Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

Rapotačka (neregistrovaný) 09.09.2024, 18:44:06 xxx:xxx.79fa:f048
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 09.09.2024, 17:09:07

Máte pravdu. 😊

-  Prý ruší Památník v Pečkárně. Aby se rychleji zapomínalo ?

Údajně k vůli zastaralé expozici.  My se o nich učili jako o hrdinech. (i o těch bezejmených). - Evidentně nás  tehdy ošálili. My  symboly a hrdiny z historie nepotřebujeme. Žižka byl příšernej  loupežník, barbar. Já vím. 😍Eště, že ty dějiny  teď dávaj  tzv. historici  "do pucu". Jó, nějakej hrdina  a vzor mladým se najde, třá takovej mašín a spol. Docela se to rozjíždí. Pěkná je ta píseň veteránů …

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 09.09.2024, 19:09:25 xxx.xxx.162.253

O zrušení Památníku jsem nikde nečetla, tak to bude nějakej drb.

Výklad historie je vždy poplatný době a vzpomínky těch, kteří tu dobu prožili, jsou zase ovlivněné subjektivním pohledem, to si nevyberete. Moje babička vždycky nadávala na Rusy, na komunisty, na husity taky. Jako dítě jsem v tom měla pěkný guláš, protože ve škole jsme se učili něco úplně jinýho. K Mašínům se nevyjadřuju, protože teď jsou na to dost vyhraněný názory na obou stranách a dá se říct, že o tom vlastně pořádně nic nevím. Podle všeho ale žádný vyznamenání prozatím nedostanou.

Jinak mimochodem možná jste někdo zaznamenali případ paní Věry Sosnarové. Tato paní tvrdila, že prožila gulag a její dosti brutální zážitky byly vydány knižně s názvem Krvavé jahody. Nakonec se ukázalo, že paní si gulag vymyslela, bylo historiky prokázáno, že normálně civilně pracovala v továrně na Uralu. Jestli tak učinila jen kvůli finančnímu odškodnění u ČSSZ, ví jen ona sama, každopádně získala nemálo peněz veřejnými přednáškami o svých zážitcích. Spoustu lidí tím zklamala, někteří jí naopak pořád věří. Já sama si myslím, že takovéto případy poškozují ty, kteří si skutečně prošli peklem, a proto, než někomu uvěřím, tak si to nejdřív hodně prověřuju. Ale sami víte, jak to dnes je, lidi jsou často hodně důvěřiví. Třeba nedávno jsem se dostala i do hádky kvůli filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu, který je taky podobná slátanina. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 09.09.2024, 19:11:09 xxx:xxx.5664:7034

Zrovna Fučík je docela kontroverzní osobnost. V padesátých letech byl pěstován jeho až nezdravý kult, pochopitelně proto, že to byl komunista. Dnes se už ví o několika rozporech v té jeho Reportáži psané na oprátce, kterou si režim upravoval k obrazu svému podle toho, co se mu hodilo a co ne. Taky se objevily pochybnosti, jak vlastně ve skutečnosti probíhalo jeho zatčení i výslechy.

Co vy o to víte? To, co jste si přečetla v novinách? Ještě žije velmi starý pán, který jako zatčený student byl zavřený ve vedlejší cele na Pankráci. Nemluví o tom, možná je rád, že to vytěsnil, možná to nechtěl využívat.  Před lety, v reakci na přesně stejné “kecy” - promiňte mi ten výraz - vyletěl jako čert…."Horší než v Reportáži to bylo, nedá se to popsat." Ale než mluvit o ostatních hrdinech, je jednodušší ty známé poplivat. Náš národ nemá mít hrdiny ! Nechci uvažovat o tom, čí je to cíl. 

Jediné v čem máte pravdu je, že byl a je zneužíván. To je i V. Havel. Jeden tenkrát, druhý teď. 

Nevím o tom, kdo byl L. Brožek. Jestli to víte, napište nám o tom.

Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2024, 19:28:32 xxx:xxx.72b3:78c0
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.09.2024, 19:11:09

To stejný Vladimír Cerman od Jilemnice.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 09.09.2024, 20:18:17 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Zrovna Fučík je docela kontroverzní osobnost. V padesátých letech byl pěstován jeho až nezdravý kult, pochopitelně proto, že to byl komunista. Dnes se už ví o několika rozporech v té jeho Reportáži psané na oprátce, kterou si režim upravoval k obrazu svému podle toho, co se mu hodilo a co ne. Taky se objevily pochybnosti, jak vlastně ve skutečnosti probíhalo jeho zatčení i výslechy.

Co vy o to víte? To, co jste si přečetla v novinách? Ještě žije velmi starý pán, který jako zatčený student byl zavřený ve vedlejší cele na Pankráci. Nemluví o tom, možná je rád, že to vytěsnil, možná to nechtěl využívat.  Před lety, v reakci na přesně stejné “kecy” - promiňte mi ten výraz - vyletěl jako čert…."Horší než v Reportáži to bylo, nedá se to popsat." Ale než mluvit o ostatních hrdinech, je jednodušší ty známé poplivat. Náš národ nemá mít hrdiny ! Nechci uvažovat o tom, čí je to cíl. 

Jediné v čem máte pravdu je, že byl a je zneužíván. To je i V. Havel. Jeden tenkrát, druhý teď. 

Nevím o tom, kdo byl L. Brožek. Jestli to víte, napište nám o tom.


Tak zatím jste jako čert z krabičky vyletěla vy. Kdybyste četla můj příspěvek pozorně, tak byste se dočetla, že oběti nacismu nezpochybňuju, ale všechny, nejen komunisty. Noviny nečtu, ale zajímám se, a nechápu, proč bych měla adorovat jen Fučíka. A jak je vidět, tak pana Ladislava Brožka, známého skauta a odbojáře neznáte. Proč asi. Jako skaut komunistům vadil.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 09.09.2024, 20:32:33 xxx:xxx.5664:7034

Mezi adorováním a haněním, pomluvením ….je velký rozdíl. Kdo neví a jen opakuje… bylo by lepší mlčet.

A jak je vidět, tak pana Ladislava Brožka, známého skauta a odbojáře neznáte. Možná je to tím, že nestačil napsat knihu, ani nikdo jiný ji o něm nenapsal. jestli ano, stačí odkaz, ráda si přečtu a s tím pánem se seznámím. Těch bezejmenných hrdinů je víc-hodně! 

N (neregistrovaný) 09.09.2024, 20:44:45 xxx.xxx.242.38

Že se takovými blbostmi zabýváte děvčata.🙂 Jeden režim tlačí ty své a jiný zase druhé. Dnes jsou vrazi Mašínové hrdiny a Fučík asi týral nacisty či co?😀 Kontroverzní je asi každý,ale záleží jak se to lidem vysvětlí. Nejlepší je, když o tom učeně vypráví pětadvacetileté “ucho” správně naočkované ze školy.😀 

N (neregistrovaný) 09.09.2024, 21:16:27 xxx.xxx.242.38
Sarah01:

Tak já nejsem žádné pětadvacetileté ucho ze školy a mlčet nikdy nebudu, odjakživa to neumím.


Ale ne vy, to bylo obrazně myšleno. Nebo vy víte kde se vzala například ta “kontroverze”? Kdo a jaké má důkazy pro svá tvrzení o někom komu možná nesahá ani po kotníky? 🙂 Takhle jsem to myslel. Holt někde jsem četl neznamená že vím.🙂

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 09.09.2024, 22:05:20 xxx.xxx.162.253

Samozřejmě, že vím, jinak bych to nepsala, a ne to o tom, že bych někde jen náhodou četla. Ale co se divím, jakmile někdo nemá většinovej názor, je hned divnej. Jak vy zas můžete vědět, že ti komunisti měli tu jedinou pravou pravdu? Jak vidíte, spoustu popravených za války nikdo ani nezná a píše o nich jako o neznámých. Oni ale nejsou neznámí, oni jména mají, jenom se prostě režimu nehodili do krámu.

