Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.10.2023, 21:50:10 xxx.xxx.61.119
orionka:

má jednu z nej armád na světě a na Mosad se nic nehrabe.

To se tak říká a já tomu věřím. Proč k tomu všemu nechali dojít, když mohli těch 35 pluků (či čeho ) postavit na hranice v sobotu a nenechat Hamás proniknout do Izraele. Ploty, zdi….vojáci. Obětovali své obyvatele, aby světu ukázali, co je Hamás zač? Drahá ukázka. Navíc to všichni vědí, a kdo neví tuší.


“Obětovali své obyvatele, aby světu ukázali, co je Hamás zač? Drahá ukázka.”

Orionko, nezlobte se na mě (anebo se zlobte), ale toto je tedy na mě moc! Vy si opravdu myslíte, že Izrael obětoval své děti, staré lidi, přeživší holokaustu…??

Sami přiznali, že “zaspali” a ten útok prokaučovali, ale proboha přece to neudělali schválně! To snad ani nemůžete myslet vážně.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 12.10.2023, 21:52:09 xxx.xxx.61.119
Neverend:

Tak koukám že na Ukrajině rozsáhlá ofenzíva Rusů na východě a Bělorusko uvedlo své síly do bojové připravenosti. 


A?

Včera (nebo předevčírem) to zas bylo naopak… Jediné, co mě (a možná nejen mě) udivuje, je, že je to zřejmě válka na dlouho. Předpokládám, že Rusové nečekali tak aktivní odpor UA.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 22:35:29 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.10.2023, 21:52:09

To není válka Ukrajiny Fíkovnice. Ukrajina sama by již dávno padla. Je to děsivé z hlediska vojenského potenciálu Ruska. Bez většího nasazení klidně čelí celému arzenálu NATO. Ani zbrojní výrobu nezvýšili nad 12,5 procenta. Fíkovnice věřte mi jako profesionálovi, že Ukrajina letos končí. Byl by zázrak, kdyby přežili jaro.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 22:42:45 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.10.2023, 21:50:10

Fíkovnice vy jste opravdu tak strašně hodná paní, že pro vás je tahle politika nepochopitelná a nepředstavitelná. Já už teď vím, proč tohle všechno a kdo z toho bude těžit. Koukala jste co to udělalo abudělá s cenou plynu a ropou válčení v těchto oblastech? A kdopak od vás odstřihl Rusko jako dodavatele a učinil celou Evropu závislou na “někom” v zámoří? 🙂 Lidi jsou nepodstatní a nikdy na nich mocným nezáleželo. 😐 Ostatně snad ani komárů není tolik jako lidí.😐 Je to necitelné, chápu.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 12.10.2023, 23:03:46 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.10.2023, 22:52:40

Balu a co vám je do toho? Pokud se Fíkovnici chce, tak přece má právo si psát kdy chce a co chce. A my ostatní také. Jestli jsem se někdy já zmýlil v průběhu války na Ukrajině o vývoji situace, tak prosím kde? Spoustu těch rádoby informovaných z médií bohužel ano.😐 Prvně Rusko měly vyřídit do tří měsíců sankce,že? A víte o tom, že jim roste automobilový průmysl nad předválečnou úroveň? Tak prosím nechte nás si obtom promluvit bez papouškování zdrojů či videí třetích osob. Třeba si utvoříme názor vlastní hlavou a na základě faktů z obou stran.🙂 Vážně nic proti vám Balu.🥰 

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 13.10.2023, 06:45:51 xxx.xxx.198.226

Inu, Neverende, to je spousta náznaků a nezodpovězených otázek a slůvek vyřčených do tmy. Jak byste tedy situaci na Ukrajině od začátku řešil vy? Nechal byste UA zabrat Ruskem? Řekněte. Kdyby vás k tomu pustili ve chvíli, kdy Rus zaútočil, a měl byste tu rozhodovací možnost. Já vím, vy byste nedopustil, aby vůbec RF byla vyprovokována, protože byste nikdy EU ani NATO nehnal na jejich hranice. No ale zkuste takové myšlenkové cvičení. Mě to zajímá.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.10.2023, 08:13:42 xxx.xxx.124.42

Tady ale přece nejde o zabrání, nebo jo? Kdyby to chtěl někdo zabrat, tak použije jiné zbraně a nedělá to rok a půl; 10 let. Je to jak vyhrožování děcku - udělej to a to, jinak dostaneš po tlamě. Pak mu dáte lepáka, potom proutkem přes zadek… a tak. 
Je to celé zajímavá hra. Chorých mozků. Támhle je RF v pohodě, tady je nejhorší, nejdřív podporujeme Palestinu, teď nenávidíme.
Karabach nikoho nezajímá? Lidé tam umírají hlady. RF tam cosi řeší, trošku se snaží, ale manželka premiéra Arménie jede na výlet na UA donést jim chleba, tak RF říká - děláte si legraci? No a já se nedivím, že si řekli dost, zavolejte si přítele na telefonu - USA, Brusel a NATO.
Ale tyhle věci spolu všecky souvisí. Kdyby RF chtěla, vezme si cokoli. Teda kromě těch, co mají JZ, jadernou válku nikdo nechce.
RF, USA a EU spolu tajně jednají třeba kvůli tomu Ázerbajdžánu (to my kupujeme plyn, že, ale že mu tam přelepí etiketu z RF, tak ok). 
Jako proč Lavrova prostě nesebrali, když se s ním procházeli po Istanbulu? 
Tohle nejsou klasické války. To je zdržování.
Co Afghánistán, proč se USA sbalily a šly domů? Co Sýrie? Tam RF roky bombardovala i bojovníky IS, to je v pořádku, pak je zas prý podporovala, ale normálně spolu politici všech zemí, co tam a v Íránu atp. operovali, mluví, a že je to zástupná válka proti USA, všici ví.
Sledujete ty “vedlejší” útržky zpráv, které hovoří o pšenici, o plynu, ropě?
Teď se dívejme na dohodu USA, SA a Izraele, hovoří se o Íránu a tady může začít opravdová válka, ta velká.
Nikdo nejde zabírat UA. 
Jediný, kdo to celé ještě nepochopil, je ČR. 

