Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 12:39:17 xxx.xxx.124.42

Ále Vy byste se shodly, kdyby každá nemluvila o něčem jiném. Jakoby.
Balu říká, že se musí bránit, však ok, nikdo neříká, že se měli vzdát. A kdy, v 2013, nebo 22…
A Sarah01 říká, že už by to stačilo, že toto není nutné.
A to teda není.

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 12:42:57 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 10.11.2023, 12:33:47

To mě mrzí.

Chápu správně, že byste byla pro ukončení bojů na Ukrajině, uznání statu quo, tedy ponechání dobytých území Rusku? 

Myslíte, že to vyřeší, tedy spíš zmírní drahotu v ČR? 

Myslíte, že se Rusko zastaví a nevznese další územní požadavky? 

assil
assil (2124 příspěvků) 10.11.2023, 12:56:28 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.11.2023, 12:46:58

Rusko by jen přeskupilo síly a za 10 let si ukouslo další kus. Však to veřejně říkají už od začátku války.

Drahota u nás fakt s válkou nesouvisí, jinde dávají mnohem víc a takovou brutální inflaci nemají. Na tu jsme si zadělali sami, tak teď si to musíme vyžrat.

Rapotačka (neregistrovaný) 10.11.2023, 13:27:46 xxx:xxx.519c:745d

Myšlenka dne:  z FB

Stejně, jako vyléčil Putin mediální svět z koronaviru, 

vyléčil Hamás mediální svět z Ukrajiny...

Orionka (neregistrovaný) 10.11.2023, 14:02:38 xxx.xxx.189.135

Statečnost ( nebo ….) našich politiků :

Zabalí se do Izraelské vlajky ( mimochodem - to se snad se státní vlajkou nedělá, nejsou fotbaloví fanoušci ), trochu se předvedou, možná trochu pokřičí….

a pak se jeden vydá do Nigérie….a ani ho tam nepustí, druhý sice doletí do Arábie, ale otočí se k němu zády.

Proč asi? 

Orionka (neregistrovaný) 10.11.2023, 14:11:17 xxx.xxx.189.135

Katalánsko NEMÁ právo odtrhnout se od Španělska,

Kosovo MÁ právo odtrhnout se od Srbska

Donbas NEMÁ právo odtrhnout se od Ukrajiny

Tchajwan MÁ právo odtrhnout se od Činy.

Čemu na tom nerozumíte?

Rapotačka (neregistrovaný) 10.11.2023, 14:17:22 xxx:xxx.519c:745d
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 10.11.2023, 14:11:17

Evidentně NIČEMU

a proto jsme tam, kde jsme.

Anonymní (neregistrovaný) 10.11.2023, 14:53:55 xxx.xxx.162.253
balu:

To mě mrzí.

Chápu správně, že byste byla pro ukončení bojů na Ukrajině, uznání statu quo, tedy ponechání dobytých území Rusku? 

Myslíte, že to vyřeší, tedy spíš zmírní drahotu v ČR? 

Myslíte, že se Rusko zastaví a nevznese další územní požadavky? 


1. Byla bych pro dohodu. A to samozřejmě obnáší nějaké územní kompromisy.  Nevím no, ale je potřeba se na to dívat realisticky a ono to spěje k tomu, že pokud žádná dohoda nebude, tak Ukrajinci přijdou o víc. Už se všeobecně ví, ale asi se o tom nepíše, že Ukrajině docházejí vojáci, tahleta poziční válka  ji vyčerpává. Takže i kdyby technika byla, už s ní za chvíli nebude mít kdo bojovat. Možná si potom Zelensky řekne i o vojáky, když zbraně nestačí. 

2. Nemyslím si, že ukončení války by zmírnilo drahotu u nás. Ale myslím si, že právě kvůli tomu, v jakém je ČR stavu, není rozumné tam tolik peněz posílat, zvlášť když se takhle blbě vystřílejí.

3. To sice nevím, Rusku člověk odjakživa nemůže věřit ani nos mezi očima. Ale takhle, jak píšu výš, velmi pravděpodobně přijdou Ukrajinci o víc. A ne, nechci, aby tam musely jít bojovat naše děti. A Rusko má větší potenciál, to si přiznejme. Přes různé sankce vesele prodávají ropu i plyn, na zbrojení tak mají dost. Navíc jejich přístup k lidskýmu životu je úplně jiný. 

Nechci, aby vznikla mejlka, nelíbí se mně to, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat. 

Orionka (neregistrovaný) 10.11.2023, 15:08:44 xxx.xxx.189.135

Mám jeden ověřený postřeh z Ukrajiny. I já jsem se domnívala, že kromě oblastí na západě, je Ukrajina rozmlácená. A zatím tam staví pěkné, nové bytové komplexy a v nich si platí nové byty, hádejte kdo?, no lidi v emigraci. Tenhle konkrétní ne od nás. Nedaleko Kyjeva.

Ti, co nestačili utéct, nebo na to neměli, ti umírají na frontě. Ti, co to stihli…..a aby nebyla mýlka, fandím jim. A pro ty ostatní si přeju rychlé ukončení, aby už zbytečně umírat nemuseli.

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 16:11:39 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.11.2023, 14:53:55

Sarah, nevím, kde čerpáte informace, ale takové velké zemi jako je Ukrajina, nemůžou docházet vojáci. Asi jde o to, které ročníky povolávají a kolik se jich stihlo schovat u nás a v jiných zemích. 

1. Dohoda o ukončení bojů by byla jistě bezva, ale jaká? Ukrajina do NATO a za to nechat Rusku jeho územní zisky? Nebo?… 

2. Peníze na Ukrajinu posílá naše vláda dobrovolně, chyba je na naší straně. Samozřejmě, že to není rozumné. Musíte se zlobit na naši vládu, nikdo ji nenutil a nenutí tam posílat takové horeńtní sumy na úkor vlastních občanů.

