Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 09:43:20 xxx.xxx.198.226

My jsme exportéři základní suroviny a importéři výrobků. Tak nevím nevím, zda pro nás zdražení bude dobře. Kdybychom si zpracovali to obilí doma, tak neřeknu. 

Krom toho, přesně, nejvíc obilí, olejů atd. jde na jih. A co se stane, když na jihu nebude co žrát?

Já doufám, že ti, co mají vazby k půdě, se akorát přesunuli z místa bojů na západ UA, nakonec mají tam majetek, který se zničit v podstatě nedá, tak snad to tak bude. Proto říkám, že doufám, že ti zemědělci to dají. No a taky že těch zemědělců moc nepostřílejí v bojích. Protože málo platné, když máte vztah k půdě, tak tím spíš to území půjdete bránit.

Naši ekonomiku ta válka teda moc nekope, no možná ji účinně zakope 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 10:33:17 xxx.xxx.124.42

Nám cena výroby někde v Tramtárii může být fuk, skoro… Proto je výroba přendaná jinam, protože u nás je drahá. A s cenou energie na příští rok… hehe, doufám, že mi ten fix fakt platí… my nic vyrábět prostě nebudem. 
Zetor jde do Indie. Nebo tam někam. Tak to už tam prodáme aj tu pšenici a maj to komplet, ne. 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 11:03:41 xxx.xxx.198.226

No když ono se to nevyrábí někde v Tramtárii, ale v EU. Potraviny se nevezou do Číny, aby se vyrobil výrobek. No a právě proto, že nic vyrábět nebudem, tak mi to nepřijde jako fajn výhled. My za chvíli nebudem vyrábět ani to obilí (už zase se na poli staví další dálnice), a bude konečně klid.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 11:04:33 xxx.xxx.11.197
balu:

Ale to směšujete dvě věci - válku a materiální pomoc. To, jak moc velkou pomoc ČR poskytuje, to je jen a jen záležitost pětikolky, která tu výši navrhla a ta bez problémů prošla schválením ve sněmovně, v senátu, prezidentem, protože opozice je bezmocná, pětikolka má většinu i v senátu. Ta pomoc rozhodně nemusela být tak vysoká, Fialovi a spol. nikdo nedržel pistoli u hlavy, rozhodli se tak svobodně. Naše malá země poskytuje zdaleka nejvyšší pomoc na obyvatele snad ze všech zemí, co Ukrajině pomáhají. Taky velkorysá imigrační politika, kdy se sem  z Ukrajiny dostal každý, aniž by byl kontrolován, dostal velkorysé prachy  a dostává dál, aniž by byly testovány jeho majetkové poměry, aniž by vůbec úřady zjišťovaly, jaké má příjmy z Ukrajiny, migrace po evropských státech pro výplatu dávek je dostatečně známá. A to padá vše na hlavu pětikolky. Tady je zakopaný pes.


Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu. Aspoň tak to vnímám já. Jinak samozřejmě souhlas. Těch lidí je mně samozřejmě líto, ale za ty skoro 2 roky rozhodně všichni nepracují, jak se nám snaží namluvit naše vláda. Nevím, jak je to s výplatou podpor pro Ukrajince teď aktuálně, ale loni dostávali příspěvek 10 tisíc přímo na ruku na pracáku. Já pořád čekám na výplatu sirotčího důchodu pro syna a to už je skoro půlka listopadu, potvrzení o studiu jsem dokládala v srpnu. Příští rok očekávám stejný scénář, kluk bude končit bakalářské a přecházet na inženýrské. A mám informace, že někteří rodiče čekají na tyto důchody i rok. Tady nám prostě a jasně dává naše vláda najevo, že ji naše problémy absolutně nezajímají, hlavně že oni mají koryta plná, jsou absolutně odtrženi od reality. A že je zajímá daleko víc osud Ukrajiny, než našich lidí.

Anonymní (neregistrovaný) 10.11.2023, 11:07:00 xxx.xxx.244.99
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.11.2023, 09:43:20

Základy ekonomie..když bude půlka Afriky lačnit po našem obilí a ceny budou vysoké, proč by měli zemědělci obilí dávat levně nám, když to má v zahraničí cenu zlata. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 11:17:12 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Základy ekonomie..když bude půlka Afriky lačnit po našem obilí a ceny budou vysoké, proč by měli zemědělci obilí dávat levně nám, když to má v zahraničí cenu zlata. 


