Aktuálně: 4 075 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

assil
assil (2118 příspěvků) 06.09.2024, 08:44:37 xxx.xxx.200.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.09.2024, 21:01:47

Ha ha ha 😀

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/ceske-drahy-casteji-resi-napadani-personalu-pasazery-ve-vlacich-tak-pribydou-kamery-3949

A s tím rozfláklým telefonem je to pravda, ale debata byla o člověku co má svůj vlastní hloupý telefon, ne o mafiánech, co mají každý den nový.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 06.09.2024, 08:57:36 xxx.xxx.198.226

Tak já když budu dělat něco, proč by mě měli vyhmatávat, nebudu blbá a nebudu to dělat na svém domácím telefonu. Dá rozum. 

Naopak, mít svůj domácí telefon, kde je člověk pořád jakože viditelný, mít domácí počítač, který jakože člověk využívá na všechno, to je krásná kamufláž 🙂 To je úplně maximálně nenápadné, páč když jste dohledatelní s nějakým zařízením, nebude už nikdo zkoumat, jestli ještě občas nepoužíváte někde nějaké jiné…

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 06.09.2024, 09:18:15 xxx.xxx.124.31
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.09.2024, 06:59:55

Když v ČR přihlásíte auto ze zahraničí, dostanete pak CZ techničák.
Jsem to napsala celé blbě, máte pravdu,
myslela jsem to tak - co sakra tento kluk udělal, že se pod tím videem ukázalo tolik trapných komentářů? A ještě tak blbých, asi že někdo, kdo tady žije chvíli, zná zákony líp (ne zcela přesně, ale zhruba ví) než mega vlastenec, nebo že kdo není mega Čech, má jenom chodit po kolenou a děkovat a jinak nic, i těm, co nehli prstem a sami daně neplatí.

Přístup fíků je náhodou super, ten s brýlemi to šel do záznamu vtipně po upozornění připsat. 🙂 

No ale co si myslel autor videa, že se jako pak stane…

Co znám Ukrajince atp. z dřívějška, tak dnes se snaží původ zapírat.

A je vina Ukrajinců, jak se na ně Češi dívají?

assil
assil (2118 příspěvků) 06.09.2024, 09:22:28 xxx.xxx.200.124
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.09.2024, 08:57:36

No nevim, poslouchám dost často reál krimi příběhy a je docela častý, že policie hledá třeba všechny telefony, které se vyskytovaly v dané oblasti a až pak si je ztotožňuje a dohledává jejich pohyby před a po, takže jestli je to váš první nebo druhý telefon je jedno. Takže důležitější asi spíš je, aby se ty vaše dva telefony nikdy nepotkaly a hlavně ted druhý telefon hned po jedno použití zničit.

A taky je důležitý nemít ho v autě neb to taky bývá často, že telefon někde a tam auto na kamerách, je bingo.

Když máte oba paralelně delší dobu, tak pak je to jedno, nezakamuflujete nic.

Rapotačka (neregistrovaný) 06.09.2024, 09:25:52 xxx:xxx.1027:4df
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.09.2024, 09:18:15

A je vina Ukrajinců, jak se na ně Češi dívají?

NE, 100 x NE.

Rapotačka (neregistrovaný) 06.09.2024, 10:10:17 xxx:xxx.1027:4df
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.09.2024, 09:55:56

NE.

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2024, 12:08:15 xxx:xxx.fc9a:4bd6

Ukrajinky s řvoucíma smradama v kočárku ať si po líbí šos a táhnou zpátky 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 06.09.2024, 13:30:07 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Mluvíme o situaci teď.


Jako že situace teď je že tu máme utečence před válkou? No i tak dostávají nálepku podle toho, jak se tu chovali jejich předchůdci. Ale souhlasím, že konkrétní jedinci za to nemůžou.

Moje kamarádka nemůže najít na Ukrajincích nit suchou. Říká, že zná jednoho dva slušné, a ostatní jsou špatně, že byla i u nich na Ukrajině a tam také špatně, jiná kultura, jiné hodnotové žebříčky, jiná mentalita… To jí vadí. Asi to bude vadit hodně lidem, ta rozdílnost. Ona má špatné zkušenosti s výsledky jejich práce, s jejich výrobky, s jejich pracovní morálkou, spolehlivostí, no a samozřejmě po známých posbírala mnoho historek, kterak si při práci na stavbě občas odnesli něco, co jim nepatřilo a kterak působili jako tipaři pro zloděje a podobně.

No asi tak, jako na západě koukají na Čechy 😀 A já za to taky nemůžu, že tak na mě koukají.

Orionka (neregistrovaný) 06.09.2024, 13:48:01 xxx:xxx.c8e2:29ae

A je vína Rusů, jak se na ně Češi teď dívají?

