Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 20:32:05 xxx.xxx.91.45
Anonymní:

Tak to jistě mají, to nepopírám. Jen mně přijde nelogický platit něco, co nevyužívám. I když pravda, zdanit se musí všechno a občas i dvakrát nebo třikrát, aby se nemuseli omezovat ti nahoře. Někde se ty peníze vzít musí, i když před volbama konkrétně Fiala sliboval, že koncesionářské poplatky oni tedy rozhodně zvedat nebudou.

Ale aby to nebylo jen o těchto poplatcích, ono celkové je všechno katastrofa, já už ani nemůžu ty zprávy číst, chce se mi zvracet…. starostka Libavé kradla z obecních peněz, ale protože přistoupila u soudu na dohodu, tak nejenže nebude potrestaná, ale ani odstupovat nebude. V lékárnách místo výdeje ATB dávají vizitku s číslem na Ministerstvo zdravotnictví, ale Válek odpovídat na otázky nebude, nemá čas. Jakýsi Schindler si střílel někde v národním parku jeleny a srnce zadarmo, přestože udržovat zvěř v optimálním stavu mají pracovníci parku. Víc jsem už nedala, to mně pro dnešek stačilo. Řeším teď aktuálně sirotčí důchod pro syna, který přes prázdniny pozastavili úplně bez důvodu, kluk kvůli tomu ani nešel nikam na brigádu. Čestný prohlášení, ačkoliv stačit mělo, tak nestačilo, teď budu posílat další papír. 🤦


Jo, papaláši si střílejí zvířata zadarmo.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.09.2023, 08:17:00 xxx.xxx.198.226

Acher - ne, nečeká.

Každá budova, která od roku 2027 nebude mít energetický štítek alespoň na úrovni E, NEBUDE MOCI BÝT PRONAJATA, ANI PRODÁNA.

Zrovna tohle je tedy podle mě nesmysl. Se svým majetkem si můžete dělat co chcete. Jediné, co, že vám tu změnu třeba nebudou ochotni zapsat na katastru, z nějakého důvodu, ale katastr je veřejná služba, tak si úplně neumím představit, jak by to probíhalo. Takže prodat dům můžete, co je komu do toho, že ho prodáváte, i kdyby byl bez střechy a teda bez štítku, i kdyby to byla ruina nebo jen základová deska.

Natož pronajmout. Do toho je každému putna už dvakrát, to jaksi nemusí proběhnout ani žádným katastrem ani daní z převodu nemovitosti nebo jak se tomu nadává (nebyla zrovna tahle zrušena?) ani ničím jiným dohledatelným, v zásadě si klidně můžete pronajmout i bez papíru, smlouva ústně.

Pevná paliva mají být nakonec zakázána úplně.

Tomu také nevěřím. Zakázat dřevo a dřevní odpady, slaměné a další pelety, to jsou obnovitelné zdroje, pro to není opodstatnění.

Energetická náročnost se totiž bude snižovat tím kolik lidí v daném domě bydlí.

To je i dost úsměvná představa 😀 Takže já si papírově přihlásím na barák deset lidí, oni si budou bydlet v poklidu v rekreační nemovitosti, ve které nebudou přihlášeni, takže za ni nebudou muset nic platit, páč v ní “nebydlí”, já budu mít nižší odvody, všichni spoko 😀

Celý zbytek článku je úsměvný, dál jsem už pochopila, že je to jen nějaký výkřik do tmy, protože rušení domů, škol, zaměstnavatelů, ani to dočítat nebudu, to je zase snůška. Nakonec zrušíme Vánoce!

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 14.09.2023, 11:34:23 xxx.xxx.61.17

