Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

assil
assil (2118 příspěvků) 18.10.2023, 12:23:39 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 12:22:55

To jo, ale to je minimum, většina jich jede na větších lodích a to bez motoru nelze.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 18.10.2023, 13:45:04 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 07:48:15

Já mám na mysli zásobovací trasy. Jak dlouhé jsou z RF a jak dlouhé jsou z USA do řekněme ČR? Jinak ono letectvo a vše okolo by bylo značně ochromeno útokem na satelitní strukturu.RF již demonstrovala před asi dvěma roky nové typy raket schopných sundat jakékoli satelitní zařízení.(Toho se taky lekl E.Musk a Putin mu to jistě sdělil při telefonických rohovorech).🙂Čímž ochromí i navádění raketových systémů, jejich zaměření a vlastně i systémů dalekonosné naváděné palby. Pokud k válce má dojít, tak hodiny před útokem je “digitální tma” jistá. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 18.10.2023, 13:58:56 xxx.xxx.124.42

Mně teda by radioaktivní brambory moc nechutnaly. A to je taky důvod… nevím, co pěstují v Íránu a Pákistánu a Izraeli a na co vlastně tohleto potřebují?
Doma se vede debata… teda já nic neříkám, protože co říct, když mi poví:
“Takhle se udržuje mír, zbrojením?” 
A že prý kdybych takto byla ticho aj v autě… jasně, sražme ty chodce, budu mlčet a dej si čokoládu, však to je pět hodin, co jsem pracně navlekla nové potahy, až sedačky jsem vymontovala, tvl jaderný zbraně…

12 (neregistrovaný) 18.10.2023, 14:06:19 xxx.xxx.122.51

A taky umí přistát na Měsíci.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.10.2023, 14:23:38 xxx.xxx.198.226

Já jsem celkem přesvědčená, že US (a VB, FR, DE (my nepotřebujeme, my furt jedeme morseovku a kouřové signály)) mají pro případ digi tmy zálohové řešení, a dost možná by v případě takového konfliktu vlastně vůbec třeba na ty systémy odstřelitelné nepřítelem nespoléhali… A třeba by na území RF rovnou na začátku vytečkovali příslušné základny a sila a bylo by po balistice (asi ne všechny, že, asi to umějí odpalovat i ponorky a tak, ale tak určitě by uměli pocuchat)… Taky kolik těch ptáčků nahoře už lítá, už se to tam pomalu sráží navzájem, a kolik těch high-tech raket asi RF má, když to testovala před dvěma lety s velkou slávou a od té doby je dojí konflikt na UA. Jen tak přemýšlím.

Co se týče logistiky, to neumím posoudit, jen si představuji z filmů ty americký letadla, který umějí přemístit celýho Transformera (nebo tank nebo jiný letadlo) a některý uměj kolmý start i přistání, tak tam ta logistika, pocvičená v džungli, na moři i na poušti asi nebude taková potíž. Zato u RF předpokládám v drtivé většině pozemní přesuny (využití toho Běloruska a tak) a to mi přijde méně efektivní. Tak ale já tomu nerozumím.

Nerozumím větě “nevím, co pěstují v Íránu a Pákistánu a Izraeli a na co vlastně tohleto potřebují?” Jak to souvisí s radioaktivitou? Vám někdo cpe Izraelské jídlo? Ale já, abych se přiznala, u vás, Megí, v těhle asi pro mě složitých tématech nerozumím spoustě vět a narážek a asi nemám souvislosti, a proto tomu nerozumím. Třeba ani nemá smysl mi to vysvětlovat 🙂

Tak on se dá mír udržet i tím, že odzbrojíme. A vzdáme se. A bude mír 🙂 Teda možná, žejo. Pokud nepřijde pošahanej týpek a nebude si chtít něco zase dokazovat, páč mu přijde, že lidi, co maj pravou ruku kratší než levou, jsou hodni vyhlazení. Nebo dokud nepřijde Somálsko ke mně domů a nebude chtít desátek z mého lehce nabytého pohodlného života a vody z kohoutku.