3. Nikdo nechceme, aby tam šli bojovat naše děti. Ale takové obavy jsou podle mě liché. To by se ten konflikt musel rozšířit do globálního, šlo by o obranu naší vlasti, jinak jak by donutili naše muže jít bojovat? Pokud by šlo o to, že bychom se museli bránit, tak by v tom s námi bylo celé NATO. To mám víc strachu z Hammásu, potažmo z muslimů. Z jejich teroristických akcí po Evropě. Nikdo neví, kolik jich v Evropě je, kdy je “aktivují” a kde zasáhnou. A jsou za kopcem, v Německu…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 10.11.2023, 17:16:08 xxx.xxx.18.231
balu:

To mě mrzí.

Chápu správně, že byste byla pro ukončení bojů na Ukrajině, uznání statu quo, tedy ponechání dobytých území Rusku? 

Myslíte, že to vyřeší, tedy spíš zmírní drahotu v ČR? 

Myslíte, že se Rusko zastaví a nevznese další územní požadavky? 


Balu, kdybyste konečně přijala ten fakt, že EU a okolní státy zajímá už tak max USA , to je totiž realita , nemusíte žít ve strachu, že by nás Rusko spolklo. To si z UA už vzalo to, co se jim hodilo, a víc je nezajímá, proto už jen drží, co vybojovalo, a vedle toho se vvesele soustředí na Čínu, BRICS atd. - a jak mu to jde. tenhle fakt je prostě nevyvratitelný.

Ale nna svůj názor a strach máte samozřejmě svaté právo 🙂 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 17:47:54 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.11.2023, 16:11:39

Nechápete, ale spíš chápat nechcete.

1. Dohoda je vždy o kompromisu. Jaká by byla, to se neodvažuju předjímat, ale že by Ukrajina přišla o území, je víceméně jasné.

2. Tady píšeme obě úplně o něčem jiným, protože já odpovídala na otázku ohledně ukončení války v souvislosti s drahotou.

3. Tu jistotu, že by nám pomohlo NATO, vám fakt závidím, protože na Ukrajině jsou jejich jednotky taky a jak to zatím vypadá, že? Tam je teď v podstatě zákopová válka na úrovni 1. světové, hodně mrtvých a defakto výsledek nula.

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 18:06:10 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 10.11.2023, 17:16:08

Z čeho soudíte, že střední Evropa, tedy původní sovětské satelity, Rusko nezajímá? Jak to víte? 

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 18:12:27 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 10.11.2023, 17:47:54

Sarah, i když dojde k ukončení bojů na Ukrajině, levněji nebude. To, že je draho, není jen válkou na Ukrajině.

Přiznám se, že to nijak podrobně nesleduji, tak nevím o tom, že by jednotky NATO byly a operovaly na Ukrajině. Máte nějaký relevantní zdroj? 

Rapotačka (neregistrovaný) 10.11.2023, 18:20:03 xxx:xxx.5e6:8c03
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.11.2023, 18:12:27

V ČT  to neříkali, takže?

Jedině nějaké dezinfo.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 18:20:53 xxx.xxx.162.253
balu:

Sarah, i když dojde k ukončení bojů na Ukrajině, levněji nebude. To, že je draho, není jen válkou na Ukrajině.

Přiznám se, že to nijak podrobně nesleduji, tak nevím o tom, že by jednotky NATO byly a operovaly na Ukrajině. Máte nějaký relevantní zdroj? 


Vždyť píšu to samé. 😀

Jednotky NATO jsou na Ukrajině už od roku 2014. Kromě toho, že to psala zahraniční média, tak to vím i přímo od Ukrajinců.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 10.11.2023, 19:49:58 xxx.xxx.60.178
balu:

Ale to směšujete dvě věci - válku a materiální pomoc. To, jak moc velkou pomoc ČR poskytuje, to je jen a jen záležitost pětikolky, která tu výši navrhla a ta bez problémů prošla schválením ve sněmovně, v senátu, prezidentem, protože opozice je bezmocná, pětikolka má většinu i v senátu. Ta pomoc rozhodně nemusela být tak vysoká, Fialovi a spol. nikdo nedržel pistoli u hlavy, rozhodli se tak svobodně. Naše malá země poskytuje zdaleka nejvyšší pomoc na obyvatele snad ze všech zemí, co Ukrajině pomáhají. Taky velkorysá imigrační politika, kdy se sem  z Ukrajiny dostal každý, aniž by byl kontrolován, dostal velkorysé prachy  a dostává dál, aniž by byly testovány jeho majetkové poměry, aniž by vůbec úřady zjišťovaly, jaké má příjmy z Ukrajiny, migrace po evropských státech pro výplatu dávek je dostatečně známá. A to padá vše na hlavu pětikolky. Tady je zakopaný pes.


Mě vcelku překvapila Jílková s tím jejím pořadem na ČT…někdy min. týden měla téma imigrace. Pořád se kolem migrantů našlapovalo po špičkách, běda, když si někdo dovolil protestovat a kritizovat (např. madam Merkelovou). A teď jsem na to koukala a přišlo mi to jako obrat o 180 stupňů. Tam ale nešlo ani tak o UA, jako o migranty z Afriky, muslimské migranty atd. A byla tam mladá “progresivistická” slečna, která kritizovala Izrael a jeho útoky na Gazu a bila se za Palestince. OK, to je její věc, věc jejího názoru a smýšlení. Ale celosvětově se mi jeví toho antisemitismu nyní až nebezpečně moc. Demonstrace u nás nevyjímaje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.