Dřevo, uhlí atd. budou zakázané od 1.9.2024 (už to několikrát odložili, naposledy loni, ale pro objekty k nebydlení už to rok platí) - přesněji bude zákaz kotlů, které nesplňují emisní třídu 3 (4 a 5 a zbytek do šrotu). Je to kvůli znečištění ovzduší. Jako auta. No, já si tu šetřím na nová kamínka s pecí a na kontrolu pustím psa, absolutně mě výmysly unie nezajímají. Ale až do loňska jsem byla slušný občan.
Bez en štítku se už prodávat nic nesmí, ale co je dál, už nevím, ale vše si to můžete vygůglit. Paní autorka, PaeDr, je docela nebezpečná, ale většinu si nevymyslela.
Tohleto je nebezpečné, když si vymýšlí člověk, kterého spodina bere jako autoritu, ono to má titul, co ani nevím, co znamená, takže je to chytré a budu to poslouchat. 
A to je od politiků po… všecko. Začalo to dobou covidovou, kdy lékaři, kteří mají mít něco nastudováno, lili do lidí takové sr… A asi už to nikdy nepřestane, opravdu lituji slabší jedince a důchodce, kteří nemají rodinu, která by se o ně postarala a vysvětlila, dala jim jinou náplň dne než tohle. Kdyby s nimi chodili venčit psy. Tohle je opravdu velmi děsivé.  

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.09.2023, 12:00:35 xxx.xxx.198.226

Moje drahá přítelkyně je zrovna taková důchodka, která se chytne každé kraviny, a tenhle článek by mi dozajista přeposlala mailem. Ona má anginu pectoris, takovou nějakou střední závažnost cukrovky (s neuropatií), sem tam nefunkční střeva nebo žaludek, ale mozek jí jede na plný vobrátky (bohužel celkem nekriticky, a nebo kriticky, ale jednostranně) - no a tu z toho jednou doopravdy klepne.

assil
assil (2118 příspěvků) 14.09.2023, 12:39:05 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.09.2023, 12:00:35

Tak teď už nesmíte prodat barák bez energetického štítku, doplnit tam, že to musí být štítek A nebo B je sranda. Obecně tak nějak myslím, že to směřuje ke sledování osobní uhlíkové stopy a většina těch omezení časem bude, jen to nebude tak rychle jak v tom článku píše. Ale já říkám, mě už je to fuk a mladí to tak chtějí, když se s někým mladým bavím, všichni říkají, že to tak má být. Tak ať si mají co chtějí.

Jo a pak si přečtu na Seznam Medium článek nějaký fifleny o tom, jaká je to tragédie a vůbec všechno teď hrozný, protože ve třiceti nebude mít 10 melounů na vlastní barák u Prahy a proto mladí nemají kde bydlet a bla bla bla a říkám si, že ti mladí si taky nějaké ty katastrofy zaslouží.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.09.2023, 12:49:28 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.09.2023, 12:39:05

Ba ba….on je problém, že dneska lidi nechápou, že se může začít na jedné místnosti ve spolubydlení a postupně se propracovávat dál….páry po škole chtějí hned pronájem 2+1 v Praze u metra a diví se, že na to nemají, a ono při tom jde bydlet v menším a klidně i mimo Prahu a postupně to posouvat.

I když holým faktem je, že ty nájmy jsou často v dnešní době opravdu nemravně vysoké.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.09.2023, 13:19:24 xxx.xxx.198.226

Tak jsem se dočetla, že “Energetický štítek můžete nicméně nahradit vyúčtováním dodávek energií za 3 předchozí vyúčtovací období nebo se prodávající a kupující mohou písemně dohodnout, že PENB nebude vystaven.” na stránkách ČEZu. Tak vycházím z toho, že energetický štítek je vlastně ochrana nového nabyvatele, aby mu pod naleštěnou fasádou někdo neprodal díry v střeše prkenný 🙂

Tak to zase nebude tak horký.

balu
balu (2034 příspěvků) 14.09.2023, 13:45:38 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 14.09.2023, 12:39:05

Mladí mají vymytý mozek zelenou ideologií. Na jednu stranu bojují proti autům, na druhou stranu pohyb zboží všeho druhu mohutně podporují tím, že si nic neodepřou - nejnovější mobil, každou chvíli nové hadry, jídlo a výrobky z celého světa, cestují a ne pěšky. Díky nim, ale hlavně díky klimatické lobby, jsme nastoupili cestu do pekel. Líp už bylo. A nemyslím za komoušů, ale před tím, než se začalo zeleně blbnout a než se do Evropy začali stahovat migranti, tedy cca do 2011. 

assil
assil (2118 příspěvků) 14.09.2023, 15:09:27 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 14.09.2023, 13:45:38