Přesně.

hmn
hmn (1173 příspěvků) 10.11.2023, 11:25:20 xxx.xxx.8.11

“Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu”

správně by bylo : tak se budou moci bránit, ne?

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 11:29:16 xxx.xxx.124.42

Ale to není nic nového, co mělo souvislost s touto válkou, že obilí, mléko, máslo, …vyvážíme pryč a vozíme odjinud sem.

To je tím, jaké tu máme humusácké podmínky. To tu bylo před válkou, před covidem, před…

U nás je nastavena nějaká cena, v zahraničí je vyšší, tak na co to budu prodávat tady?

Tyhle věci reaguji na ropu, na vodu, na to, že se někdo blbě vyspal.
Ale není to nic nového.

Jenže on to lid neviděl, dokud nepřišel covid a s tím zprávy každou minutu všude. Nikdo se nezajímal. Teď víme všichni všechno, furt to do nás pere rádio, net, tv. 

A co jste dělali předtím, když v rádiu hlásali ve zprávách, že barel ropy vyskočil na x dolarů?
Vůbec nic. 

Víc problémů způsobují média než to, že by doopravdy někde něco takto haprovalo.
Sorry. Mám upřímný den.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 11:31:04 xxx.xxx.124.42
hmn:

“Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu”

správně by bylo : tak se budou moci bránit, ne?


A co kdyby ten rusky mluvící kus prostě nechali být a na, vemte si ho, když ho tak hrozně potřebujete, a ušetřili statisíce mrtvých a bankrot země a nepálili si tam i do vlastních řad fosforem, což dělali posledních 10 let?
To by byl najednou takovej mír, že by velmoci netušili, co s ním dělat, že? 😀
Toto nikdo nechce, pouze Češi. Zbyli jediní s tou vírou.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 11:35:21 xxx.xxx.124.42

A esi si někdo myslí, že to je ňáká konspiračka, jak tam likvidovali celé obytné domy, protože se domnívali, že nějaký vzbouřenec tam je, zabíjeli civilisty… a ty následky, on je důvod, proč je fosfor zakázaný… tak jsme si ta videa pouštěli už kdysi se švagrem, když tehdy Majdan, ještě éra Tymošenkové a hodně zvláštního nástupu současného jejich prezidenta. Zapomněli ho řádně jmenovat. Video ještě jedno možná někde mám, má rok 2014.
Celá tahle bouda, ať se jde vycpat, kdyby tam neumírali lidé, tak je to k smíchu.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 11:36:07 xxx.xxx.198.226

Jo ale tak já to taky nedávám do souvislosti s válkou, ten nepoměr vývozu a výroby. To je prostě naše strategie, asi nic jiného neumíme. Do souvislosti s válkou dávám pouze případnou budoucí neúrodu, resp. nezasetí a nesklizení, a chybějící objem potravinářských prekurzorů na trhu. Zatím za mého života ještě nikdy UA nevypadla z řetězce, a upe nemám chuť zjišťovat, co bude, až vypadne. Ropa je mi celkem ukradená, když bude drahá, bude drahá pro všechny. Ale když nebude žrádlo, tak my ho mít budem a voni ne. A tam čuju průfer. Tak já teda neříkám nic, jen doufám, že to UA zemědělsky ustojí. Upřímně doufám, když už máte upřímný den 🙂 Ale když vy říkáte, že bude všecko v cajku, tak vám věřím 👍

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 11:44:12 xxx.xxx.11.197
hmn:

“Ano, ale to přece s tou válkou souvisí. Posílají se tam peníze na zbraně, pokud se tam neposílají přímo rovnou zbraně. A dokud se jim na to ty peníze budou posílat, tak se bude válčit, nic je nebude nutit uzavřít nějakou dohodu”

správně by bylo : tak se budou moci bránit, ne?


To asi ne, chtějí získat území, která jim obsadili Rusové, zpět. To už pochopitelně není obrana, ale protiútok.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 10.11.2023, 11:54:00 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.11.2023, 11:36:07

Tak. Ale bez ropy nemáte jak vyrábět, rozvážet.

