Aktuálně: 3 997 inzerátů203 416 diskuzních příspěvků18 176 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 13:06:16 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 15.10.2024, 12:54:09

Ještě je síla, že ten Váš odkaz na YT má vypnuté komentáře…😀

Fikovnice
Fikovnice 15.10.2024, 13:25:19 xxx.xxx.32.82
»
Odpověď na příspěvek uživatele rapotačka z 15.10.2024, 13:20:19

Také myslím, že jako bývalá politručka bere nemalé výsluhy…

Orionka (neregistrovaný) 15.10.2024, 13:52:25 xxx.xxx.226.32

Píše se, že výsluhu má 40 000, podle hodnosti, s kterou odcházela od armády - plukovnice? Pak má taky důchod (?)

Nic nevyšumělo. Prezident s tím přišel už loni, teď jen Jurečka dostal befel, aby to přidal k zákonu o zvýšení platu soudců a politiků. Jim se zvedají platy a živnostníkům od nového roku znovu odvody.

Že neumí anglicky bych jí nevyčítala. Ale ať to nezkouší a mluví rodným jazykem. Buď může mít tlumočnici, nebo mají na takovém sezení simultánní překlad do sluchátek. Proč anglicky? 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana 15.10.2024, 13:58:43 xxx.xxx.180.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 15.10.2024, 13:52:25

Jenže ona to nedokázala dobře ani česky tlumočnici měla. 

Jinak na mluvu anglicky už moje generace (30) kouká jinak. Bere se to jako základ běžného vzdělání.

JInak byla politručka, nejsem si jistá, jestli ti nebyli zbaveni výsluh. 

Anonymní (neregistrovaný) 15.10.2024, 14:17:00 xxx.xxx.226.32
JanaJanaJanaJana:

Jenže ona to nedokázala dobře ani česky tlumočnici měla. 

Jinak na mluvu anglicky už moje generace (30) kouká jinak. Bere se to jako základ běžného vzdělání.

JInak byla politručka, nejsem si jistá, jestli ti nebyli zbaveni výsluh. 


Ad 1/ Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupi.

Ad 2/ Angličtinu už berou normálně i padesátníci. I když jsou                výjimky a ti čtou i zdravici z papírku a ještě blbě (říká se,                já  to neposoudím )   

Ad 3/  Výsluha podle hodnosti. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova 15.10.2024, 14:38:00 xxx.xxx.171.84

Vždycky se mi otvírá kudla v kapse, když slyším argument - vypadá jako zdánlivě vysoká částka, ale v rámci  rozpočtu se jedná o banalitu. To je přece z prominutím blbost. Peníze jsou peníze a je jedno jak velká je to částka. Když se šetří a šetřit na nesmyslech se má pořád, není žádná částka dost malá ani velká. Když se všechny tyhle jejich tvz drobnosti sečtou je to rázem částka obrovská. 

Vždycky jsem obdivovala prvorepublikového ministra financí Rašína.  Do práce chodil v odrbaném kabátě, jak říkal je teplý a nerozpadá se. Když po něm chtěli nesmysly typu - peníze na nové uniformy hradní stráže, vyhnal je s tím že ty rakouské se nerozpadají a k budování republiky jsou peníze potřeba jinde. Přesto i hlavně díky jeho působen naše země dnes existuje. Z toho by si měli brát příklad.

 Vyhodili miliardy za cyklostezky, nesmyslné rozhledny, dotace na nesmysly všeho druhu, ale kde jsou přehrady na Moravě, dálnice, vysokorychlostní železnice, nové elektrárny?  Zatím ani jedna vláda nic z toho nedotáhla, ale hlavně že se řeší nové hadry pro paničku. Ať chodí klidně v teplákách nebo dřepí doma, je mi to jedno. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana 15.10.2024, 14:45:38 xxx.xxx.180.221
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 15.10.2024, 14:38:00

K první republice se už přestává vzhlížet. Dokonce jsem nedávno snad dva roky zpátky viděla divadelní hru, jakej byl vlastně Baťa ras, že lidi v jeho firmě museli mít vysokou morálku a že stačil jedne pozdní příchod a byli vyhozeni atp. atp. 

