Aktuálně: 4 122 inzerátů197 719 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 19.07.2024, 13:46:44 xxx.xxx.124.238

Tak dnes konečně dorazil ten velkej reset.

Ségra mi volala z letiště (Praha) a nerozuměla jsem ani slovo. 

Tak píše - říkali, že počkáme a spraví to, nebo zítra přes Německo (let do Londýna).

Řikám - oni lžou, komplet planeta je spadená, každej počítač musej spravit ručně, takže domů jedeš za dva roky. Kup si lístek na bus a hodně rychle, než se vyprodaj. 

To bylo 12 hodin.

Ona - já sem nervozni, nevim co, kde…

Vona je fakt děsivě nepraktická. Ale musí to bejt masakr. Tak jsem jí šla online koupit jízdenku. Posledních 9 míst. Pak leda v úterý. 4x ten web spad, jednou už to vypadalo… no a u platby spad. 😀 Ale už dobrý. No a co kufry… má zaplacený u letenky, že jo, jenže bus toho tolik nebere… to sem jí radši neřekla, protože kdyby musela vyhodit svých sto tisíc párů bot, tak tam někoho zavraždí. 

Tohle je veselej příspěvek, kdyby někdo tápal.  

Ale čumim. Letiště, banky, tísňové linky (prej v Austrálii), obchody, snad ne nemocnice… celá planeta. 
Mě nenapadlo, že někdo na důležité věci používá Windows. 
Takovej film by nikdo nenatočil, protože všici ví, že Windows by nikdo nepoužil. 
Dyť je to furt rozbitý.
 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 16:03:16 xxx.xxx.32.103

Z diskuze:

“To jsou ty čtyřdenní pracovní týdny. Hele, jsi poslední, tak až budeš odcházet, nezapomeň všechno pořádně vypnout!”

Jinak ale potřebuju do BENU lékárny vybrat e-recept a netuším, kdy budou fungovat…

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1075 příspěvků) 19.07.2024, 16:45:42 xxx.xxx.171.125
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 19.07.2024, 13:46:44

Jste dobrá a opravdu pohotová. Já někde takhle uvíznout, vracím se pěšky. Sestra má štěstí, že vás má.

N (neregistrovaný) 19.07.2024, 19:02:44 xxx.xxx.242.38

Ono s těmi pády netu souvisí víc věcí a podle mých informací i nadměrná degradace křemíku v CPU intel v datacentrech.😐 A nebo už dostala zásah některá z družic, což se jen tak nedozvíme. Každopádně ohledně těchto problémů jsme tu vedli ne tak dávno diskuze a vidíte, opět jsem měl pravdu v opatrnosti před touto technologií.Hlavně se na ní člověk nesmí stát závislí ve své existenci.A kdo si myslí, že to v budoucí studené válce bude bezpečné, tak je blázen naivní.😐 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 19.07.2024, 19:43:09 xxx.xxx.124.238

Týká se to jen win počítačů, ale může za to křemík, co sebevražedně spad z družice. 

(Stejný procesor a linux nemá žádný problém. Záhada. 🤦‍♀️ Běžte to říct CS - to není CounterStrike, to je realita - celý svět čeká.)

Tak dobrý… ale je dost divné, že takové důležité “firmy” tohle riskují. Nejvíc napadnutelné věci: win + android. Jeden z důvodů je, že je tahle dvojka nejrozšířenější. Už proto přece volím cokoli jiného.

Dobrý vtipy na twytru. 😀

Obrázek
N (neregistrovaný) 19.07.2024, 20:31:51 xxx.xxx.242.38
megi-the-pes:

Týká se to jen win počítačů, ale může za to křemík, co sebevražedně spad z družice. 

(Stejný procesor a linux nemá žádný problém. Záhada. 🤦‍♀️ Běžte to říct CS - to není CounterStrike, to je realita - celý svět čeká.)

Tak dobrý… ale je dost divné, že takové důležité “firmy” tohle riskují. Nejvíc napadnutelné věci: win + android. Jeden z důvodů je, že je tahle dvojka nejrozšířenější. Už proto přece volím cokoli jiného.