Luca (neregistrovaný) 06.09.2024, 13:54:23 xxx:xxx.7338:4d2f
Orionka:

A je vína Rusů, jak se na ně Češi teď dívají?


Homo sovieticus, nemohou za to.

Doron
Doron (2368 příspěvků) 06.09.2024, 15:39:31 xxx.xxx.166.104

Oni jsou ty kulturní rozdíly člověku prostě protivné.

Třeba u nás se rozmohl takový nešvar, že ukrajinské rodiny nebo  party táboří a grilují na břehu řeky, ale přímo na cestě,  takže se nedá projít. A na tu cestu chodí také na záchod,možná se bojí klíšťat, nevím. Taky tam nechávají hodně odpadků. 

Nejdřív jsem tiše zuřila, ale pak jsem si řekla,  že nejsem malé dítě, a že prostě asi nevědí,  že to u nás není zvykem, a prostě jim to hezky a slušně říkám. A mám s tím docela úspěchy, nikdo na mě zatím nebyl hrubý. 

Včera jsem se u vody seznámila se sympatickým ukrajinským pánem, rybařil, měl pěkný auto, kultivovaný člověk,  pochlubil se mi úlovkem. Odcházím a zase vidím tu typickou obří hromadu toaletního papíru a ujelo mi “ zas je to tady samý hovno!” ( to tedy slušné nebylo🙂) A pán úplně klidně, že to po sobě uklidí. Když jsme se vraceli z procházky míjel nás autem a mával na mě a usmíval se, prostě se vůbec neurazil, tak jsem byla ráda. 

Snad můj příspěvek není příliš nekorektní , ale chtěla jsem upozornit, jak takové maličkosti můžou být zdrojem velké nevraživosti a přitom úplně zbytečně, je o tom prostě potřeba mluvit.

  

Rapotačka (neregistrovaný) 06.09.2024, 15:50:07 xxx:xxx.1027:4df
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.09.2024, 14:05:44

A to je dobře, lid jsou hnusný, třeba tykadla namalujou … šup se zmetkem do basy.

Já jsem jiná.  Když mi nedaj k důchodu, co by měli, nevadí. A když přesně v tu dobu

vycházím ze dveří školní jídelny a trefí mě ochuceným krabicovým mlíčkem Jury

(nebo jak se to píše - 13-14 let, snad  mlíko ty  hravé děti fasovaly …) s pochopením

se zašklebím, ne ne “usměju” se. . . .Jak se dívat na Rusáky?  Nenávist nee,

stačí líbivý pytel na mrtvoly zavěsit na fasádu 😲.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 06.09.2024, 18:59:08 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

https://www.youtube.com/watch?v=lRrW1N6_AaQ

Tak toto mě teda vytočilo!!!😠


Jani, tomu vůbec nerozumím, na co si ten člověk stěžuje, jako promiň, ale přijde mi, že je to normální debil. 

Edit: dodám jen vysvětlení…mně prostě kontrola policie není zrovna příjemná, tak vyhovím a rychle pryč. Nemá to vůbec co dělat s národností. Doklad o STK si taky nevozím, to je přece na RZ. Jinak přiznám se, že jsem bez aktuální STK jezdila asi půl roku, než jsem to zjistila, a to je u PČR moje kamarádka, ke které jezdím dost často a vůbec si toho nevšimla. 😄

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2024, 19:07:23 xxx.xxx.32.233
megi-the-pes:

Ten kluk říká, že tady studuje a že k nástupu do boje ještě nemá věk.
Ukrajinská auta nemusí na technickou.
Tento kluk tam šel. Pojistku má taky.
Ostatním to platí stát a na technickou je nepošle. 2,5 roku tu jezdí auta v (třeba) katastrofálním stavu a povinné zdarma.
Tuhle vládu, co to dovolila, jste si vybrali vy…

Ale vylejt si vztek půjdeme zrovna na tohohle kluka.

Jak české.

 


Na nikoho si zlost nevylejvám, jestli je to na mě…

Už z principu se mi ale nelíbí natáčení policajtů. Kdyby se chovali arogantně, neprofesionálně atd. atd., neřeknu. 

Chtít zápis o provedených úkonech - mám po vašem stylu napsat - jak ukrajinské???

V životě jsem žádný zápis po poldech nechtěla. Když to začali sepisovat, tak až po chvíli chtěl, aby rozepsali, co kdo dělal zvlášť! Naprosto zbytečná šikana Policie, která v tu chvíli mohla chybět někde jinde!!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 06.09.2024, 19:09:40 xxx.xxx.32.233
megi-the-pes:

A co že ten řidič s východním přízvukem řekl na videu špatného?

Vůbec nic.

Řidičák jim samozřejmě ukázat musíte, to je povinnost + pojistku a mini techničák.

A dál nemusíte vůbec nic.


Pojistku? Jako povinné ručení/zelenou kartu? Stačí vyfocené v mobilu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.