Ano, mladí, které ještě na střední vozí rodiče do školy autem, bojují proti těm autům. A když se jich člověk na to zeptá, tak to je prej něco jiného. Fakt vymytý mozky. Ale to nepočítám ty přilepovače a spol., ti jsou za to dobře placení a dělají to jen pro prachy, což jakože ještě i chápu. Taková pohodová brigádička prostě.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 14.09.2023, 15:12:47 xxx.xxx.198.226

Já si myslím, že tady na to zelené šílenství jako Evropa dojedem…

Jako obecně nic proti zelenému šílenství, jen je bohužel napřeno blbým směrem. Je fajn, že už si lidi uvědomují, že se něco děje, a nestrkáme hlavu do písku, na druhou stranu pokoušet se, jak já ráda říkám, opět poručit větru dešti, je nesmysl. Mno jo. Já už si asi dopady těhle srand neužiju, ale nějakým těm válkám o zdroje bych se vůbec nedivila.

mastnacekk
mastnacekk (546 příspěvků) 14.09.2023, 15:16:46 xxx.xxx.172.174
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.09.2023, 13:19:24

Z ceho by asi tak vychazeli kdyz clovel topi uhlim nebo drevem?

Zlocinecka firma CEZ kdysi nalakala lidi na elektrokotle a pak osolili elektriku. Pred cca 10 lety dotovany automaty na uhli… a ted tuna uhli 6200kc. Cerpadla? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 14.09.2023, 15:16:51 xxx.xxx.61.17

Nene, žádný prodej, ony se ty horší už nedělají, ale provoz kotlů!
To už mělo být loni, ale dali to jen nebytovým prostorům, takže topím vesele dál. Ale já budu, i kdyby trakaře padaly. EU je dost vyšinutá s tímhle. Jo, kdybychom žili v rovníkové Africe… ale tady teda minus 17 nedá ani čerpadlo ani žádné podobné hov…

“zákona č. 201/201 Sb. o ochraně ovzduší, tedy 1. září 2022, začne platit ustanovení § 17 odst. 1 písm. g), podle kterého lze provozovat pouze teplovodní kotle na pevná paliva, které plní emisní limity uvedené v příloze č. 11 tohoto zákona. Tedy pro kotle tříd 1 a 2, popřípadě kotle nezařazené do žádné emisní třídy. Zákaz měl až do června letošního roku platit plošně pro všechny nevyhovující kotle bez ohledu na to, kým jsou provozovány a jaký objekt vytápějí. Je to logické, protože pro ochranu ovzduší je důležité, co „vychází“ z komína a ne to, komu ten komín patří. Novelou zákona o ochraně ovzduší z června 2022 (zákon 142/2022 Sb.) však bylo stanoveno, že pokud je kotel provozován v rodinném domě, bytovém domě nebo stavbě pro rodinnou rekreaci, lze jej provozovat až do 31. srpna 2024.”

brnenskeovzdusi.cz …mají tam samozřejmě chybu, no co můžu chtít po Brně, zákon je to 201/2012

A řekla bych, že toto není vše, ale nemám čas to hledat.
Uhlím a dřívím se prostě topit nebude. 

My tady příkazy na taková hov… a Státy a Čína a Indie jakožto největší znečišťovalé planety, co? NIC. Ať Unie táhne k čertu.
A Fialovu partu retardů s sebou! On najednou (oproti kandidátce na šéfa zlodějské strany) EU miluje, bude jim hezky. 

balu
balu (2034 příspěvků) 14.09.2023, 16:25:21 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.09.2023, 15:16:51

Vám se muselo v Brně přihodit něco moc špatného (nějaký Brňák vám dal kopačky?), když neopomenete jedinou příležitost se o Brno otřít. 

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 14.09.2023, 18:02:32 xxx.xxx.242.38

O Brňácích nic nevím, ale vím jak vznikla Praha. To pánbůh nese pytel čů*áků a tu se mu pytel roztrhne. Kouká ,přemýšlí a pak mávne rukou se slovy: To je fuk, tak Praha bude tady.😀😀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.09.2023, 18:54:29 xxx.xxx.63.80
balu:

Vám se muselo v Brně přihodit něco moc špatného (nějaký Brňák vám dal kopačky?), když neopomenete jedinou příležitost se o Brno otřít. 


Balu, to už je takový místní folklór. Nejlépe nereagovat.😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.