Aktuálně: 4 098 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 13.10.2023, 12:20:25 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.10.2023, 08:13:42

A co byste udělala vy, po útoku RF na UA? Jednoduchá otázka. Já to nevím, tak se ptám. Vy máte evidentně stejně jako Neverend daleko větší přehled než já.

Quash
Quash (273 příspěvků) 13.10.2023, 12:35:15 xxx.xxx.33.234

Ono celkově.

K čemu je člověk připraven účelově zprostředkovaným sledováním hrůz, co se od nepaměti opakují po celém světě stále dokola? Když nenásleduje vývoj k lepšímu? Sledování jen vyvolává emoce. Bez přímého prožitku skutečnosti jsou jen představou. Je to nástroj manipulace a virtuální potrava pro mysl k neustálému přežvykování. Naše realita je naše přítomnost a vědět znamená být přítomen, jiné vědění není..

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 12:37:20 xxx.xxx.123.64

Radši o tom mlčme a buďme izolovaní. Pak to nebudeme přejímat.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.10.2023, 13:31:43 xxx.xxx.124.42
Buggyra:

A co byste udělala vy, po útoku RF na UA? Jednoduchá otázka. Já to nevím, tak se ptám. Vy máte evidentně stejně jako Neverend daleko větší přehled než já.


Co bych udělala já, být kým? Dyž se tak všici přátelsky setkávají všude po světě, tak ať si daj kafe a řeknou - nechte si ten kousek země, kde je většina Rusů a nemáte tam vodu, a táhněte, odkud jste přišli. 
A hlídám splnění ne nějakým troubou jako v Kosovu a okolí, ale tisícovkou letadel
a bez varování a hned a všici naráz tak, že to oblohu zakryje, a dokud neodejde poslední blbecheck.
Až zas někdo řekne, že nikdo jednat nechce, což je blbost, když spolu jednají snad každý týden měsíc, tak vo co teda jde, rok a půl, deset let? 
Povím Vám tajemství - já to nesleduju. Někdy jsem nucena poslouchat zprávy, protože druhá polovina, ale často si vezmu sluchátka, neb mi to leze na nervy. Ale ono stačí něco vidět přečíst jednou za rok, všecko to do sebe zapadá, jak se jako jedni z prvních chtěli s RF dohodnout na ukončení války na UA… kdo… Izrael. To je trochu z ruky, ne?
Kdyby chtěl někdo dostat RF nebo UA, tak si jejich nejvyšší nelétají denně po světě, ale jsou dávno zastřelení.
A protože to fakt nesleduji, tak plácám… a můžu plácnout toto: oni si chcou rozdělit svět, jako to udělali… kdy to bylo… byl tam nad mapou ten s tím doutníkem a někdo z SSSR a určitě nějaký amík.
O sto let later se může konat to samé.
Snad ne. Musím vyndat mrkev ze záhonu a posbírat vajíčka. 
Mimochodem dnes vláda schválila ten šílený balíček, co zvyšuje šíleně ceny, ale vydávají ho za… to jsem zapomněla.
Musím sbírat vajíčka. To je důležité. 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 13.10.2023, 13:47:26 xxx.xxx.198.226

Dyž se tak všici přátelsky setkávají všude po světě, tak ať si daj kafe a řeknou - nechte si ten kousek země, kde je většina Rusů a nemáte tam vodu, a táhněte, odkud jste přišli.

Děkuji 🙂

Už nechovatel (neregistrovaný) 13.10.2023, 14:48:15 xxx.xxx.222.241
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 13.10.2023, 14:07:37

No nie som si istý, Meifi,Boorman,Neverend to vie presne, pretože už pred vojnou o tom rozprávali s pánom okresným hajtmanom. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 13.10.2023, 15:53:01 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Už nechovatel z 13.10.2023, 14:48:15

😀 Švejka miluji, ale když já o tom opravdu věděl dva roky před válkou. Dokonce na Ifauně si z toho dělali srandu někteří “myslitelé”. 😀 Nakonec se tak stalo a válka v Evropě je skutečností. Informace holt nečerpám z médií a někteří lidi kolem mě jsou zainteresováni buď v armádě či přímo u zpravodajských služeb. Na Ukrajině bojují lidi z různých západních žoldnéřských skupin a taky někteří z účastníků misí v jiných oblastech.  Sám mám také jisté zkušenosti s bojem za demokracii a svobodu. Nyní taky vím víc o “konfliktu” který se zatím jeví zcela jinak než Ukrajina. Bohužel je to moc horké téma a tak později. Každopádně je to  Ukrajina vzor 2. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.10.2023, 16:18:13 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 13.10.2023, 15:21:19

Právě že přišlo. Oni spolu jednají každou chvíli. Na to narážím. Pokud někdo z velení RF páchá zločin, mají ho zatknout a postavit před soud, ne? A ne si s ním povídat jak večer v hospodě.