N (neregistrovaný) 09.09.2024, 23:02:43 xxx.xxx.242.38
Sarah01:

Samozřejmě, že vím, jinak bych to nepsala, a ne to o tom, že bych někde jen náhodou četla. Ale co se divím, jakmile někdo nemá většinovej názor, je hned divnej. Jak vy zas můžete vědět, že ti komunisti měli tu jedinou pravou pravdu? Jak vidíte, spoustu popravených za války nikdo ani nezná a píše o nich jako o neznámých. Oni ale nejsou neznámí, oni jména mají, jenom se prostě režimu nehodili do krámu.


Já ale nepsal že komunisti měli jednu jedinou pravdu. Nevím, pamětníků je dnes mnohem méně než tehdy a přesto dnes “uvádíme" na pravou míru události co nikdo z nás již nepamatuje. Stejně jako za minulého režimu se hodilo do krámu toto, tak dnes bych si taky nebyl jist tou “pravdou”. Vždyť to Rusko co mělo být poraženo za tři měsíce je pořád tady a rozšiřuje BRICS.😀 Lže se stejně jako dřív, jen trochu sofistikovaněji. Ostatně po volbách v USA to pocítíte a jestli už potom to všem nedojde, tak nevím.🙂

N (neregistrovaný) 09.09.2024, 23:25:25 xxx.xxx.242.38

Sakra, už zase spí všichni. Tak dobrou.🙂

assil
assil (2118 příspěvků) 10.09.2024, 08:24:34 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.09.2024, 19:11:09

Nejde o žádné poplivání, jde jen o to, že Fučík není žádný hrdina, je jenom jeden z mnoha, kteří zažili to samý a hrdinu z něj udělali až komunisti po válce. A tyhle umělé komunistické hrdiny prostě logicky spousta lidí nemusí.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 10.09.2024, 09:56:13 xxx:xxx.31ab:e68a

Každý, kdo se postavil za protektorátu na odpor byl hrdina. Nikdo z nich není hrdina umělý. Ať už o nich komunisti psali, nebo ne. Fučík byl jeden z těch, kteří to dokázali popsat, protože byl novinář. Hrdinu z něj neudělali komunisti, hrdinu z něj udělali už Němci - i když je to paradox. Rozhodně není hrdina umělý ! Komunisti ho využili. A ti bezejmenní ? Stačí, když projdete Prahou a budete se dívat a ti, pro vás neznámí hrdinové, dostanou jména. Musíte ovšem překonat odpor k těm památkám. Většinou je umístil ještě minulý režim. Znám člověka, který pravidelně zviditelňuje hrdiny Heydrichiady a dělá setkání v jejich působišti po Praze. Bylo jich hodně.  Pro jistotu se o nich v oficiálních místech nemluví. 

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 10.09.2024, 10:22:45 xxx:xxx.31ab:e68a

Pro Buggyru zviditelním jednoho z nich : Krejza se jmenoval. Asi jste o něm neslyšeli. Měl dům v Bohušovicích na křižovatce na cestě do Terezína. Měl tam zámečnickou dílnu a železářství. A měl rodinu. Syn, 18 let, byl zavřený v lágru v Terezíně. Nic neprovedl, jen byl student Roudnického gymnázia . Doma byla 16ti letá dcera. Ten pán upravil káru, se kterou jezdili z gheta k němu do obchodu. Tak, aby v ní mohli být přepravovány zprávy, dopisy, motáky z venku i ven. Zatímco jeho žena a dcera krmily v kuchyni kápa buchtami, on se v krámě postaral o ostatní. A kdo o něm ví ? Nikdo o něm knihu nenapsal. 

Proto je Fučíkovo svědectví tak cenné.

assil
assil (2118 příspěvků) 10.09.2024, 10:33:18 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.09.2024, 10:22:45

Nebýt komunistů a té jejich propagandy, tak by brzo po Reportáži neštěkl ani pes, jako historická zajímavost dobrý, ale rozhodně by to nebyl bestseller.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.09.2024, 10:55:59 xxx.xxx.198.226

Já jakožto člověk, co se o historii velice nezajímá, nebudu znát hodně hrdinů odboje, jakéhokoli. Na druhou stranu obdivuji jejich odvahu, já nevím nevím, zda bych do toho šla.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.