Sarah01
Sarah01 15.10.2024, 14:48:20 xxx.xxx.11.197
drvodelkafialova:

Vždycky se mi otvírá kudla v kapse, když slyším argument - vypadá jako zdánlivě vysoká částka, ale v rámci  rozpočtu se jedná o banalitu. To je přece z prominutím blbost. Peníze jsou peníze a je jedno jak velká je to částka. Když se šetří a šetřit na nesmyslech se má pořád, není žádná částka dost malá ani velká. Když se všechny tyhle jejich tvz drobnosti sečtou je to rázem částka obrovská. 

Vždycky jsem obdivovala prvorepublikového ministra financí Rašína.  Do práce chodil v odrbaném kabátě, jak říkal je teplý a nerozpadá se. Když po něm chtěli nesmysly typu - peníze na nové uniformy hradní stráže, vyhnal je s tím že ty rakouské se nerozpadají a k budování republiky jsou peníze potřeba jinde. Přesto i hlavně díky jeho působen naše země dnes existuje. Z toho by si měli brát příklad.

 Vyhodili miliardy za cyklostezky, nesmyslné rozhledny, dotace na nesmysly všeho druhu, ale kde jsou přehrady na Moravě, dálnice, vysokorychlostní železnice, nové elektrárny?  Zatím ani jedna vláda nic z toho nedotáhla, ale hlavně že se řeší nové hadry pro paničku. Ať chodí klidně v teplákách nebo dřepí doma, je mi to jedno. 


To se říká vždycky, aby měli lidi pocit, že o nic nejde přece. Jenže znáte to, koruna ke korunce a je z toho balík. Spousta dnes bohatých majitelů firem začínala doslova “od koruny”. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova 15.10.2024, 14:55:20 xxx.xxx.171.84
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 15.10.2024, 14:45:38

Tomu nerozumím.  On snad někdo považuje za špatné, když zaměstnavatel vyžaduje dobrou pracovní morálku a netoleruje pozdní příchody? To by snad měla být samozřejmost.

Buggyra
Buggyra 15.10.2024, 15:10:55 xxx.xxx.198.226

Nových elektráren máme plné Krušné hory 😀 a ostatně i kdejakou louku po celé republice.

Nemáme vysokorychlostní železnice, ale zato jsme přilákali úctyhodný tranzit kamionové dopravy, která drží ekonomiku podél celé E55 nad vodou hrdinně už třicet let 😀

A co nějaké přehrady, není to tak dávno, co jsme skoro měli kanál Dunaj Odra, to by teprv čučeli na drát, kdyby zapršelo 😀 Máme co dělat, abychom stihli udržovat ta vodní díla, co nám tu nechali budovatelé. Budovat do toho ještě sami něco, to už se nestíhá. Však šetříme, ne?

My tuna v Sudetech máme díky těm cyklostezkám takových opravených kilometrů zadních cest… do toho by nikdá nikdo peníze nedal, kdyby k tomu nebyl důvod… Tam jezdí jen traktory a jinak nikdo (ani ti cyklisti, resp. ti tam jedou čtyři víkendy v roce).

Orionka (neregistrovaný) 15.10.2024, 19:24:53 xxx.xxx.226.32
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.10.2024, 15:10:55

Nedávno jsme se s kamarádkou venčily i v koňské ohradě (vypadala tak opuštěně 🤭). Neznáte ji? (Když jste zmínila ty Sudety)

Obrázek Obrázek
megi (neregistrovaný) 15.10.2024, 20:20:08 xxx.xxx.124.191
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 15.10.2024, 19:24:53

Hejnice?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.