Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Politika...

balu
balu (2023 příspěvků) 14.09.2023, 19:44:11 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 14.09.2023, 19:04:38

Protože je Brno druhé největší město v republice. Kdyby se říkalo průser jak Stoječín, tak by se říkalo, že o nic nejde, protože Stoječín je maličká vesnička. A nemůže se řikat průser jak Praha, jak by si naše největší město zasloužilo, protože to nezní libozvučně. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.09.2023, 23:30:46 xxx.xxx.63.80
Neverend:

O Brňácích nic nevím, ale vím jak vznikla Praha. To pánbůh nese pytel čů*áků a tu se mu pytel roztrhne. Kouká ,přemýšlí a pak mávne rukou se slovy: To je fuk, tak Praha bude tady.😀😀


Vůbec nechápu a nikdy jsem nechápala rivalitu Praha vs. Brno.

Ale co nechápu absolutně, proč se snižujete k primitivním a vulgárním urážkám.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 15.09.2023, 00:03:27 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.09.2023, 23:30:46

Tak nebuďte zase tak “upnutá” Fíkovnice.🙂💐 Já taky nechápu rivalitu mezi Prahou a Brnem, ale tenhle vtip jsem slyšel ještě v Čechách od tesaře co u nás ve firmě pracoval.😀 Tedy on asi dělá dál, ale já už ne.🙂 Mezi těmito lidmi je mluva jaksi trochu jiná než na kterou jste zvyklá ze svého prostředí, ale kolikrát mnohem barvitější. To bych si nedovolil reprodukovat tady.😀 

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.09.2023, 07:26:09 xxx.xxx.198.226

Zlocinecka firma CEZ…

Jaký si myslíte, že má ČEZ vliv na ceny uhlí? Nebo elektřiny? To je všechno obchodovaná komodita, má na to stejný vliv jako Unipetrol na ceny nafty. A já nakonec souhlasím, že se ty fosilní zdroje paliva zdražují. To je taky jediná páka na pohodlné lidi, aby začali něco dělat, než jim ty zdroje dojdou. Dojdou tímhle tempem za 50 let třeba, no ale ono těch 50 let bude trvat najít a zavést něco nového, takže hurá do toho. Jen teda se bojím, jestli zrovna vytápění elektrikou a auta na elektriku a všechno na elektriku bude upe to čupr řešení…

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.09.2023, 07:30:14 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Vůbec nechápu a nikdy jsem nechápala rivalitu Praha vs. Brno.

Ale co nechápu absolutně, proč se snižujete k primitivním a vulgárním urážkám.


Zrovna tohle byl evidentně citát nějakého vtipu, tady bych se asi nepohoršovala 🙂

balu
balu (2023 příspěvků) 15.09.2023, 08:00:01 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.09.2023, 07:26:09

Vše na elektriku - samozřejmě, že to je blbost, spoléhat se na jediný zdroj/typ energie. Zatím nikdo nevymyslel lepší způsob pohonu pro auta než je ropa - benzín a nafta. Natankuji během pěti minut a jedu. Dojezd na plnou nádrž se mi prakticky nemění, ať je teplo nebo zima. Elektroauto musím nějakou dobu nabíjet a jen pět minut to fakt není, a dojezd ovlivňuje venkovní teplota podstatně.  A topení jen elektřinou? Taky blbost. Jak to mají už dnes lidé, kteří žijí v oblastech, kde často dochází v důsledku bouřek nebo napadaného sněhu k výpadkům elektřiny? Pokud nemají zaveden plyn nebo nemají kamna/kotel na tuhá paliva, mrznou a neuvaří si ani čaj. A ty výpadky nejsou mnohdy v řádu hodin, ale dnů. A tak mají ve sklepě bombu na propan-butan, nebo mají krb na dřevo, kamna, prostě něco, aby nebyli odkázáni jen na elektřinu. A to jsou ti šťastnější, kteří bydlí v domku.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.09.2023, 08:22:52 xxx.xxx.198.226

Já jsem klidně pro diverzifikaci pohonů našich motorů, jako až ta ropa dojde, na něco jezdit musíme, to dá rozum. Může to být vodík, bioplyn, dřevo, biolíh, bionafta, podle toho, co má kdo k dispozici. Může to být i elektrika, po městě rozhodně dává smysl, zejména jestli budou elektrifikované ulice, že se to bude dobíjet z pásu na zemi a nebo to klidně může využívat troleje, však máme elektrifikované dopravy v republice už dost, desítky let, a funguje to.

A samozřejmě, vytápění se zálohou, nelze se spoléhat jen na elektriku, buď teda akumulační nádrž, která to teplo pár dní podrží a nebo náhradní zdroj vytápění, samozřejmě.

assil
assil (2107 příspěvků) 15.09.2023, 09:24:56 xxx.xxx.121.3

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

Myslím, že všechny alternativní zdroje chce EU zaříznout, zůstane jen elektřina a pak bude na lidi taková páka, že se o tom nikomu ani nezdálo.

balu
balu (2023 příspěvků) 15.09.2023, 09:35:31 xxx.xxx.152.98

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-socha-merkelove-na-koni-se-zhroutila-40443751#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Kéž by se takhle zhroutila i EU. Já jsem hlasovala pro vstup, protože myšlenka tehdy byla dobrá. Hospodářská spolupráce. V této rovině to mělo zůstat. Suverénní státy jen vzájemně spolupracující. A ne diktát těch, kteří v EU mají díky své velikosti a vlivu hlavní slovo. 

mastnacekk
mastnacekk (546 příspěvků) 15.09.2023, 09:49:09 xxx:xxx.b1e5:956d
assil:

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

Myslím, že všechny alternativní zdroje chce EU zaříznout, zůstane jen elektřina a pak bude na lidi taková páka, že se o tom nikomu ani nezdálo.