Rapotačka (neregistrovaný) 13.10.2023, 08:52:31 xxx:xxx.408e:ca7f

z FB

Americký senátor Lindsey Graham: 

"Případný útok Hizballáhu a dalších íránských zástupců 

by byl pro izraelské obranné systémy zničující.

 Pokud by k takovému útoku došlo, Izrael a USA by měly

 zaútočit na íránské rafinérie a ropnou infrastrukturu,

 které jsou životodárnou silou íránské ekonomiky."

assil
assil (2086 příspěvků) 13.10.2023, 09:03:36 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Neverend z 12.10.2023, 22:35:29

Ale zas trochu kecáte, celému arzenálu ne neb UA nemá díky dohodám to klíčové a ani jim to nebylo ze západu poskytnuto. JIstě víte, co to je.

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 09:04:37 xxx:xxx.408e:ca7f

z FB

Spojené státy americké zatím nehodlají vyslat svou armádu 

do Izraele. Při řešení tohoto problému hodlají být

 vedeni výhradně zájmy národní bezpečnosti, 

řekl John Kirby, koordinátor pro strategickou komunikaci 

v Radě národní bezpečnosti Bílého domu.

assil
assil (2086 příspěvků) 13.10.2023, 09:06:02 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 12.10.2023, 16:08:22

Mosad totéž, vyměněné vedení i spousta lidí, někteří vyhozeni, spousta jich odešla sama, protože za tohoto stavu tam nechtěli být. Vojáci odmítali sloužit, bylo to i veřejně a samozřejmě v Gaze si to všechno četli taky. Netanjahu prostě kompletně rozhodil celou obranu země, takže cokoliv měl Hamás v plánu, teď na to byla ta nejvhodnější doba.

Orionka (neregistrovaný) 13.10.2023, 09:38:10 xxx.xxx.188.239
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.10.2023, 21:50:10

Já to netvrdím, já se ptám, je tam otazník. Otazník. Mosad, nejlepší špióni. Varování od Egypta. Všechny útoky šly z Gazy. A jejich armáda, údajně z nejsilnějších na světě, opustí Gazu, nechá ji bez ochrany a síly napře na ochranu Západniho břehu. Přesně na 50. výročí boje, kdy Palestinci chtěli něčeho dosáhnout a zatím je jejich situace čím dál horší. Takže teď se zas Fíkovnice nezlobte na mě, ale to pochybnosti vyvolává. A ultraortodoxní židovské skupiny …militantní, nadřazené komukoliv….Jejich nenavist je namířena nejen proti muslimům, ale i proti křesťanům a umírněným Židům  Nikdo zřejmě neočekával, že ten útok bude tak masivní a hrozný!!!Nikdo nechtěl obětovat…já se jen ptám, jak je možné, že k tomu mohlo dojít. Kdyby útočníky zlikvidovali na hranicích - zdech, plotech…

  Ale “někdo” spěchá využít toho k útoku na Sýrii, kde pořád vadí zvolený Asad. Proč už je poničený Damašek? K útoku na Írán….. ví někdo kolik má jaderných zbraní? 

Nemám ráda ty pány za mořem! Bohužel ve mě vyvolávají dojem, že pro své cíle, svou moc jsou schopni obětovat cokoliv.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.10.2023, 11:36:04 xxx.xxx.62.5

Orionko a víme, že Egypt opravdu varoval?

Dá se uplatnit známé rčení, že po bitvě je každý generál. Nikdo z nás to neví a nemá šanci se dozvědět.

Jak jsem psala, sami Izraelci přiznali, že útok prokaučovali…ale k varování od Egypťanů jsem nečetla žádné jejich vyjádření. Třeba varovali a Izrael je nebral vážně…ale to jsou jen moje spekulace.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 13.10.2023, 12:02:51 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.10.2023, 11:36:04

Nikdo z nás to neví a nemá šanci se dozvědět.

Tak a to je přesně ono. 👍 

Zuřivě diskutujeme o nadnárodní politice a máme k tomu krom svého selského rozumu nikdy nepolíbeného opravdovou politikou jen dílčí validní informace. Politika byla, je a bude špína, protože se prostě čistě dělat nedá, to je sci-fi. Je to vždy něco za něco, je to vždy cesta za tím, co se vyplatí. I “blbé” manželství DVOU lidí je plné kompromisů, aby bez rozbrojů přestálo desetiletí.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.