětí, a to po několik let.
Tak snad ty lidi z Hamas pochytají brzy. Protože co udělali teroristé, je šílené, ale tak obří odvetné akce…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.