Klidne at zustane elektrina, ale at jde dolu a dole zustane! Nejvetsi svinarna je nadiktovat lidem cim budou topit a pak jim to oslit, coz se u nas pokazdy stalo. Nikdo nediktoval, ale napalili lidi s nizkou cenou, nasledne s dotacema, ted prichazi zakazy.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.09.2023, 09:57:20 xxx.xxx.198.226

Proč by EU chtěla zaříznout alternativy? Většina konvenčních zdrojů se těží mimo EU, byla by EU proti sobě, kdyby se pokoušela přežít na tom, na čem je závislá z dovozu :-O  Kdyby chtěla EU zaříznout alternativy, tak není top v pruzení lidí emisema.

hmn
hmn (1164 příspěvků) 15.09.2023, 10:03:52 xxx.xxx.33.9
Buggyra:

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

No mimo jiné. A je to podle mě dobře. Kope to ty lidi do zadku.


a kam že je, ty lidi, má dokopat?

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 15.09.2023, 11:12:27 xxx.xxx.198.226

K nějakému řešení těch alternativ a adaptací. Že se lidi upnou na jednu myšlenku a tvrdošíjně budou odmítat jiné cesty, za to ten osud už nemůže 😀

neverend (neregistrovaný) 15.09.2023, 15:04:33 xxx.xxx.242.38

Stačí pár kliků v Googlu a vyskočí na vás podvody s emisenkami a mafie kolem toho. 🙂 Notabene nic to neřeší a jen Brussel opět snižuje konkurenceschopnost sebe samého. Nedávno jsem kolem toho viděl dokument a vlastně si vždy vytýčí cíle na “zelené” konferenci aby na další zjistili, že se nic nesplnilo a vytýčí si další. 😀 Ale peníze s emisenek jsou jejich. 😀 Jak na tohle někdo může skákat.. 😐 Cesta je jen jedna a to omezení spotřeby, pokles nároků a to výrazný. Jestli tohle někdo nevidí a není mu jasné, že už to začalo, tak je hloupý. První budou elektromobily a opravdu není cílem poskytnout náhradu za spalovací motory, ale cílem je omezení počtu automobilů. Auto rozhodně nebude pro každého. 🙂

Doron
Doron (2354 příspěvků) 15.09.2023, 15:07:30 xxx.xxx.6.228
Buggyra:

Ceny elektřiny a uhlí zvedají emisní povolenky.

No mimo jiné. A je to podle mě dobře. Kope to ty lidi do zadku.


Jaký lidi to kope do zadku?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 15.09.2023, 15:43:27 xxx.xxx.65.248

No a teď všichni kritici “green” řekněte - Evropa se o něco snaží, valná část světa na to kašle, takže ve finále naše snažení stejně smete asijský odpad (který ale tak rádi dovážíme). Máme se tedy jako Evropa se svým Bruselem na všechno vykašlat, žít, co to jde a po nás potopa?

Ne, nejsem nadšená ze všech těch nereálných snah, za které platím stejně jako vy všichni ostatní a dívám se, jak to lítá tím komínem stejně jako ty zplodiny samy. Ale i kdyby kolem mě všichni házeli odpadky z okna, já to dělat nebudu. (Jinými slovy - tam, kde se alespoň trochu mohu chovat green, budu to dělat.)

Osobně se bojím, že situaci na téhle kouli nevyřeší žádné jednání, dokud rovina nebude natolik nakloněná, že z ní začneme, my živé organismy, valem padat. Do té doby zde můžeme diskutovat, nadávat na Brusel, nadávat na Babiše, nadávat na Fialu, nadávat si navzájem, kupovat svým dětem nové mobily a vše se bude točit dál tak, jak se to točí doteď.

Sledovala jsem značnou část života politiku velmi. Vzdala jsem to. Užívám si, že můžu chodit po lese a když vidím lidské trpaslíky kolem sebe, říkám si, zda až jim bude jako mně, zda také ještě budou moci chodit po lese. 

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 15:48:37 xxx.xxx.32.234
mastnacekk:

Klidne at zustane elektrina, ale at jde dolu a dole zustane! Nejvetsi svinarna je nadiktovat lidem cim budou topit a pak jim to oslit, coz se u nas pokazdy stalo. Nikdo nediktoval, ale napalili lidi s nizkou cenou, nasledne s dotacema, ted prichazi zakazy.


A tak je to ve všem a nejen u nás. Hezký příklad je Norsko a elektromobilita. Nejdřív neskutečné výhody a když na to lidi přistoupí, začnou se utahovat šrouby.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/soucasne-deni-v-norsku-jasne-ukazuje-jak-skonci-snaha-o-vnucovani-elektromobilu-vsem/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.