Hlavně ať někdo nezačne o plynu, který je furt ruský, ale jede oklikou. Ropa jede lodičkou, hádejte odkud. A proto je drahý, je drahý strašně. A taky proto nemůžeme vyrábět už teď. 

A ono přituhuje se zdroji, však proč se naši politici, kteří to ale teda ultra neumí, cpou všude možně? A oni se s nimi ale nebaví… jejda. 
Jo, to by byl Bobeš ok, ten v tom chodí už od komoušů. Otázka je, zda se tito, ne hned von,  obchodníci dostanou ke slovu včas. 

Jé, to jsem ale napsala katastrofu, co. 😀 Zas jdu. Toto nechat koňoj, užívat si radši každého dne, stejně nevíme ani hodiny.
 

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 11:55:03 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 10.11.2023, 11:44:12

Sarah, Ukrajina je suverénní stát, stejně jako ČR, Německo, Polsko, Slovensko. Rusko ji napadlo a obsadilo kus jejího území. Ukrajina se brání a samozřejmě, chce své území získat zpět. To je snad správné, ne? Nebo byste souhlasila, kdyby si Německo začalo nárokovat třeba Chebsko a obsadilo ho? Řekla byste, že se s tím máme smířit a nechat Chebsko Německu? 

Kdyby Ukrajina nebojovala o své území, tak by ji za chvíli Rusko obsadilo celou. Ukrajina brání své území. To není žádný protiútok.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.11.2023, 11:58:19 xxx.xxx.198.226

Jako když někam kvůli ropě nedojede obilí, tak neodjede ani od nás. To bych zase asi nebyla tak v panice. (jen teda když nedojede na ten jih… no nic)

S Bobešem souhlas, ale pššt 🙂

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.11.2023, 12:11:40 xxx.xxx.11.197
balu:

Sarah, Ukrajina je suverénní stát, stejně jako ČR, Německo, Polsko, Slovensko. Rusko ji napadlo a obsadilo kus jejího území. Ukrajina se brání a samozřejmě, chce své území získat zpět. To je snad správné, ne? Nebo byste souhlasila, kdyby si Německo začalo nárokovat třeba Chebsko a obsadilo ho? Řekla byste, že se s tím máme smířit a nechat Chebsko Německu? 

Kdyby Ukrajina nebojovala o své území, tak by ji za chvíli Rusko obsadilo celou. Ukrajina brání své území. To není žádný protiútok.


To jsou všechno dedukce, nikde nic takovýho nepíšu. Píšu, že termínově je toto protiútok, získání území zpátky, Ukrajina teď fyzicky na Krymu není, takže bránit se tam pochopitelně nemůže. Ale chápu, že nechápete, když Vám sice vadí, že my jako stát posíláme Ukrajině nejvíc peněz, ale s válkou to nespojujete. To je potom těžký. OK, souhlasím, ať každý posílá soukromě, kolik uzná za vhodné. Já radši pošlu Izraeli.

Ještě doplňuju i mapou, aby bylo jasný, že protiútok čili protiofenzíva je normální termín.

https://www.e15.cz/ukrajina-valka-mapa-migrace-armada

balu
balu (2035 příspěvků) 10.11.2023, 12:28:52 xxx.xxx.152.98

Sarah, buď jsem to já špatně napsala, nebo vy nechápete. 

Připadá mi zbytečné se tu přít o slovíčka. Protiútok… je jedno, jak to nazvete. Ukrajina bojuje o své území, které jí Rusko ukradlo. Podle mě je to správný a legitimní boj a moc Ukrajině fandím, aby ho vítězně vybojovala. Kdyby nebojovala, nebránila se, už ji Rusko spolklo.

Asi jsem se prve špatně vyjádřila, ale drahota není způsobená jen válkou, ale především špatnou politikou pětikolky. Vláda hrne na Ukrajinu pomoc i když si na ni musí půjčit, i když ožebračuje vlastní občany. Proč? To je otázka…

Jinak - ano, každý z nás může pomáhat tam, kde chce a čím chce. A nebo ničím. A proto já soukromě nepřispívám nic na Ukrajinu a Ukrajince, ani na Izrael a Izraelce (i když jak Ukrajině tak Izraeli fandím), ale jen na Dobrého anděla. Vím, kam mé příspěvky jdou, a vím, že jdou celé potřebným.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.