Aktuálně: 4 061 inzerátů199 590 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.09.2024, 18:20:04 xxx.xxx.32.100
»
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 17.09.2024, 12:51:04

Děkuji všem za odpovědi stran matky Terezy, to jsem fakt netušila!👎

Ale kdo je “cucej mi jazyk”???😀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.09.2024, 18:28:22 xxx.xxx.32.100
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.09.2024, 18:20:04

Aha, dalajláma… Tak to si jdu přečíst.

Jo, zkoukla jsem teď video! To je úchylnej??!! Jako sranda mi to teda nepřijde ani trochu!😠

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 17.09.2024, 18:36:39 xxx.xxx.32.100
Fikovnice:

Už v Brně prší??? To je fakt divnej dotaz…

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/evakuace-deste-zaplavy-stoleta-voda-brno-varovani-reky.A240913_111152_brno-zpravy_krut

Já to na lehkou váhu neberu. Drápali roky cosi na Poříčí ve Svratce. Bohužel drápali, ale stále nic z toho. Teda už se jim tam utopil bagr.


Tady k tomuto: Bydlím poměrně velmi blízko tady té “monumentální” stavby - protipovodňové. A dnes mi známá řekla, že prý se stavba o 2 mld. Kč prodraží! Nevím, zda současnými povodněmi, a ani nevím, jestli to není JPP. Co vím, je, že tam drápou fakt řádově už roky. A cíl v nedohlednu. Žiju v Brně celý život a Poříčí se nikdy nerozlilo. Pokud to má ochránit jižnější oblasti od Brna, OK…ale ani tady jsem nezaznamenala žádné větší povodňové škody. I ty Židlochovice to nakonec přečkaly s vylitím vody “jen” kamsi do parku a polí. Nicméně starosta Židlochovic se nechal slyšet, že odpouštění Brněnské přehrady začalo pozdě:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2567218

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 17.09.2024, 19:35:32 xxx:xxx.30a5:e498

Židlochovice to nakonec přečkaly s vylitím vody “jen” kamsi do parku a polí.

Mají před městem suchý poldr, na mapách cz je dobře vidět, jednou modrý - voda, na letecké zelený bez vody, od státní silnice oddělený pořádným valem. Asi nestál miliardy, nejsem vodohospodář, ale od pohledu vypadá účinně.

N (neregistrovaný) 17.09.2024, 23:33:12 xxx.xxx.242.38
Rapotačka:

Média je umí naaranžovat, vylíčit jako neskutečné, výjimečné.

Ta slavná terka shromažďovala obří , hlavně finanční dary. Končilo to u papeže.

Psalo se o tom. Jo, ještě jsem  zapomněla mezi   ty  "obdivuhodné" 

zařadit toho “cucej mi jazyk”. Furt je váženej.


Jinými slovy nikdy netvrď ,že někoho znáš kvůli tomu, že si o něm četl knihu či článek v novinách.😀 Chodil si s ním na pivo? Nebo si s ním dědil? Pak už bych tomu snad i věřil. Dnes je jasné že každý komunista byl lump a všichni co proti nim bojovali byli hrdinové a samí slušní lidé.😀 Těším se na další režim co se zase dozvíme o dnešních “svatoušcích”.😀

N (neregistrovaný) 18.09.2024, 19:41:46 xxx.xxx.242.38
Buggyra:

Hrdina ale vůbec nemusí být slušný člověk.


Musí.Třeba já jsem držitel několika vyznamenání a jsem tak slušnej až mě to někdy štve.😀 

Anonymní (neregistrovaný) 19.09.2024, 10:30:47 xxx:xxx.a68d:b45f
N:

Musí.Třeba já jsem držitel několika vyznamenání a jsem tak slušnej až mě to někdy štve.😀 


Vy jste výjimečný případ, málokdo je tak skvělý jak Vy. 😍 Ale běžní lidé mají často spousty neřestí a přitom mohou být hrdinové.   🙈

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 19.09.2024, 11:23:38 xxx.xxx.124.104

Občas koukám na videa UOL účetnictví, maj pěknýho buldočka.

Dnes píšou:

“Přihlaste se, kolik tady máme OSVČ? 👋👋 Dnes vám všem neseme špatné zprávy. Od příštího roku se plácnete přes kapsu. 💰 Proč? Ze dvou důvodů: 💰 Zvedne se průměrná mzda (to se děje každý rok). 💰 Změnil se výpočet sociálního. Oboje dohromady znamená, že si připlatíte na minimálním sociálním a také na paušální dani v prvním pásmu. 💰 Na sociálním nově zaplatíte 4 759 Kč měsíčně (letos 3 852 Kč). 💰 Na paušální dani 8 716 Kč měsíčně (letos 7 498 Kč).”

To je jen “důchodový” a platit je je povinnost, i kdyby na chleba jste neměli. 
To jen až zas někdo bude řvát, jak osvč neplatí nic. 
 

A to tahle vláda řekla, že schválili zvyšování co rok, to 5 %.

To nevychází, co.

No já vám teda co nejdřív založím sró, budu si dávat výplatu, velkou výplatu, budu mít služebního psa, ten bude mít eště větší výplatu, 
a všude pak budu psát hezké obří nuly,
to budete mít plnou státní kasu. 🙂

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 19.09.2024, 14:23:04 xxx.xxx.198.226

Založte. Máme sró a platíme si výplaty. Ne, že by to bylo výhodnější než být OSVČ. Ono to vyjde asi tak nastejno. Jen teda jako OSVČ ty peníze jaksi jdou z kapsičky přímo vám, u toho sróčka je to tak jako “za rohem”. My teda máme sróčko vždycky v nějakém tom malém zisku, aby nám to podnikání věřili, ale to vy nemusíte, že 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.