Aktuálně: 4 122 inzerátů197 719 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

hmn
hmn (1160 příspěvků) 19.09.2023, 10:17:11 xxx.xxx.33.9

“Možná je to vlhkost z provozu domácnosti…"

ano, je to jedna z příčin zavlhání ( a zaplísnění)

"ale to by měl vyřešit nějaký nátěr zevnitř, ne? Přece existují takové nějaké nepropustné nátěry? Prostě aby to tu zeď ze všech stran v podstatě zakonzervovalo.”

problém není samotný prostup vodní páry zdivem, ale její kondenzace

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 10:47:41 xxx.xxx.198.226

Tak zase kondenzace, pravil odborník v Černých ovcích, se koná jen ve chvíli, kdy díky rozdílu teplot, resp. chladným zónám a cirkulaci vzduchu je překonaný rosný bod. A tomu se dá přece technologicky zabránit. Pravil ten odborník.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 10:50:43 xxx.xxx.198.226

Jinak jasně, teplo už bylo. Ale taky tady byla desetina (?) obyvatel, které občas uživil a občas neuživil (hladomory) trojpolní systém.

Zatímco teď máme zemědělské půdy podstatně méně, hladových krků podstatně více (vč. zvířat - dyk tím obilím krmíme i srnky..), a teplo nám může skutečně šlápnout na kuří vočko.

hmn
hmn (1160 příspěvků) 19.09.2023, 10:59:08 xxx.xxx.33.9
Buggyra:

Tak zase kondenzace, pravil odborník v Černých ovcích, se koná jen ve chvíli, kdy díky rozdílu teplot, resp. chladným zónám a cirkulaci vzduchu je překonaný rosný bod. A tomu se dá přece technologicky zabránit. Pravil ten odborník.


buggyra, máš to napsáno strašlivě 😎, ale víme, co básník myslel

technologicky zabránit = dle příčin = zateplení 
(úprava uživatelského režimu, instalace vzduchotechniky….)

assil
assil (2086 příspěvků) 19.09.2023, 10:59:41 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.09.2023, 10:50:43

Ale to že jsme si vyměnili zemědělskou půdu za sklady nepotřebnýho zboží je naše blbost.

A to že na tu zemědělskou půdu kašleme taky.

Tak možná by bylo lepší zaměřit se na tohle a výsadbu pomerančovníků třeba a nebuzerovat lidi nesmyslama.

assil
assil (2086 příspěvků) 19.09.2023, 11:04:25 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.09.2023, 10:47:41

Jo, to si takhle zateplíte dům, abyste ušetřili na topení a pak musíte mít pořád otevřené okno, to je ta úprava uživatelského režimu jak píše hmn, taky takový chudáky, co takhle dopadli, znám.

Máte-li nějaké milionky, samozřejmě tohle všechno jde nějak vyřešit, s platama většiny lidí ani omylem. To už by snad vyšlo levněji ty starý baráky zbourat a postavit nový.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 11:07:55 xxx.xxx.198.226

Jenže pomerančovníky nás jaksi neuživí, že. Bohužel v našich poměrech ani tropy snášející rýže. A obilí a brambor jsou prostě produkty mírného klimatu. Aby nám to tady nescíplo, budeme se muset nějak postarat. A že jsou velkosklady naše blbost, no jasně, a myslíte, že bude více průchozí, je srovnat se zemí, a nějaký ten milionek let pod nimi pěstovat půdu, a nebo že bude o něco šikovnější udělat opatření k zadržení vody v krajině, omezení eroze, zúrodnění stávajících půd?

Že se budeme do budoucna muset vyrovnat se zvyšujícími se nároky na energie, je celkem jisté. Adaptace na tenhle režim budou potřeba.

Bude lepší prosazovat ty adaptace s tím, že se zkusí pár slepých cest, než se aplikuje ta nejlepší (taky jste měli v baráku hliníkové rozvody, žejo)? Nebo bude lepší ty adaptace radši úplně zrušit, ať se s tím každý popere po svém?

Nakonec já ani nemám problém s myšlenkou, že přežije “nejsilnější”. Já se toho nedožiju a děti nemám 🙂

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 11:09:33 xxx.xxx.198.226

ty starý baráky zbourat a postavit nový

To je samozřejmě úplně platné řešení, a také že se hojně aplikuje. Například naši starou chalupu nový majitel prostě srovnal se zemí a na jejím místě postavil identický dům o naprosto jiných uživatelských vlastnostech.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 19.09.2023, 11:22:12 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.09.2023, 11:07:55

Jenže tady jde o to, že se slepé cesty zkoušet nemusí, jelikož se ví, co je funkční, ale z nějakého důvodu se to prostě nedělá, jsme dostatečně technologicky vyspělí a stále máme dobré inženýry, ale z nějakého důvodu se jede ideologicky, ne podle návrhu inženýrů, ale podle demagogů z humanitních škol (nic proti nim, ale tihle lidé fakt netuší).

Takže tohle je jediné, v čem se mýlíte, že věříte (nebo alespoň podle toho, co píšete) že se hledají nějaké cesty.

Ne, oni už jsou, ale tady z nějakého důvodu vyhazují miliardy až biliony na ty nefunkční anebo skoro funkční. A my bychom se správně měli ptát PROČ to tak je.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 11:26:30 xxx.xxx.198.226

Mno jo, to víme všichni, že ty slepé cesty se zkoušet nemusejí, když máme plénum vědců, kteří vědí a tuší. Ale nevíme, jak to zařídit. Nebo víte? Já ne. Já tam nepůjdu, mě by mezi sebe nevzali.

Za mě lepší něco než nic. To je to, co tu celou dobu říkám. Lepší aspoň malá podpora pro projekty, ve kterých se dělá něco užitečného, než stopnout podporu na všechno, protože část z ní nedává smysl.

No, však se ptejte, PROČ to tak je. A já vám hned odpovím. Protože se to někomu, kdo tu moc má, hodí 🙂 Tak jednoduché to je. Tak proto. Co s tím uděláte? Já nic. Tak jsem vděčná aspoň za to málo, co ucmrndne stranou do těch dobrých projektů a na podporu vědců, kteří vědí, jak se to má dělat.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 19.09.2023, 11:34:04 xxx.xxx.27.179

Ale tak samozřejmě.

Dělat projekty, které mají smysl, třeba protierozní opatření nebo akumulaci vod yv krajině, to je fajn. Jenže na to je v dotacích fakt málo peněz….v porovnání s recyklovanými miskami na obědy, ekocentry pro boj s klimatickou změnou a nesmyslně nastavenými dotacemi na zateplení….atd. atd.  Stále jsou to peníze nás všech….anebo firmy šikanovat blbostí typu ESG a státy ruinovat předčasným nasazením Eura 7 a zákazem spalovacích motorů.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 19.09.2023, 11:40:54 xxx.xxx.198.226

Já nasávám teplo kudy chodím! Tuším, že se to brzy zvrhne… Ale teď se ještě těším ze sluníčka - a na závody v sobotu jsme měli vyloženě vedro a na námi pořádané závody v neděli jsme měli snad úplně ideální počasí, že sem tam mráček, tak to bylo za odměnu 🙂 (za víkend 3 kila dole…)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.