Aktuálně: 4 063 inzerátů199 607 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

balu
balu (2034 příspěvků) 06.09.2023, 16:40:29 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 06.09.2023, 16:35:55

Máme vlastní armádu. Ale v případě napadení jsme členy NATO, tudíž kdyby napadl nepřítel naši zemi, jako by napadl všechny země NATO. Budou nás bránit i armády členů NATO. Měly by.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 06.09.2023, 16:50:16 xxx.xxx.75.126
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 06.09.2023, 16:15:08

Může může , milá balu. Resp. ne oficiálně, ale děje se to neformálně běžně. Takhle bohužel funguje geopolitika.

Nemusíte s tím souhlasit, ale vážím si toho, že jste si to přečetla a zamyslela se nad tím , to už dnes u protichůdných názoru umí málokdo.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 06.09.2023, 17:18:56 xxx.xxx.9.98
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 06.09.2023, 17:05:22

Když víte, já takhle neuvažuji, do mně tu geopolitiku valili 4 semestry.

Já to beru tak, že to tak prostě je a dělá to tak každá velmoc…čili i Čína a USA, akorát daleko od nás a nemluví se o tom.

Takže z hlediska občana malého kolonialniho státu s dlouhou historií máte pravdu. Obyvatel velkého státu, byť západního, by Vám mohl odpovědět jinak…z pragmatických, nehodnotových důvodů. 

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2023, 17:46:50 xxx.xxx.133.108
Anonymní:

Kdyby takhle realisticky udělali i psy.😀 Super inteligentní pracanti na čtyř nohách.


No jen počkejte až vám tohle bude probíhat za barákem. Kamery už tam mají všude s rozpoznáváním obličejů, pak si došlápnou na rodinu když zdrhnete.

balu
balu (2034 příspěvků) 06.09.2023, 18:02:54 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 06.09.2023, 17:18:56

My jsme ale nikdy nebyli koloniálním státem. My jsme nic nekolonizovali…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 08:47:43 xxx.xxx.198.226

No tak jsem si to přečetla. 

Proč má RF strach z toho, že UA bude v NATO? Jaké ohrožení to pro RF má jako představovat? My jsme v NATO, celá EU je pomalu v NATO, a všichni s RF vesele obchodovali, kámošili, a nikdo nevykřikoval, že se tam má měnit režim. Naopak chápu, že NATO vnímá dlouhodobě ruský režim jako nestabilní (protože autoritářský) a jako hrozbu, ostatně tím svým chováním to RF nádherně potvrdila - a právě teď, díky těm svým akcím, se konečně RF vystavuje tomu, čeho se tak báli, tedy že US budou intervenovat a použijou to jako záminku pro zásah. To byla od RF ale blbost, že ano. 

Kdyby se radši RF vykašlala na EU a začala pořádně orientovat na východ, jak to nuceně a překotně stejně dělá teď, celkem se ztrátou kytičky. V klídku by si budovali kámošství s Čínou a Indií a Pákistánem a dalšími -stány, klidně i s tou Afrikou a J. Amerikou. Takových příležitostí! A oni se zahrabou tady na nějaké zemičce, kde mají pár lodiček (tvl jako by nikde kromě Krymu nemohli mít lodičky. Co má říkat třeba Dánsko nebo Jihoafrická republika, viď)… To jsou ale hlupáci. A teď na to dojedou. A nebo na to dojedem všichni. 

Furt mi z toho Rusáci vyjdou jako ti špatní, sorryjako.

Napadá mě… proč si ten Krym od těch Ukrajinců nekoupili? To by uznaly všechny autority světa, UA by si za to mohla poručit ropu a plyn na deset let zdarma a ještě kus pralesa v Tajze kvůli uhlíkové stopě, a byli by těžce vysmátí, najednou by se z nich stal východoevropský tygr a nikdo by na ně neměl. 

Víte, čím by RF vypálila všem rybník? 
Kdyby se o členství v NATO začala ucházet taky 😀

assil
assil (2124 příspěvků) 07.09.2023, 09:00:07 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 06.09.2023, 16:55:00

Ne, tu cizí armádu si začneme domlouvat, až nás napadnou. To bude času dost?

Víte Orionko o tom, že ta současná smlouva není vůbec o tom, že na našem území bude americká armáda?

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 07.09.2023, 09:13:53 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 07.09.2023, 08:47:43

Buggyro, ale já jsem odkaz na ten článek nevložila kvůli obhajobě Ruska. 

A taky se mi nelíbí, co dělá na Ukrajině .D

Já jsem ho sem nedala proto, abych vás tady všechny přesvědčila o své pravdě, ale z toho důvodu, jelikož jsem tu s balu řešila, proč si myslím, že je to proxy válka supervelmocí a nesouhlasím s jejím pohledem. Faktů, které používají i moderní historici, je tam až až, jestli se Vám to nelíbí, fajn, na to máte svatý právo 🙂 víc to nemám potřebu rozebírat, ten článek shrnuje velice trefně můj postoj a já nemám víc, co bych k tomu řekla 🙂 americké zdroje sleduju dlouhodobě, jelikož co se vydává tady, to se nedá číst a většinou je to nějaká polopravda, a prostě ty jejich se dost často nemýlí, ale v tomhle každý postupuje po svém.

Hezký den 🌻

assil
assil (2124 příspěvků) 07.09.2023, 09:51:53 xxx.xxx.121.3

Tak až na nějaký bitky sousedích kmenů je každá válka v historii lidstva proxy válkou supervelmocí, takže žádná novinka. Lidi jsou prostě agresivní bestie už od do Abela a Kaina a nikdy se na tom nic nezmění, leda že by z nich udělala beránky genová manipulace. Teda myslím tím lidské samečky, tohle je samečkovský svět a vždycky bude a vládnou v něm samčí agresivní pravidla.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 07.09.2023, 10:47:04 xxx.xxx.198.226

Milá Jano, já také nijak nereaguji na vás. Pouze sdílím názor k tomu článku 🙂 Mám  za to,  že k myšlence konfliktu supervelmocí jsem se tu nějak nevyjadřovala.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 07.09.2023, 10:49:59 xxx.xxx.11.197

Jj, tak nějak, prostě velmoci můžou cokoliv, tak už odnepaměti funguje veškerá světová politika, na nějakou etiku nebo morálku se nehraje, zkrátka a dobře, jak říká můj syn:  Já jsme velkej, ty seš malej, já mám pravdu, ty ne. 😄

Mimochodem všimli jste si, že se budou zvedat koncesionářské poplatky a už je nebudou platit jen vlastníci rozhlasových a televizních přijímačů, ale všichni, kteří vlastní chytrý telefon? I když teda nevím, jak se to bude zjišťovat a kontrolovat.

Jo, a atb stále nejsou a ani nebudou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.