Dvě schůze tady
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nahorni-karabach-usa-eu-rusko-jednani-diplomacie-azerbajdzan-armenie.A231004_112602_zahranicni_bro

Tady je jeden z výsledků
https://www.e15.cz/zahranicni/iran-mel-motiv-i-moznosti-povzbudit-utok-na-izrael-biden-je-v-klestich-kvuli-rope-1410950

a tudy vede cestička

https://www.narodni-noviny.cz/iran-spojene-staty-mu-vyhrozuji-valkou/


https://cnn.iprima.cz/usa-rozdychavaji-spojeni-rivalu-saudska-arabie-a-iran-upekly-s-cinou-mirovou-dohodu-207253
 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-usa-tlaci-na-iran-aby-prestal-rusku-prodavat-bojove-drony-235546

A to fakt neprolézám zprávy, to jsou jen nějaké do očí bijící. Myslím, že kdyby se tomu člověk věnoval chvíli, poskládá celkem jednoduše hrozivý obrázek.
Já se radši budu zabývat těmi vajíčky, protože tady je veliká hromada jaderných zbraní a my na to nemáme žádný vliv.

Rapotačka (neregistrovaný) 13.10.2023, 16:24:03 xxx:xxx.5b81:e045

Pár lidí tušilo, kam se to řítí. 

Nemuseli to být žádní zázraci s pronikavým intelektem,

stačil ten pověstný selský … víte co.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 13.10.2023, 16:26:45 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.10.2023, 16:18:13

Megi je chytrý pejsek.🥰 Doplnil bych, že pro instrukce nejen k jednání si jistý pan Z jezdí do USA. Zajímavé, já kdybych byl jako hodně blbej, tak bych si myslel, že válčí RF s Ukrajinou.😀

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.10.2023, 16:27:32 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 13.10.2023, 15:53:01

Nene, Vy jste přece M. Bormann, ten nikdy nebojoval, jen si to představoval, jako dnes děti, co hrají videohry a pak si na silnici myslí, že hrají, a spadnou autíčkem z mostu a umřou.
Vy potřebujete terapii a tady není terapie, my tu nejsme proto někoho utěšovat a udržovat jej v jeho utrpení. Každý musí něco dát a něco si vzít. Lidé, co jen berou, jsou vysavači, vypravěči, mají zavřenou hlavu a musí jít k profesionálovi, k terapeutovi. A buďte v klidu, on terapii potřebuje skoro každý, nejste žádná výjimka. Ale je potřeba to řešit a ne sobecky přenášet na okolí, jakoukoli formou.

Martin Bormann byl vysoký činitel nacistického Německa, mj. vedoucí kanceláře Adolfa Hitlera a vedoucí hlavní kanceláře NSDAP v hodnosti říšského ministra. Byl znám jako „hnědá eminence“ a postupně se propracoval mezi nejmocnější muže Třetí říše.
(Wiki… zkráceně: dobytek.)

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 13.10.2023, 16:34:54 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.10.2023, 16:27:32

Akorát je ten pejsek celkem nevychovaný.😀😀 Rád bych ho ale poznal osobně a na jaře bych se rád stavil? Co na to pejsek? Mohu?🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.10.2023, 16:49:00 xxx.xxx.124.42

Ty noviny E15 přesně uhodily hlavičku na hřebíček, ropa, kde se sankce dodržovat musí, kde ne, jak se tyhle války hrají a tak
“Otázkou také je, jak se v tuto chvíli zachovají Spojené státy. Prezident Joe Biden je pod tlakem republikánů………..Kritizují hlavně srpnovou dohodu o výměně pěti vězněných Američanů za přístup k šesti miliardám dolarů z íránské ropy, které byly na základě sankcí zmrazeny v Jižní Koreji. Bidenovi odpůrci tvrdí, že Washington tak mohl nepřímo přispět k financování Hamásu. ……….. je dlouhodobě podezírán z toho, že přivírá oči nad celým íránským ropným obchodem. V době války na Ukrajině, protiruských sankcí a snížení těžby ze strany Rijádu se tak zřejmě snaží zachovat na světovém trhu dostatek ropy.”

“Pokud Izrael přímo ukáže na Írán, bude pro Bidena obtížné v této toleranci dále pokračovat. Jestliže Washington proti íránskému exportu tvrdě zakročí a vynutí si dodržování sankcí, ceny suroviny nejspíše vyletí ještě více nahoru, což bude pro demokraty politicky velmi riskantní.”

Jo tak politicky riskantní, aha, to je hrozné, asi z toho dnes nebudu spát, že Burns potáhne do léčebny (nemůžu si hned teda vybrat specializaci). A ty životy zmařené a další miliardy lidí ovlivněné?

“Panují mimo jiné obavy, že by se mohl zastavit tankerový provoz v důležitém Hormuzském průlivu. Touto vodní cestou prochází každý den téměř sedmnáct milionů barelů ropy. Vyloučit se nedá ani opakování útoku na saúdská ropná zařízení, za kterými v roce 2019 nejspíš stál Írán. Někteří experti však uklidňují, že s velkou pravděpodobností zvítězí zdrženlivost, protože na regionální konflikt by nakonec doplatili všichni.”

Však ano, bojovat se musí pomalu, roky, nejlépe deset let jako na Ukr. nebo dvacet let jako v Afgh. či 22 jako v Sýrii (eště neskončili).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.