Dobrý vtipy na twytru. 😀

Obrázek

Vycházíte Megi jen z vám dostupných informací.😐 Ve skutečnosti se ani neví, zda nešlo o cílený útok hackerů. Samozřejmě stejných chyb je i v “distrech” linuxu plno. Naposled si pamatuji katastrofu v Mintu. Je každopádně brzy na závěry a ten křemík je opravdu vážný “průšvih” a netýká se to vůbec jen “herních” serverů. Tyto procesory jsou všude a poslední měsíc to nabralo vysoké tempo. Myslím ta chybovost. Vypadá to zatím na Ring bus a jeho chybný návrh. Ale v současnosti ani sám Intel nevydal nic přesvědčivého kolem příčin a řešení. Čili nás mohou čekat ještě další překvapení kolem světové sítě obecně. 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 19.07.2024, 21:33:46 xxx.xxx.32.103
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 19.07.2024, 20:31:51

Tak já tomu rozumím jako koza petrželi…ale, Neverende, Vámi vyslovený názor o hackerech se v diskuzích zcela sporadicky vyskytl…a byl ihned “smeten ze stolu”. Je to blbost, a to fakt píšu jako někdo, kdo IT nerozumí. Nebyla/není to ani chyba MS.

Anonymní (neregistrovaný) 19.07.2024, 21:49:43 xxx.xxx.189.119

Pozor, tady jste přímo v hnízdě konspirací a tajných informací. 

rapotačka (neregistrovaný) 19.07.2024, 21:59:07 xxx:xxx.2b39:9e33

z FB. - "Světová Pandemie" už přestala fungovat 

jako největší strašák a kontrola lidstva ...tak "kyber útoky a blackouty" 

určitě zase zaberou ...??!!

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 19.07.2024, 22:08:20 xxx.xxx.124.238

On to útok být může, jasně že mě to napadlo hned… je blbý, kdyby napadli takového obra v oblasti bezpečnosti… hehehe…

No ale… ta trika s modrou smrtí jsou pěkná. 😀 

Náhodou, hustý to je, oni se moc lidi ani nevyděsili, že?

To bude chtít řádný výpadek proudu. Na tři dny. 

To by byly pouliční války, že? 

Už jdu shánět konzervy. 

A sklidit mrkev! Musim brzo vstávat!

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 19.07.2024, 22:11:31 xxx.xxx.124.238
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 19.07.2024, 16:45:42

To jste hodná, ale já jsem akorát bezcitná. Jak někdo zmatkuje a panikuje, dostane facku. (Obrazně.) 😀 Já umim rozdělat oheň a ségře jsem musela zakázat brát do ruky sekerku. Ona se u nás už dvakrát praštila do nohy. Naštěstí nesekla. Dvakrát. 😀 

N (neregistrovaný) 19.07.2024, 22:27:15 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Tak já tomu rozumím jako koza petrželi…ale, Neverende, Vámi vyslovený názor o hackerech se v diskuzích zcela sporadicky vyskytl…a byl ihned “smeten ze stolu”. Je to blbost, a to fakt píšu jako někdo, kdo IT nerozumí. Nebyla/není to ani chyba MS.


Fíkovnice a jak si vy představujete hackera? 🙂 Osoba sedící kdesi v undergroundu s kapucí přes hlavu je sice obvyklá představa veřejnosti, ale skutečnost vypadá často jinak. Klidně je zaměstnán již léta u bezpečnostní služby jako je například CS. Takoví lidé pracují všude možně na pozicích vysoce zabezpečených v bankách, samozřejmě  napříklaf i v interních centrech různých společností. Proto je samozřejmě možné, že šlo o útok. Fíkovnice vím že vám se to zdá jako nemožné či neuvěřitelné,ale stejně jako každá raketa, která dopadne do členského státu NATO bude vždy Ukrajinská a nikoli Ruská ( nezáleží kolik lidí zabije), tak i možný útok hackerů s tak ohromnými následky bude vždy chybou třeba CS. 

N (neregistrovaný) 19.07.2024, 22:50:21 xxx.xxx.242.38
Anonymní:

😛 https://www.facebook.com/share/r/Zm54B2DB5mjBdWUq/


Reálně koule je zase jen plocha s neměřitelným zakřivením.😀 Tedy měřitelným, ale dojde-li k dalšímu rozdělení toho zakřivení, stává se opět neměřitelným.😀 Snad to není moc složité k pochopení.🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.