Fakt, lepší krmit ty slepice.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 18.10.2023, 14:36:18 xxx.xxx.124.42

To jsou státy, co mají jadernou kupu. A myslíte. že když něco dopadne na Prahu, tak kolem Liberce bude čisto? No, bude, ale úplně jinak. 🙂 Ano, oni jsou připravení, mají pod zemí i operační sály… my… nic, neřeším, jen tak breptám.
Nedávno se američtí piloti učili, jak na ruské letounky. Byli z toho celkem vykolejení.
A právě se tak kruh uzavírá - vybavení mají, následků se nebojíte, tak proč to není bum a konec, ale deset let a jinde 20?

neverend (neregistrovaný) 18.10.2023, 14:52:12 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 14:23:38

Vůbec nebuďte smutná z toho, že některým věcem nerozumíte. Nikdo z přítomných jim nerozumí a čerpá pouze z dostupných informací v médiích či si  “myslí” že ví. Jedna věc kterou mohu prozradit je, že to co dnes víte a vidíte jsou již dvacet let staré věci. 😐 Ostatní moderní věci jsou veřejnosti dobře skryty a jsou tajné. Pak je ovšem nemožné předpovídat konflikt a jeho průběh v případě, že nemáme informace. USA je na Ukrajinu nikdy nedodá(myslím ty zbraně) , protože by se jich mohl zmocnit nepřítel a provádět reverse enginnering a naopak ze strany RF. V podstě tedy vůbec nic nevidíme a USA s RF se hašteří zkrze Ukrajinu. Ale dobrý, konec je už za dveřmi. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 18.10.2023, 15:08:30 xxx.xxx.198.226

Ale tak já vlastně nejsem smutná, já jsem vlastně i docela ráda, že toho o tom moc nevím,  a že mě to teda nemusí trápit 🙂

Tak to je jasné, že veřejně známá technika je pohrobek. Nicméně na UA se povalují tanky staré padesát let, které si přivezli soudruzi s sebou, a nějak tu novou techniku nikde nevidět. Asi si to šetří na tu Emeriku.

Tak hlavně že konec je za dveřmi a já budu moci dále v klidu sedět v křesílku a popíjet kávičku 🙂 Ať se chlapci pomlátí někde jinde…

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 18.10.2023, 16:22:24 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 18.10.2023, 15:08:30

Když ona jim ta starší technika bohatě stačí a nic je nenutí sahat do skladů pro novější.🙂A jinak samozřejmě zbrojovky vyrábí nové bojové prostředky kterým uvolní místo ty starší. Pořád máte i na starším tanku  palebnou sílu 122mm kanónu a pokud ho zakopou v pozici, tak věž je silná a relativně malá. Pár takových tanků a dokážou držet pozici proti několika násobné přesile. Ostatně RF si své cílebuž splnila a nyní bude jen držet pozice. Možná nějaká ta ofenziva lokální, ale čas je v tomto případě lepší metoda.

neverend (neregistrovaný) 19.10.2023, 18:48:04 xxx.xxx.242.38

Celosvětové války? Ta nebude nikdy a nikdy nebyla celosvětová. 

neverend (neregistrovaný) 19.10.2023, 19:02:08 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.10.2023, 17:43:47

Nepřál bych si aby mi tato teorie opět vyšla, ale je to velmi dobré podhoubí pro zesílení vlivu neonacizmu a páté kolony. Ve Francii M. Le Pen.Jak by se dál horšila situace sociální a bezpečnostní, tak i dříve odpůrci klidně zvednou  pravici v neději na záchranu. Snad to tak daleko nedojde. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 20.10.2023, 13:57:22 xxx.xxx.124.42

A teď někdo přijde s tím, že proto si Německo natáhlo tolik emigrantů (snad to nikdo nevezme negativně, jsme polopříbuzní), aby tady měli základnu, která bude vyčkávat… na toto… a Evropu rozvrátí a Německo tomu bude vládnout, jako to bylo za Ády, jeho plán,
mohou rovnou dostavět tu dálnici, co tu kousky nechali.
 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 20.10.2023, 16:13:12 xxx.xxx.242.38

Jen dodatek k tomu nedávnému tématu o RF a proč netahá na Ukrajinu moderní a mocnější zbraně. Tak už na pozice směřují systémy TOS 2 jako odpověď na ATACMS dodaných Ukrajině. 

Není :) (neregistrovaný) 21.10.2023, 10:00:33 xxx.xxx.129.100

Češi i bez povinného zálohování sbírají stále více pet lahví než slováci se zálohami. 

V roce 2022, kdy bylo na Slovensku zavedeno povinné zálohování, vysbírali Slováci okolo 70 % PET lahví. V letošním roce by pak měli Slováci podle plánu vysbírat 80 %. Češi ovšem již nyní vysbírají okolo 82 % PET nápojových lahví, a to i bez nákladného povinného zálohového systému.

"Je podle Vás nutné, aby byl u nás zaveden systém povinného zálohování, když Česko patří mezi nejlépe třídící země EU?"

Palcát našimi financemi nechceme!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.